Stadsnieuws. Prooincienieuws. Landb en Veeteelt Posterijen Marktberichten De Zeeuwsch-Vlaamsche Middenstandstentoonstelling voor Handel en Industrie te HULST* Augustus 1930* De Herdenkingsfeesten te'' Hulst. Huisvrouwen De Tweede Zeeuwsclic Klonipeobeurs le Clinge. Voortaan „LESSIVITE" en anders niet 20 Trein rijdt op de menigte in. Bij gelegenheid van het Eucharistisch Con gres te Agram was er Zaterdagavond vuur werk en een menigte van ongeveer 60.000 per sonen was bijeengestroomd, om van het schouwspel te genieten. Eenige duizenden toe schouwers stonden op een spoordijk. Plotseling naderde een goederentrein en reed op de toeschouwers in. Niet minder dan 140 personen werden gewond, terwijl 3 perso nen op slag werden gedood. Toeristen verongelukt. In Vorarlberg is een toerist uit Steglitz die een rotswand wilde beklimmen naar beneden gestort en omgekomen. Eenige dagen geleden is een groep toeristen van een Alpenclub ver trokken naar de Greinerhütte, doch daar niet aangekomen. Een hulp-expeditie is uitgezon den, aangezien men vreest, dat het gezelschap een ongeluk is overkomen. Een expeditie, die drie dagen geleden is vertrokken om een En- gelschman, die niet terug is gekomen, op te sporen moest onverrichter zake terugkeeren. Uit Grenoble wordt gemeld, dat twee Duit- sche juristen, die den Mont Blanc hadden be klommen op den terugweg door een lawine werden overvallen. Eén der beide Duitschers werd naderhand dood onder de sneeuwmassa vandaan gehaald terwijl de ander ernstig verwond naar een zie kenhuis werd overgebracht. Bij het beklimmen van den Mont Blanc zijn opnieuw twee toeristen, ditmaal Fransche, door een lawine bedolven. Toen hulp ter plaatse kwam, bleek de een reeds gestikt. De tweede is gewond naar het ziekenhuis van Chamonix gebracht. Directeur postkantoor. Naar wij vernemen zal met ingang van 15 September de benoe ming plaatsvinden tot directeur van het post kantoor alhier van den heer Brommet, thans commies ten postkantore te Groningen. Prijsvlucht. Bij de Zondag gehouden prijs- vlucht uit Arras, gegeven door de Duivenmij. „De Vrede" gevestigd bij W. v. d. Winckel, was de uitslag als volgt: Mededingende duiven 60, los 7,05. 1 Jan van Ackër, 2-5 Jan Vermoet, 3-6 G. Marchand, 4-8 Jul. de Groff, 7 Alfr. Bockstael, 9 Triph. Re- nique, 10 Aug. Ranschaert. Prijsschieting. Bij de Zondag gehouden prijs schieting op de liggende wip bij P. Goethals alhier, waaraan 34 schutters deelnamen werd de hoogvogel geschoten door P. Coppieters, Overslag, zijvogels door R. Herrewegh, Zuid- dorpe en J. Vermast Philippine. Prijsgaaibolling. Bij de Zondag gehouden prijsgaaibolling bij Pr. Hemelsoet alhier was de uitslag als volgt: Hoogvogel S. Vernaeve Westdorpe, zijvogels Ed. Renique alhier en J. Vermast Philippine. Er namen 44 boilers deel. Reclameauto. Gisteren reed alhier door de gemeente een prachtige reclame-auto van de Heemaf. De carosserie stelde een K.S.A. motor voor, waarin een filmapparaar was geplaatst, waarmede op verschillende plaatsen in de openlucht filmvoorstellingen werden gegeven. Hedenochtend circa 12 uur is de tweede Zeeuwsche Klompenbeurs te Clinge geopend. Nadat de genoodigden, waaonder Ir. Grevers, directeur van 's Rij snij verheidslaboratorium te Delft, het Tweede Kamerlid Emile Lockefeer, de burgemeesters van Hulst en St. Jansteen alsmede de Zeereerw. heeren pastoors van Clinge en St. Jansteen ten gemeentehuize of ficieel waren ontvangen, werd door Ir. Grevers de beurs officieel met een toespraak geopend. A.s. Vrijdag komen wij op deze voor onze streek zeer belangrijke gebeurtenis uitvoerig nader terug. Kon. onderscheidingen. Gemeld wordt nog, dat de eeremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau, is toegekend: in zilver aan J. Durinck te Vlis- singen, kapitein op het stoomschip „Luctor et Emergo" en in brons: aan L. Bimmel te Vlis- singen, stoker op het stoomschip „Luctor et Emergo". TER NEUZEN Ongeluk. Naar de Tem. Crt. verneemt is Zon dagavond op de grens van Axel, Koewacht en St. Jansteen, op of bij den weg naar Absdale een droevig ongeluk voorgekomen. Daar moes ten 2 auto's elkaar passeeren en kwamen daar toe zeer langzaam aangereden. Ter plaatse speelden eenige kinderen op den weg en een 3y2-jarig jongetje liep op het laatste oogen- blik over den weg onder een der auto's ,t Was den bestuurder onmogelijk nog te stoppen zoo dat het knaapje overreden werd en in bedenke lijken toestand moest worden opgenomen. ZUIDDORPE Leurder aangehouden. De politie te Zuiddor pe heeft een leurder, zekeren F. aangehouden die in verschillende café's rijwielplaatjes te koop aanbood voor den prijs van f 1.75 Bij aan houding zeide de man de belastingplaatjes te hebben gevonden onder de gemeente Axel. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Door Ged. Staten zijn in de vacatures van wijlen de heeren Ph. J. van Dixhoorn te Axel en V. M. Krepel te Zierikzee benoemd tot le den van de Prov. Regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Zeeland de heeren C. de Feijter Jz. te Boschkapelle en J. J. Geluk te Noordgouwe. Luchtpostveirbindjingf EuropaZuid-Amerika.. De K.L.M. te 's-Gjravenhage verzoekt om de aandacht te vestigen op den reeds 2y2 jaren bestaanden luchtpostdienst EuropaZuid1- Amerika, geëxploiteerd door de Cie. Générale Aéropostale. Bij gebruikmaking van dezen luchtdienst wordt een aanmerkelijke tijdsbe sparing verkregen; een brief welke des Vrij dagsavonds Nederland verlaat, bereikt reeds na 8 dagen de Zuid-Amerikaansche centra, terwijl de afstand over zee van b.v. Nederland naar Buenos Aires, 23 dagen is. Het extra luchtrecht, te voldoen in gewone postzegels, bedraagt f 0,80 per 5 gram. Ten einde het gewicht van brieven zoo gering mo gelijk te houden, heeft dé K.L.M. speciaal luchtpostschrijf- en machinepapier beschik baar gesteld, waarvan monsters op aanvrage gratis verkrijgbaar zijn. Nadere inlichtingen aan de plaatselijke post kantoren of bij de K. L. M. te Den Haag. HOLST, 18 Aug. Graanmarkt. Middenprijs per ioo kgr. Tarwe f 14 a 14,50, rogge f6 a 7,00 wintergerst f7 a 7,50, zomergerst fo a o, haver f 7 a 7,50, erwten t 10 a u,oo, pr. boonen fooa ,00, oolijnzaad f a 00, kool zaad f 14 a 14,50. Boter per kgr. f 1,67 a o, eieren per 26 stuks f 1,43. Veemarkt. Aan gevoerd 33 stuks rundvee, verkocht 14 59 varkens, verkocht 43. GOES, 19 Aug. Boter fo,8o, eieren f5.3°* Aanvoer V.P.Z. 12941 stuks, f5,70 per 100 stuks. ROTTERDAM, 18 Aug. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 385 vette runderen, 199 vette en graskalveren, nuchtere kalveren, 691 schapen en lammeren, 907 varkens. Prijzen voor vette koeien eerste kwaliteit f1,03 a 1,18, tweede f0,92 a 1,02, derde f0,82 a 0.92; ossen eerste kwaliteit f o, a o, tweede f o, a o, derde fo, a o, kalveren eerste kwaliteit f 1,43 a 1,55, tweede f1,25 a L34. derde f 1,10 a 1,20; schapen eerste kwaliteit fo,6i a 0,70, tweede f0,54 a 0,60, derde f0,49 a 0,53; lammeren f0,75 a 0,85; varkens eerste kwaliteit f0,65 a 0,67, tweede f0,63 a 0.65, derde fo,6i a 0,62, export 0,620,65. Lijnzaad voer f28 19, koolzaad 14—15, karwijzaad 31 33. Aardappelen Zeeuwsche blauwe en bonte 3,504.25, Zeeuwsche Eigenheimers 2,50 2,90, Brielsche kralen 2,252,80, Westland- sche zand bl. eigenh. 2,80—3, lange ronde 78, Eerstelingen 2.803,25, Binnenlandsch granen. Tarwe ruim aange boden, lager verkocht f 9,2510,25, prima uit gezochte daarboven, Gerst (Chevalier) f 7 7,30, Haver f 5,506,50, Erwten kleine groene f 812,25, Schokkers f 10—18, uitgezochte daarboven. De exposities. Zooals bekend, worden ter gelegenheid van de herdenkingsfeesten verschillende tentoon stellingen gehouden, die, ieder in haar genre, om haar uitstekende verzorging, haar eigen aardige aantrekkelijkheid hebben. Handel en Nijverheid. De Zeeuwsch-Vlaamsche Middenstandsten toonstelling, georganiseerd onder de auspiciën van de R. K. Vereeniging De Hanze en de Ver eeniging tot Bevordering van het Vreemdelin genverkeer te Hulst, is ondergebracht in de localen en op het terrein van de R. K. Middel bare Handelsdagschool, buiten de wallen, te genover het attractieterrein „Oud Hulst". Het lijkt een soort „jaarbeurs in miniatuur", waar aan stands als Philips, Heemaf, Blikman Sartorius, van Nelle, Schiefélbusch, Oster- mann, Hoover, Lessivite en niet het minst ook de stand van de Nederlandsche Jaarbeurs zel ve, een nationaal karakter geven. Verschillen de dier stands zouden waarlijk op onze jaar beurs geen slecht figuur slaan. De nog nieuwe, ruime schoollokalen leenen zich bijzonder voor een smaakvolle aankleeding en hiervan ge bruik makend, konden verschillende exposan ten hun cachet van voornaamheid op geluk kige wijze tot uitdrukking brengen. Zoo b.v. Philips, die o.a. met zijn radio portable, zijn verlichtingsartikelen en zijn röntgen- en hoog tezon-installaties als steeds voortreffelijk voor den dag komt. Hiermede zij geenszins bedoeld te beweren, dat de locale exposanten GEEN first class-effecten wisten te bereiken. Een stand als van de firma A. Wilking uit Hulst b.v., Zeeuwsch-Vlaanderen's voornaamste Ma- nufacturenhandel, sluit zich alleszins waardig bij de „nationalen" aan en de rustige, fraaie stand van een firma als Alb. Eggermont uit Hulst, vertegenwoordigster van Heemaf, Tele- funken etc, mag mede stellig aanspraak ma ken op een heel wat meer dan locale of pro vinciale classificatie. Overigens vindt men in de uiteraard beperkte expositieruimte zooveel interessants zelfs de automobielbranche is vertegenwoordigd door de firma J. L. Kerck- haert uit Hulst met de nieuwste modellen Chevrolet dat het niet behoeft te verwonde ren, dat deze expositie veel bezoek trekt. En Philips zorgt voor de goede stemming met z'n aan den voorgevel der school aangebrachte loudspeaker, die zelfs op het attractieterrein als „gangmaker" fungeert. Dat de Nederlandsche Jaarbeurs op deze ten toonstelling met reclamemateriaal vertegen woordigd is, vindt zijn oorzaak in het feit, dat Zeeuwsch-Vlaanderen nog steeds weinig be langstelling toont voor ons jaarbeursinstituut, wat temeer te betreuren valt, daar juist dit, door zijn ligging zoo geisoleerde gewest, in de jaarbeurs een uitstekend contactmiddel zou kunnen vinden met overig Nederland, 't Is dan ook te hopen, dat het jaarbeursbestuur van zijn propaganda succes mag hebben en we eerlang ook Zeeuwsch-Vlaanderen te Utrecht ruimer dan tot dusverre vertegenwoordigd mo gen zien. Een volgend maal iets over de andere expo sities. Ter oriënteering van onze lezers mogen wij hier nog enkele notities uitwerken van stands, die men bij een bezoek aan deze tentoonstel ling stellig niet mag overslaan. We noemden reeds den PHILIPS stand, waar men o.a. de radio-gramophoon-combinatie kan bewonderen, die het mogelijk maakt door uiterst eenvoudige overschakeling bij lucht- storingen, als de radio niet te genieten is, de gramofoon als remplagant te doen optreden, zulks met verrassend effect. Ook de draagbare radio, waarmee men, door eenvoudige opening van een klep op elke gewenschte plaats van radio-muziek etc. kan genieten, voorwaar een schitterend staaltje van modern technisch kunnen. Voorts wordt U hier een ideale étala geverlichting getoond, waarmede vooral in de zaken met fijnere artikelen prachteffecten te bereiken zijn. En voor heeren doktoren mag een kijkje op de af deeling metallix-apparaten buitengewoon interessant heeten. Het draag bare metallix-apparaat maakt het mogelijk, dat de dokter aan huis een foto neemt. Ook de hoogtezon voor huiselijk gebruik is een vin ding, die niet genoeg te waardeeren valt voor al waar de prijs (slechts f 110) haar binnen veler bereik brengt. Bij den heer ALB. EGGERMONT, op wiens gesoigneerden stand we boven eveneens reeds wezen, vindt men een keur van electromotoren radio-apparaten, luidsprekers, stofzuigers en huishoudelijke electrische apparaten, die een bezoek aan dezen stand zeer aanbevelenswaar dig maken. De verrassende, zachte zolderver lichting brengt een rustige stemming teweeg,, die den bezoeker aangenaam aandoet en on willekeurig ertoe brengt, hier zonder over haasting van de belangwekkende collectie ken nis te nemen. Galanterieën, luxe- en huishoudelijke arti kelen, koperwerken etc. vindt men met smaak en overzichtelijk geëtaleerd in den ruimen stand van den heer A. F. BUYSSE uit Hulst. Men krijgt daar een goeden indruk van de uitgebreide sorteering, welke deze bekende firma in hare magazijnen nahoudt, een in druk die er ongetwijfeld velen toe zal bren gen ook daar te gelegener tijd eens een kijkje te gaan nemen. E. OSTERMANN Co. HANDELMAAT SCHAPPIJ uit Amsterdam heeft het geheele natuurkunde-lokaal in beslag genomen en vindt daar een prachtige gelegenheid om met hare diverse artikelen, Persil, Henco, Atta en Imi te demonstreeren. Dat trekt uiteraard heel wat bezoek. U zult toch zeker niet verzuimen, een bezoek te brengen aan den LESSIVITE-stand op de tentoonstelling te Hulst, alwaar U met het ideale waschmiddel „LESSIVITE" kunt ken nis maken? Vraagt inlichtingen en laat U de resultaten toonen, welke met LESSIVITE worden bereikt. Dan zult ge stellig tot de conclusie komen: Van den stand der firma A. WILKING, even eens boven reeds „eervol vermeld", behoeven we hier niet veel goeds meer te zeggen. De voorname tapijten- en kleeden-expositie zal door ieder bezoeker worden bewonderd. We zouden echter alle expositie-bezoekers den goeden raad willen geven: gaat ook eens een kijkje nemen voor de schitterende étalages van deze firma aan de Vischmarkt. Daar zult ge eerst een completen indruk opdoen van wat Wilking voor Zeeuwsch-Vlaanderen beteekent. Voor de huisvrouw heeft stellig deLESSIVI- TE STAND een bijzondere aantrekkelijkheid. De lezers van „De Zeeuwsche Koerier" weten nu zoo langzamerhand uit de talrijke aankon digingen, in dit blad verschenen, wel wat „Les sivite" is en, wie het practisch heeft toege past, weet dat nog beter. Voor hen echter, die nog niet met dit reinigingsmiddel voor de wasch kennis maakten bestaat hiervoor ter

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 2