Eerste Hulp Sport en Spel. Jfandelsberichten Rechtszaken. 953e Staatsloterij Gemengd JTteuws. Marktberichten Ingezonden Mededeeling Uit het Binnenland. Uit het Buitenland. HULST, 26 Mei. Graanmarkt. Middenprijs per 100 kgr. Tarwe f 10 a 10,25, rogge f 6 a 6,50 wintergerst f6 a 7,00, zomergerst f6 a 6,75, haver f6a7,oo, erwten f 8 a 9.,br. boonen f 11 a 12,lijnzaad f 15 a 17, karwij- zaad f a Boter per kgr. f o, a o, eieren per 26 stuks f 1,17. Veemarkt. Aan gevoerd 9 stuks rundvee, verkocht 5 63 varkens, verkocht 41. ROTTERDAM, 26 Mei. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 421 vette runderen, 291 vette en graskalveren, nuchtere kalveren, 112 schapenen lammeren, 1046 varkens. Mr. C. M. J. F. van de R.-K. Staatspartij. nieuwe voorzitter de kom en een voor Sluiskil, op een salaris van resp. f 500 en f 400. Omtrent Sluiskil gold de overtuiging, dat het bedrag geen verband hield met het te verrichten werk, doch dat die f 400 ook konden worden beschouwd als een vesti gingssubsidie. Bij de oproeping van sollicitanten is voor Sluiskil gesolliciteerd door denheer A. van Loij, doch voor de kom is geen sollicitatie ingekomen B. en W. stelden thans voor het bedrag voor de kom te verhoogen tot f 800 en tijdelijk met waarneming voor de geheele gemeente te be lasten de heer R. Pols die hier de practijk van den vorigen gemeente-geneesheer den heer Spruitenburg, heeft overgenomen. Bij de discussie bleek al spoedig, dat de ge meenteraad, nu er een sollicitant voor Sluiskil was, meende niet langer met een benoeming voor die buurt te moeten wachten. Ook was de raad, in de meening dat in verband met de praktijk een jaarwedde van f 500 voor de behandeling der patiënten van het Burgerlijk Armbestuur ook voldoende moet worden geacht er nog niet voor te vinden voor de kom een hoo gere jaarwedde uit te loven. De raad wenscht alvorens daartoe over te gaan, nader van de noodzakelijkheid daarvan te worden ingelicht. Het eind dezer zaak was, dat de heer van Loij met ingang van 1 Juli a.s. werd benoemd tot gemeentegeneesheer voor de w-k Sluiskil en dat tijdelijk, tot deze kwetstie tot oplossing komt, de gemeentepraktijk werd opgedragen aan den heer P. Pols, op de bestaande sala- rieering. Bij de rondvraag wees de heer Van den Bulck er op„ dat het gewenscht is, dat de keien der gementee die opgeslagen zijn op den dijk langs den middenkanaalarm, spoedig worden weg geruimd, daar de kinderen zich thans reeds op minder gewenschte wijze daarmede bezig hou den. Ook weeh hij op de wenschelijkheid tot het inrichten van een speelterrein. Omtrent het eerste gaf de voorzitter te kennen dat B. en W. de keien zoo spoedig mogelijk in den weg wenschen te laten leggen en dat er mis schien gelegenheid zal komen, een speelterrein in te richten ten Westen van de kom. Ten slotte bracht de heer De Bakker nog ter sprake de te maken brug over het zijkanaal naar de Axelsche Sassing, waarvan hij de door vaartopening nog niet voldoende acht, met het oog op hegeen zich in de toekomst zou kunnen voordoen. De voorzitter bracht hem onder het oog dat deze zaak ligt buiten de bemoeiingen van dezen gemeenteraad, aangezien het 't ge bied eener andere gemeente betreft, en dat dit meer een kwestie is voor schippersvereenigin- gen of de kanaalvereeniging. De heer De Bak ker hield niettemin vol, dat hierbij ook een Terneuzensch belang bij betrokken is. Hij zal zich dan daarvoor wenden tot het gemeente bestuur van Axel. (Midd. Crt.) (8) Om in het gezin aan groot en klein, dadelijk hulp te kunnen verleenen bij Brandwonden en Snijwonden en alle andere Huidverwondingen, mag in geen enkel huis een doos of tube Purol ontbreken. Sassehe Boys ITer Neuzen II Morgen speelt Sassehe Boys I alhier een wed strijd tegen Ter Neuzen II Daar deze twee elf tallen tegen elkaar opwegen zal het een mooie strijd zijn, doch wanneer onze Boys volledig staan is een overwinning niet uitgesloten. Aanvang half drie. Alle supporters worden verwacht. T. de S. Faillissementen Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. Afd. Handelsinformaties) 26 Mei. N.V. Autobusdienst „De Nieuwe On derneming" gevestigd te Middelburg. R.c. Mr. J. W. Zijlstra. Cur. Mr. F. W. Adriaanse, Mid delburg. 26 Mei. J. C. Reusen, schoenwinkelierster, handeldrijvende onder den naam Fa. W. P. Reusen, Zierikzee. R.c. Mr. Th. Portheine. Cur. Mr. C. J. B. du Croo, Zierikzee. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 26 Mei. P. J. Weterings, Middelburg. Coop. Centrale Raiffeisenbank. In de te Utrecht gehouden algemeene ver gadering van de Coop. Raiffeisenbank werd als lid van den Raad van Toezicht in de plaats Van den heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury, jlie kwam te overlijden, gekozen de heer D. W. Lindenbergh, voorzitter van het bestuur der Boerenleenbank te 's Heer Arendskerke. Kantongerecht te Ter Neuzen. Uitspraken van 15 Mei. In de zitting van 15 Mei zijn door den kan tonrechter veroordeeld Wegens overtreding van het Motor- en Rij wielreglement. C. v. H., Koewacht f 10 of 5 d. h. A. A B., Axel f 1 of 1 d. h. P. F. A W., Hontenisse vrijspraak F. J. S. R., Selzaete 2 maal f 15 of 2 maal 15 d h. E. C., St Jansteen, f 6 of 3 d. h. A. A D., Ter Neuzen f 10 of 5 d. h. C. H. Ter Neuzen f 10 of 5 d. h. L. A. V. Axel f 1 of 1 d h. C. W. Axel f 2 of 1 d h. F. C. M. M., Hontenisse f 6 of 3 d. h. H. S Clinge 2 maal f 15 of 2 maal 10 d h. A. J W., Scheveningen f 1 of 1 d h. Wegens overtreding van Art. 435 W.V.S.: H. F. Sluiskil 2 maal f 30 of 2 maal 30 d. h. Wegens overtreding van het reglement Ri vieren en Kanalen: H. L. G., a.b. schip Rezeda, vrijspraak. Wegens overtreding der Jachtwet. L. D. Sas van Gent f 6 of 3 d h. Wegens overtreding der Arbeidswet: Ch. A., Axel f 6 of 3 d h. J. A. B. Willebroeck f 50 of 25 d h. C. J. A. S. Oudenbosch 4 maal f 10 of 4 maa^ 5 d h Wegens overtreding van het Tramreglement: P. H. E., Axel f 10 of 5 d h. A. A Walsoorden f 10 of 5 d h. Wegens overteding der Warenwet: C. W., Ter Neuzen f 125 of 20 d h. Ca. Z., Ter Neuzen f 200 of 7 d h. Wegens overtreding Art. 460 W. v. S: D. C. S., Axel en P. F v L., Sluiskil, aange houden voor onbepaalden tijd. De verdachte inzake den moord te Grootegast is door het Gerechtshof te Leeuwarden ver oordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. Vijfde Klasse Vijfde Lijst Trekking van 26 Mei. f 50.000 No 16435 f 25.000 No 10839 f 1500 No 3425 f 1000 No 9358 9394 13637 f 400 No 1847 4658 5789 f 200 No 8726 9565 17586 f 100 No 601 7304 11241 11889 13871 15079 16519 19396 Trap van een paard. Woensdag kreeg de oudste zoon van den bloemist J. v. d. B. te Noordwijkerhout, van een paard, dat uit schrik -achteruit sloeg, een trap tegen het lichaam. In zorgelijken toestand werd de ongelukkige opgenomen en in de auto, die hem naar de Maria-Stichting te Haarlem zou vervoeren, van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. Glazenwasscher doet een val. In het gebouw van het Kantongerecht aart het kleine Gartmanplantsoen heeft zich Don derdagmorgen 'n ongeval voorgedaan, dat be trekkelijk nog goed afgeloopen is. Een 61-jarige glazenwasscher was bezig met het schoonma ken der wanden van vestibule en trappenhuis. Daartoe had hij op het platvorm, dat gelegen is in den opgang naar de eerste etage, twee laders opgesteld. Over de beide bovenste spor ten van deze ladders was een plank gelegd en op deze stelling stond een kleine ladder, die tegen de muur steunde en waarop de glazen wasscher aan het werk was. Waarschijnlijk is een der sporten van de staande ladder gebro ken, de stellage stortte in en met een slag viel de man van ruim vijf meter hoogte naar beneden, waar hij bewusteloos bleef liggen. Hij bekwam een ernstige hoofdwonde en klaagde, toen hij weer tot bewustzijn kwam, over inwen dige pijnen. Per auto van den G. G. G. D. is hij, na ver bonden te zijn, naar een der ziekenhuizen ver voerd. De rookende Raad. Toen de gemeenteraad van Lelden een be slissing moest nemen over de vraag of men in „De Lakenhal" of in het Nutsgebouw zou ver gaderen werd het „Nut" gekozen, omdat daar gerookt mag worden. Als dankbaarheid voor dit besluit heeft een sigarenhandelaar den raad een kist sigaren gezonden, waarbij een gedicht was gevoegd, dat in den Dinsdagmid dag gehouden zitting van den Raad, onder groote hilariteit werd voorgelezen. In het slot van het vers stond de wensch van den schenker, hoe de inhoud van 't kistje te verdeelen: Wie voor 't voorstel stemde twee, D'and'ren èèn; van 't overschotje Krijgt de Pers dan nog wat mee. Dynamiet in de steenkool. Toen de dochter van den heer H. te Kerk- rade kolen op de kachel deed, had een ont ploffing plaats. Haar gezicht werd ernstig ge wond. Stukjes steenkool drongen in de huid. Zeer waarschijnlijk zal het meisje, dat aan stonds naar het zieken huis moest worden ge bracht, een der oogen moeten missen. Onder een hoop steenen bedolven. Dezer dagen waren te Noordwijkerhout eeni- ge jongens aan het spelen op een hoop steenen, die voor het nieuwe Raadhuis was opgestapeld De stapel is toen bezweken, waardoor het 10- jarig zoontje van den heer C. v B. onder een hoop steenen werd bedolven. De burgemeester, die juist passeerde, heeft hem er onder uit ge haald. Het knaapje was toen reeds bewuste loos. Aangezien hij ernstige inwendige kneu zingen. had opgeloopen, ,is hij naar de Maria- stichting in Haarlem overgebracht. Met de Noorderzon. Te Krabbendijke is door den circus-exploi tant Reberti dezer dagen een voorstelling ge geven. Thans blijkt, dat de man met de Noor derzon vertrokken is, met achterlating van de groote circustent met inventaris en muziek instrumenten. Doodelijke aanrijding te Ede. Vrijdagmiddag te half vijf week een Duitsche auto, komende uit Utrecht, waarin gezeten waren de heer Reisz uit Krefeld en zijn chauf feur in de bocht aan de Grootestraat te Ede te- ver uit, waardoor de auto eerst tegen een al daar staande venterskar aanreed. Daarna wierp de heer R., die zelf den auto bestuurde, het stuur om, waarbij hij den 60- jarigen G. van Riessen uit Ede, die links van den weg fietste aanreed, v. R. kwam met het hoofd tegen het linkerspatbord van den auto terecht, waardoor hem de schedel werd afge rukt. De man overleed na eenige oogenblikken. De auto is in beslag genomen. De venter van Broekhoven, die bij de aangereden kar stond, kreeg een niet ernstige wonde aan het hoofd. Auto tegen een boom gebotst. Vrijdagmiddag reed op den weg Renswoude- Scherpenzeel de heer M. M. uit Amsterdam met zijn auto. Nabij Renswoude wilde hij in groote vaart een anderen auto passeeren. De bestuurder schijnt daarbij het stuur te zijn kwijt geraakt en botste tegen boom. De auto werd totaal vernield; de bestuurder werd zwaar gewond. Dr. Blees uit Scherpenzeel verleende de eerste hulp. De heer M. werd naar het ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. Zijn toestand is hopeloos. Er waren geen an dere personen in den auto. De gevolgen van een vroolijk avondje. Na een fuif ten huize van den heer S. te Scheveningen is deze Zondagnacht een tochtje op de motorfiets gaan maken om op te fris- schen, Op de duo nam hij nog twee vrienden mee, W. P. en H. P. Het drietal reed met groote snelheid, flink onder den invloed van sterken drank op den strandboulevard. Bij één van de slingeringen, die de motor maakte reed S. het trottoir op tegen een bank ter hoogte van den Vuurtoren. S. had ernstige inwendige kneuzingen en gebroken ribben, W. P. brak zijn rechterarm Alle drie zijn ze naar het zieken huis aan den Zuidwal gebracht. De toestand van S is naar omstandigheden redelijk Doodelijk motorongeluk te Ede. Zondag heeft zich te Ede een ernstig ver keersongeluk voorgedaan. Omstreeks 2 uur reed de 25-jarige handelsreiziger S. H. Maarse uit Amsterdam door onbekende oorzaak met zijn motor tegen het oude tolhuis nabij Ginkel. De man is met het hoofd tegen den muur ge vlogen, waardoor dit lichaamsdeel versplinterd werd. Daarna is de motor in brand gevlogen het 't gevolg dat 't voertuig geheel verbrandde en de berijder grootendeels verkoolde. Het slachtoffer is naar het lijkenhuis op de Algem. Begraafplaats te Ede verboerd. Zware brand te Zaandam. Vrijdagavond circa 7 uur brak te Zaandam een felle brand uit in de doppenmaalderij en pakhuizen der firma Jan Schoenmaker aan de Westzijde aldaar. Weldra stond het fabrieksgebouw over zijn volle lengte in lichte laaie. De brandweer was spoedig met uitgebreid materiaal aanwezig en ook de spuiten van Wormerveer, Westzaan en Koog a. d. Zaan kwamen ter hulp. Door den Noordelijken wind liep de aangrenzende gas houder der gemeentelijke gasfabrieken gevaar en was de vrees niet denkbeeldig dat door het gloeiend worden der buitenwanden een gas ontploffing kon volgen. In allerijl werd dan ook'de inhoud van den bedreigden gashouder in een meer Zuidelijk ge legen gashouder overgepompt en werd het pu bliek teruggedreven. Inmiddels was een enorme watermassa in de vuurzee geworpen en wist men na menig hachelijk oogenblik, de vlammen meester te worden. Toch kon niet verhinderd worden dat het geheele fabrieksgebouw werd verwoest. Van de belendende perceelen werd de gas houder ernstig beschadigd, terwijl een naast de fabriek gelegen timmerwerkplaats, een hou ten loods en een rijwielherstelplaats mede in asch werden gelegd. Om 9 uur was de brand bedwongen. Verzekering dekt grootendeels de schade. De autospuit der Zaandamsche Vrijwillige Brand weer werd door de hevige hitte ernstig ont wricht. Tijdens afwezigheid der moeder drie kinderen verbrand. Doordat kinderen tijdens afwezigheid van de moeder te Paraziazo (Italië) met lucifers speel den, vloog een hoeveelheid stroo in brand en weldra stond de woning in lichte laaie. De 5-jarige Francesco Radolini, zijn 3-jarig broertje en zijn 5-jarig vriendje kwamen in de vlammen om. Zijn broertje doodgeschoten. In een gemeente bij Teschen in Silezië heeft een 13-jarige jongen, zoon van een treincon ducteur, zijn 9-jarig broertje tijdens de afwe zigheid der ouders na een twist over het schil len van aardappelen, met een revolver van zijn vader doodgeschoten. Het merkwaardige van het geval is, dat het wapen niet kon worden gevonden, ofschoon de jongen beweert, dat het het eigendom van zijn vader is. De vader be weert nooit een revolver te hebben bezeten. Bloedig liefdedrama te Düren. Uit Düren wordt gemeld: In het nabije Roelsdorf kwam Dinsdagavond tegen middernacht een gezelschap uit een café toen plotseling een man uit de duisternis naar voren kwam en verzocht, de 20-jarige Maria Dohmen, die zich bij het gezelschap bevond, te te mogen spreken. Deze herkende in hem terstond den vleesch- houwersknecht F. D. uit Dusseldorf, die haar sedert eenigen tijd met zijn liefdesverklaringen vervolgde. D. trad op het meisje toe en vuurde plotse ling uit een legerrevolver een schot op het meisje af, dat doodelijk getroffen op den grond viel. Vefvolgens loste D. nog vier schoten, waar van er een, een monteur trof, die eveneens ge dood werd. Daarop richtte de dader het wapen tegen zich zelf. Geheimzinnige verdwijning van een studente. Voor eenigen tijd is in het Ertsgebergte een studente, Charlotte Müller, spoorloos verdwe nen. Onderzoekingen hadden geen resultaat tot dat ontdekt werd, dat een arbeider op het sta2 tion Chemnitz een pak had afgegeven waarin de mantel en het handtaschje van het ver dwenen meisje zich bevonden. Verdacht de moordenaar van deze studente te zijn werd deze arbeider gearresteerd. Bekend heeft hij nog niet, doch wel moet hij meer van de zaak afweten, daar hij toegaf een brief daarover aan de politie te Zwickau ge schreven te hebben. Brutale juweelendiefstal. Een Frankforter juweelenhandelaar, die met den D-trein uit Frankfort op het Anhalter- station te Berlijn aankwam, bemerkte bij zijn aankomst in het hotel, dat een monstercollectie paarlen en juweelen, die hij in een bijzondere casette in zijn koffer geborgen had, verdwenen was. De koffer was opengebroken, wat geschied moet zijn, toen de handelaar zich in den trein uit zijn coupé had verwijderd om naar den res tauratiewagen te gaan. De collectie had een waarde van ruim 100.000 mark. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag waren de prijzen als volgt: tarwe f9.75 a IO»25 rogge fó a 6,50 wintergerst fo, a f o, zomergerst f o, a f o, haver f 6 a 6,50, erwten f8, a 9, paardenboonen fo a o, dui- venbooner. fo a bruineboonen fa lijnzaad f13 a 16, groen vlas f0,02 a 0,08, gebookt vlas f03, a f09, gezwingeld vlas f0,40 a 0,45, aardappels f2,25 a 2»50, stroo f 19 a 20, boter f 1,40 a 1,45, eieren f 4.50 a 5. GOES, 2; Mei. Boter f0,70, eieren f4.00. Aanvoer V.P.Z. 23200 «tuks, f4,00 per 100 stuks. Tarwe f 1010,60, goudgerst f625—6.50 haver f 5 75. kookerwten f9—9,50, kroon- erwten f 10—10,50, schokkers f 11—12,50, bruine boonen f 1012,50. Prijzen voor vette koeien eerste kwaliteit f1,05 a 1,19, tweede f0,94 a 1,04, derd f 0,80 a 0.92 ossen eerste kwaliteit f 0.9-1 i,io .tweede f0,80 a 0,90, derde f0,71 0,79; kalveren eerste kwaliteit f1,50 a 1,60, tweede f1,30 a 1,41, derde f1.15 a 1,30 schapen eerste kyaliteit f0.62 a 0,71, tweede f 0,55 a 0,62, derde f0,48 a 0,54; lammeren f 0,88 a 0,94; varkens eerste kwaliteit f0.66 a 0,70, tweede f0,68 a 0,70, derde fo,66 a 0,68; export f0,67 a 0,71. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon van Groningsch 18000 kgr., prijzen f0,75 a i.OO, van Hollandsch geel 1900 kgr., prijzen f0,75 a 0,90, van blauw 5800 kgr., prijzen f0,75 a 1,00. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f2,10 a a 2.70, Zeeuwsche bonte f1,90 a 2,70, West- landsche zand f a poters f0,50 a 1,00, Z.- sche eigenheimers f0,50 a 0,60, Brielsche kralen f0,70 a i,io. Bravo's f1,50 a 2,20»

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3