INSCHRIJVING Een Woonhuis 0 Garage E.Mefs Werkhuis voor alle Auto-herstellingen. Verhuur van luxe-Auto's. D.DE JAGER Jr.'s IJZERHANDEL, Middelburg Sport en Spot. Burgert. Standen Loep der bevolking Gemengd JTteuws. Marktberichten Bekendmaking. Bekendmaking. Stationsstraat 16, SAS VAN GENT Benzine - Banden - Oliën. ^vrnmemm Adlvortentlën. SINT - NÖRBERTliS - LYCEUM SINT - GERUIMS - LYCEUM Vrijdag 13 Juni 1930, Wasclinasliinss, Wringers, Huishmlslijke Artikelen, gedifl Keukenter uizsp, enz. enz. Uit het Binnenland. Uit het Buitenland. F. Wrcauleren, DINSDAG 10 JDNI 1930 I (Gymnasium, H.B 8., Handelsschool) voer Jongens; (Gymnasium, H 8 8veer meisjes i te ROOSENDAAL. van nieuwe leerlingen van 16 tot 21 Juni vorheon J P 8RUININGS Tel Nr. 50 ÖJdiibi do ontzettends brand zijn de voorraden alweer aangevuld. Sassche BoysTerneuzen II 81 Gisteren speelden Sassche Boys I een vriend schappelijke wedstrijd tegen Terneuzen II. Bei de elftallen telden eenige invallers. Aanvan kelijk ging het spel gelijk op en het was Ter Neuzen, dat de leiding wist te nemen. De Sasse- naars appeleerden voor buitenspel, doch de scheidsrechter kende het doelpunt toe. Deze- voorsprong duurde echter niet lang, want spoe dig lag de gelijkmaker in het net als de mid denvoor een prachtvoorzet van den linksbuiten ineens op doel kogelde. Vanaf dit oogenblik na men de Boys het spel in handen. De linksbin nen bezorgde de Sassenaars de leiding en nog vóór de rust bracht de middenvoor den stand op 4—1. Na de thee ging het spel eerst weer gelijk op wat niet wegnam dat de aanvallen der Sasse naars veel gevaarlijker waren dan die van Ter Neuzen. Na ongeveer twintig minuten spelen, scoorde de middenvoor No 5. Vanaf dit oogen-, blik was Terneuzen een geslagen elftal en de linksbinnen, middenvoor en spil voerden den stand geleidelijk op tot 81, waarmee het einde kwam. Axel ISasscheBoys I. A.s. Zondag speelt het eerste elftal der Boys voor de seriewedstrijden te Terneuzen tegen Axell. Deze wedstrijd kunnen we geen betere benaming geven, dan „De revanche van het kampioenschap". De Boys zijn er dit seizoen nog niet in geslaagd om Axel op eigen terrein te kloppen, maar omgekeerd heeft ook Axel te Sas van Gent geen enkel puntje geoogst, zoo dat er nu op neutraal terrein uitgemaakt moet worden, wie er inderdaad de sterkste is. Wie den wedstrijd winnen zal is moeilijk te voor spellen, zoodat w# ons dan ook maar niet aan een prognostiek zullen wagen. Supporters allen op post! Tuur de Supporter. De Internationale Roeiwedstrijden te Terdonck De gisteren te Terdonck gehouden jaarlijk- sche internationale roeiwedstrijden werden door duizenden belangstellenden bijgewoond. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. prins Leopold van België en verschillende overheids personen. Van de deelnemende Hollandsche clubs won in de afdeeling „Oude dubbele" Huff de Dare Devil Club Rotterdam glansrijk den eer sten prijs (beschikbaar gesteld door minister Lippens. 0.mi 1 iiJw* '*i au. mm i i 'i'"— TER NEUZEN. (Nadruk verboden). Huwelijks-voltrekkingen. 21 Mei. Jan Meesen (van Axel) 23 j. jm. en Maria Romeijnsen, 24 j. jd. 22. Christiaan Hamelink, 27 j. jm en Paulina de Groote, 38 jaar, jd. Geboorten. 17 Mei. André Francois Marie, z van Joannes Augustus Theodorus Verbiest en Maria Coleta van den Berghe. Sara, d. van Adriaan de Blaeij en Adriana Pijpelink. 18 Mei. Esther Geertruida, d. van Jan Levinus de Put ter en Geertruida Scheele. 19. Jozias Anton, z van Jan Cornelis Dieleman en Margaretha Maria Kaas. 20. Willy Petrus Maria, z van Charles Louis Pielaet en Maria Philomena de Lavoir. Overlijden. 17 Mei. Jan Simons, 59 j., echtg. van Magdalena Maria Verhage. 20. Willy Petrus Maria 1 dag, zoon van Charles Louis Pielaet en Maria Philomena de Lavoir. TER NEUZEN Inde afgeloopen week hebben zich in deze ge meente gevestigd.: A. S. Gubernator, electricien, Tramstraat 22a van Geleen. J. Meijers, timmerman, Tholensstraat 139, van Middelburg. P. Vermeulen, zonder beroep, Grenulaan 19, van Vreeswijk. A. Deckers, ambtenaar M. T., Lange Kerk straat 33 van Middelburg. B. Kimkes, arbeider, Baandijk 42, van Gro ningen. M. L. Ivens, dienstbode, Westkolkstraat 8 van Hontenisse. F. L. J. v. Kouteren, zonder beroep, Mart. Eijkestraat 7, van Burght (B.) M. C. v. Waterschoot, dienstbode, Nieuw- straat 23, van Hulst. A. J. H. Bours, electricien, Kanaalweg 86a, Sluiskil, van Eindhoven. C. Vader, chauffeur, Axelschestraat la, van Oostkapelle. Ch. Th. Hagendoorn, meubelmaker, Lange Kerkstraat 74, van Breedene (B.) J. J. Vandecasteele, zonder beroep, Westkolk straat 38, van Oostende (B.) M. F. v. Puijvelde, zonder beroep, Stations weg 66, van Axel. W. J. H. den Teuling, bouwkundige, Steen- kamplaan 10, van Waalwijk. A. Kaan, timmerman, 2e Kortestraat 4, van Kruiningen. A. W. Verschelling, kantoorbediende, Gre nulaan 5, van Middelburg. W. Zeijlmans v. Emmichoven geb. Boon, zon der beroep, Noordstraat 61, van Beusichem. Vertrokken: S. Hoogstetn, timmerman, Tbolenaetraat 3, naar Hoek. C. de Visser, dienstbode, P. 110, naar Hoek. J. Martens, betonwerker, N. Kerkstraat 33, Sluiskil, naar Eindhoven. M. Ch. Maas, dienstbode, Dijkstraat 69, naar Stoppeldijk. J. W. Balnikker, zonder beroep, Markt 1, naar St. Maartensdijk. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). HOLLAND-DENEMARKEN Onder dit opschrift werd voor eenigen tijd een oproep gedaan in de katholieke kranten voor het plaatsen van katholieke Deensche kinderen van nette familie in katholieke ge zinnen gedurende de groote vacantie vanaf 3 Juli tot ongeveer 10 Augustus. Het doel is om de kinderen, die in een pro testant land leven door het verblijf in een ka tholieke familie en katholieke omgeving een geestelijken steun te verleenen. Door eene vergissing in den oproep werd de indruk gewekt, dat er alleen sprake was van jongens. Daarom veroorloof ik mij hierbij er de aandacht op te vestigen, dat plaats wordt gezocht zoowel voor meisjes als voor jongens. De kinderen zijn in den leeftijd van 12 tot 18 jaar, gezond naar lichaam en ziel. Zij zijn bijna allen leerlingen van gymnasium of hoo- gere burgerschool en kennen daarom een wei nig Duitsch. Ze betalen zelf de reis heen en weer. Wegens de vele voorbereidende bezigheden gelieve men zich zoo spoedig mogelijk aan te melden. Moordaanslag op zijn zoon. Te Hoogezand heeft de 35-jarige P. Z. giste ren een moordaanslag gepleegd op zijn 17-ja- rigen zoon, die daarbij ernstig met een brood mes aan aan de keel is verwond. De dader is gevankelijk naar Winschoten vervoerd. Nader meldt men ons nog, dat de jongen, een stiefzoon, voor eenige dagen wegens on- eenigheid het ouderlijk huis had verlaten. Hij is niet levensgevaarlijk gewond. Boevenbende gearresteerd De politie te New-York slaagde er in, in het Commodore Hotel vier mannen en een vrouw te arresteeren die tot een wijdvertakte en op geraffineerde wijze georganiseerde boeven- bende behoorden. De bende pleegde voordurend diefstallen in de hotels van Florida en in verschillende ho tels der industriesteden in het Westen en in ju welierszaken van New-York. Het onderzoek, dat in alle deelen der Vereenigde Staten werd in gesteld, heeft negen weken geduurd. Toen de recherche in een op het Wester ge legen kamer van het hotel binnendrong, om de personen, die zich daar bevonden, te arrestee ren, wierp een der mannen een hand vol dol larbiljetten uit het venster. De politie vond op de daken der belendende huizen en op straat zestien bankbiljetten van duizend dollar en acht van vijfhonderd dollar. In de kamer werden bovendien sieraden ge vonden ter waarde van 3000.000 dollar. Verder werd in verband met deze arrestaties een aantal safes bij de Nationaal City Bank en andere banken door de politie geopend. Zij be vatten juweelen ter waarde van meer dan een millioen dallar en ongeveer 5000 sieraden en enkele diamanten. Als houder van een der safes werd een boek binder gearresteerd. De waarde van de tot nog toe gestolen sie raden, juweelen enz. bedraagt meer dan ander half millioen dollar. Bloedige familietwist. Naar Berlijnsche bladen uit Sofia melden, heeft in het dorp Salali een boer, die in onmin leefde met een bloedverwant een handgranaat in diens woning geworpen, waardoor 9 perso nen zwaar gewond werden. Twee der slacht offers zijn reeds overleden, terwijl twee kinde ren van den schrik krankzinnig werden. Brutale roofoverval. In Schoneberg werd een brutale roofoverval uitgevoerd. Terwijl een winkelierster in haar keuken be zig was, trad een jongeman den winkel binnen en opende het kasregister Toen de winkelier ster toeschoot, sloeg de roover met een hamer op haar los. Hoewel de winkelierster ernstig aan het hoofd werd getroffen, weerde zij zich krachtig en riep luide om hulp. De dader nam daarop de vlucht, doch liep op straat in de armen van een politieagent. Het bleek een 19-jarige jongen te zijn, die bij zijn ouders inwoont. De winkelierster moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. Bliksem in benzine. Uit Londen wordt melding gemakt van een j eigenaardig ongeluk, dat den eigenaar van een café in het dorp Loughton in Essex getroffen j heeft. Op een in de buurt van dit dorp gelegen vliegterrein was een benzinetank lek geworden zoodat de benzine weggestroomd was en zich vermengd had met het water van een door het dorp loopenden beek. Tijdens een onweer sloeg nu de bliksem in het water van de beek, met het gevolg, dat de benzine in brand geraakte. De café-houder, die zich juist op een brug boven het water bevond, zag zich plotseling door vlammen omringd. Hoewel hij er in slaag de, zich te redden en zijn brandende kleeren te dooven, kreeg hij toch ernstige brandwonden aan het gezicht en aan zijn handen. OO8TBUR0, 28 Mei. Tarwe f10,23 10,45 chevalier f7,00 erwten f 10,bruine boonen f12,00, haver f6,50. WDDBLBOAG, 28 Mei. Op de graanmarkt was heden, wegens den verzetten marktdag, geen aanvoer en werd geen noteering opge- gemaakt. Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering)boter f0,77, eieren f4.60. Aangevoerd door han delaren: boter f0,75, eieren f4,25. Part. prijs boter f0,85, eieren f5,50, poelje f4.50. I M Op i JUNI a.s. hoopt ons Bestuurslid, de Heer Besteller te Sas van Gent, zijn 25-jarig ambtsjubileum te vieren. Dat 't hetn op dien gedenk waardiger! dag niet aan belang stelling zal ontbreken en dat nog vele jaren Gods Zegen op hem en zijn gezin moge rusten is de wensch van 28 Bestuur en leden der Afdeeling »St. Jozef* te Sas van Gent en omstreken. Receptie van 11 tot 12 »8 uur ten huize van den jubilaris. Het BESTUUR van den VAN REMOORTEREPOLDER maakt bekend dat eene vergadering van ingelanden zal worden gehouden op 'snam. ten 2 ure (Zomertijd) ten huize van Mej. M. PlERETS te Sas van Gent dat gedurende 8 dagen vóór en n& dien datum ten kantore van den Ontv.-Griffier voor de eigenaren van gronden in dien polder ter inzage zullen liggen en in afschrift tegen betaling der kosten aldaar verkrijgbaar zijn a. de rekening over 19291930 en b. de begrooting voor 19301931 Sas van Gent, 30 Mei 1930. 32 Het Bestuur voornoemd, CAM. VERHELST, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv-Griffier. Het BESTUUR van den WEST' DORPE- of NIEUW VOGELSCHOR' POLDER maakt bekend: dat eene vergadering van ingelan den zal gehouden worden op, DINSDAG 10 JU*! 1930 's-nam. ten 12.30 ure (Zomertijd) ten huize van Mej. M. PlERETS te Sas van Gent dat gedurende 8 dagen vóór en na dien datum ten kantore van den Ontvanger-Griffier voor de eigenaars van gronden in dien polder, ter in zage zullenliggen en in afschrift tegen betaling der kosten, aldaar verkrijg baar zijn a. de rekening over 19291930 b. de begrooting voor 19301931. Sas van Gent, 30 Mei 1930. 35 Het Bestuur voornoemd, C F. VAN ACKER, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontvanger-Griffier. Schriftelijke aanmelding eiken dag; mondeling op Maandag en Donderdag van half twee tot drie uur; op andere tijden na aanvraag. Voor jongens Brugstraat 70a; voor meisjes Molenstraat 13. 34 Externaat en Internaat: De Notaris B. B. DUMOLEYN te Hantenlsse zal, ten verzoeke van de ERVEN van wijlen Mej. de Wed. P. A. STALLAERTAdriaansens, op des namiddags 3 uur (N. T.) In het café bij den heer E. Kuypers te Groenendijk, in het openbaar ver- koopen mat aanbaboorao, Erf an Tnin te Groenendijk, gemeente Honte nisse, kadaster sectie H no. 900, groot 5,15 aren (35 roeden). Direct te aanvaarden. 27 Betaling koopsom een maand na de toewijzing. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. ISMI Regeling van Motoren, opgieten, draaien en ajusteeren van lagers, nazien van licht, dynamo, starter, magneet en Delco. 60 In alles d-* allernieuwste modrlLn. N.B. Magazijnen en Kantoren voorloopig adres GORTSTRAAT (30) bij de VARKENSMARKT

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3