Prooincienieuws. Stadsnieuws. Sociaal JTieuws Sport on Spot. Gemeenteraad van Sas van Gent Winkelweek Dinsdagavond vergaderden de vereenigde winkeliers om de plannen te bespreken voor de in de week van 25 tot 30 Augustus te houden winkelweek. Aan de oproep tot deelneming hadden zeer velen gehoor gegeven en de vergadering had dan ook een geanimeerd verloop. Het Bestuur had een algemeen plan. opgesteld, hetwelk na kleine wijzigingen door de aanwezigen werd goedgekeurd. SCHOONDIJKE. Uitbreiding der Arka. C&QiSTllet Kermis. Jer gelegenheid van genoemde kermis worden verschillende wed strijden gegeven. Zaterdagavond en Zondag prijsschieting op de liggende wip bij P. de Roeck. „De Vereenigde Vrienden" Naar wij ver nemen heeft het bestuur van genoemd ge zelschap besloten, om op 17 Aug a.s. een bezoek te brengen aan de Wereld-Tentoon stelling te Antwerpen. 1929- w Namens déze Commissie deelt de heer Vér- Officieele opening der Sluis te Vlissingen. De minister van Waterstaat, mr. Reijmer, zal Woensdag 4 September de nieuwe Keer sluis te Vlissingen officieel openen. SLUISKIL. Been gebroken. Donderdag voormiddag had de werkman B. van Boschkapelle het ongeluk op de nieuwe fabriek zijn been te breken. Dok ter van Loy verleende de eerste hulp en bracht bracht de man naar de R.-K. Verpleging om het been in te zetten. Kabel gelegd. Door het personeel^van de P. Z.E.M. is Woensdagnamiddag een nieuwe ka bel gelegd door het kanaal van West naar Oostzijde, met behulp van een duiker. TER NEUZEN. Belgisch-Loodswezen. Naar gemeld wordtt is aan den heer P. P. Renier, die alhier sedert 21 jaar dit ambt heeft bekleed, bij besluit van Z.M. den Koning der Belgen met ingang van i Augustus a.s. eervol ontslag verleend als Com missaris van het Belgisch loodswezen alhier, met recht op pensioen. Uit passagieren. Dinsdag waren eenige le den der bemanning van de in het dok liggen de Duitsche viermastbark „Peking", aan het passagieren Zij werden tegen sluitingsuur ver toevende in een café aan de Dijkstraat wat las stig, zoodat assitentie der politie werd inge roepen. Toen de gemeentepolitie ter plaatse kwam, waren de mannen reeds buiten,doch had den in het café dat van Van D., een ruit stuk geslagen. Daar een der personen, een Duitsche machinist, aan den pols verwond bleek, rees 't vermoeden dat hij de dader was van het ver brijzelen der ruit. Hij werd meegenomen naar het politiebureau, waar men het noodig oor deelde ook geneeskundige hulp in te roepen om hem te verbinden. Hij is daarna naar boord ge bracht. Naar we verder vernemen zijn de scha de voor de ingeslagen ruit en de kosten der ge neeskundige behandeling reeds betaald. (Tern. Crt.) De winkelweek dan zal genoemd worden «Ter Neuzen Klimop», zoodat het klimop in elke etalage van de deelnemers op eeni- gerlei wijze zal worden aangebracht. De deelnemers betalen voor de algemeene onkosten en voor aankoop der prijzen een inleggeld, terwijl verder nog een kleine con tributie zal worden geheven van meer onder geschikten aard. Elke deelnemende winkelier ontvangt een aantal bons, die verstrekt worden in roode, witte of blauwe kleur, welke bons aan de koopers worden verstrekt. De bedoeling is dat uit die verkregen bons door de koopers de Nederlandsche vlag wordt geconstrueerd. Hij of zij die de grootste vlag in de groot ste Verscheidenheid van bonnen na afloop der winkelweek opgeplakt inlevert, ontvangt den hoofdprijs. De extra-prijs is voor diegene die de groot ste vlag inlevert, hierbij wordt niet gelet op de verscheidenheid der bons en komen hier alleen de drie kleuren in aanmerking. Dan stelt ieder deelnemende winkelier nog een prijs beschikbaar aan het bestuur, zoo dat er nu reeds 75 prijzen voor het publiek te behalen zijn. Om te voorkomen dat een der deelnemers een hoofdprijs zou kunnen krijgen, zal er voor de winkelier een afzon derlijke prijs worden uitgeloofd. Al deze prijzen zullen tentoongesteld worden op een nader aan te wijzen plaats, en weet ieder welke cadeaux te behalen zijn door in die week bij de deelnemende winkeliers hun inkoopen te doen. Maandag 25 Augustus zal de winkelweek geopend worden, terwijl des avonds het Muziekgezelschap >De Vereenigde Werk lieden* een omgang door de gemeente zal houden. Woensdag 27 Augustus wordt een reclame stoet georganiseerd door de deelnemers op geluisterd door muziek, terwijl des avonds nog een attractie zal plaats vinden. De uitreiking der prijzen zal in den loop der daaropvolgende week plaats vinden. Reeds 70 winkeliers hebben zich als deel nemer opgegeven, terwijl het Bestuur de gelegenheid tot deelname openstelt tot Dinsdag 5 Augustus. Na dien tijd worden geen deelnemers meer aangenomen, aangezien men volop gelegen heid had om zich hiertoe aan te melden. Het blijkt dus dat er van algemeen^deel- neming kan worden gesproken en het béstuur met goede voornemens is bezield om de winkelweek een succes te doen worden. (Tern. Crt.) Gemeenteraad In de Dinsdag gehouden zit ting van den raad dezer gemeente waren alle leden aanwezig. Eenadres van „Moederheil" werd voor kennis geving aangenomen. De gemeenterekening werd aangeboden resp. in ontvangst en uitgaaf f 63.680 en f 58,159. Na toelichting door den Voorzitter beloost de Raad de gemeente te plaatsen in de 3e klasse fondsbelasting en volgens; de personeele be lasting in de 9e klasse. De woningen zullen opnieuw aan een schat ting onderworpen worden. Tot onderwijzeres aan school A werd benoemd mej. J. de Klerck te Hoedekenskerke. Bij gelegenheid van den verpaardag der Ko ningin zal aan de schoolkideren een boekje worden geschonken. Bloempjesdag „Herwonnen Levenskracht" Wanneer Zondag a.s. de lieve kleine ver koopsters U een offertje zullen vragen ten bate van Herwonnen Levenskracht dan hou den wij ons er van overtuigd dat gij aan dien vriendelijken aandrang niet zult weer staan maar bereidwillig uw gave voor de lijdende T.b.c, patiënten zult offeren. En dit jaar zal uwe gave dubbel v/elkom zijn, nu het actieve Hoofdbestuur zijn plannen voor den bouw van een nieuw modern ingericht Sanatorium in werkelijkheid gaat omzetten. Veel, zeer veel is hiervoor noodig hard, zeer hard moet hiervoor gewerkt daar alles uit vrijwillige bijdragen moet worden opgebouwd. Laten wij nu allen edelmoedig hieraan helpen, gaarne naar vermogen aan dit schoone werk ons deel geven. Wij doen een buitengewoon mooi en groot werk, waar voor wij den dank zullen oogsten van dui zenden die door onze kleine bijdrage die grooto schat van hun gezondheid hebben teruggekregen. Aan geen beter en edeler werk kunnen wij onze gaven schenken. JOS. ADRIAANSENS Geestl. adviseur. Beeo gebreken Toen Woensdagavond wordt deze over eenige dagen aan de abonné's toegezonden, In een daartoe op 29 Juli 1930 te Goes gehouden vergadering is het bestuur der afd. Zeeuwsch-Vlaanderen van Arka met medewerking van het Hoofdbestuurslid de heer Heijtvelt, er in geslaagd een afdeeling te stichten ZeelandNoord, welke omvat de eilandenZuid-Beveland, Walcheren en Sohouwen-Duiveland. De nieuwe afdeeling telt aanvankelijk 15 leden. Het bestuur is voorloopig samenge steld als volgtVoorzitter L. A. F. v. Forsten bosch, secretaris P. Huisman, Penningmee ster A. van Antwerpen, Leden Mej, P. R. Theenaert, de heeren B, J. Marten en J. P. Theenaert, allen woonachtig te Hansweert. Sassche Boys II-„Phivo" Philippine. Na een rustperiode van eenige weken komen Zondag a.s. onze Boys weer op de bres en wel tegen »Phivo« van Philippine. Gezien de 1o overwinning op het terrein te Philippine zal de strijd spannend zijn. Aanvang 2 uur. Sasche Boys IRood-Wit (Sluis). Ook het ie elftal der Boys komt Zondag weer in 't veld n.l. om een wedstrijd te spelen tegen Sluis. Aanvang half vier. T. de S. Zitting van Donderdag 31 Juli 1930 namiddags 7 uur. Voorzitter: Burgemeester L. W. G. Hoefna gels. Mede aanwezig: de wethouders A. A. Mar- quinie en P. A. Neeteson en de leden J. J. de Leux. Ch. C. A. de Mul, A. Stouthamer, V. Ver- schaffel en P. J, P. IJsebaert alsmede de secretaris F. P. J. Stubbé. Nadat de voorzitter de vergade- het zoontje van Ch. B., alhier, op de wallen aan het spelen was, kwam het te struikelen over een steen, met het nood lottig gevolg, dat het een beentje brak. Dokter Puylaert verleende medische hulp. Maandag prijsgaaibolling bij M. van Wes ten. Door het Comité zijn nog kinderwed strijden georganiseerd, wat een aanmoedi ging kan zijn voor de Sassche jeugd daar op het kermisterrein geen kermisvermakelijk heden voor de kinderen aanwezig zijn. De reis zou geschieden met auto-cars, waarbij de huisgenoöten der leden ook ge legenheid hebben om de reis mede te maken. De reis zou aanvaard worden van uit Sas van Gent 's morgens 7 uur, waarna met het oog op de verlichting 's avonds van stad en park te kunnen bezichtigen omstreeks 11 of 12 uur middernacht uit Antwerpen zou wor den vertrokken. De internationale telefoongids. Verschenen is de 2e uitgave van den Internationalen Telefoongids (Annuaire Té- léphonique International «ATI») 1930 en ring heeft geopend, leest de secretaris de no tulen dér vorige zitting, gehouden op Maandag, 14 Juli 1930. Deze worden ongewijzigd goedge keurd. Vérvolgens stelt de voorzitter de behande ling der agendapunten aan de orde. I. Mededeeling ingekomen stukken. De secretaris deelt mede, dat geen stukken zijn ingekomen. II. Aanbieding der gemeente-rekening over De secretaris deelt mede, dat de inkomsten van den gewonen dienst f 58,951,11 y2 bedroe gen en de uitgaven f 56,435,92 y2, latende een batig saldo van f 2515,19. Van den kapitaaldienst bedroegen de in komsten f28193,94 Uitgaven f28683.19 Na- deelig slot f489.25 De voorzitter stelt voor deze rekening In handen te stellen van de Commissie van On derzoek voor rapport. II. Idem der rekening van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf over 1929. Deze rekening sluit voor den gewonen dienst totaal baten f20240.18, totaal lasten f 20240.18 Kapitaal dienst. Kapitaalsinkomsten f5207.181/,. Kapitaalsuitgaven f 6970.71. Na- deelig saldo f 1763.521/, Wethouder Neeteson merkt op, dat de voor gelezen cijfers eigenlijk een onjuist beeld geven van de uitkomsten van het electrisch bedrijf. Als men ze zoo hoort voorlezen, zou men zeg gen, dat er slecht geboerd is, zegt spr., terwijl er inderdaad een vrij groot overschot is ge weest, dat echter naar den kapitaaldienst is overgebracht. Spr. wenscht dit alleen te zeg gen teneinde eventueel een verkeerden indruk weg te nemen. IV. Vaststelling der rekening van de Gezond heidscommissie over 1929. De voorzitter verzoekt de Commissie van Onderzoek, rapport te willen uitbrengen. schaffel mede, dat er geen op-of aanmerkin gen over de rekenning zijn te maken. De voorzitter stelt dan voor, de rekening als aangeboden, vast te stellen. Met algemeene stemmen gaat de Raad hier mede accoord. V. Alsboven van het Burgerlijk Armbestuur over 1929. Daartoe door den voorzitter uitgenoodigd rap porteert de heer Verschaffel, namens de Com missie van Onderzoek, dat de Commissie deze rekening heeft nagegaan en op de toelagen aan enkele gezinnen aanmerkingen heeft. Daar hier bij personen genoemd moeten worden, wenscht men liever na de vergadering even toe te lich ten over wejke gezinnen het gaat. De voorzitter vraagt of de Commisise deson danks geen bezwaar heeft voor te stellen, om de rekening als aangeboden, vast te stellen. De heer Verschaffel: Neen. Met algemeene stemmen wordt alsdan ook deze rekening vastgesteld en wel in ontvang sten op f 4813,43, uitgaven f 34.77.57, goed slot f 1335,86. VI. Vaststelling der begrooting van de gezond heidscommissie voor 1931. Bij monde van den heer Verschaffel ver klaart de Commissie van Onderzoek, ook hierte gen geen bezwaar te hebben. De begrooting, sluitend in inkomsten en uit gaven op f 1583.94 (bijdrage Sas van Gent f 61,40,) wordt daarna z.h.st. vastgesteld. VII. Verzoekschrift van de Afdeeling Ter- neuzen en omstreken van den Nederl. Bond van Koffiehuis-Restauranthouders en slijters, om verwijdering grondslag „biljards" uit de ver ordening op de heffing van personeele belas ting. De voorzitter zegt, dat aangezien de Raad in de vorige vergadering bij het vaststellen der grondslagen van de personeele belasting bil jarts heeft uitgeschakeld, dit verzoek eigenlijk niet geaccepteerd kan worden. Z. h. st. besluit de Raad om afwijzend te beschikken. VIII. Voorstel tot het aangaan eener geldlee- ning van f.12000 voor het Gemeentelijk Electri citeitsbedrijf voor uitbreiding net. £De secretaris leest een concept-raadsbesluit voor, volgens hetwelk een leening zal worden aangegaan tegen een rente, berekend aan pari- koers van ten hoogste 4%% per jaar met jaar- lijksche aflossingen, te beginnen in 1931, van ten minste f 300, rente en aflossing te vol doen uit de gewone inkomsten der gemeente. De voorzitter merkt nog op, dat de leening noodig is in verband met de uitbreiding van het electrisch net. Het voorstel van B. en W. is dan ook deze leening aan te gaan onder de bepalingen, welke zijn voorgelezen. Z. h. st. gaat de Raad hiermede accoord. (Wordt vervolgd) Wij laten hier voorloopig een verkort verslag volgen van het verder in deze raads zitting behandelde Het verzoek van den heer Th. F. Warrens om rioleering van den watergang voor de nieuw te bouwen woningen in den van Re- moorterepolder wordt na zeer 'uitvoerige discussies afgewezen (voor stemden alleen de heeren de Mul en Neeteson) In beginsel werd besloten aan de R. K. Bouwvereeniging «Volksbelang» te Sas van Gent medewerking te verleenen bij den bouw van 25 arbeiderswoningen door die vereeniging. Tegen dit besluit stemden alleen de beide wethouders terwijl de heer de Leux verklaarde, geen verdere medewerking te zullen ver leenen indien niet eerst de statuten der vereeniging werden overgelegd. Aan het R. K. Kerkbestuur zullen de gelden ter beschikking worden gesteld, noo dig voor aankoop van tien dubbele school banken en voor twee kachels (voor de laatste slechts dan, als zulks niet in strijd is met de wet). Zeer uitvoerig werd nog gediscusieerd over het verzoekschrift van het feestcomité voor de Koninginnefeesten, De heer Ver schaffel begon met mede namens de heeren de Mul, Stouthamer en IJsebaert te verkla ren, dat hoewel zij zeer pro-Oranje zijn, zij het gevraagde bedrag veel te hoog achten en het voorstel wilden doen, van de in de vorige raadszitting toegestane f 300 voor versiering van het Raadhuis, f200 af te zonderen voor de feestcommissie en aan 't Raadhuis slechts f 100 te besteden. Het laatste vuurwerk, zoo betoogde o.a. de heer Stouthamer had slechts 1500 francs gekost en zou thans zeker niet meer kosten dan 2000 francs. Door wethouder Neeteson werd terstond opgemerkt, dat het vrijwel doelloos was om verder over de zaak te praten.wijl het voor stel kwam van een Raadsmeerderheid, dus aanneming daarvan bij voorbaat vaststond. Het voorstel Verschaflei c.s. werd ten slotte aangenomen met de stemmen der beide wethouders tegen (de laatste hadden minstens f150 voor versireing van het stad huis gereserveerd willen zien) Nadat nog een aantal aanvragen om te bouwen waren ingewilligd en enkele noodig gebleken begrootingswijzigingen waren goed gekeurd werd bij de rondvraag door den heer de Leux het tewerk stellen van ouden van dagen bepleit. Door B. en W. zullen in die richting maatregelen worden genomen.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 2