Loop der bevolking Solternii Boeken SijdscJtr mm. ROME'S DIERENTUIN. Avanguardisten uit Tirol, die een bezoek aan de hoofdstad brengen, amuseeren zich kostelijk: zoo'n beer zie je niet alle dagen. Noordstraat B 57 ged., naar Westdorpe. N. A. M S.lijpen, hulp in de huishouding, Gentsche Vaartstraat C 81, naar Loosduinen (Den Haag) P. P. Scheele, zonder, Koestraat D 82 naar Zaamslag. D. de Martelaere geb. Dumez. zonder, Wal- straat C 12 naar Westdorpe. Janna Dees, dienstbode, Nieuwendijk I 85 naar Biervliet. E. Dobbelaar, dienstbode, Armendijk H 47 f naar Zaamslag. J. Dieleman, winkelbediende, Singelweg J 11c naar Rotterdam. A. M. Pauwels, scholier, Drieschouwen A 50 naar Wachtebeke. Jos. L. van Mossevelde, bakkerknecht, Sas hing naar Ter Neuzen. M. J. Triest; dienstbode, Spui O 1 naar Bosch kapelle. G. A. A. Destembes, dienstbode, Zeestraat A 26 naar Boschkapelle Cath. Naeije hulp in de huishouding Weststraat D 28 naar Rotterdam. Maria Koekkoek, dienstbode, Kijkuit L 3 naa Ter Neuzen. Corn den Hamar Sr. en gezin landbouwer, Weststraat D 34 naar Stoppeldijk. M. M. Naessens, zonder, Kanaal K 25a naar Stekene. W. Vinke, fabrieksarbeider. Kanaalkade A 88 naar Hoek. C. A. Hoogstraate en gezin, arbeider, Magret 'ce N 45 naar Zaamslag. P. Dattheijn, smidsknecht, Spui N 85 naar Ter Neuzen. Arie Deij, grondwerker, Schapenbout O 17a naar Wieringen. TER NEUZEN In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: Ch. J. D. van Damme, instrumentmaker, Dekkerstraat 45 van Utrecht. J. J. F. Faas, zonder, Tuinpad 2, van Sas van Gent. E. de Grof, fabrieksarbeider, Veldstraat 27 Sluiskil van Westdorpe. A. C. D'hert, monteur, Dekkerstraat 12 van Vlissingen. J. v. d. Velde, werkman, Walravenstraat 4, van Rijnsburg. K. Tauber, bankwerker, Tramstraat 22a van Geleen. P. Datthijn, smidsknecht, Stationsweg 9 van Axel. L. E. Buijze geb. Dieleman zonder P.89 van Zaamslag. C. J. Witte werkman, Kazernestraat 21 van Rotterdam. A. Terhart, monteur, Dijkstraat 44 van Duitschland. J. Kiraly, mijnwerker, O 192d Sluiskil van Geleen. Vertrokken: B. B. de Smet, zonder, Veldstraat4, Sluiskil naar Kortrijk (B.) A. Ph. Ch. Heije, dienstbode, Noordstraat 18 naar Hengstdijk. J, Meisner, dienstbode, Vlooswijkstraat 58, naar Groningen. C. en E. Baumann, diijstboden, Dijkstraat 12 naar Duisburg (D). A. Jansen van Roosendaal geb. Schaeffer, zonder, Benedenweg 21, Sluiskil naar Axel. M. de Ritter geb. Dieleman, zonder Steen- kamplaan 51 naar Rotterdam. K. Raad, timmerman, Vlooswijkstraat 47 naar Assen. L. Draaisma, machinist, Van Bovenstraat 25, naar Groningen. zoek nog een paar weken kon uitstellen. De man schrok, maar liet niets merken. E - ven daarna stond hij op deed z'n pantoffels uit trok z'n schoenen weer aan, en sloop weg in de donkere natte straat. Tien minuten later kwam hij terug. Wat ben je nou wezen doen? vroeg de vrouw Ik ben ev enwezen kijken op den barometer om te weten, wat voor weer we morgen kun nen verwachten. Een heel boos drukfoutenduiveltje. Gelezen in de „Delftsche Kerkklok": Ik doe een beroep bijzonder op alle leden van den R.-K. Vrouwenbond, op de leden van de H. Familiecongregatie, op alle Roomsche viouwen en meisjes in Delft: Roomsche vrou- w enen meisjes wij verachten U allen Echt bemoedigend is deze oproep zeker niet. Geen verschil. Blonde vrouwen zijn altijd zachtzinniger dan donkere. Ik heb het niet gemerkt, m'n vrouw is beide geweest. AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd.: M. M. P. Adam, dienstbode, Noordstraat B 45 van Ter Neuzen. G. van Bendegem, koopman, Stationstraat G 10 van Ter Neuzen. H. Scheele en gezin, fabrieksarbeider, Sassing Q 5 van Geleen. R. van Nieulande, landbouwersknecht. Drie- schouwen A 33, van Zuiddorpe. A. Jager, boekdrukker, Koestraat D 74 van Innsbruck (Oostr.) Gertrud Schaap, zonder, Koestraat D 74 van Bunde. I. M. van Damme geb. de Waele, zonder, Sta tionstraat G 41 van Koewacht. J. A. Dieleman, dienstbode, Spui N 66 van Zaamslag. M. Overdulve, dienstbode, Kijkuit K 43 van Overslag. J. P. Dees en gezin, landbouwer, Coegors- polder O 13 van Zaamslag. P. Donze en gezin, arbeider, Kijkuit K 52 van Ter Neuzen. W. Warnier en gezin, weger, Julianastraat 143 van Stoppeldijk. A. C. Dobbelaar en echtgen., arbeider, Spui N 111, van Ter Neuzen. M. S. Casteels, dienstbode, Buitenweg H 19, van Gent. J. Dieleman en gezin, landbauwer, Kijkuit, L 15, van Ter Neuzen. O. E. A. Talboom, landbouwersknecht, Drie- schouwen A 33 van Zuiddorpe. Désiré de Rechter, arbeider, Armendijk H. 49 van St. Jansteen. M. de Jonge, arbeider, Schapenbout, O 27 van Hoek. S. van Kerkvoort, dienstbode, Capellepolder M 26, van Zaamslag. E. Wagner, bankwerker, Sluiskil P 35 van Geleen. St. J. de Bruine, fabrieksarbeider, Sluiskil P 35 van Urmond. A. Schmidt, bankwerker, Sluiskil P. 35 van Geleen. H. W. Weenink monteur, Sluiskil P 35 van Geleen. C. de Munck geb. Florus, huishoudster, Nieu wendijk I 94 van Zaamslag. Ch. J. M. Misseghers, molenaar, Molenstraat B 33 van Moerbeke. P. A. Goossen, dienstknecht, Kanaal K 29 van Stekene. J. Cl. van Waes, zonder, Julianastraat E 101 van St. Jansteen. G. Calamai, ingenieur, Sluiskil P 35 van Sas van Gent. C. den Hamer Jr. en gezin, landbouwer West straat D 34 van Stoppeldijk. Abr, Maas en echtgen., smid, Walstraat C 15 van Geleen. P. Riemens, tuinarbeider, Steenovens M 44 van Naaldwijk. Dan. A. v. d. Berg. bankwerker, Kerkdreef E, 8 van Dordrecht. Vertrokken: Pr. E. A. Velleman en echtgen. assuradeur, Moeilijk geval. Je kaartje, vroeg de konducteur in den trein aan een eenigszins beschonken man. Dat is voor den Helder, merkte de beambte op, en je zit in een trein naar Breda. Lieve Hemel, zuchtte de onthutste reiziger, wat moet de machinist nu doen. Hij wist 't Het jong gehuwde paar had de gebruikelijke quaestie over het middagmaal. Denk jij soms, snikte zij, dat je een keuken meid getrouwd hebt? Neen, dat denk ik niet, maar ik weet dat ik een kampioen blikjesopenmaakster getrouwd heb. De eeuwige voorjaarsergernis. Wanhopige echtgenoot: „Hoe is 't in hemels naam mogelijk, zoo'n kleine hoed, en zoo'n groote rekening. Hij hieJd zich bij zijn voornemen. De stuurman zag met verwondering hoe een zijner matrozen een leege enveloppe aan zijn vrouw stuurde. Wat is dat voor nonsens? vroeg de stuur man. Heelemaal geen onzin, stuurman. Bij de uit reis had ik ruzie met de vrouw, en nou spre ken wij voorloopig niet tegen elkaar. Het verschil Heb je genoeg vertrouwen in mij om mij hon derd gulden te leenen? Vertrouwen wel, maar fk heb geen honderd gulden. Enfant terrible. Bij mevrouw Jansen is damesbezoek. Zij laat haar vijfjarig dochtertje binnen komen, dat algemeen bewonderd wordt en eindelijk ook aan tafel mag plaats nemen. Plotseling begint de kleine te schreien, om dat zij tandpijn heeft. Och, waarom huil je nou, troosten de dames die tandpijn zal dadelijk wel weer overgaan. Maar het kind snikt: Hoe kan die nu over gaan; ik kan zooals moeder m'n tanden uit m'n mond nemen. Zich geen tweemaal bedacht. Hij kwam thuis doorweekt van den regen, hij verwisselde van kleeren, trok zijn schoenen uit deed z'n pantoffels aan, ging in een gemak- kelijken stoel zitten stak behagelijk zijn pijp op, en zeide voldaan, dat honderd paarden 'n nu niet uit z'n huis zouden kunnen trekken. Man, vroeg z'n vrouw even daarna, heb je dien brief gepost, dien ik je van morgen mee gaf? z Natuurlijk beste, zei hij zonder blikken of blozen. Ja, dan is 't goed, zei de vrouw, ik heb na melijk m'n moeder gevraagd, of ze haar be- Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van »DE ZEEUWSCHE KOERIER* Het booze oog, door Karei Gieber. N.V. Uitgeverij D. Bolle, Rotter dam. Het geheim van Eemdaele door Heer Halewijn. In een circulaire aan de Boekhandelaars kondigt de firma D Bolle de uitgave van een serie nieuwe Jeugdboeken aan, genaamd de G. J. L. Serie (Goede Jeugd Lectuur Serie). Boven genoemde boeken zijn 't eerste tweetal, in die serie verschenen, terwijl de firma de uitgave van nog 7 andere boeken tegen St. Nicolaas toe zegt. Wat de boeken zelf betreft „Het booze Oog" is een prachtig jongensboek, vol spanning en werkelijk interessant. De lotgevallen van de fa milie Sparrendal wordt echt boeiend beschre ven, terwijl de twee vrienden Koos en Frits, die een grooten rol spelen, werkelijk sympathiek aandoen. Zij slaan zich moedig door al de on gelukken en wederwaardigheden heen, die „Het booze Oog" de familie Sparrendal bezorgt. Ook hier is het: „eind goed, al goed" want op 't eind van 't boek zijn al de personen die wij in het boek ontmoetten naar verdiensten beloond. Het tweede boek „Het geheim van Eem daele" is als jeugdbeuk minder geschikt. Het boek wemelt van onwaarschijnlijkheden, die een gezonde jongensziel werkelijk hiet zullen boeien. Het is te hopen dat de nog te ver schijnen boeken zich niet in dit genre zullen bewegen. De uitvoering van de boeken is keurig en de prijs matig. Waar wij katholieken echter een keurraad hebben die ons boeken verschaft, verdienen deze natuurlijk den voorrang boven genoemde neutrale boeken. Echter, de opzet om strict neutrale boeien te leveren is verras send geslaagd.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 7