[en loon- en WilHÉUiS Hofstede te pachten Loop dor bevolking Gemengd JTteuwz. Marktberichten UITGELOOT. TE KOOP. Uit het Binnenland. Uit het Buitenland. OOSTBURG, 2 Juli. Tarwe f 10,50 11.chevalier f6,25 erwten f9,bruine boonen f12,haver f6,00. MIDDELBURG, 3 Juli. Op de graanmarkt was de aanvoer te gering om noteering op te maken. AdtrarS&nt/ön. No 211 en 42 elk Kroot f 2S0 op goeden stand DE APOTHEOSE. De viering van de'vrijwording van Rijnland werd te Berlijn besloten met een grootsch" avondfeest. Tijdens de schitterende apotheose, de groet aan den vrijen Duischen Rijn. dochter van Eugène Constant Verhelst en Ce- lina Mathilda Maria Puylaert. Overlijden. 20. Dominicus Goossens. 69 jaar ongeh. zoon van Joannes Goossens en Cathari- na Dhert. TER NEUZEN. (Nadruk verboden). Huwelijks- aangiften. 27 Juni. Levinus Cor nells Hamelink, 24 jaar jm en Mathilda Celi- na Galle, 23 j., jd. Daniel Marinus Ollebek, 24 jaar jm en Jacoba Anthonia de Feijter 24 jaar jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Juni. Leendert van der Velden, 39 jaar, gesch. van echt en Helena Catharina Broekhoven, 27 jaar gesch. van echt. Geboorten. 23 Juni. Suzanna Maria, dochter van Henri Art hur Vermast en Angela Doro thea van Kerkhoven. 25. Angèle José Marie, d. van Everhardus Lambertus Freriks en Maria Cerilla Galle. Martinus, z. van Antheunis Dek ker en Maria Dieleman. Overlijden. 22 Juni. Apolonia Kroes, 71 jaar, echtg. van Jozef Heijens. WESTDORPE. Gedurende de maand Juni 1930. Ingekomen: Gabriella Maria Leonia van Megroot van Koewacht. Prosper Emerence Augustus Velleman met gezin van Axel. Dahlia de Maertelaere geb. Dumez van Axel Josephina Antonia Luisa Borm van St. Jan steen. Jacobus Hakkens van Breda. Magdalena Maria van Hecke van Hoboken. Vertrokken: Gabrielle Alice van Troost naar Sas van Gent. Jan Adriaan Schooff naar Rotterdam. Augusta Maria Josepha Rotthier naar Sel- zaete. Rachel Elisa Thiron naar Zuiddorpe. Eduardus de Grof met gezin naar Ter Neu zen. Margareta Maria Oscarin Dhaene naar Vlis- singen. TER NEUZEN In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: M. Brederode, zonder beroep, Stationsweg 30. van Gent. A. L. Dhaene, dienstbode, Noordstraat 67, van Bosehkapelle. M. Koekkoek, dienstbode, Verl. van Steen bergenlaan 10 van Axel. A. Buijze, werkman, P 89 van Hoek. M. W. Leenhouts, dienstbode, Axelschestr. 2 van Zwolle. Vertrokken: G. Kok, postdirecteur Scheldekade 58, naar Geertruidenberg. P. van Duffelen, werkman, M. Eijkestraat 25 naar Vlaardingen. A. L. de Koning, dienstbode, Kersstraat 9, naar Hengstdijk. W. Minderhout, dienstbode, Dijkstraat 35, naar Vlissingen. G. Sieben, binnenloods, Grenulaan 16, naar Amsterdam. G. J. Leneeuw, kleermaker, Nieuwediepstraat 81, naar Schoondïjke. H. A. Doussy geb. Slingeneijer, zonder, Markt 25, naar Kortrijk. HEVIG ONWEER MET FELLE HAGELSLAG. IN HET OOSTEN DES LANDS Gisterenavond zijn twee gemeenten in het Oosten des lands door een ware natuurramp ernstig geteisterd. Te circa half acht ontlastte zich boven de uitgebreide buurtschappen Wesepe (gemeente Olst) en Pleegste (gemeente Raalte) 'n onweder van ontzettende hevigheid, gepaard gaande met feilen hagelslag, waardoor in dit geheele gebied voor duizenden guldens schade is ver oorzaakt. Tengevolge van den hagelslag, had zich over de weiden een ijslaag verspreid ter diepte van 8 tot 10 cM. van de velden rogge, haver, voeder bieten en aardappelen is dan ook letterlijk niets gespaard gebleven, terwijl de oogstrijp staande gewassen totaal verloren gingen en al het blad van de boomen werd weggeslagen. Op vele plaatsen lag het pluimvee dood langs den weg, blijkbaar door den hagel verrast. Daarbij komt het verloren gaan van twee boerderijen. De bliksem was geslagen in de kapitale boerenbehuizing Lentelo toebehooren- de aan de stichting „het Groote en Voorster- Gasthuis" te Deventer. De bewoners, de familie J. W. Nymeijer konden zich ternauwernood door een overhaaste vlucht redden. Het vee bevond zich gelukkig in de weide. De brandweer Wesepe kon niets uitrichten, zoodat slechts een kookhuis gespaard bleef. Inboedel en behuizing waren verzekerd. Te Pleegte bleek de groote boerderij van J. Middeldorp eveneens door den bliksem te zijn getroffen. D bewoners hadden aanvankelijk geen brand bemerkt, doch geheel onverwacht laaiden de vlammen hoog op, zoodat het te Iaat was, om iets van klein vee en inboedel te redden. Een 20-tal varkens kwamen jammer lijk in de vlammen om, terwijl talrijke var ens met brandwonden overdekt, afgemaakt moesten worden. Evenals te Wesepe zijn ook hier aanzienlijke hoeveelheden hooi verbrand. Omtrent de schade kan natuurlijk nog moei lijk een cijfer worden opgegeven, maar het staat vast, dat de zwaar getroffen bevolking der buurtschappen haar werk van een geheel jaar verloren heeft zien gaan. Een merkwaardig natuurverschijnsel deed zich na de ramp voor. Doordat de ijslaag op de gloeiend-heeten grond terecht kwam ontstond boven het landschap e enzoo ondoordringbare mist, dat de auto's die van alle zijden naar het gebied van de ramp waren gekomen de lichten moesten ontsteken om geen ongelukken te ver oorzaken. Motor-rijder slaat over een auto. In den nacht van Zaterdag op Zondag had te Vught een ontzettend motorongeluk plaats. Omstreeks half een Zondagochtend reed een auto, no. 191422 in de Taaistraat te Vught in de richting van den Bosch. Deze auto werd be stuurd door den chauffeur Janssen van de firma Pompen en De Louw te 's-Hertogenbosch die met zijn luxe Ford uit Boxtel terugkeerde naar 's-Hertogenbosch. Uit de richting van de stad kwam in volle vaart een motorrijwiel no. 26307 aangereden, dat zig-zag reed. De chaufeeur die dit zag en een ongeluk vreesde, verminderde vaart. Op een gegeven oogenblik, ter hoogte van Domus Sophia, reed de motorrijder plotseling van rechts naar links en vloog aan den rechterkant tegen de luxe-auto op. De motorrijder H. van Erp uit Eindhoven, oud 25 jaar van beroep electricien, vloog van zijn motor, sloeg met zijn hoofd tegen het bovengedeelte van de auto en bleef voor dood achter de auto liggen. De duo-rijder, J. Krol uit Eindhoven, even eens omstreeks 25 jaar oud, werd van de mo tor geslingerd en brak een dijbeen, verwondde den voet en kuit en had ontvellingen aan hoofd en handen. De eerw. heer kapelaan F. de Wijs werd on middellijk gewaarschuwd en was eenigen tijd later reeds ter plaatse. Hulp kon niet meer baten. De motorrijder bleek op slag gedood. De hersens lagen op straat, het hoofd was gruwelijk verminkt. De duorijder werd naar het gasthuis te Vught getransporteerd. Zijn toestand is rede lijk goed. De chef-veldwachter van Vught, de heer Hei man en maréchaussés uit Den Bosch waren spoedig ter plaatse. De auto en de motorfiets werden door de politie in beslag genomen. Het motorrijwiel was zwaar beschadigd. Van de luxe-auto was alleen het rechterspatbord inge drukt. Het lijk van den heer Van Erp werd naar het lijkenhuisje overgebracht en door de justi tie in beslag genomen. Lage wraakneming. Te Kampen werd een perceel grasland pu bliek verpacht. Om de pachtprijzen te drukken wilden de aanwezige Kamper veehouders niet bieden. Een boer uit het naburige IJsselmuiden bood evenwel en werd huurder. De Kamper boe ren maakten zich hierover boos en dreigden den huurder, dat zij wel zouden beletten, dat hij het gras zou maaien. Toen de man nu met de maaimachine het gras wilde maaien, bleek hem dit onmogelijk. Men had n.l. het land be strooid met oud ijzer en op verschillende plaat' sen stukken in den grond gestoken. De messen der machine braken en de man was verplicht het werk te staken. Ter dood veroordeeld. De arbeider Schigulla, die in den nacht van 15 op 16 Mei in Hindenburg een slagersvrouw in tegenwoordigheid harer drie kinderen met een bijl doodsloeg, werd door de rechtbank al hier veroordeeld ter dood en tot verlies zijner burgerrechten. Twee vrot'iwen te Antwerpen verbrand. Zaterdag waren de 40-jarige Maria Herken en haar 23-jarige dochter Melania bezig een omslagdoek met benzine te reinigen. Bij die gelegenheid sloeg de vlam in de benzinebus, waardoor de vrouwen in brand geraakten. In vlammen gehuld holden zij de straat op, waar voorbijgangers haar de kleeren van het lijf rukten. Het mocht echter niet baten, want spoedig daarop zijn beide vrouwen aan de be komen brandwonden overleden. Geweldig onweer in Vlaanderen. Een geweldig onweer gepaard met zware re genbuien en hagel, heeft het West-Vlaamsche stadje Thielt op buitengewoon ernstige wijze geteisterd. In minder dan vijf minuten tijd waren Thielt en de omliggende velden geheel onder water geloopen. Duizenden ruiten werden vernield door het vallen van hagelsteenen, waaronder er waren, die de dikte hadden van een ei. Mijlen ver in den omtrek is het gewas totaal verwoest. Verschillende huizen werden door een wervel wind omver geslagen. Voor zoover momen teel bekend is, deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Op een gegeven oogenblik was de lucht zoo zwart dat men zich in een maanloozen nacht waande. De schade is, zooals men begrijpen zal, enorm. Cynisch tot het einde. De juryrechtbank te Loire heeft Woendag een moordenaar ter dood veroordeeld, die door zijn cynisme tot het uiterste de leden der jury en den voorzitter versteld deed staan. In het begin van dit jaar had de thans ver oordeelde een avond doorgebracht bij kennis sen. Bij zijn vertrek had hij ren zevenjarigen zoon van zijn vrienden uit de woning gelokt. Hij nam het kind mee naar een stille plek aan de rivier, waar hij zich aan het kind vergreep en het daarna met een zakmes doodde. Nadat hij het lijkje met takken had bedekt, begaf hij zich weer naar de woning van zijn vrienden en bood zijn hulp bij het zoeken naai den knaap aan. Den volgenden dag ging hij terug naar de plek van den moord, verstopte het lijk en was toen zoo brutaal zich ter beschikking van de politie te stellen voor het doen van nasporin gen. De moordenaar hoorde het vonnis lachend aan. Een leeuwentemmer aangevallen. Woensdag werd te Stuttgart een dierentem mer door een leeuwin, die voor de eerste maal moest optreden, aangevallen en zwaar gewond Het dier trof hem in zijn rechterslaap en beet vervolgens zijn bovenarm door. Een tweede temmer sprong in de kooi en wist den gewonde te bevrijden. Het slachtoffer werd terstond naar het ziekenhuis gebracht. Veilingsvereeniging Aviculturac. Aanvoer 168 K.G. boter; prijs f 1,381,89. Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering)boter f 1,06, eieren f4,60. Aangevoerd door han delaren: boter f0,95, eieren f450. Part. prijs boter f 1,12, eieren f5,50, poelje f3.50. Het Bestuur der St. Antoniuskerk te Sluiskil maakt bekend, dat op de geldleening der R..K. School zijn uitgeloot Namens het Bestuur. 15 PATER GARDIAAN, Voorzitter staande te TER NEUZEN. Brieven onder no 223 bureau van dit blad, (14) in den Koninginnenpolder te BIERVLIET, thans nog bewoond door den heer Alex, de Groote. Te aanvaarden Augustus 1930. Te bevragen ten kantore van de Firma J 7H HENDRIK SE te IJzendijbe 13 Het uitvoerend Bestuur van het Waterschap der Sluis aau de Wielingen zal bij inschrijving ver pachten Het recht lot het weghaleo va u bet broed of mosselzaad van de kunstwerken van bet Waterschap van rf 1 Augstos 1930 tot 1 Augustus 1931. Inschrijvingen worden tot en met 15 Juli a.s. ingewacht bij den voor zitter van het Waterschap te Oostburg bij wien, evenals bij den Ontvanger- Griffier te IJzendijke inlichtingen te bekomen zijn. 24 Het uitvoerend Bestuur van voornoemd Waterschap, P. ERASMUS. Voorzitter. A. HENDRIKSE, Ontv. Griffier.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3