n i Slapeloos door Zomerhitte? Dinsdag 8 Juli 1930 Het Woonhuis IJ S S E L Gemengd JTteuws. Boeken CifdscJtr. 4 X 44,56 A. Rogge, 4 X Eerst, 5X Haver, 3 X Erwten, 2 X Duivenbonnen, en 2 X Weigras, Dijkstraat 57 TER NEUZEN Uit het Binnenland. Uit het Buitenland. (16) Gebruik hiertegen Mijnhardt's Zenuwtabletten Advmrtmntlön. publiek te verkoopen alsmede HUISRAAD 4ft OPRUIMING VAN ALLE VOORRADIGE GOEDEREN MET 10°o KORTING, GEDU RENDE 14 DAGEN. OP ALLE KARPETTEN l5°/o KORTING. EXTRA KOOPJES in restanten Meubelen, als Fauteuils, Radiokastje, Vouwstoeltjes, Gra in afooikastje, Rooktafeltjes, Eiken Naaitaieltje, enz. tEUöi vuuk DE BEKLlJNSC ee WEEöKINDEKEN. Ieder jaar op 2 Juli viert het Kummeisourger Weesnuis te Berlijn ae neraeniang van ae sticn- ting met een z.g. „Melkfeest'De weesjes met hun muzikale voorhoede op weg naar het terrein, waar de eigenlijke trae tatie plaats heeft. 21 jaar jm. Geboorten. 1 Juni. Maria Louisa Prudentia, dochter van Petrus Augustinus Mangnus en Maria Apolonia Pardon. 3. Josephus Maria, zoon van Josephus van de Vijver, en Martha Dankaart. Josephus, zoon van Martha Maria Ongenae Cecile Marie Louisa, dochter van Cyrillus Gus- Bleyenberg Walter Petrus zoon van Josephus de Smaele en Maria Philomena Stevens. Overlijden. Jan Francies Broeckaert, 78 jaar wed. van Adriana van Schijndel. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 17 Juni. Armandus Theodorus Eduardus, zoon van Eduardus Jacobus Heijens en Ludovica Maria Warrens. Groote veenbrand. Tusschen Bellingwolde en Papenburg staat het nabije Griendtsveen in lichte laaie sedert Woensdagmorgen en er is geen helpen aan. Het veen is zoo droog, dat blusschen niet helpt. Meer dan 1000 dagwei&en turf zijn reeds verbrand. Bij het kersenplukken verongelukt Te Echt is de 30-jarige J. Houben bij het kersenplukken uit den boom gevallen. Met zware inwendige kneuzingen werd de man naar zijn woning vervoerd, waar hij aan de ge volgen is overleden. De achterhoek opnieuw geteisterd. Woensdag sloeg de bliksem in café „De Ko renmolen" van W. Heyltjes te 's Heerenberg. Het huis stond vrijwel onmiddellijk in lichte laaie en brande tot den grond toe af. In de gemeente Gendringen was het nood weer. Te Etten brandde de woning van Porthof tot den grond toe af, terwijl in Voorst de boerderij van Naafs en in Megchelen de boerderij van Reintjes een prooi der vlammen werd. In laatst genoemde boerderij kwamen twee varkens in de vlammen om. Auto in brand geraakt. Dinsdagavond geraakte op de Markt te Mid delburg een auto in brand, door het vlamvat ten van den motor. De bestuurder, die onmid dellijk den benzinetoevoer afsloot en twee me de inzittenden verlieten zonder ongelukken den brandenden auto, terwijl de op de Markt dienst doende agent van politie naar het stadhuis om een minimax rende en er in mocht slagen daarmede de vlammen te dooven.. Het wereldduurrecord. De gebroeders John en Kenneth Hunter wa ren met hun vliegtuig „City of Chicago" nog steeds in de lucht. Gedurende 542 uren hebben zij 150 maal benzine in de lucht bijgevuld. Zij hebben het oude record reeds met meer dan honderd uur gebroken. Men neemt aan, dat wanneer zij zullen landen, zij een fortuin zul len ontvangen. Een der petroleummaatschap- pijen is hun 100.000 dollar schuldig, nl. 1000 dollar voor elk uur, waarmede zij het oude re cord slaan. Een andere maatschappij betaalt hun van heden af een zeker bedrag per mi nuut. Het inkomen der New-Yorksche bedelaars. Volgens een statistiek, welke door het comi té voor sociale aangelegenheden, na een uitge breid onderzoek in de stad New-York, is ge publiceerd is het aantal bedelaars in genoem de stad den laatsten tijd tot twee duizend ge stegen. En het schijnt, niet zonder reden, want het bedelaarsvak in New York blijkt een zeer lu cratief bedrijf. Het globale inkomen toch, dat het gilde dier 200 bedelaars aan aalmoezen per jaar toucheert, moet volgens die zelfde sta stistiek 10.000.000 dollars bedragen, d.i. gemid deld 5000 dollars per man. Het comité kwam op grond van zijn onder zoek tot de conclusie, dat de publieke caritas te New-York de luiheid geducht heeft bevor derd, weshalve het een oproep tot de burgerij richt, om voortaan geen geld meer aan de be delaars te geven. De cocaïne-affaire te Brussel. De rechtbank te Brussel heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen den cocaïnomaan en Brusselschen advokaat Lannoy, in wiens wo ning men, zooals men weet, enkele maanden geleden het lijk van een danseres heeft gevon den, die daar gestorven was tengevolge van het innemen van een te sterke dosis cocaïne. Het is in de rechtszittingen niet uitgemaakt ge worden, of men de danseres heeft willen van kant maken dan wel of zij zelfmoord heeft ge pleegd. Advokaat Lannoy werd veroordeeld tot 15 maanden gevangenisstraf; de Duitscher die bij het drama tegenwoordig was, werd gestraft met 3 maanden opsluiting, terwijl leveranciers van „coco" tot 1 jaar a 10 maanden opsluiting werden veroordeld. Noodweer. Boven de stad New-York ontlastte zich Vrij dagmiddag een hevig onweder, dat van zwaren hagelslag en een hevige wolkbreuk gepaard ging. Tengevolge van de ontzaglijke hoeveel heid water kwamen vele straten blank te staan Het verkeer in de straten en op den onder- grondschen spoorweg ondervond uren lang groote vertraging. Uit verschillende deelen van Italië komen nog nieuwe berichten binnen over onweders, stormen en overstroomingen. Bij Genua werden twee personen tengevolge van het noodweer gedood. Bij Pescara werd een badinrichting door de kracht der elementen verwoest en door der\ stroom medegesleurd. Te Prescia en in de naaste omgeving moest de brand weer meermalen optreden om men- schen en dieren van den dood te redden. Bij Vicenca hebben aardstortingen plaats ge had, die het verkeer ontwrichtten. Niet onder boomen schuilen! Tijdens een onweer werden Woensdag te Kochem a.d. Moezel drie personen, die een toe vlucht onder een boom hadden gezocht, door den bliksem getroffen en gedood. Moeder en dochter ter dood veroordeeld. Uit Sofia wordt gemeld, dat na een opwin dend proces het doodvonnis is uitgesproken tegen een vrouw, Timewa genaamd en haar dochter. Zij zijn veroordeeld tot den dood door ophanging. De veroordeelden hoorden de uitspraak van het vonnis met een ironisch lachje aan. Zij hadden 2 maanden geleden hun buren ver moord en beroofd om zich geld te verschaffen voor het koopen van een piano. Ongewone roofoverval op een automobiliste. Tusschen Potsdam en Rehbrucke heeft een overval plaats gehad, waarvan niet gemakke lijk een tweede voorbeeld zal te vinden zijn. Een dame, die alleen chauffeerde in een auto die uit Berlijn kwam, werd, naar het „Berli ner Tageblatt" meldt, even voorbij het station Hhebrucke door de inzittenden van een auto die uit tegenovergestelde richting kwam, met groote schijnwerpers verblind en gedwongen te stoppen. Op dat oogenblik kwamen er uit den anderen auto drie mannen te voorschijn, van wie er IRABIONDBN MEDEDEEL1NB .f een de automobiliste met een revolver in be- dwag hield, terwijl de beide anderen, alles wat hun de moeite waard scheen, om mee te nemen uit den auto verwijderden. O.a. namen zij de dame een handtasch met een inhoud van drie duizend mark af. Ook beroofden zij haar van haar kleeren. Hierna reden ze in volle vaart weg in de richting van Berlijn. De overval werd ontdekt, toen eenigen tijd later een jong meisje met de fiets de plaats pas seerde. De politie van Berlijn en Potsdam werd van de zaak op de hoogte gebracht en alle auto's, die passeerden, werden aan een nauwkeurige controle onderworpen. Men is er echter nog niet in geslaagd, ergens een spoor van de daders te ontdekken. Boek en Blad: Aristo. De Stem. Verscheiden heden: Louis de Camoëns. Paul Robeson William J. Locke. Nieuwe uitgaven. Zonnebloemen. Het Juni-nummer van Zonnebloemen opent met een prachtfoto van zomerweelde, de witte waterlelie. Het overzicht van den stand van zaken der sanatoriumactie bewijst dat er meer leven in de brouwerij komt. Een foto-galerij is geopend, waarin de arti kelen zijn verwerkt van de sprekers aan den katheder in het Verbondsblad. In een uitvoerig artikel vertelt V-u. over de nieuw-ontplooide actie van de tentoonstellin gen. Verslag wordt uitgebracht van de vergade ring der Commissie voor Plaatselijk Werk. Een nieuwe artikelenreeks is geopend over onze voeding, terwijl ook voor moeder devrouw wenken worden gegeven, nogmaals over eieren Gezelle spreekt erin van „Gekwetst en moe geleden, in verband met de toewijding der maand Juni aan het H. Hart, waarbij ook een foto naar het beeldhouwwerk van W. Harzing Rijzenburg. Het officeele maandbericht over de verple ging alsmede de stand der geldmiddlen en van het sanatoriumfonds zijn in dit nummer opge nomen. Tot slot bevat het een bijdrage van v. Ti chelen. INHOUDSOPGAVEN Boekzaal van 1 Juli 1930: L. J. M. Feber: Byron. Dr. H. v. M.: Een roman uit den inflatietijd. P. v d. M de W.: Fran- sche romans. Dr. Raph Kreemers: Vrouwen in de literatuur. Kees Spierings: Antoon Coolen. P. v. d. M. de W.: Vingt-neuv mois d'exil. Uit Notaris VAN DER VEEN te Ter Neuzen, is voornemens op DoQdArdftfl 17 Jolt 1930, des namiddags te 3 UOf (N. T.), te Hoek in den Mosselpolder, op het hoefje bewoond door de Wed. ZEGERS Bedet, tegen contante betaling, i melkkoe, 2 graskalveren, 35 kippen, kuikens, hond met hok, eggen, slepers, éénpaardsploeg, handwiedmachine, windmolen, zeeften, bascule met gewichten, rieken, vorken, schoppen, balen, ladders, ruiters, fornuis, kuiken- hok, ontroomer (Melotte), tuimel- karn, ooterbak en kop, schalen, emmers, worstmachine, hand graanmolen, spekkuip, vleesch- blok, kisten, touwen, enz., als kasten, tafels, stoelen, spie gels, lampen, klokken, kachel, ledikant, petroleBmstellen, klee- den, bedden, glas- en aardewerk enz. 32 De Notaris E. B. DOMOLEYN te Hootenlsse, zal ten verzoeke van den Heer C. L. D'HOOGHE te Sint Jansteen, op des namiddags 2 uur (N. T.) in het openbaar verkoopen alles wassende in den Groot Ferdinanduspolder, nabij het Kapersgat, te Sint-Jansteen, alwaar te vergaderen. 29 BELEEFD AANBEVELEND 62

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3