Transpirerende Voeten een HOFSTEDE, Pianos en Orgels. Gemengd JTieuws. Uit de hand te koop. Middelburg. Het Financieel Nienvs- en Oitlotingsblid van der Graaf dc Co. N.V. van der Graaf dc Co. N.V. van der Graaf dc Co. N.V. Abonneert U op „De Zeeuwsche Koerier" Advmrtmntlén. ANTOINE MES Grootste ZUIVER ONDERLINGE io Nederland I Uit het Binnenland. Uit het Buitenland. Ingezonden Wedodeeling (8) 05) Paarden en Rundvee verzekert men op de voo: deetigste voorwaarden De eerste schrede Spiraea's Kruidendranken N V. Chem Prei - A Handel HIJ. AMSTERDAM 1 HRBRBNGRACHT 272, Tel. 34447 Voor Handelsinformaties Voor Sneldienstinformaties Voor Incasso van Handelsvorderingen AMSTERDAM ROTTERDAM BRÜ88EL. (66) belasting. Streekuitbreidingsplannen. De om lijning van de bevoegdheid der gemeentebe sturen tot disciplinaire strafoplegging. Woning verbetering en onbewoonbaarverklaring. Af schrijvingen (IV). Van Hier en Daar. Een nachtelijk avontuur. 't Gebeurde een dezer nachten in 't Verre Westen van Den Haag. Bewoners van een der éénverdiepings-eengezinshuisjes, aan een der uiteinden van een lang blok, meenden onraad op hun dak te bespeuren en alarmeerden de politie. Die was spoedig ter plaatse en een agent klom op het dak en stelde een nauw keurig onderzoek in met behulp van een elec- trische zaklantaarn. Het heele blok zocht hij, zoo vertelt de „Nwsbr.", af, maar hij vond niets, 't Eenige resultaat was, dat verscheidene bewonders uit hun slaap werden opgeschrikt door de voetstappen op het dak; sommige be woners wapenden zich met revolver of ander wapen en wachtten met kloppend hart temid den hunner angstige huisgenooten af, of de „inbreker" eventueel juist hun huisje zou uit kiezen. Achter menig raam zag men het licht ontsteken. Men hoorde kleine kinderen luid huilen Bij één van de bewoners, dicht bij 't andere uiteinde van 't huizenblok, zag de vroüw des huizes plotseling het licht van het zaklamp je boven een glazen daklantaarn bewegen. Hevig verschrikt en dadelijk denkend aan inbrekers, belde zij de politie op, die weldra verscheen enwéér klom een agent op het dak, zocht het heele blok af met zijn zak lantaarn, joeg nog méér bewoners den angst op het lijf met zijn voetstappen op het dak envond niets. Want zijn collega had in- tusschen den beganen grond alweer opgezocht Eerst later werd ontdekt, dat de politie jacht gemaakt had opzichzelf. Drama in een politie-bureau. Zaterdag werd op het politiebureau te Ber- gen-op-Zoom een zekere M. R. ontboden, die verdacht werd van overtreding van art. 248bis W. v. S. Alvorens R. aan een verhoor werd onderwor pen, werd hij zooals gebruikelijk, door een agent van politie gefoulleerd. Na het verhoor verzocht R. zich even te mo gen verwijderen, waarop hij zich vergezeld van een agent naar de WC begaf. Nadat de agent eenige oogenblikken voor de deur had gewacht, hoorde hij plotseling een revolverschot. Het bleek dat R. zich met een revolverschot levensgevaarlijk aan het hoofd had verwond. Uit een ingesteld onderzoek is vast komen te staan, dat R. gebruik had gemaakt van een klein type revolver, dat hij door middel van een elastiek achter in de knieholte op het bloote lichaam had verborgen. Onmiddellijk werd R., die bewusteloos was, naar het gasthuis overgebracht, alwaar Dr. Bolsius de eerste geneeskundige hulp verleen de. Zonder tot bewustzijn te zijn teruggekeerd is de man daar 's avonds te omstreeks zes uur overleden. Postdirecteur met familie vermoord. Een afschuwelijke misdaad is te Saulty d'Ar bret, tusschen Atrecht en Doullens, ontdekt. Omwonenden zagen rook uit het postkantoor tje komen en snelden toe om den brand te blusschen. Zij vonden bij het binnendringen den post directeur, diens vrouw en zijn 10-jarig zoontje met bijlslagen vermoord op den grond liggen. Men kon nog bijtijds de lijken wegtrekken om ze niet door het vuur te doen aantasten. Het is gebleken, dat diefstal is gepleegd in het postkantoor en dat de misdadiger, óf om zich van de waarden te verzekeren eerst den postdirecteur, die in zijn woning kantoor hield en diens familie heeft omgebracht, óf zich van de getuigen van zijn vergrijp heeft willen ontdoen. Wat het geval in de streek nog grooter ont steltenis doet wekken, is, dat vijf jaren gele den in dezelfde plaats een misdaad onder ge lijke omstandigheden is gepleegd. Toen waren de lijken reeds verbrand1 en bleek eerst bij nader onderzoek, dat misdaad gepleegd was. De dader is toen niet gevonden. 21 misdadigers ontvlucht. Volgens een op het Fransche departement van koloniën ontvangen bericht uit Cayenne zijn 21 misdadigers uit de strafkolonie aldaar ontvlucht. Onder hen bevinden zich verschei dene gevaarlijke misdadigers, die reeds ter dood veroordeeld zijn, doch wier straf dooi den president der republiek in levenslangen dwangarbeid werd gewijzigd. Het is tot nu toe niet gelukt een der vluchtelingen weder te vangen. Ontploffing in een munitiebergplaats. Volgens een bericht uit Shanghai heeft 40 mijl ten Zuiden van de stad een ontploffing plaats gehad in de Kiagnan opslagplaats van munitie, waarbij 11 personen gedood en onge veer 50 gewond zijn. De opslagplaats werd ge heel vernield. en oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus, en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. 50 meisjeshandelaars gearresteerd. De politie te Buenos-Aires is er, mede dank zij internationale nasporingen en aanwijzin gen, in geslaagd, bij een razzia 50 handelaars in meisjes te arresteeren. Een onderzoek is ingesteld, dat waarschijn lijk tot meerdere arrestaties zal leiden. Rooversbenden in Roemenië. Naar uit Boekarest wordt gemeld, wordt de omgeving van Targu Neamtzu in Roemenië onveilig gemaakt door rooversbenden, die niet minder dan 30 van de jaarmarkt komende boerenwagens in een hinderlaag hebben gelokt De inzittenden werden volkomen uitgeplun derd. Ook te Radautz hebben roovers op soortge lijke wijze wagens aangehouden en 22 perso nen uitgeschud. Dubbele moord. In het dorp Oberlinzweiler bij St. Wendel werden de 57-jarige Monika Colle en haar 16- jarige dochter Helena vermoord in haar woning gevonden. Een zekere Nicolaas Gillen, arbeider in de steengroeven, die sinds een jaar bij de ver moorde vrouw Colle inwoonde maar thans voortvluchtig is, wordt er sterk van verdacht, den moord te hebben gepleegd. Vijf zwaar gewonden bij het auto-ongeval in den Eifel. Op den langs een ravijn loopenden straatweg van Holzenheim naar Muenstereifel kwam een personenauto door te ver uitwijken te dicht bij den kant van den weg en stortte naar bene den. De auto sloeg verscheidene malen over den kop. Alle vijf inzittenden onder wie twee dames, werden zwaar gewond en moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Roofmoordenaar ter dood veroordeeld. De rechtbank te Olmütz heeft den 34-ja rigen landlooper Edwin Kristen wegens roof moord ter dood veroordeeld. Zijn slachtoffer was een 9-jarig meisje, dat Kristen, toen hij aan de ouderlijke woning aanklopte om te be delen, melk en brood had verstrekt en hem daarna uit vrees voor zijn bedreigingen de plaats had getoond, waar haar vader zijn geld bewaarde. Kristen had dit geld geroofd en daarna het meisje gewurgd. Veroordeeld wegens beleediging van den Paus. De bladen van Parma melden, dat een koop! man, die tegenover zijn klanten beleedigende woorden over den Paus gebezigd had, tot vijf maanden gevangenisstraf en tien lire boete veroordeeld werd. Boevengevecht te Chicago. Philip Gnolfo, bij de politie te Chicago be-j kend als de „beroepsdooder", is in een gevecht) tusschen vijandelijke boevenbenden in het) Westen van de stad gedood. Twee van zijn metgezellen werden gewona| en een 14-jarige jongen werd door een ver dwaalden kogel getroffen. De aanvallers waren gewapend met machine» geweren, karabijnen en revolvers. f Veldslag tusschen spiritussmokkelaais. In den nacht van Maandag op Dinsdag wer den de bewoners van Detroit gewekt door het knetteren van machinegewereh. In de onmid-, dellijke nabijheid van de stad had zich eenl veldslag ontwikkeld tusschen politie en een, bende spiritussmokkelaars. De smokkelaars zagen zich, nadat zij vijf tien dooden verloren hadden, gedwongen, de vlucht te nemen. Aan de zijde der politie vie len twee dooden. Bloedig drama. In de directiekamer van den stadsschouw burg te Ingelstadt heeft de autolakker Lagler, volgens bericht in de Berlijnsche bladen, na. een woordenwisseling met zijn van hem ge-| scheiden vrouw deze doodgeschoten, waarna hij schoten loste op zijn 5-jarig kind, den theaterdirecteur en diens echtgonoote. De beide laatste bleven ongedeerd, het kind echter werd doodelijk gewond. Hierop poogde Lagler zelfmoord te plegen. Hij is met zware verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. Ontzettend noodweer. Maandagnacht heeft een ontzettend nood weer het dal van Chevreuse geteisterd en ont zaglijke schade aangericht. Het eene onweer na het andere barstte bo ven het dal los en van de omringende bergen stroomden groote watermassas, met veel mod der en steenen, naar beneden, waardoor de lager gelegen deelen van de stad Chevreuse onder water werden gezet Het water vernielde op zijn weg verschei dene muren, schuren enz. 36 huizen werden beschadigd. Voortdurend klonk het hulpgeroep van de bewoners door den donkeren nacht. Eindelijk gelukte het een uitweg voor de groo te watermassa te banen, zoodat het water kon wegvloeien. De schade wordt op ruim 1.000.000 franc3 geraamd. Geniesoldaten zijn gezonden om voor het opruimingswerk te zorgen. J groot circa 2 H.A. waarbij in pacht kunnen volgen, behoudens toestem ming van Eigenaar, ongeveer 50 X 44,56 A. prima BOUW- en WEILAND Te bevragen ten kantore van no taris DUMOLEYN te Hontenisse. Vraagt ook bij ons prijsopgaa bij aankoop, inruiling of reparatie. Wij staan U steeds gaarne met orijsopgaaf en condities zonder eenige verplichting ten dienste. (20) bg R O N I N E N", Air». Onderlinge Maatschappij tot VERZEKERING van PA4RDEN en RUNDVEE, (40) gevestigdCatbaryoeuingel 75, UTBECBT. Opgericht in 1908 RESERVE f188 316,06l/«. DirecteurF F. LEOPOLD. Adj DireotanrB L LEOPOLD, Dierenarts Reeds jaren soeken velen vruch teloos naar het smalle pad der ÖENEZINÖ. Zoekt ook gjj Vraagt dan eens inlichtingen en brochure K over gg doet dan den eersten stap in de goede richting. (25) „NPIBAKA" Nieoweweg 86, Amsterdam Tel. 61211 Consqlt van 1—10 aar behalve op Zaterdag en Zondag. Direotrice Mevr. O. OOMS-de Vries is de beste vraagbaak voor eiken koopman en effectenbezitter, voor alle vraagstukken die verband houden met belegging eo speculatie, benevens met rijks- en gemeentebelastingen. Verschijnt eiken Donderdag, abonnementsprijs f3,75 per 6 maanden. Proefnummers worden na aanvraag aan de bureelen kosteloos en franco toegezonden. (22) (niet te verwarren met particuliere informaties, welke wij niet verstrekken) in rechtstreeksch verkeer met de daarvoor aangewezen bijzondere correspondenten in pl.m. 3500 plaatsen in Nederland (achterstallige of betwiste) VRAAGT TARIEVEN.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 6