De Zeeuwsche Koerier Vrijdag 16 Mei 1930 Tweede Blad. Het Geheim van den Voddenraper. i JTieuws. Landben Veeteelt Burgert. Standen van 45e Jaargang. No. 3616. FEUILLETON. -4 *■•4* >v«V R.K. Bond „St. Petrus" In het laatst verschenen orgaan van den R.-K. Bona van P. T. T.-personeel „St. Petrus" is het jaarverslag van dezen bond opgenomen. Daaruit blijkt o.a. dat „trots veel onwelwil lende critiekhet ledental steeds stijgende is, zoodat dit, 1 April 1928, 3406 bedragende, op 1 April jl. 3932 beliep. Naast velerlei medecieelingen vinden we in het verslag de volgende klacht: „Wij kunnen niet verhelen onze teleurstel ling over het feit, dat onze organisatie de laat ste jaren herhaalde malen werd gepasseerd. Bij de stichting van den K. R. O., bij de in stelling van den Partijraad van R. K. Staats partij, bleek men „St. Petrus" te beschouwen als een onbekende organisatie, gelijk ook nu weer het geval was met de oprichting van het R. K. Comité tot bestrijding van het commu nisme. Wellicht dat de oplossing van het vraagstuk van het Centrall Verband, waarvoor het ko mend congres zal worden gesteld, aan deze ach terstelling een einde zal maken, evenals aan de geringen belangstelling, die de groote R. K. pers zie slechts hare houding bij ons zilve ren bondsfeest aan onzen arbeid schenkt, zulks in tegenstelling met die, betoond aan den arbeid van anderen, dikwijls van principieele tegenstanders." Leidraad ter berekening van de zuivere op brengst uit het tuinbouwbedrijf. Het vorig heeft de Commissie, ingesteld dooi den Christelijken Boeren- en Tuindersbond in Nederland, den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond, het Centraal Bureau der Tuinveilingen en den Nederlandschen Tuinbouwraad, samengesteld een Leidraad ter berekening van de zuivere opbrengst uit het Tuinbouwbedrijf in verband met de bepalingen der Wet op de Inkomstenbelasting. Nadat deze Leidraad was gepubliceerd is de Commissie in overleg getreden met den Minis ter van Financiën, ten einde te verkrijgen, dat de Directeuren en Inspecteurs der Directe Be lastingen over het geheele land dezen Leidraad zouden bestudeeren en hunne op- en aanmer kingen ter kennis van den Minister zouden brengen. De minister is op dit voorstel ingegaan en de Directeuren en Inspecteurs hebben in groo- ten getale hunne op- en aanmerkingen aan het Departement van Financiën ingezonden. In opdracht van den Minister is daarop aan het Departement een uitvoerig overzicht der inge komen op- en aanmerkingen samengesteld en dit werd hierop aan de Commissie ter hand gesteld. De Commissie heeft een en ander nauwkeu rig overwogen en naar aanleiding hiervan den Leidraad op tal van plaatsen herzien en aan gevuld. Dezer dagen nu zal de aldus herziene en ver beterde druk van dezen Leidraad verschijnen. Zij, die den eersten druk hebben gebruikt, zullen goed doen zich ook den nieuwen, her- •U.'si Naar het Fransch van RAOUL DE NAVERY. 62) De drie medeplichtigen raadpleegden elk ander met de oogen. Toegestemd! zeide Wildeman, 't is een goede kerel. En de natuur heeft hem met een stevige vuist gezegend, voegde de Guit erbij. Ziet ge, sprak de Staak, mijn kameraden aarzelden een oogenblik, omdat ze wisten dat ik hier vanavond een vriend verwacht. En die vriend heet? vroeg Carmourdas. Ge kent hem toch niet: 't is een eerlijk man. Een eerlijk man in jou gezelschap? Nu, dan weet ik er alles van. Drommels, dat heet ik knap! lachte de Guit, wan de Staak heeft ons nog niet mede gedeeld. Welnu, dan zal ik die mededeeling ook aan- hooren, hernam Camourdas. Ik ben geen ver rader, en niemand van jullie heeft het recht om mij te wantrouwente minder nog daar ik heden uw brood en uw zout zal eten; over acht dagen zal ik jullie een feestmaal van Balthazar aanbieden, als ge wilt, maar op het oogenblik hel^ ik geen. cent in mijn zfck. Camourdas, gij bezit geen overleg. MOHAMMEDAANSCHE FEESTEN IN BERLIJN. Den 9en Mei vierden de in Berlijn Vertoevende Mohammedanen in hun nieuwe Moskee het groote offerfeest „J'dul Adah". De geloovigen in gebed, naar de riten van hun geloof met het hoofd op den grond. zienen en verbeterden druk van den Leidraad aan te schaffen. De prijs per exemplaar blijft vastgesteld op slechts 15 cents. Exemplaren kunnen worden besteld bij den secretaris der Commissie-Leidiraad-Tuinbouw, Juliana van Stolberglaan 113, te 's-Gravenhage TER NEUZEN. (Nadruk verboden;. Huwelijks-aangiften. 9 Mei. Christiaan Hame link, 27 jaar jm. en Paulina de Groote, 38 jaar jd. Jan Meesen (van Axel) 23 jaar jm. en Ma ria Romeijensen, oud 24 jaar jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Mei. Johannes Franciscus, Cornelis Adriaan Pieter Fillius, 28 jaar jm. en Elisabeth Johanna Platteeuw, 20 jaar jd. Pieter den Dikken, 27 jaar jm. en Ant- honia Wilhelmina de Reus, 19 jaar jd. Geboorten. 4 Mei. Johanna Pieternella doch ter van Jan Marinus Verhelst en Cornelia Flo- rentina Hamelink. 5. Catharina Magdalena, d. van Francois Romeijnsen en Maria Philómena Aerssens. 6. Rozalia Augusta, dochter van Ant- thonius Vernimmen en Carolina Emiliana van Meir. Machiel, zoon van Cornelis de Doelder en Sara van Drongelen. Overlijden. 2 Mei. Martinus August van Leu ven, 70 jaar echtgenoot van Willemina Jozina Janse. 6. André Victor Charles Devriendt (van Gent), 22 jaar echtgenoot van Olly Seiser. 7. Seraphina van Waes, 79 jaar weduwe van Au gust de Wijn. 8. Virgina Goossens, 75 jaar, wed. van Ch. van Bouchaute. KOEWACHT. Huwelijksaangiften. 4. Johannes Franciscus Linden (van Deurne) 26 jaar jm. en Germaine Marie Pharailda Remerij, 25 jaar jd. 5. Emilus Petrus Tieleman (van Axel), 22 jaar jm. en Anna Leonie Borgt, 20 jaar jd. René Fran- cuscus de Bock 25 jaar jm. en Angela Maria van Bastelaer 21 jaar jd. 7. Jozef van Damme (van Axel) 26 jaar jm. en Irma Maria de Waele 22 jaar jd. 8. Julianus Hesters (van Stekene) 21 jaar jm. en Eulalia, Jaonna Maria Sturte- Dat is wel mogelijk; als ik geld heb, brand het in mijn zak; den 20en van de maand is het altijd op, en dan moet ik maar zien hoe ik den laatste haal, door hier en daar wat te leenen In plaats van kaart te gaan spelen, zooals eerst het plan was, verzochten de kameraden aan den Staak de geschiedenis van den ver wachten gast te verhalen,t teneinde op de hoogte te zijn hoe zich tegenover hem te ge dragen. Vijf dagen, of beter gezegd, vijf nachten ge leden, ving de Staak aan, wandelde is langs het kanaal Saint Martin. Het was prachtig weer en ik slenterde langzaam voort; als men slen tert dan laat men zijn oogen rondgaan; ik voor mij ten minste ben dat zoo gewoon. Daar komt een man uit een zijstraat te voorschijn en stapt mij haastig voorbij. Ik keerde mij om en volgde hem, daar zijn vreemde manieren mij in 't oog vielenv; het was klaarblijkelijk een ongelukkige, die een eind aan zijn leven wilde maken, doch er den moed nog niet toe had.. Telkens bleef hij staan en stapte dan weer driftig voort. Ik eerbiedig ieders vrijheid en liet hem be gaan, maar hield hem goed in 't oog; ik kon hem een tweeledigen dienst bewijzenof hem vasthouden voor hij den noodlottigen sprong waagde, of hem uit het water halen, als hij er werkelijk in mocht springen. Hem tegenhouden' leverde mij volstrekt geen voordeel opals ik hem uit het kanaal haalde, verdiende ik een premie en verrichtte tegelijk een daad, die lof felijk is. wagen, 21 jaar jd. 12. Franciscus Ludovicus Pieters (van St. Jansteen), 23 jaar jm. en Mar- garetha Veneronda de Dauw, 26 jaar, jd. 19. Petrus Leonardus Talboom (van Zuiddorpe) 24 jaar, jm. en Maria Rosalia de Bock, 25 j. jd. 23. René Emile Begheijn (van St. Jansteen) 32 j., jm. en Emma Maria van Damme, 30 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 April. Alphonsi- us D'Haeseleer (van Aalst) 36 j., jm. en Julia Serefina Misseghers, 25 j., jd. 23. Arthur Joseph Wouters, 21 j., jm. en Margaretha Justina Theeuws, 22 j., jd. Johannes Franciscus Linden (van Deurne) 26 j., jm. en Germaine Marie Pharailde Remerij, 25 j., jd. René Franciscus de Bock, 25 j., jm. en Angela Maria van Baste- laej-, 21 j., jd. Julianus Hesters (van Stekene) 21 j., ün. en Eulalia Joanna Maria Sturtewagen 21 j. ja. 24. Franciscus Vorstenbosch (van Wit ten), 26 j. jm. en Maria Louise de Potter, 26 j. jd. 29. Josef van Damme (van Axel) 26 j. jm. en Irma Maria de Waele 22 j. jd. 30. Emilius Petrus Tieleman (van Axel) 22 j. jm. en Anna Leonie Borgt 20 j. jd. Geboorten. 8 April. Rosette Sidonia Emelia, d. van René Benjamin David en Maria Melania Ferket. 9. Franciscus Eduardus Cornelis, z. van Josephus Wezepoel en Maria Frederika de Dijcker. 11. Achillus Alphonsius, z. van Jo sephus Goossens en Clemence Emmaneel. 29. Paula Maria, d. van Jacobus Augustus Baert en Seraphina Maria Martens. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. F. C. Hertogh, 26 j. jm. en B. P. Schuren, 25 j. jd. C. P. F. de Nijs 36 j. jm. en E. J. Schillemans 26 j. jd. Th. P. Cap- pendijk 33 j. jm. en M. A der Weduwe 25 j. jd. J. Uitterhoeve, 24 j. jm. en B. M. V. Muller 23 j. jd. F. Vaal 28 j. jm. en E. F. van Kruijssen 19 j. jd. D. Verrassel 31 j. jm. en C. C. Beek, 28 j. jd. J. A. Bogaert 66 j. wedn. en E. Crombeen 68 j. wed. R. C. Kouijzer 25 j. jm. en C. S. Fruij tier, 26 j. jd. J. F. Wante 27 j. jm. en E. L. A. de Klerk, 36 j. jd. J. F. van der Veen 27 j. jm. L. M. Mahu 22 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen. F C. Hertogh 26 j. jm. en B. P. Schuren 25 j. jd. J. A. Bogaert, 66 j. wedn. en.E. Crombeen 68 j. wed. C. P. F. de' Nijs 36 j. jm. en E. J. Schillemans 26 j. jd. D. Verrassel 31 j. jm. en C. C. Beek 28 j. jd. De voorbijgangers werden allengs zeldzamer; weldra was er zoover mijn oog rekte, niemand meer langs het kanaal dan de onbekende en ik. Wat ik vermoed had, geschiedde. Ik zag den wandelaar stilstaan, zijn jas uit trekken enin het water springen. Ijlings spring ik hem na en grijp hem vast hij trachtte zich los te worstelen, maar ik wil de tegen wil en dank hem redden; uit voorzorg dat hij mij niet onder water meetrok gaf ik hem een trap, die hem bewusteloos maakte, zwom naar den kant, nam de drenkeling op mijn rug en ging naar het naaste politiebureau dat mij goed bekend is. Nauwelijks was ik binnen of de ongelukkige dien ik opgevischt had kwam bij sloeg de oogen open en stamelde: Waarom hebt gij mij gered.? Omdat het leven van een mensch waarde heeft, antwoordde hem een politieagent en om dat, gelijk het schoon is op het slagveld of voor een edele zaak te sterven, het daarentegen een lafheid is, het leven als een last van zich te willen schudden. Hebt ge kindeoen? vroeg de drenkeling aan den politieagent. Neen, antwoordde deze. Welnu, hernam de ongelukkige, ik heb er zes en zij sterven van honger. De agenten zagen elkander aan; een hunner nam zijn muts af; zijn kameraden wierpen er een kleinigheid in en de opbrengst werd aan den drenkeling ter hand gesteld. Héb dank, sprak hij. Ach wat zijn er toch nog goede harten op deze wereld. F. Vaal 28 j. jm. en E. F. van Kruijssen 19 j. jd Geboorten. Augusta Victoria, d. van A. Ser- rarens (overl.) en V. Mangnus. Josephus Jaco bus z. van E. Hendriks en B. L. M. Lossie. ST. JANSTEEN Huwelijks-aangiften. 4 April. Cyrillus An- cheunis, 29 j. jm. en Angela Catharina Sturm, 27 j. jd. Carolus Ludovicus de Nijs, 27 j. jm. en Maria Louisa Ferket, 27 j. jd. 11. Karei Ludo vicus de Rechter, 24 j. jm. en Margaretha Ma ria d'Hooge, 25 j. jd. 18. Frans van den Berghe, 22 j., jm. en Irma Verschelden, 22 j. jd. Edu ardus Jacobus van den Brande, 25 j. jm. en Louisa Maria d'Hooge, 25 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 April. Carolus Ludovicus de Nijs, 27 j. jm. en Maria Louisa Ferket, 27 j., jd. Carolus Lodewijk de Rechter, 24 j. jm. en Margaretha Maria d'Hooge, 25 j. jd. Cijrillus Antheunis, 29 j., jm. en Angela Catharina Sturm 27 j. jd. Geboorten. 4 April. Aloijsius Maria, z. van Carolus Ludovicus Thuij en Alberta Fidelia Reijns. 7. Cijrillus Petrus, z. van Theodorus Eugenius Pluijm en Maria Florentina Inghels. Emilius, z. van Eduardus van den Bosch en Appolonia Louisa Kegels. 12. Henri René Phile mon, z. van Anthonius Pollet en Alberta Mela nia van Dorsselaer. 25. Emil, z. van Johannes Vlassenrood en Maria Louisa van Acker. Maria Clementina, d. van Floren Nachtegael en Eme- rentia Maria de Detter. Overlijden. 21 April Virginie Versijpt, 67 j., cchtg. van Carolus Ludovicus de Smedt. HOEK. Huwelijks-aangiften. 3 April Cornelus Ver meulen, 28 j. jm. en Cornelia Janna van Wijck, 24 j. jd. Frederik Jan van Tatenhove 26 j. jm. en Santina Babber, 26 j., jd. Willem Vinke, 21 j. jm. en Elisabeth de Blaeij, 20 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 April. Frederik Jan van Tatenhove, 26 jy jm. en Santina Bak ker, 26 j., jd. Cornelis Vermeulen, 28 j. jm. en Cornelia Janna van Wijck, 24 j. jd. Pier de Vlugt, 22 j., jm. en Jozina Scheele 26 j. jd. Willem Vinke, 21 j. jm. en Elisabeth de Blaeij, 20 j., jd. Geboorten. 4 April. Maria Adriana, d. van Marinus Abraham Reminsen en Cornelia Donze 10. Jacobus Adriaan, z. van Jan Scheele en Men gaf hem nog een glas brandewijn en na 'dat geledigd te hebben, gaf hij den wensch te kennen om naar huis te gaan. Ik ging een rijtuig halen en dreef de edel moedigheid zoover, dat ik den koetsier betaalde ik stapte met m'n nieuwe kameraad in, die mij een bijzonder belang inboezemde; hij woonde rue Dacet no. 34. Toen wij voor zijn deur uitstapten, zeide hij Kom ga met mij mee; ik verlang dat men u daarboven bedankt. Het was stikdonker op de trap; ik stak m'n lantaarn aan en wij klommen naar boven. Toen wij de bovenste verdieping bereikt had den, leunde de arme kerel bevendetegen dén muur, wees op de deur en zei nauw hoorbaar: Daar! Ik klopte aan; een vrouw opende. Zij slaakte een gil, toen zij haar man bijna bezwijmend voor zich zag staan. Voorzichtig, sprak ik, maak uw kinderen niet wakker. De vrouw wierp een angstige blik in het ver trek, en zichbaar verheugd, dat allen sliepen, schoof zij haar man een stoel bij, op welken hij zich liet neervallen. Cesar! sprak zij weenend, Cesar, gij hebt aan Gods goedheid gewanhooptgij liet ons aan ons lot over.... houdt gij dan niet meer van ons? De ongelukkige stond op, en drukte zijn vrouw aan zijn hart, zonder een woord te uiten Maar kom, ik wil alles vergeten, sprak zij. Die natte kleaeren zouden je ziek kunnen ma ken; laten we er je van ontdoen, mijnheer zal

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 5