De Zeewsche Koerier Woensdag 11 Juni 1930. Tweede Blad. Het Geheim van den Voddenraper. Slapeloosheid Jtandelsberickten Rechtszaken. Posterijen Boeken Zijdsekr. van 44e (Jaargang. No. 3626 F EU1LLETON. Jd DE aankomst Der ministers. Dé belangstelling van geestelijke en wereldlijke autoriteiten bij gelegenheid der plechtige consecratie van den nieuwen aartsbisschop is overweldigend geweest. Jhr, Mr. Ruys de Beerenbrouck, Minister van Binnenl. Zaken en Mr. Dr. Dekkers, Minister van Defensie, arriveeren aan' t station te Utrecht Faillissementen. opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afdeeling Handelsinformaties). Uitgesproken: 2. Juni. H. Schippers, manufacturier, Bors- sele. R.c. Mr. A v. d. Hoop. Cur. Mr C M Kegge, Goes 2 Juni Joh. C Maijs, loodgieter, Zierikzee R.c. Mr. J H. Bijbau. Cur. Mr. C M. Kegge, Goes. Faillissementsstatistiek over Mei 1930 samen gesteld door van der Graaf Co.'s N. V. (Afd. Handelsinformaites) Uitgesproken faillissementen: Noodr-Holland (exclusief Amsterdam) 29, Amsterdam 38, Zuid-Holland (exclusief Den Haag en Rotterdam) 19, Den Haag 21, Rot terdam 36, Utrecht 23, Gelderland 19, Noord- Brabant 22, Limburg 13, Zeeland 9, Friesland 7, Groningen 9, Drente 3, Overijsel 6. Totaal over Mei 254 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 1307 faillissementen Naar het Fransch van RAOUL DE NA VERY. 73) Binnen riep Cesar. De smalle gestalte van de Ekster vertoonde zich in de half openstaande deur. Hij zag de kamer in, groette met de hand en vervolgens een verkreukt briefje uit den zak halende, reikte hij het Niquel toe. Deze bezag het met blijkbare bekommering, scheurde den omslag open, las den enkelen regel, die het bevatte, en antwoordde: Het is goed Moet ik dit aan den Staak overbrengen? Ja, dat is voldoende. Genadige hemel riep de Ekster, Elise be zwijmd in haar kussens achterover ziende zin ken, uwe dochter sterft. Cesar verfrommelde den brief in zijn hand, hief Elise op, trachtte haar bij te brengen en zocht vruchteloos azijn en water. De Ekster had een grooten ruiker hyacinten in de hand, dien hij even tevoren voor Bestiole gekocht had, hij meende, dat de scherpe geur dier bloemen Elise wel zou doen bijkomen en hield ze haar onder den neus. Een minuut later opende Elise de oogen. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 1234 fail lissementen. Volgens het weekblad Handelsbelangen wer den gedurende de maand Mei bij de gezamen lijke griffies in Nederland gedeponeerd 113 crediteurenlij sten met een totaal passief van f 1,665,327,87 waarvan preferent f 460,079,70. Vanaf 1 Januari 1930 werden in toaal ge deponeerd 675 crediteurenlijsten met een totaal passief van f 12,762,031,55 waarvan pre ferent f 2,102,380,44. J. D., 53 jaar rijwielhersteller te Hoek werd beklaagd dat hij in 1929 en 1930 te Hoek een bedrag van f 232,40, zijnde de opbrengst van een vijftal rijwielen, toebehoorende aan de N.V. Union rijwielfabriek v. h. fa. B. J. v. d Berg, welke rijwielen hij in depot had, zich heeft toegeeigend. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. M. M. A., huisvr. H. B. R. 30 jaar zonder be roep te Westdorpe, was door den Kantonrech ter te Hulst, veroordeeld, wegens het als be stuurder van een auto daarmede zoodanig rij den dat de vrijheid of de veiligheid van het verkeer op den weg werd in gevaar gebracht en daarbij een wielrijdster aan te rijden, ge pleegd te Walsoorden op 31 December jl, is ver oordeeld tot f 25 of 10 dagen hectenis en in trekking van het rijbewijs voor één jaar De verdachte was in hooger beroep geko men. Eisch: bevestiging van het vonnis. K. S., 49 jaar, vlasser te St. Jansteen was door den Kantonrechter te Hulst op 8 April jl. veroordeeld wegens overtreding der jacht wet op 10 November jl. te St. Jansteen tot eene geldboete van f 30 of 30 dagen hechtenis en verbeurd verklaring van het geweer. De verdachte was in hooger beroep gekomen Eisch: bevestiging van het vonnis: L. van R., 39 jaar, huisvrouw A. H. de V., te- Terneuzen, was door de rechtbank op 9 Mei ji. veroordeeld wegens verduistering van een geldsbedrag toebehoorende aan L. Stoutjesdijk en C. Houten te Terneuzen in 1929, te zamen met A. II. de V. tot 6 maanden gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De verdachte was in verzet gekomen. Eisch: bekrachtiging. Mr. Tichelman uit Terneuzen verdedigde verdachte en bepleitte vrijspraak. m In de zitting van 3 Juni werd o.a. het vol gende vonnis uitgesproken. Diefstal: B. A. van D. 24 jaar, schaapherder te Clinge, vrijspraak. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 4 Juni waren o.a. de vol gende personen gedagvaard: A. C. C. van G., huisvr. J. F. v. P, 27 jaar, zonder beroep te Antwerpen, wegens beleedi- ging van Maria Johanna Mannens te Koe wacht op 3 Mei 1930. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h. J. V., 40 jaar, caféhouder, Schoondijke we gens beleediging van Johannes Hage en Mari- nus Geene te Schoondijke op 18 Maart 1930. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. J. de Z., 28 jaar, metselaar te Hulst wegens mishandeling van zijn echtgenoote M. J. Schuerman te Hulst op 3 Mei j.l. door haar te slaan. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspraak f 20 of 20 d. h. Wa van B., huisvrouw J. J Q., 29 jaar, zonder beroep te Breskètis, wegens het doorsteken van de banden van eenige rijwielen, aan een ander toebehoorende, met een scherp voorwerp, op 6 Mei jl. te Breskens. Bij Kon. besl. is, met ingang van 1 Juli 1930, benoemd tot referendaris der posterijen, tele grafie en telefonie de referendaris 2de klasse der posterijen, telegrafie en telefonie L. A. J. Verpalen, directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Valkenswaard; bij be schikking van den directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie is de benoem de, met ingang van denzelfden datum, aange wezen als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Hulst. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 3 Juni werden o.a. de vol gende zaken behandeld: J. Ph. W., 28 jaar, koopman te Sluis werd ten laste gelegd dat hij in 1929 of 1930 te Sluis een duif stal, toebehoorende aan Camiel de Meijer, welke duif in zijn duivenhok was ko men vliegen, zich heeft toegeeingend. Eisch f 25 of 25 d.h. Vader, lispelde zij. Vader zijt gij daar? Ja, mijn lieve. Juist kwam Jeanne binnen, die eenig naai werk had thuisgebracht. Ko mgauw bij Elise, riep Cesar haar toe, zij heeft een toeval gehad. En terwijl Jeanne zich met Elise bezig hield, gaf Niquel, die wel inzag dat hij de zieke later niet zou kunnen verlaten, zonder haar een nieuw toeval te veroorzaken, aan den Ekster een teeken, en verliet ijlings met dezen de kamer. Toen Elise geheel tot bezinning gekomen was, was haar vader verdwenen. Snikkend wrong zij haar handen. God wil dus niet dat ik leve! mompelde zij. Nu zag tij den tot een balletje ineengefrom melden brief op den grond liggen, en terwijl ze er haar moeder op wees, zeide zij: geef mij dat papiertje eens, moeder. Zij ontplooide het en las: Heden avond. Jammerend greep zij de handen van haar moeder: Niquël was verloren. XXIV. Een scherp contrast. Dina Montravers zat, of liever lag, half op een sofa; voor haar stond een coquet gekleed jong meisje, dat met een bijzondere snelheid van tong haar artikels aanprijzende, uit groote doozen allerlei soorten kanten, bloemen, lin- ten en andere snuisteryen. van vrouwelijken Ingezonden Mededeeling (9) tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijiilini'ilïs /einnvlableüen Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van »DE ZEEÜWSCHE KOERIER* INHOUDSOPGAVEN Alte unci Neue Welt van 1 Juni bevat weer tal van fraaie platen benevens interessantei bijdragen op wetenschappelijk en litterair ge bied. Een prachtige kunstplaat, getiteld: Frühling am Walensee is aan het nummer toegevoegd. Maandblad voor practische gemeente-poli tiek, nummer van Mei: De nieuwe belastingregeling. Eenige ver gelijkingen. De gemeenten en de personeele DE BISSCHOP VAN 's-HERTOGENBOSCH, Mgr. A. F. Diepen, wordt te Utrecht, alwaar Z. D. H. de bisschopswijding van Mgr. Jansen bijwoonde, aan den ingang van de Onze Lieve Vrouwekerk ontvangen en begroet. opschik te voorschijn haalde en haar liet zien. Dina koos het een, verwierp het andere, zon der naar den prijs te vragen, naarmate het haar beviel, zonder iemand te raadplegen. Op eenigen afstand stond een met smaak gekleede kamenier, die ongetwijfeld een der kleedjes van haar meesteres droeg, en waagde van tijd tot tijd een enkel woord van lof tus- schen den stortvloed van aanprijzingen der modemaakster: het was toch in haar voordeel dat haar meesteres veel kocht: want de mode maakster, die haar wereld kende, bleef nooit in gebreke, bij het heengaan een geschenk voor de kamenier achter te laten. Ware dit niet het geval geweest, dan zou de geslepen Mariette niet nagelaten hebben de mantilles stijf, de strikken slecht gemaakt, de bloemen onnatuurlijk te vinden. Verstrooid haalde zij uit haar juweeldoos een parelsnoer te voorschijn, dat haar vader haar den vorigen dag had geschonken, toen Mariette haar kwam verwittigen, dat mejuf frouw Angelie Nerval liet vragen of haar vriendin haar ontvangen kon. Angelie! riep Diana met onverholen vreug de uit, voor haar ben ik altijd te spreken! Onder die woorden liep zij de kamer uit en snelde naar den kleinen salon, waar Angelie haar wachtte. Zij nam haar bij de hand en trok haar mede naar haar kamer. Wat ben ik blij dat gij eens komt, Angelie, zeide zij,' ik zie je veel té zelden. Daar zijt gij zelve de schuld vanl ant woordde Angelie vriendelijk. Gij moest eens weten hoe weinig tijd ik heb; des morgens komen de leveranciers: ik heb er vandaag vier bij mij gehad; het is van avond bal, ik moet dus van alles hebben; dan moet ik voor het ontbijt toilet maken, want papa duit niet dat ik en négligé verschijn dan moet ik briefjes schrijven, midderwijl wordt het tijd om een wandeling naar het bosch te maken, dikwijls gaan wij bezoeken afleggen of ontvangt mama bezoeken; dan de feestmalen, de concerten, schouwburgen, kort om ik heb het altijd druk, van den morgen tot den avond. Omdat ge niets te doen hebt, sprak Angelie glimlachend. Niets te doen! Nu nog mooier! zich uit- en aankleeden, kapsels, schoenen, kleedjes, hand schoenen, bloemen uitkiezen, zich laten coif- feeren, rij toertjes maken, viermaal daags van toilet veranderen, zich onder het" fijne publiek vertoonen, op straffe van anders de reputatie van een meisje naar de mode te verliezen, noemt ge dat allemaal niets doen? Van een meisje naar de mode, herhaalde Angelie. Wel ja! Voorheen maakten alleen eenige getrouwde dames aanspraak op den titel van naar de mode te zijn; maar we leven in den tijd van vooruitgang, en de jonge meisjes maken er nu ook aanspraak op; ge kunt zelve de verandering opmerken, die er in de zeden is ontstaan. (Wordt vervolgd) I

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 5