Burgert. Standen Leep der beoetking Uv Kladje. Gemengd JTtenms Uit het Binnenland. Uit het Buitenland. TER NEUZEN. (Nadruk verboden). Huwelijks-aangiften. 18. Leendert Cornelis Ribbens (van Zaandam) 26 jaar jm. en Krina Johanna van Strien 22 jaar jd. Overlijden. 14. Paulus Hendrik Oele (overl. te Kruinigen) 7 w. zoon van Leendert en Pie- ternella Meertens. 16. Catharina Rottier 49 j. dochter van Jacob en Janna Bakker. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente, gevestigd: S. J. Hamelink, zonder beroep a/b, Nieuwe- diepstraat 79 van Zaandam. F. Verhelst, landbouwersknecht P 103 van Hoek. J. L. de Regt, landbouwer O 66 van aamslag M. Jurrij zonder, Kerkstraat 7 van Breda. C. M. Francois, fabrieksarbeider, Lange Kerk straat 74 van Vlissingen. P. Zeeveld, dienstbode, Lange Kerkstraat 74 van Middelburg. E. P. Vink dienstbode O 185, van Stoppeldijk A. F. M. de Meijer onderwijzer Westkolkstr. 22 van Dongen. H. L. de Regt, zonder, O 22 van Zaamslag. E. F. de Vos dienstbode O 22 van Zaamslag. I. A. Littooij zonder. Vlooswijkstraat 21 van 's-Gravenhage. T. C. v. d. Hof, kapper, Nieuwediepstraat 105 van Arnhem. E. C. Velleman, hoofdcolporteur, Zandstraat 6 van Hulst. P. Pagura, granietwerker, De Feijeterstraat 31 van Arba (Italië) M. Rodermann, dienstbode, Dijkstraat 12 van Duisburg. J. Becker, dienstbode, Dijkstraat 12 van Duis burg. J. L. van Trigt verpleger, O 193c, Sluiskil, van Berkel-Enschot. J. Simons, timmerman, Schoolweg 39 van Rot terdam. P. Romeijnsen geb. Klaassen, zonder O ongen van Zaamslag. M. van Leeuwen, religieuse N. Kerkstraat 17 Sluiskil van Halsteren. Vertrokken: G. Lang, monteur Veldstraat 27, Sluiskil naar Duitschland ambtshalve. H. en A. van Borssum Waalkes, zonder, Noord straat 69-71, naar Hilversum. A. M. Ivens* dienstbode, Kanaalweg 94, Sluis kil naar Selzaete ambtshalve. J. Kerpsen, bankwerker O 196 Sluiskil naar Duitschland ambtshalve. W. E. van Leeuwen, timmerman, N. Kerk straat 33 Sluiskil naar België ambtshalve. H. Tazelaar timmerman, Noordstraat 21 naar Bedgië ambtshalve. A. Pattist, schipper, Pelmolengang 3 naar Rotterdam. H. Wagner bankwerker, Kanaalweg 17, Sluis kil naar Frankrijk ambtshalve. T. de Jager, acteur, Lange Kerkstraat 28 laar Wassenaar. W. M. C. Morel, leerares R. H. B. S. Schelde- kade 52 naar Rotterdam. J. L. de Pauw, zonder Nieuwediepstraat 92 naar Oostburg. InaasoDlen Hetfoieelloo (10) Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. Beide Artikelen verkrijgb. bij Apoth. en Drogisten. Uit den trein gesprongen. Een Duitsche dame, die te Haarlem woont, was Vrijdagmiddag naar Amsterdam gekomen, om met den Duitschen trein via Emmerik naar Stuttgart te reizen. Zij heeft zich vergist in den trein en is gestapt in een wagon, die via Den Haag en Brussel naar Bazel gaat. Onder weg tusschen Amsterdam en Haarlem is zij tot de ontdekking gekomen, dat zij in den ver keerden trein zat, en daardoor zoo zenuwach tig geworden, dat zij uit den trein is gespron gen. De bestuurder van een uit Haarlem ko menden electrischen trein zag haar op het baanvak loopen. Deze trein heeft gestopt en heeft haar weer meegenomen naar Amsterdam. Aan het station heeft men de dame onder vraagd, maar haar verklaringen waren zeer verward. Zij zat vol builen en schrammen, over het algemeen echter is zij er echter goed afgeko men. Zij is ter onderzoek door den Geneeskun digen Dienst naar het Binnengasthuis ge bracht. Haar familie te Haarlem is gewaar schuwd. OUDERS, PAST OP UW KINDEREN! Achtjarig jongetje laaghartig vermoord. De 8-jarige J. Slebes was Vrijdagmiddag op bezoek gegaan bij zijn tante te Slijk-Ewijk. De jongen zou tegen 8 uur thuis komen, doch om 10 uur was hij nog niet teruggekeerd. De on geruste ouders gingen op onderzoek uit. Het bleek dat dat de jongen om ruim half 8 bij zijn tante wa weggegaan. Gedurende den geheelen nacht is toen naar den knaap gezocht, doch eerst aterdagmorgen omstreeks 7 uur werd het lijk in een greppel achter een heg dicht bij den Valburgschen weg op ongeveer 200 M. afstand van de ouderlijke woning gevonden. Uit het onmiddellijk ingesteld onderzoek kwam vast te staan, dat de jongen Vrijdag avond" het laatst was gezien met den zwerver D. B. Deze werd daarop door den gemeente veldwachter op zijn werk bij v. B. gearresteerd. Hij bekende den jongen ontmoet en zich aan hem vergrepen te hebben, waarna hij hem met een mes den hals had afgesneden. B., die reeds meermalen voor zedenmisdrij ven is veroordeeld, was Zaterdagmorgen weer gewoon aan het werk gegaan. Hij is voorloopig opgesloten in het gemeentehuis te Herveld. Hij zal ter beschikking van de justitie worden ge steld. Brutaal en en gevaarlijk optreden van een smokkelaar. In deonmiddellijke omgeving van Sitard, op de Neaerlandsch-Duitsche grens speelt zich se dert een half jaar een smokkelaffaire af, waar bij letterlijk de spot wordt gedreven met de Duitsche douane, en waarbij smokkelaars de meest brutale en gevaarlijke staaltjes van over moed afleggen. In deze omgeving opereert n.l. meer dan een half jaar een geheimzinnige luxe auto, die nu eens hier dan weer daar de grens passeert. In hoofdzaak vervoert deze auto kof fie, tabak en sigaren, hetgeen dan fraudeleus wordt ingevoerd. Soms worden door de Duit sche douane tien grensposten uitgezet. Her haaldelijk heeft men den smokkelaar zoodoen de in het nauw gedreven, maar ook herhaalde lijk stelde de douane haar leven in gevaar door plotseling overreden te worden. De auto is slechts een oude wagen, die zoo op het oog niet in staat blijkt een grooten rit, zonderpech af te leggen. Is de wagen op zich zelf een oud vehikel, er bevindt zich een 80 P.K.-motor in. terwijl de wagen op cardan en twee kettingen trekt! Ook is men op alles voorbedacht. Geen kogel kan de banden doen springen, daar tus schen buiten- en binnenband zich een meta len plaat bevindt, waarop elke kogel ketst. Geen weg kan slecht genoeg zijn om den mo tor boven krachten te brengen, want niet al leen door binnen- en veldwegen, maar ook door de akkers holt de wagen voort, zonder dat ge vaar voor stoppen dreigt. En zoo jaagt de geheimzinnige auto voort, elke week passeert hij drie tot vier maal de grens, en kan maar niet gevat worden. Ook kan men hem reeds op verren afstand hooren, daar de motor eentonig maar opvallend zwaar ronkt. Buiten de chauffeur bevinden zich in den wagen nog twee handlangers, terwijl een drietal posten verkent. Het is al gebeurd dat de chauffeur op de Nederlandsche grens stopte, uitstapte, en in de onmiddellijke nabijheid der beambten kalm zijn boterhammen at. Nadien verdween hij weer, voorthollend over akkers en weilanden, steeds den kortsten weg nemend, om dan op qnbegrijpelijke wijze een 10-tal kilo meters verder ongestoord de Duitsche grens te passeeren. In een ander geval was de smokwe- laar reeds een vijftig meter de grens voorbij toen hij plotseling de douane ontdekte, maar voor men den wagen genaderd was, was men buiten gevaar op Nederlandsch grondgebied. Het" is typisch dat deze smokkelaar steeds in in de omgeving van Sittard opereert en hier van nooit afwijkt. Meestal passeert hij de Duitsche grens nabij Millen, Tuddern, Wher, Savelen en Hillesberg. Nooit neemt hij den hoofdweg, maar meestal slechte binnen- en veldwegen, waarover hij zich met ongelooflijke snelheid beweegt. Het zal niet gemakkelijk val len dezen maniak te arresteeren, verklaarde een Duitsche douane, vooral daar zich in den wagen steeds drie personen, die dus dus op ge vaar berekend zijn. Nog ergerlijker is het voor de douane als men enkele wegen welke de smokkelaar gewoonlijk neemt, barricadeert, en deze dan juist langs een nieuwen weg „das grosze Vaderland binnenkomt! Reeds meer dan een half jaar drijft hij den spot met de douane en nog steeds passeert hij drie tot vier maal per week de grens; maar hoe lang zal de waaghals nog victorie kraaien? Wie weet misschien komen wij ook hier spoedig voor een grensdrama te staan, zooals onlangs zich in de omgeving van Kerkrade afspeelde! Doodelijke aanrijding van een priester-student te Zwijndrecht.. Maandagavond te ongeveer negen uur had te Zwijdrecht een noodlottig auto-ongeval plaats. Twee studenten van het Groot Seminarie Warmond nl. de eerw. heeren L. Kraakman uit Haarlem en Brechten uit 's-Gravenhage, bega ven zich per fiets naar Dordrecht, om daat een vriend te bezoeken en er enkele dagen te logeeren. Tusschen Rijsoord en Zwijndrecht passeerde hen een auto, die in de richting Rotterdam reed, terwijl terzelfder tijd een andere auto van de Dordtsche Autogarage met groote vaart den eersten achterop kwam en dezen trachtte te passeeren. Hierbij week de chauffeur te veel naar links uit, zoodat e ender studenten, nl de Eerw. heer J. Kraakman werd geraakt en aan den kant van den weg werd geslingerd. De auto, die nog had getracht door te remmen een aanrijding te voorkomen stond eerst 60 a 70 meter verder stil. Toen men bij den aangeredene kwam, bleek hij er vreeselijk aan toe te zijn, daar hij een zware hersenschudding had bekomen. Kapelaan Nijman uit Dordrecht, die zoo spoe dig mogelijk ter plaatse was, diende hem nog het H. Oliesel toe. Een inmiddels ontboden geneesheer uit Zwijndrecht kon even ater slechts denn dood constateeren. Het lijk is naar het R. K. Ziekenhuis te Dordrecht over gebracht. Het slachtoffer was 23 jaar oud. 11.750.524.523 sigaretten opgerookt in een maand tijd. In de Ver. Staten zijn de afgeloopen maand in totaal 11,750.524.523 sigaretten „verbruikt" d.w.z. meer dan een millioen meer dan in Juni van het vorig jaar. Draadloos gesprek tusschen vliegtuig en Oceaanstoomer. Maandagavond heeft de vlieger-kapitein Le wis Yancey, van den Amerikaanschen lucht- dienst, van zijn toestel uit, dat zich op een hoogte van 1100 meter boven Buenos Aires be vond, draadloos gesproken met het Britsche stoomschip „Majestic", dat zich midden in den Atlantischen Oceaan bevond, op weg van New York naar Southampton. Zijn verloofde vermoord. In de gemeente Strang zoo wordt uit Osna- brück gemeld, werd een 27-jarige vrouw opge hangenaangetroffen aan de tuinpoort van 't huis, waar zij als dienstbode werkzaam was. Uit het onderzoek bleek, dat hier sprake was van moord. De ,dader een 17-jarige timmermansleerling werd spoedig gearresteerd. Hettweetal had des Zondags in een naburig bosch gewandeld, alwaar de jongeman het meisje om het leven schijnt te hebben gebracht Vervolgens moet hij haar hebben opgehan gen om zelfmoord voor te wenden. Operazanger pleegt zelfmoord Maandag werd de opera-tenor Anton Wiss- mann te Erfurth dood in zijn woning gevon den. Door gas had hij een einde aan zijn le ven gemaakt. Tot het einde van het speelseizoen 1929 was Wissmann als heldentenor verbonden aan het Erfurter Stadstheater, waar hij een groote po pulariteit genoot. Nu had hij onlangs een concert aangekon digd, dat wegens den geringen kaartenverkoop op het laatste oogenblik niet doorging. Wissemann schijnt hiervan ten zeerste onder den indruk te zijn geweest. Bovendien had hij den laatsten tijd te kampen met materieele zorgen. Vier Alpentoeristen door den bliksem getroffen? Vier leden van de Alpenvereeniging te Chem nitz maakten Vrijdag een uitstapje in de Pitz- taler Alpen. Toen zij op een gletscher waren geklommen, barstte plotseling een zwaar on- weder los, zoodat de toeristen niet naar de berghut terug konden om te schuilen. De leider van het gezelschap, die met de an dere leden in de hut zijn hoofdkwartier had opgeslagen, deed nasporingen en vond drie zijner kameraden dood; het lijk van den vier de kon niet worden geborgen. Naar alle waar schijnlijkheid zijn de toeristen door den blik sem getroffen. Junker-vliegtuig verongelukt. Het Junkervliegtuig „G.A.A.Z.K." dat van le Touguet kwam, stortte bij .Neopham in het graafschap Kent neer. Het vliegtuig, dat tusschen Croydon en Berck aan de Fransche kust van het kanaal vliegt, werd door den beroemden Britschen piloot, ko lonel Henderson, bestuurd. Alle inzittenden, lord Dufferin. viscountess Edna, madame Loeffler, sir Edward Ward en een dame, die nog niet geindentificeerd is, wer den gedood. Kolonel Henderson overleed bijna onmiddel lijk na het ongeval Het vliegtuig viel te pletter in een boom gaard; door verschillende personen werd een ontploffing gehoord. Familiedrama Tijdens het verblijf van de vrouw des huizes te Parijs om een bruiloft van haar broer bij te wonen, speelde zich in haar woning te Auxère een vreeselijk drama af. Haar man sloot alle deuren en vensters, stop te de reten toe en stak toen in de slaapkamer van hem en de vier kinderen een houtskool vuur aan. Ton de man den volgenden ochtend niet op zijn werk verscheen en men ook aan zijn wo ning geen gehoor kreeg, brak men de deur open. Zoowel de man als de vier kinderen vond men aan de gevolgen van kolendampvergifti ging overleden. Men vermoedt, dat de man door slechte eco nomische omstandigheden tot zijn daad is ge komen. De mislukte reclame. Van een vermakelijk voorval, dat nu een ge rechtelijk naspel zal hebben, gewagen berichten uit Amerika. Voor Lindbergh voor zijn vlucht over den Oceaan startte, kwam de leider van de afdee- ling propaganda van een sigarettenfabriek bij hem en deed hem het volgende voorstel: de firma bood hem vijf duizend dollar aan, wan neer hij zich wilde verplichten, om, zoodra hij in Europa landde de woorden uit te spreken: „Heeft U een Soundsosigaret voor mij?" Lindbergh nam dit voorstel aan: de firma betaalde hem de helft van het overeengeko men bedrag vooruit en de chef der propaganda vertrok naar Europa, om er zich persoonlijk van te overtuigen, dat* Lindbergh bij zijn aan komst deze woorden zou uitspreken. Toen Lindbergh na een vlucht van zes en dertig uur te Le Bourgnet landde, kon hij eerst geen woord uitbrengen. De inspanning van de vlucht, het enthousiasme, waarmede hij ont vangen werd, honger en dorst maakten het hem onmogelijk, een woord te spreken. Plotseling zag hij hoe de propaganda-chef van de fabriek, waarmee hij het contract ge sloten had, zich door de menigte heen wrong. Op hetzelfde oogenblik maakte zich echter een grenzelooze woede van hem meester, toen hij begreep, dat deze man met zijn succes, waarvoor hij leven en gezondheid op het spel gezet had, reclame wilde maken. Hij sprong op den man toe en sprak zijn eer ste woorden, die echter helaas anders luidden' dan men was overeengekomen: „Als U mij pu een van uw stinksigaretten aanbiedt, dan sla ik u tegen den grond." Geruimen tijd durfde defirma niets tegen Lindbergh inbrengen. Zij vreesde terecht, dat zij het geheele Amerikaansehe publiek tegen zich zou krijgen. Thans echter heeft zij beslo ten van Lindbergh een schadevergoeding te eischen. In Amerika ziet men den afloop van dat pro ces met spanning tegemoet. Sneeuwballenfeest in den zomer. Te Bad Grund in den Harz worden elk jaar in de maanden Juli en Augustus „sneeuwbal lenfeesten" gevierd. Hiervoor wordt echte sneeuw gebruikt, die gedurende den winter in den Harz is gevallen en in de talrijke gletscher kuilen op den Iberg bij Bad Grund wordt be waard. In de schaduw van de machtige sparren smetl de sneeuw zelfs niet bij de grootste warmte. Tijdens de zomermaanden kan de jeugd zich dus ook hier vermaken met het werpen van sneeuwballen. Krankzinnig geworden politieagent. Een Indische politieagent, te Lokmachau op de grens Kowloon-Kwantoeng, is plotseling krankzinnig geworden. De ongelukkige doodde de vrouw van een sergeant en bracht een anderen Indiëer doode lijke verwondingen toe. Toen 'n vijftigtal Europeesche agenten trachtten zch van hem meester te maken, bracht hij een mitrailleuse in actie. De krankzinnig werd ten slotte neergescho ten. Douane-corruptie in Amerika. Bij de federale rechtbank is aanhangig een zaak betreffende corruptie bij de douane. Het schijnt vast te staan, dat de Amerikaan sehe staat gedurende het afgeloopen jaar voor meer dan een millioen dollar is benadeeld door niet-betaalde invoerrechten. Eer is een complot van inspecteurs, beambten en importeurs, waardoor groote hoeveelheden goederen, zonder dat invoerrechten worden be taald, in de Vereenigde Staten worden binnen gesmokkeld. De importeurs betaalden den douanebeamb ten daarvoor belangrijke bedragen. Reeds zijn twee inspecteurs in staat van be schuldiging gesteld. Neef van grootvorst Nicolaas in armoe ge storven. Generaal Brummer, een neef en adjudant van grootvorst Nicolaas, is in het Neckerzieken huis te Parijs overleden. Generaal Brummer, die door de Russische revolutie geheel ge ruïneerd werd, woonde sindsdien in Frankrijk. Hij leefde in benarde omstandigheden in een hoteltje op den Boulevard Montparnasse. Eerst trachtte de voormalige adjudant van grootvorst Nicolaas als boekhouder in zijn on derhoud te voorzien, doch later moest hij zich tevreden stellen met het baantje van nacht waker. Enkele dagen geleden liep hij bij een ernsti- gen val, een schedelbreuk op. De 73-jarige laat een weduwe en een zoon in zeer behoeftige omstandigheden achter. 500 jaar oud oorlogsschip teruggevonden. Onlangs is op den bodem van het Ridder - holmkanaal, in het hart van Stockholm, de romp van een oorlogsschip gevonden, dat onge veer 500 jaar oud moet zijn. Het schip is thans, naar uit Stockholm ge meld wordt, geheel blootgelegd en het schijnt, dat men daarmede één van de oudste oorlogs schepen uit den tijd van de middeleeuwen heeft gevonden, welke tot nu toe bekend waren Het schip, dat geheel van eikenhout is ge bouwd, toont veel overeenkomst met de Viking schepen, die, zooals bekend, tot de beste en zeewarrdigste schepen van hun tijd behoorden. Het vaartuig is gewapend geweest met zware ijzeren kanonnen, die eveneens ongeveer 500 jaar oud zijn en, wat hun constructie en ouder dom betreft, waarschijnlijk eenig in de wereld zijn. In de voorsteven van het schip werden ka nonkogels van steen, lood en ijzer gevonden. Ook zijn er in het schip ijzeren kruitkamers, terwijl men ook houten kokers in een vorm van een pyramide aantrof, nog geladen met kleine stukken steen, zoodat deze vermoedelijk dienst hebben gedaan om den vijand met schroot te beschieten. Onder het dek, dat gedeeltelijk gebroken is, vond men nog verschillende stukken van de uitrustingen van het schip. Het reconstructiewerk is zeer moeilijk, doch daar de romp zelf goed bewaard is gebleven, hoopt men het schip nagenoeg geheel te kun nen reconstrueeren met zijn geheele bewape ning.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 6