GELDLEENING. diverse roerende goederen, als: Een Woonhuis Net Kapster ANNIË KLEIN, Prooincienieuws. Rechtszaken. handelsberichten Gemengd JTteuws. WIG'S pudding Marktberichten j A dvorteniiën. SAS VAN GENT. v' Zomersproeten ver- Uit het Binnenland. Uit het Buitenland. Zaterdag 5 Juli 19311, Vrijdag 13 Juni 1930, Binnenbrand. Zaterdagavond ontstond door liet vlamvatten van ledige kistjes, die nabij een brandende kachel waren geplaatst, een begin van brand bij M. de N. in de Poelstraat Het vuur kon met emmers water door de buren worden gebluscht, zoodat de brandspuit die onmiddellijk gereed stond om uit te rukken geen dienst behoefde te doen. Een geluk mag het worden genoemd, dat de brand zoo tijdig werd ontdekt, daar anders de gevolgen in deze water-arme buurt niet te overzien zou zijn geweest. Autobotsing. Op tweeden Pinksterdag vond omstreeks 5 uur n.m. op de gevaarlijke hoek Ooststraat-Westkade een botsing plaats tus- schen de uit de Ooststraat komende auto van den heer D. uit Kloosterzande en een Belgi sche wagen, die uit de richting Terneuzen kwam aanrijden. Gelukkig hadden de auto's weinig vaart waardoor het ongeval nogal goed afliep en slechts lichte materieele schade veroorzaakt werd. Beide chauffeurs hadden signalen gegeven doch elkaar niet gehoord. Wielrennen. Onze renner Ranschaert behaal de Zondag, len Pinksterdag, in een 3 uren. koppel wedstrijd op de Wielerbaan te Thor- haut (België) den 3en prijs. 2e Pinksterdag behaalde hij op de wieler baan de Baronie te Breda in een omnium den len prijs; in den koppelwedstrijd behaalde hij dij den 3en prijs. In al de wedstrijden was zijn koppelgenoot Oderie. Provinciale Staten van Zeeland. Ged. Staten voor overeenkomstig het verzoek voor de N.V. P.Z.E.M.. een crediet te openen van f 41.000 voor overneming van de electri- citeitsbedrijven van de gemeenten Boschka- pelle en Stoppeldijk. Naar aanleiding van adressen van de Ver- eeniging tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer te Breskens en van de Alg. Nederl. Vereeniging aan welke adressen door de K.N. A.C., de A.N.W.B., en verschillende gemente- besturen en andere vereenigingen voor Vreem delingenverkeer adhaesie betuigden, tot ver laging der tarieven voor den stoombootdienst Vlissngen Breskens, hebben Ged. Staten laten betoonen wat op alle provinciale lijnen een ver laging met 20, 25 of 33 Vb PCt. zou kosten. Naar aanleiding van het resultaat hiervan zeggen Ged. Staten, dat zij met het oog op de toestand der Prov. financien en bij de onze kerheid of de minister van Watestaat eene al- gemeene tariefsverlaging wel zou goedkeuren, meen entot die verlaging niet te moeten over gaan Zij zullen ten deele tegemoet komen door de ééndaagsche retours, die anders slechts van 15 Juli tot 30 September geldig zijn, gedurende den geheelen zomerdienst te verstrekken. Dit beteekent een verlaging tot der enkele reis biljetten. Invoerverbod van vee in Zeeland. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft met ingang van 15 Juni verbo den het vervoeren of doen vervoeren van her kauwende dieren en varkens uit het overig ge deelte des rijks naar een kring omvattende de provincie Zeeland Voorts is bepaald, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van bovengenoemd verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden togestaan door den Commissaris der Koningin in Zeeland, onder de door den in specteur van den veeartsenijkundigen dienst te Breda aan te geven vorwaarden.. Visscherijpolitie. Bij Kon. besluit is, te rekenen met ingang van 1 Januari 1930, bevorderd tot hoofdopzie ner der visscherijpolitie op de Zeeuwsche stroomen D. Bal, thans opziener, met den per soonlijken titel van hoofdopziener. SLUISKIL. Conferentie. Men meldt ons: Vrijdagnamid dag had op het kantoor der Cokesfabriek een conferentie plaats tusschent de directie, he hoofdbestuurslid der R. K. Fabrieksarbeiders- bond, den heer Kroone en twee hoofdbestuur ders der Modernen. Van de zijde der werkne mers was voorgesteld een of meer vacantie- dagen in te voeren. Hierop kon de directie nog niet ingaan, maar wel wilde zij als overgangsmaatregel de beide Kerstdagen geven met behoud van loon. Zij, die op deze dagen noodzakelijk moeten werken, krijgen 100 pCt. toeslag op het loon. Tot dusverre werd maar een van beide dagen gegeven met be houd van loon. r Nieuwe loskraan. Met de nieuwe groote los kraan der cokesfabriek (hefvermogen 4000 ton) werden Vrijdag proeven genomen. Zoo Werd ook de z.g. knijper aangepikt en ver schillende manoeuvres hiermede uitgevoerd. Zwarte lijst opgeheven. Naar men ons me dedeelde, is de zwarte lijst, waarop verschillen de arbeiders gesignaleerd stonden van de sta king dezen winter aan de cokesfabriek, welke lijst ook van kracht was bij de directie der Cie Néerlandaise de l'Azöte, op het eind der vorige week is opgeheven. Voetbalsport. Er loopen geruchten, dat de directie der Amoniakfabriek aan het personeel dat deze sport zou willen beoefenen, een ter rein zou beschikbaar willen stellen bij het villa dorp achter de fabriek. Ook verdere benoodigd Ingezonden Mededeelina (6) dwijnen spoedig door een pot Sprufol. Bij alle Drogisten. heden als ballen, schoenen, stuts, doelpalen en netten zouden den liefhebbers aangeboden worden. PHILIPPINE. Goede maatregel. Naar wij vernemen, is dokter van Loy voortaan des nachts ook tele fonisch te bereiken bij den kantoorhouder, den heer Cornelis. HULST. Gezondheidscommissie. Tot lid en voorzitter van de gezondheidscommissie alhier is door den Commissaris der Koningin benoemd de heer P. J. N. de Gier, arts alher. Directe belastingen. Bij Kon. besluit is de surnumerair der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen P. D. Bartstra, ter direc tie Rotterdam, benoemd tot ontvanger der dir. belastingen, invoerrechten en accijnzen alhier. CLINGE. Gemeenteraad. Woensdag jl. vergaderde de gemeenteraad. De circulaire van Ged. Staten omtrent het scheppen eener verplichting tot het aanbrengen van een brievenbus en om trent het verleenen eener bijdrage tot bestrij ding der iepenziekte (daar hier weinig of geen iepen zijn, komt de ziekte haast niet voor) werden voor kennisgeving aangenomen. Met het verzoek van Hontenisse tot het ver krijgen van een ferryboot voor den stoomboot- dienst Walsoorden-Hansweert werd adhaesie betuigd. Op het verzoek om een bijdrage voor de van wegen den kring Hulst van Z.L.M. te organi- seeren landbouwtentoonstelling werd afwij zend beschikt. De belastingdruk werd vermoedelijke ver licht met f 18000 door de nieuwe wet. Aan de R. K. Handelsschool te Hulst zal een subsidie van f 150 worden verleend. Naar aanleiding van een schrijven vanwege het gemeentebestuur, waarin de bezwaren van den in het stroomleveringscontract met de PEZEM gestelden spertijd voor de industrie worden opgesomd bericht de Raad van Beheer geen mogelijkheid te zien om aan die bezwa ren tegemoet te komen. De jaarwedderegeling voor burgemeester, se cretaris, ontvanger en wethouders, houdt de Raad in overweging. Tot gemeente-opzichter werd benoemd de heer F. de Munter. Besloten werd een brandput aan te leggen. Aangenomen werd een voorstel tot verlaging van het electrisch lichttarief met vijf cents waardoor de prijs 42 cents per K.W.W. wordt. SCHOONDIJKE. Landbouwschool. Aan de Landbouwschool te Schoondijke zijn geslaagd voor het einddiplo ma: A. C. Barche, Hoofdplaat, J. J. de Bruijne, Retranchement, A. J. Lako, Breskens, P. Maen hout Oostburg, C. M. Quist IJzendijfke. V. N. Voerman, Philippine, J. W. de Zwart Schoon dijke, J. I. Masclee Zuidzande, J. J. Ceenhouts Biervliet en J. Risseeuw Jz. Cadzand. Poldervergadering. Donderdag heeft alhier de jaarvergadering van Ingelanden van Den Generalen Prins Willem Polder plaats gehad onder voorzitterschap van den Dijkgraaf den heer I. de Hullu. Van de 100 stemgerechtigde Ingelanden wa ren 86 aanwezig of vertegenwoordigd. De vergadering nam 't verplag van den toe stand des polders over 1929-1930 voor kennis geving aan. De goedgekeurde rekening en verantwoor ding over den dienst 1929-1930 wijst irr ont vang aan f 54823 en in uitgaaf op f 50854), en sluit alzoo met batig saldo van f 3967. Wegens periodieke aftreding van den heer I. de Hullu als Dijkgraaf, die in verband met zijn leeftijd niet meer voor herbenoeming in aanmerking kon komen, koos de vergadering met 48 stemmen tot dijkgraaf den heer Adn Luteijnde Jonge, tot dusverre gezworene varï den polder. Bij de door die benoeming noodig geworden verkiezing van een gezworene kozen de inge landen als zoodanig den heer I. Risseeuw Luteyn te Schoondijke. De vergadering besloot om het verzoek van J. Koster-Pieters om de bij wijlen mej. wed. J. Pieters in pacht geweest zijnde landerijen in pacht te mogen overnemen toe te staan. De vastgestelde begrooting voor het dienst jaar 19301931 geeft in ontvang en uitgaaf een bedrag aan van f 45873. Algemeene vergadering der Z. L. M. Men schrijft ons: Op Dinsdag 17 Juni 1930 des voormiddags te tien ure (wettelijke tijd) zal in het café „De Koning van Engeland" te Hulst de Algemeene Vergadering der Zeeuwsche Landbouw-Maat- schappij plaats vinden. De heer Ir. Th. J. Mansholt, Inspecteur van den landbouw,, Hoofd van den Buitenland- schen Voorlichtingsdienst te 's-Gravenhage zal in deze vergadering een inleiding houden over „De beteekenis van het onderhandelingstarief" De Z. L. M. stelt gaarne voor belangstellen de leden van andere landbouworganisaties de gelegenheid open deze vergadering bij te wo nen. De A.N.W.B. en de Landbouwtentoonstelling te Kloosterzande. Op de Landbouwtentoonstelling te Klooster zande, 1819 Juni a.s. zal ook een belangwek kende inzending van den A.N.W.B. Toeristen bond voor Nederland aanwezig zijn. Het mag thans wel als algemeen bekend worden geacht dat deze Bond niet alleen op komt voor de belangen van alle weggebruikers, maar ook bevordert eiken vorm van toerisme te land, te water en ook in de lucht. Voorts is aan hem te danken dat de verbete ring van ons wegennet werd op gang gebracht en in de goede richting gestuuwd zoodat daar van ook in ons gewest de invloed ten goede is waar te nemen. Ook wat het verkeer met het buitenland be treft heeft de A.N.W.B. al mer dan 30 jaar lang het leidende aandeel gehad in de ontwik keling van het grensverkeer. In 1898 riep hij het eerste Internationaal Toercongres te za- men te Amsterdam waar de grondslagen wer den gelegd voor hetgeen we thans op dit ge bied hebben. Van dit en nog zooveel meer nuttigs wat de Bond verricht gedurende de bijna halve eeuw van zijn bestaan, wordt thans een overzicht gegeven. Procedure weg AardenburgSt. Kruis. Naar gemeld wordt, heeft het Gerechtshof te 's-Gravenhage uitspraak gedaan in het ge schil tusschen de gemeente Aardenburg en Gedeputeerde Staten van Zeeland aangaande een door het laatste College opgelegde verplich ting tot het vernieuwen van den keiweg Aar denburgSt. Kruis. De uitspraak is ten nadeele der gemeente Aardenburg. Gemeente Oostburg. Door de firma Ls van Waesberghe-Janssens te Hulst is met de gemeente Oostburg eene obligatieleening aangegaan groot f 24.000 aan een rente van 4 y2 pCt. Een gratis autoritje. Bij den autoverhuurder B., te Tilburg, ver voegde zich dezer dagen een meneer,, die zich Van G. noemde en vertelde, dat hij in Til burg een groot werk moest uitvoeren, waar voor hij personeel noodig had. Hij vroeg of de verhuurder hem naar Rotterda mwilde rijden. A raison van 60 gulden werd aldus besloten. In In Rotterdam ging meneer Van G. een hotel binnen en daar hij wat lang wegbleef, stelde de chauffeur een onderzoek in. Van G. bleek heelemaal niet in het hotel te zijn. De chauf feur had nog geen kwade vermoedens en liep de omgeving van het hotel wat rond, daar hij meende, dat zijn reiziger misschien in de buurt sigaren was gaan koopen. Toen de chauffeur echter even later weer terug kwam, was de auto verdwenen. Direct werd de Rotterdam- sche politie gewaarschuwd, die er in slaagde den „vermisten" reiziger met auto en al op te sporen. De man verklaarde zelf maar wegge reden te zijn, daar hij den chauffeur niet had gezienNaar de zestig gulden van de reis kon de chauffeur fluiten. Met een leegen j wagen en zonder geld kon hij naar Tilburg af j zakken. Tegen den „meneer van G." zal proces verbaal worden opgemaakt wegens oplichting. Drama in het Berlijnsche Lunapark. Vrijdagavond had in het Lunapark te Ber lijn een opzienbarend voorval plaats. De 27-jarige electromonteur Frits Besies loste in een roeibootje op het Halenmeer vier schoten op zijn kameraad, den 28-jarigen mon teur Eruin Kotke, waardoor Kotke levensge vaarlijk gewond werd. Besies schoot zich daarna zelf een kogel in het hoofd en sprong, terwijl hij zijn revolver wegwierp, in het Halenmeer. Kort daarna werd hij als lijk geborgen. De afschuwelijke daad geschiedde, toen de feestelijke vermaken in het Lunapark in vol len gang waren. Het publiek stoof in paniek uiteen. biedt zich aan voor KNIPPEN en ONDULEEREN. Op aanvraag ook aan huis te ontbieden. (13) OOSTDAM No. 16, Burgemeester en Wethouders van WESTDORPE maken bekend dat alle de nog niet uitgeloote aandeelen der S^ipCt. geldleening ad f 36000.-, in 1923 aangegaan tot inrichting van het Gemeentelijk Electriciteits Bedrijf, wegens conversie dezer leening aflos baar zijn gesteld tegen is augustus aanstaande. Tot 28 JON! a.s. wordt de gele genheid opengesteld in te schrijven naar eene 4' 2 pCt. conversie leening ad f28500.uit te geven in obli- gatiën van f'500.en van f250. Inschrijvingsbiljetten kunnen ter gemeente secretarie worden inge bracht alwaar desgewenscht nadere inlichtingen zullen worden verstrekt. Westdorpe. 10 Juni 1930. Burgemeester en Wethouders (31) van Westdorpe, De Secretaris, De Burgemeester, R. KIEBOOM F. HENDRIKSE BEREID MET MQNiQ S MAÏZENA ROTTERDAM, 10 Juni. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 710 vette runderen, 522 vette en graskalveren, 683 nuchtere kalveren, 161 schapen en lammeren, 831 varkens. Prijzen voor vette koeien eerste kwaliteit f 1,08 a 1,20, tweede f0,96 a 1,07, derde 10,83 a 0.95; ossen eerste kwaliteit f0.94 a 1,12 tweede f0,83 a 0,93, derde f0,75 a 0,82; kalveren eerste kwaliteit f1,50 a 1,60, tweede f 1,21 a 1,31, derde f 1,10 a 1,21; schapen eerste kwaliteit f0,62 a 0,71, tweede f0,55 a 0,62, derde f0,48 a 0,54; lammeren fo,88 a 0,94; varkens eerste kwaliteit fo,6i a 0,68, tweede f0,59 a 0,61, derde f0,57 a 0,56; export fo,6i a 0,68. 19 De Notaris e. B. domoleyn te Hoateoisse zal, ten verzoeke van Mevr. de Wed. PH. J. VAN D1X- HOORN—lamaitre te Axel, op, des namiddags 1.30 uur (N.T.) aan Huize Wilhelmina aldaar, k contant geld, in het openbaar verkoopen een Victoria verplaatsbare land- bouwmotor.bietensnijmolen graan breker, stroosnijmolen, kiplorries met rails 70 cM. spoor, kruiwa gens, tweewielskar, monstertuigen en paardendekens, een partij hooi en mest, een drietal heng- stenboxen voor afbraak, 3 auto mobielen (merk Benz,. Minerva en Aga), verder diverse tafels, ledikanten met veeren en pluimen bed den, en bijbehoorende nachtkasjes enz, gewone stoelen, leuningstoelen, fauteuils, kabinet, hoekkast, boekenkast, schrijfbu reau. mangel, gasstellen en gas fornuis, petroleumlampen, wasch- fornuis, waschmachine, Weckke- tel en flesschen, gramafcon met platen, tuinbank, trap, waterfilter keulsche potten en wat meer zal worden gepresenteerd. (44) De Notaris b. b. ddmoletn te HontentSfie zal, ten verzoeke van de ERVEN van wijlen Mej. de Wed. P. A. STALLAERT—Adriaansens, op des namiddags 3 uur (N. T.) In het café bij den heer E. kuypers te Groenendijk, in het openbaar ver koopen met aanbebooreD, Erf en tbid te Groenendijk, gemeente Honte nisse, kadaster sectie H no. 900, groot 5,15 aren (35 roeden). Direct te aanvaarden. 27 Betaling koopsom een maand na de toewijzing. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3