Architect J. Hennink, Meisjes PUhOL Sas van Gent Wij etaleeren De Katholieke Vrouw Adverteeren doet verkoopen. BREUKEN BREUK CORSELETTEN St. Niklaas (Waas) Landb en Veeteelt Gemengd Jfteuws. Advmrtmntlën. Het Woonhuis Zaterdag 24 Mei 1930, IJssel. (9) Uit het Binnenland. Uit het Buitenland Westkade 97 houdt voortaan spreek uur van 8 tot 9 uur v.m Dijkstraat 57 Ter Neuzen. Provinciale Stoombootdiensten. Weenhuis, Schoor en verier gebeowen, Erf, Toio, Boow- en Welland, aan het Mauritsfort onder de gem. Hoek, kadaster sectie I nos. 155, 645, 716, 719, 1161 t/m 1164, 1166 t/m 1168, samen groot 1.86.51 H.A. (4 gem. 56 roeden), eigendom van dhr. P. F. GROOTHAERT. Aanvaarding bij betaling koopsom uiterlijk een maand na toewijzing. Moderne Huiskamer en Karpetten Uw adres voor solied Stoffeerwerk Vronwennlenws, Modeont werpen. Huismoeder eo vao Opvoedster, Onze Kleinen, Voor het Jonge meisje ens. ens. UW BKEUK wordt steeds ernstiger, als gij een slecht zittende veer- of gummi-apparaat draagtdoor zulke stelsels verergert gij uw lijden, verkort uw leven en kan de dood veroorzaakt worden in geval van beknelde breuk, die dadelijke operatie noodzakelijk maakt en die nooit zonder slechte gevolgen blijft. Daarom is het in uw belang, u mijn uiterst gemakkelijke spéciale nieuwsoortige apparaten en breuk corseletten, met vierdubbele regeling en zachte weerheffende drukking afzonderlijk volgens uw geval te laten vervaarligen. Door schrandere nieuwsoortige verbinding, door het overdag en 's nachts dragen van mijn veerloos toestel, versterken de spieren en buikvlies; en zooals aangetoond door vele getuigschriften, bekomt men dadelijk hulp, verlossing, die volbrengt de zekere volledige genezing met schrifte lijke waarborg. Ziehier bewijzen Pont den 3den ZONDAG en 2den VRIJDAG, Hotel Uulll Termonde, 4 Wilsonplein (Zuid). Conlnn den 3<*en DONDERDAG, LCUlUU Hotel d'Anvers, Statie. Dl Uggü Hotel de Courtrai,_5 Statieplaats luuoioudeu Moiedeeltng Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Doos 30 60, Tube 80 ct. Wat elke maand te doen geeft. (In moes- en bloemtuin, keuken en kelder.) 2e helft Mei. Nadruk verboden. Postelein houdt van warmte, waarom we eerst in deze maand deze groente met ver trouwen op een goeden uitslag kunnen zaaien. Op den kouden grond namelijk in den kouden bak wordt ze al van half April af gezaaid en in den warmen bak reeds eind Februari, begin Maart. Maar dan is het gevaar van mislukking niet gering, want laat het weer niet toe vol doende te luchten, dan gaan de jonge plantjes rotten. Is het Meiweer, in de 2e helft der maand gunstig, dan kan men in den vollen grond zaaien; zoo niet, dan moet men ver standig het zaad nog een poos in 't zakje te houden. Niet alleen warmte, doch ook in de eerste dagen heeft het posteleinzaad flink vocht noodig daarom wordt het bed, vóór het zaaien eerst rijkelijk begoten; is het water ge zakt, dan harke men den grond goed door. Ver meng hét zaad met wat vochtig zand, om te kunnen zien, waat het valt en zoo gelijkmatig mogelijk te zaaien, 't Behoeft maar met weinig aarde bedekt te worden; licht doorharken en dan den grond plat slaan met schop of plank, is voldoende. Dit plat slaan bevordert later ook het snijden der groente, 't Is goed om het poste leinbed na cTe zaaiing te bedekken met ietwat vochtige zakken of matten, maar dit mag niet lang duren, want na 2, 3, 4 dagen komt het zaaisel al boven den grond kijken; bij langere bedekking zouden de plantjes dan te ijl en te slap opschieten. Is het bed met een roodachtig waas bedekt, dan moet de bedekking er af. Het aanaarden vindt zijn toepassing op aardappel velden en werkt daar soms gunstig soms ook schadelijk. Dit feit wijst erop, dat men deze bewerking niet onvoorwaardelijk dient aan te wenden. Om te beoordeelen of ze met voordeel kan geschieden, moeten er drie factoren in aan merking komen en wel: de diepte, waarop ge poot is; de vochtigheidstoestand van bodem en lucht, en de tijd. Bij diep gepote aard appelen late men het aanaarden na. Hier zou de knol te diep onder de aarde geraken, en daardoor de gunstige invloeden van lucht en warmte ontberen. Geen hoogere, maar lagere opbrengst zou dan volgen. Evenmin als bij die pe poting past de aanaarding op droge gron den en in» droge zomers. De opgeworpen aard- ruggen langs de aardappelrijen deden in dat geval dienst om het vallende regenwater af te voeren naar de middenliggende goten. Gebrek aan 't noodige vocht zou het gevolg zijn en daarmee geringere oogsten. Eindelijk passe men het aaraarden op den geschikten tijd toe, niet te vroeg, doch vooral niet te laat. Te laat zou nadeel aan het gewas toebrengen, den groei stuiten en nadeelig inwerken. Uit het een en ander blijkt dat de aanaarding niet dan na ernstige overweging moet worden aangewend. Zie vooral nu, in deze maand de koolrapen na: als er geschoffeld is en na een zware regen bui. Veeg de kragen, die met aarde zijn bedekt, schoon! Bietenzaad, van roode bieten, kan men tegen wortelbrand behoeden met een oplossing (van 2 pCt. van kopervitriool. Gedurende eenige uren dompelt men het zaad in een zak onder. Evenwel kan men slechts een goed suc ces hiervan verwachten, als het zaad besmet is door de zwan Phomabeetal, en niet alsde brand veroorzaakt wordt door de zwam Pythi- um de Barganum. Om dit te weten, kan men aangetaste planten opzenden naar den Plan- tenziektenkundigen Dienst te Wageningen, die kosteloos onderzoek verricht en advies ver strekt. Zoo telkens, nu hier, dan daar, dui ken er personen op, die land- en tuinbouwers minderwaardige artikelen trachten aan te smeren, of hen in boomgaard en tuin van dienst willen zijn door boomen en gewassen te gen ziekten te behandelen. Tegen hooge prijzen en zonder resultaat. Thans is er weer een „kunstmeststof" in den handel gebracht, be vattende, zooals een onderzoek aan 't Proef station te Maastricht heeft doen zien: nog geen 41/2 PCt. stikstof, nog geen 3 VS? phosphorzuur, oplosbaar in mineraal zuur, en slechts sporen van kali. Prijs f 8 zegge acht gulden per 100 Kilo, terwijl het goedje op zijn hoogst éen paar gulden waard is. Men zij op zijn hoede en koope steeds mest- en voederstoffen in vereeni ging met anderen, zooals het gekochte aan 't Proefstation kan worden onderzocht en men dus weet, wat men krijgt. Voor de huisvrouw Rhabarbermoes bereidt men aldus: 3 a 4 bos rhabarberstelen, iets zuiveringszout, suiker, aarappelmeel, aardappelsago of maizena. De stelen in blokjes verdeelen en wasschen, op zetten met weinig kokend water, gaar laten worden, zuiveringszout en suiker toevoegen, en de massa binden. Om minder suiker noodig te hebben, kan men het eerste kookwater agieten en nieuw water toevoegen. Een overval op de hei. Naar gemeld wordt, werd sedert 2 Mei zekere M. A. te Schayk vermist, Naar „Het Huisgzin" uit Schayk thans verneemt is A. wederom al daar teruggekeerd. Volgens eigen verklaringen is M. A. toen hij zich per fiets van Mill naar Schaik begaf sn de hei onder Reek ongeveer ter plaatse van de Land voort door twee personen aangevallen. A. wilde zich nog verdedigen en herinnert zich ook één van de aanranders een schram te hebben toegebracht. Wat toen gebeurd is weet hij niet Ook niet hoe lang hij in bewuste loozen toestand verkeerd heeft. Toen hij weder om tot zich zelf kwam voelde hij hevige pijn in het hoofd en kwam tot de ontdekking dat z'n fiets, jas en portemonnaie verdwenen waren. Hij kon zich niet herinneren hoe lang hij aldus gelegen had. In dieptreurigen toestand heeft het slachtoffer zich naar zijn schoonouders voortgesleept, waar hij Woensdagavond om cir ca half 9 aankwam. A. moei zes dagen bewuste loos zijn geweest. De man weet nog precies .de plaats aan te wijzen waar de overval is geschied en ook de plaats waar hij tot bewustzijn is gekomen, zoo dat de schurken, toen zij- dachten dat A. wel zou sterven, hun slachtoffer hebben wegge sleept. A. meent ook goed gezien te hebben dat de bandieten beiden een hoed droegen. De blijdschap van z'n jeugdige vrouw over dit wederzien laat zich denken. Bloedige gevechten met roovers. Op de Philippijnen is het in de provincie Mindanao tot bloedige gevechten botsingen ge komen tusschen de politie en zwaar gewapende rooversbenden, die zich verschanst hadden. De aanval der politie werd afgeslagen. Vier politieagenten werden gedood en 18 ernstig ge wond. De verliezen der roovers zijn onbekend. De provinciale overheid heeft alle manschap pen opgeroepen om de stellingen der roovers aan te vallen. Loteerijzwendel te Weenen. Te Weenen is dezer dagen een groote loterij- zwendel ontdekt. De 31-jarige Hans Haeyk leid de de Spaar- en Credietbank „Universale", die ook loten verkocht. Terwijl hij de origineele loten zelf in handen hiel, leverde hij zijn klan ten een correspondeerenden bon op het lot, die echter volkomen waardeloos was. Op die ma nier had hij 1100 menschen weten af te zetten. De man is gearresteerd. Lyncli-onlusten in Texas. Te Sherman in Texas is het bij een lynch partij tot ernstige onlusten gekomen. Een menigte van ettelijke honderden perso nen schoolde voor het gerechtsgebouw samen en verlangde, dat een neger, die beschuldigd werd, een blanke vrouw te hebben aangerand, hun uitgeleverd zou worden. De politie dreef de menigte echter terug, dié daarop een groote hoeveelheid petroleum in de kelders van het gebouw liet loopen en dit in brand stak. Toen de brandweer den brand wilde blus- schen, werd dit belet doordat men de slangen stuksneed. Het gebouw ging in vlammen op. Tegen middernacht drong de menigte, die intusschen steeds was aangegroeid, het gebouw binnen. De neger was, om hem te beschermen, opgesloten in een gepantserde kluis, waar de archieven bewaard worden, doch tijdens den brand gestikt. De deur van de kluis werd met behulp van dynamiet en autogenische snijapparaten open gebroken, waarna het lijk van de tweede ver dieping uit een raam op de binnenplaats werd geworpen onder het gejuich van de menigte, waaronder zich ook vele vrouwen bevonden. Daarna werd het lijk met een ketting aan een auto vastgemaakt en door de straten van de stad gesleurd. De gouverneur van Texas heeft 250 man nationale militie met machinegeweren en traan gasbommen naar Sherman gezonden om de orde te herstell(|n. Ontploffing in een vleeschrookerij. Tengevolge van een ontploffing in een vleeschrookerij van de vleeschfabriek der Ar mour-Company te St. Joseph in den staat Missouri werden 20 arbeiders gedood, terwijl tien arbeiders werden gewond, van wie som mige ernstig. Het meerendeel der slachtoffers bestaat uit vrouwen en meisjes. 15 meisjes zijn ingesloten in de keldergewelven, welke door het puin der ernstig beschadigde fabrieksgebouwen zijn ver sperd. De aangerichte schade wordt geschat op 250.000 dollar. Opzienbarend optreden der Amerikaansche douane.. De Parijsche handelswereld is in opschud ding gebracht door zeer eigenaardige bespie ders practijken, waaraan de Amerikaansche fis cusdiensten zich zouden hebben schuldig ge maakt. Men zal zich herinneren, dat reeds het vorig jaar ernstig geklaagd werd over een eigen aardige zakenbespieding en visitatie van de boekhouding van Fransche firma's door de agenten van den Amerikaanschen fiscus, om te achterhalen, of reizigers, die goederen in Amerika invoerden, wel de juiste waarde aan geven. Dat heeft toen tot een ernstige wrijving aanleiding gegeven; maar ten slotte heeft Ame rika beloofd, dergelijke procedé's in 't vervolg achterwege te laten. Thans is echter een justitieonderzoek inge steld naar de feiten, waarover het bekende huis Poiret zich beklaagt en die op het volgen- neerkomen. Een Amerikaansche miss Dodge, eigenares van een modehuis te New-York, had bij Poiret japonnen gekocht voor een waarde van ander half millioen. Zij werd door den Amerikaan schen fiscus vervolgd wegens valsche aangifte en tot 213.000 dollar boete veroordeeld in eei, proces, waarin men haar een foto vooflegde van haar rekening bij het huis Poiret. Natuurlijk had niet het huis Poiret die foto aan den Amerikaanschen fiscus verstrekt. Een onderzoek werd ingesteld en de heer Poiret vond toen sporen van inbraak in zijn bureau van administratie. Wat precies ontdekt is wordt nog niet medegedeeld, maar thans is een vervolging ingesteld tegen X wegens in braak, diefstal, omkooping van bedienden en medeplichtigheid. De rechter van instructie, Bracke, heeft on middellijk de zaak in onderzoek genomen en in de Parijsche handelskringen is men over tuigd, dat men de wijze van optreden van de zen fiscalen verspiedingsdienst op het spoor is (Msb.) (13) Gedurende de Zomerdienstregeling, „ingaande 15 MEI 193 0, zijn ééndaagsche retourbiljetten tegen den prijs van gezelschapskaarten op elk traject verkrijgbaar. 12 De Notaris E. B. DÜM0LBYN te Hontenlsse zal, krachtens Art. 1223 B. W. op des namiddags 3 uur, (N. T.) in het café bij den heer VV. A. Nieuwelink te Hoek, in het openbaar verkoopen bestaande uit Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. 31 Aanbevelend, Uitgave N.V. Alg. Uitgevers-Mij. van Bladen en Tijdschriften, Emmaplein 2, 's-Hertogenbosch. is van alle Vrouwenbladen het gezelligste en volledigste. Wanneer U »De Katholieke Vrouw* leest, hebt U geen ander blad meer noodig. U vindt er letterlijk alles in wat U als vrouw kan interesseeren. Dat begint alle weken met een gezellig overzicht van Vervolgens rubrieken over Proefnummers worden gaarne op aanvrage gratis toegezonden. Abonnementsprijs bedraagt f2.per jaar franco toegezonden per post of 10 ets. per week bij vooruitbetaling te voldoen. (50) GENEZING ZONDER OPERATIE GEVAAR OF TIJDVERLIES DOOR DE NIEUWE GEBREVETEERDE van den Professor Spéci&llst-Breukheeler A. DUMONCEAU Belgische Firma van vertronwen. Opgericht ln 1885. Mme Geenes, 89, Langtreinstraat, genezen van Maagzakking. Mme Panhuyze, 82, Leuvensche Steenweg, Tienen zijn moeder genezen van zakking. De heer E. Welvaert, langs de Vaart te Middelburg (Vlaanderen) verklaartIk moet u bedanken voor de genezing door uw toestel. Ik heb den oogst gedaan en veel gewerkt zonder band en gevoel niets meer. Professor spécialist DUMONCEAU geeft raad en uitleg in het Vlaamsch alle maanden van 9 tot 2 uur te den 4den DONDERDAG Hotel Terminus (Statie) RnifTfTQ den 2den ZATERDAG (IQ6) Uitlegboekje kosteloos op vraag, Rne de la Mensa 67, Braseel.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 4