Stadsnieuws. Kerknieuws. Ingezonden Meiedeellng. (10) MIJNHARDTS's Hoofdpijn-tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. ■i r HET SPOORWEGONGELUK BIJ MONTEREAU. Zondag j.l. ontspoorde bij Montereau de sneltrein Parijs—Marseille, waarbij zeven personen het leven ver loren. Het onderstel van de lorrie die het ongeluk veroorzaakte, op de plaats van de ramp. naar een hoogere klasse is bevorderd. De heer Stallaert voert hiertegen aan, dat het kind te Pauluspolder in die hoogere klasse is opgenomen. De voorzitter meent, dat het onderwijzend personeel toch wel bevoegd zal zijn te oor- deelen over het al dan ni t overgaan naar een hoogere klas. De heer Stallaert wil hier rechtuit verklaren, dat het toch algemeen bekend is, dat er in de school alhier weinig wordt geleerd; het hoofd der school kijkt er niet naar om; hij diende zich meer bezig te houden met zijn werk en ernstiger zijn plicht te betrachten, want dit laat veel te wenschen over. De voorzitter betoogt, dat dhr. de Roeck niet heeft beslist of bedoeld kind zou overgaan of zou blijven zitten zitten, dat was de taak van een ander onderwijzer. De heer Stallaert wil dit wel aannemen maar acht controle toch noodzakelijk en dat juist ontbreekt. Wethouder van Damme meent, dat de Raad de bevoegdheid mist hierover te oordeelen, bovendien gaat het in het adres over geheel iets anders. Ook de heer Bun is van dit gevoelen, het geldt enkel de vraag: „heeft Vonk recht op hetgeen hij verzoekt of niet?" De voorzitter antwoordt, dat B. en W. geen termen aanwezig aanwezig achten het ver zoek in te willigen. De heer Stallaert stelt voor de beslissing hierover aan te houden, om nadere inlich tingen in te winnen. Aldus wordt met meerderheid van stemmen besloten. 5. Een verzoek van „Herwonnen Levens kracht", alhier om een subsidie van f 100, wordt op advies van B. en W. afgewezen, met 't oog op den financieelen toestand der ge meente. 6. Een verzoek van 't Bestuur der Kath. Middelbare Handelsdagschool te Hulst om een subsidie van f 150 per jaar en per leerling en, indien geen leerling uit de gemeente deze in richting bezoekt, een subsidie van f 150. Op voorstel van B. en W. wordt dit aange houden tot de begrooting 1931. T. Een circulaire van Ged. St. regelende de nieuwe jaarwedden van burgemeester, secre taris, ontvanger en wethouders wordt op voor stel van wethouder v. d. Wielen aangehouden om er nog eens over na te denken. Deze gemeente valt in de derde klasse (12011600) en de aanvangsjaarwedden be dragen resp. f 1500, f 1500, f 400 en f 90. 8. Met het besluit van Ged. St. van 25 April 1930, waarbij worden vastgesteld de verschil lende bedragen betreffende de uitkeering aan deze gemeente ingevolge de nieuwe wet, re gelende de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten, neemt de Raad genoegen. II. Wijziging begrooting 1929. De verschillende gewijzigde posten worden nagegaan en goedgekeurd. De secretaris merkt evenwel op, dat er voor de uitgaven ten be hoeve van de Hoogere Burgerschool te Ter Neuzen; voor de navordering der gemeente Zaamslag alsmede voor de kosten van ver betering der Bosschestraat geen fondsen zijn te vinden. Men zal hieromtrent het gevoelen van Ged. Staten moeten afwachten. ttt Nadere bespreking overgave van het electrisch net. 't Betreft de bespreking van het antwoord der P.Z.E.M. op 't schrijven van den Raad, waarin wijzigingen werden voorgesteld in de voorwaarden van 't ontwerp-contract tot overneming. Hoewel de P.Z.E.M. enkele voorwaarden liet vallen, blijft zij op kardinale punten voet bij stuk houden. Hierover wordt langdurig gediscussiëerd. De heer de Koster raadt aan niet toe te ge ven. Volgens zijn meening doet de gemeente het net aan de P.Z.E.M. zoo goed als cadeau; het zou derhalve onzinnig wezen nog ver plichtingen op zich te nemen en concessies te doen in de door den Raad gestelde voorwaar den. Unaniem kunnen de leden dit gevoelen dee len en werd alsnu besloten de P.Z.E.M. te be richten, dat de Raad niet genegen is veran dering aan te brengen in zijn voorgestelde wijzigingen der contractsvoorwaarden. De Rondvraag leverde niets bijzonders op, waarna de voorzitter de vergadering sloot. OVERSLAG. Tol. D gemeentetol heeft over de maand Mei f 56.91 opgebracht en over de eerste vijf maan den van dit jaar f 233,62. Loting. Bij de gehouden loting der lich ting 1931 zijn voor deze gemeente uitgeloot: Audenaerd, Réné Joseph 128 en de Clerck, Augustus Theophilus 170. Te werk gesteld. Door tusschenkomst van onzen burgemeester zijn thans reeds meerdere ingezetenen-werklieden, die tot nu toe aan de in-aanbouw zijnde werkzaamheden te Sluiskil werkzaam waren, bij de directie der compag nie d'Azote in dienst genomen. Tramverkeer. Aan onze tramhalte aan de Roodesluis had over 1929 het volgende aantal verzendingen plaats: 14 stuks vee, en in K.G. gewicht suikerbieter: 977960, veldvruchten: 163300, pulp: 30000, vlas, hooi, en stroo: 2000, weg- en bouwmaterialen: 118400, water en di versen: 58500, stukgoed: 58250, totaal 1416410 K.G. ZUIDDORPE Geestelijk Adviseur. Tot geestelijk adviseur van de plaatselijke afdeeling van den Bond voor Groote Gezinnen is benoemd de Zeereerw heer H. L. van Raamsdonk. CLINGE. Klompenbeurs. Naar gemeld wordt, zal 19 en 20 Augustus alhier de tweede Zeeuwsche Klom penbeurs worden gehouden. STOPPELDIJK. Schieting. Aan de gehouden schieting op de liggende wip bij gebr. Kint namen er 43 schut ters deel. De hoogvogel werdgeschoten door Alb. Wentseler alhier. Zijvogel door Jac. de Pot ter Terhole en Jos. de Bakker alhier. Kallen door P. Kint en R. Dobbelaer beiden alhier. ST. JANSTEEN Gemeenteraad. Dinsdag werd alhier onder voorzitterschap van den waarnemend burge meester, den heer C. Plasschaert raadsver gadering gehouden. Besloten werd met alg. st. om adhaesie te betuigen aan het adres van het gemeentebestuur van Hontenisse aan Ged. Staten van Zeeland om verbetering te krij gen in de aanlegplaatsen en stoombootdienst tusschen WalsoordenHansweert Een verzoek van het Bestuur van de Han delsdagschool te Hulst om een subsidie van f 150 per jaar en per leerling werd afgewezen. Dit zou de gemeente f 1650 kosten. Maar wel werd de subs, verhoogd van f 250 tot 350, zulks met 7 tegen 4 stemmen. Een gevraagde bijdrage voor het houden van wielerwedstrijden werd met 7 tegen 4 stemmen afgewezen. Met de overname door de P.Z.E.M. van het Gem. Electr. Bedrijf met de bezittingen voor f 80,100 onder de in een contract vermelde voorwaarden kon de Raad accoord gaan mits de meterhuur niet verhoogd werd. Voorts werd besloten om bij de Kroon in beroep te gaan tegen het besluit van Ged. St. d.d. 25 April 1930, waarbij de rekening was vastgesteld op f 41,729, wat moest zijn f 42,193, ingevolge art. 9 K.B. van 4 Nov. 1929, letter U. Voor de vernieuwing van een straatweg ter lengte van pl.m. 2000 M. (wat begroot was op f 46172) werd besloten, een renteloos voor schot aan te vragen bij Ged. St. op een an- nuiteit van 20 jaar. OOSTBURG. Gezondheidscommissie. Tot lid van de Ge zondheidscommissie in het Ressort Oostburg is voor vijf jaren herbenoemd Dr. C. Prey alhier. Geslaagd. Voor het eerste gedeelte van het artsijexamen slaagde aan de Univesiteit te Leiden den heer I Risseeuw alhier. Het bestuur der St. Vincentiusvereeniging houdt zich gaarne aanbevolen voor een mans- costuum. Adres magazijnmeester: H. Bockstael Schulpenpad. Prijsvlucht uit Breteuil. Bij de Zondag ge houden prijsvlucht uit Breteuil, ,gegeven door de maatschappij „De Vrije Vlucht" gevestigd bij F. Marquinie alhier, was de uitslag als volgt: Mededingende duiven 156. Los 8.03 u. Ie prijs F. van Acker, 2e A. Deurwaarder, 3e L. Cardon, 4e J. v. Acker 5e Fl. de la Ruelle, 6e B. van Damme, 7e G. Inghels, 8e Alf. van Avermate, 9e Andr. Claeyssens, 10e Th. de la Ruelle Westdorpe. De namen, waarachter geen naamplaats staat vermeld, zijn van Sas van Gent. Kermis wijk Zandstraat. Ter gelegenheid van de kermis in de wijk Zandstraat werden Zondag en Maandag verschillende wedstrijden gegeven. Behoudens eenlge danstenten voor de danslustigen was er voor de kinderen niets vermakelijks aanwezig. De uitslagen der ver schillende wedstrijden luiden als volgt: Gaaibolling bij G. Schinckels, 53 schutters, hooogvogel Ph. de Caluwé, zijvogels Th. Wou ters en Th. de Waele Assenede, de meeste vogels 8 in getal werden gebold door Th. Maes Boogschieten omhoog bij V. de Vleeschouwer op Zondag 26 schutters. Hoogvogel G. Goos- sens Selzaete, zijvogel R. Begheijn Ter Neuzen, 2e zijvogel X. Boogschieten op Maandag bij V. de Vleeschouwer, 19 schutters. Hoogvogel M. de Vleeschouwer. Zijvogels Alf. Geilleit en J. van Leuven Sluiskil. Kallen beide door P. Kaas. Gevonden op 4 dezer een rijwielbelasting- plaatje nabij de R.-K. kerk op de Groote Markt. Zanguitvoering. Zondag a.s. geeft de Zang- vereeniging „Crescendo" in de protestantsche kerk een uitvoering onder leiding van den di recteur, den heer H. Wisse uit Zaamslag. Hieronder volgt het program: 1. Paaschlied 2. Ik wil mij gansch U geven nu. 3. Schaamt u niet. 4. De Vader waakt. 5. Heer mijn hert is boos en schuldig. 6. Paaschhymne. Gunning. Naar Sancta Maria meldt, is het bouwen van een kliniek voor het Wit-Gele Kruis te Sas van Gent gegund aan de laagste inschrijvers J. en L. van de Walle te Hulst. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad op Zaterdag, den 7den Juni 1930 des namid dags 5 uur. Aan de orde: j I. Mededeeling ingekomen stukken. II. Voorstel tot instelling van beroep tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zee land bedoeld in art. 21, eerste lid van het Kon. besluit van 4 Nov. 1929 (Stbl. No. 476). III. Voorstel tot wijziging der gemeente-be grooting voor 1929. Audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Breda zal Zondag, Dinsdag en Zaterdag der volgende week geen audiëntie verleenen. Plechtige consecratie van den nieuwen Aartsbisschop. Gisteren vond in de Kathedrale Kerk te Utrecht de plechtige consecratie plaats van den nieuwen Aartsbisschop van Utrecht, Z. D. H. Mgr. J. G. J. Jansen. De wijding geschiedde door den pauselijken internuntius, Z.Exc. Mgr. L. Schioppa, geassisteerde door HH. D.D. H.H, Mgr. L Schrijnen, bisschop van Roermond en Mgr. P. Hopmans, bisschop van Breda. De wijdingsplechtigheid, die een bijzonder luisterrijk karakter droeg, werd door een uit gelezen schare genoodigden bijgewoond.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 2