Gemengd JTteuwz. Jfandels b erieh ten Loop der bevolking Uit het Binnenland. Uit het Buitenland. ONTZETTENDE GEWAARWORDING. Zijn eigen dochtertje overreden. Een droevig ongeval heeft te Beek (L.) plaats gevonden. De heer R. heeft zijn drie-jarig doch tertje overreden, met het gevolg, dat het kindje onmiddellijk overleed. De heer R. begaf zich naar de garage bij zijn woning, om zijn auto buiten te rijden. Vermoedelijk was het kind hem op een voet gevolgd. Vóór B. in den wa gen plaats nam, heeft hij nog achter- en voorwaatrs gekeken. Achteruit de garage uit rijdend, voelde hij plotseling een lichten schok. Terstond stopte hij, stapte uit en tot zijn groo- ten schrik zag hij zijn dochtertje dood ónder den wagen liggen met haar teddy-beertje nog in de armen gekneld. De familie is radeloos van smart. Slagersknecht bij het slachten verongelukt. Maandagmiddag wilde de 49-jarige slagers knecht H. G. N., te Middelburg, op de centrale slachtplaats een koe afmaken. Juist op het oogenblik dat N. het schoot zou afvuren, stootte de koe -hem het pistool uit de handen. Door den val ging het schot af. N. werd in den buik getroffen en was op slag dood. Een rijke bedelaarster. Een oude bedelaarster, die te Valencia een zolderkamertje bewoonde, was sinds verschei dene dagen niet meer gezien. De buren deden hiervan aangifte. Toen de politie de woning onderzocht, bleek, dat zij gestorven was. Men kwam echter ook nog tot de verbijsterende ontdekking, dat ze op haar zolderkamertje papieren van waarde verborgen had ten bedrage van twee millioen peseta's, dus ruim 600.000 gulden. 5-jarig meisje ontvoerd. Uit het Dominicusgesticht te Hermsdorf bij Berlijn, is een 5-jarig meisje, Gertrude Lange, ontvoerd. Toen de kinderen in het groote park van het gesticht aan het spelen waren, verschenen 2 vrouwen, die beweerden gemachtigd te zijn het kind af te halen. Zij toonden een brief, ten be wijze dat zij de te Erfurt wonende grootmoeder en tante van het kind waren. Daar echter uit dit schrijven niet bleek, dat het meisje afge haald kon worden, verklaarde het dienstdoende meisje, dat toezicht op de kinderen hield, dat zij de directrice zou waarschuwen. Terwijl zij Zich verwijderd had, verdwenen de 2 vrouwen met het kind, dat eerst sedert een week in de inrichting was. Vergiftiging in een internaat. In een school-internaat te Mielec Bij Krakau zijn 42 leerlingen en een zuster ernstig ziek geworden na het nuttigen van vleesch, dat blijkbaar in bedorven toestand verkeerde. Reeds zijn twee leerlingen ovrleden, terwijl eenige anderen in levensgevaar verkeeren. Bij onderzoek bleek, dat zoowel hét vleesch als een deel der overige voedselvoorraden .niet meer in goeden staat verkeerden, doch niet temin door het schoolbestuur nog voor de voe der leerlingen werd gebruikt. Het bestuur der school zal strafrechtelijk worden vervolgd. Ontzettend ongeluk van een vlieger-acrobaat. Op het vliegveld Lohausen bij Düsseldorf, is de vlieger-acrobaat Willy Hundertmark op sensationeele wijze om het leven gekomen. Het hoofdnummer, dat de acrobaat zou uit voeren, was het overstappen in de lucht van het eene vliegtuig in het andere. De uitvoering van dit waagstuk was zóó gedacht, dat twee vliegtuigen in dezelfde rich ting zouden vliegen en wanneer het eene vlieg tuig precies boven het andere zou zijn, zou de acrobaat een van het bovenste vliegtuig neer hangende touwladder grijpen. Het bovenste vliegtuig, waarbij aan het lan- komen helpen, en deze deed zulks gaarne. De jongen bond dan een servet om zijn heu pen en liep lachend of zingend van de eene tafel naar de andere, snel de ledige potten wegnemend en den wijn inschenkend, waarbij hij menige fooi bekwam. De gasten mochten hem alle gaarne lijden, omdat hij altijd opge ruimd en dienstvaardig was. Ondanks alle pogingen die men aangewend had om de knaap te bewegen zich in het die vengilde te laten opnemen, had hij tot dusverre standvastig geweigerd zich met eenige oneer lijke handeling in te laten, want zij had een aangeboren afkeer van het kwaad. De waardin gaf echter den moet niet ver loren. Telkens drong zy bij hem aan, zich als meehelper bij een ervaren lid van de vereeni- ging aan te sluiten, waardoor hij veel geld zou kunnen verdienen. Maar dan lachte de Ekster haar uit en zeide, dat hij evenveel verdiende als haar klanten, die altijd geldgebrek hadden. Kom, mijn jongen, zeide de waaardin op zekeren avond tot hem, wij zullen het druk hebben; men heeft goede zaken gemaakt en naar het schijnt zullen er extra-gerechten op- gedischt moeten worden. Men heeft zich zeis de weelde veroorloofd een muzikant te laten komen. Begrepen, lachte de Ekster, de muzikant moet op den uitkijk staan, en in dien tusschen tijd kan men gerust praten. Gij zijt een slimme guit, en als Je wilde Nu ga voort! als ik wildezoudt gij mij onder de „losschroevers" laten opnemen, niet waar? Het is wat schoons! De „Bulhond" zit DE SLACHTOFFERS VAN DEN GEVANGENISBRAND. 318 doodkisten met de slachtoffers van Ohio's gevangenisbrand, in lange rijen naast elkaar. dingstoestel de touwladder bevestigd was, werd door den vliegenier Loitz bestuurd, die nog een monteur aan boord had, om Hundertmark bij het overstappen in het andere vliegtuig behulpzaam te zijn. Het tweede vliegtuig, waarin Hundertmark zich bevond, werd door den piloot Peschke bestuurd. Deze had de taak, precies onder de andere machine te komen, terwijl de op den romp staande Hundertmark probeeren moest, de touwladder die over een lengte van onge veer 6 M. uit het bovenste vliegtuig hing, in volle vaart te grijpen. Door de manoeuvres van de goed door Peschke bestuurde machine, kon H. de touw ladder grijpen, doch het gelukte hem niet, zich omhoog te werken. De luchtpolitie waarschuwde daarom den vlieger met pistoolschoten, te meer, daar het vliegtuig laag over het veld vloog. Een open politie-auto volgde de vliegmachi ne om te trachten, den hulpeloos aan het touw hangenden acrobaat in den wagen te trekken en het touw door te snijden. Deze poging gelukte echter niet. Hundert mark werd over den bodem gesleept en sloeg meermalen hard tegen den grond. Het tweede vliegtuig deed nog een laatste poging om hem weer in de machine te halen. Een gedeelte van het touw was H. zoo onder de oksels geraakt, dat hij zich niet kon bewe gen en volkomen hulpeloos was. Ood de pogingen van den monteur waren vergeefsch, om H. met de touwladder in de machine te trekken. Inmiddels waren een verschrikkelijke twin tig minuten verstreken. De laatste wanhoopige pogingen om den on gelukkige nog te redden werden ondernomen maar alles was vergeefsch. De eenige mogelijkheid was nu nog om Hun dertmark over den grond te sleepen. Zoo lang- in Mazas, de „Aal" doet een pleizierreisje naar Cayenne; drie zijn er hier, die niet veel meer slapen dan een haas in zijn leger, dat is geen leven Je vergeet je aandeel in den buit, het geld, de edelgesteenten.... - Geld? Daar tellen kleinen, zooals ik ben hun vingers niet zwart aan. Edelgesteenten? Zonder u te na te spreken, je past wel op dat er niet te veel mede verdiend wordt. Neen, neen, dan houd ik meer van mijn manier van leven. Ik ga uit wanneer het mij belieft, zonder voor de politie te moeten vreezen; ik verlustig mij in de vertooningen van de familie Laurier, bij de „rue Puebla": men ontziet mij; men ziet mij gaarne, en buiten dat alles, heb ik nog een reden En die is? Ik heb iemand onder mijn bescherming ge nomen. Jij? Nu nog mooier, de Ekster heeft zich tot beschermer aangesteld! En waarom niet? Men mag en moet mede lijden hebben met degenen, die zwakker zijn dan wij, en het arme schepseltje, welks droevig lot mij erg ter harte gaat, is meer te beklagen dan ik. En je beschermelinge heet? Bestiole. Dat is geen naam! Dat kan wel zijn, maar men geeft haar geen anderen. Het arme kind is eens van de trappen gevallen, en tengevolge van dien val is zij kreupel en misvormd geworden. Nu, dat moet een juweel van schoonheid zijn! zaam als het mogelijk was, bracht Loitz zijn machine op den grond. Een ziekenauto bracht den zwaar gewonden man naar de nabijgelegen kliniek Golzheim. Daar is hij met zware schouder- en schedel verwondingen opgenomen, doch reeds een uur later overleden. Meisje in een trein overvallen. Naar uit Berlijn wordt gemeld, is Zondag morgen de 18-jarige Lora Ambus in den lokaal trein tusschen de stations Adlershof en Nieder Shoneweide overvallen. Zij was te Grünau in gestapt en had in eeaj der moderne doorloo- pende wagens plaats genomen, waar geen an dere passagiers zaten. Terstond na haar stapte een man in, die, toen de trein in bewegtpg was, haar plotseling aanviel, op den gron wierp en met zijn vuisten op haar insloeg. Ook trachtte hij een zakdoek in den mond van het meisje te steken, wat hem echtèr niet gelukte. Toen de trein het volgende station naderde en langzamer begon te rijden, sprong de man uit den wagen, liep over de rails, klom over een hek en verdween. Twee luchtpassagiers door propeller gedood.. Twee bijna gelijke ongelukken hebben Za terdag plaats gehad, het eene op het vliegter rein van Chemnitz, het andere op het vliegter rein van Tempelhof. Te Chemnitz stapte de heer Walter Bartelnes na het volbrengen van een rondvlucht uit het vliegtuig, doch begaf zich naar voren, terwijl de propeller uitdraaide. Hij werd hierdoor ge troffen en gedood. Zekere mevrouw Hartnack, die met een schoolvliegtuig uit Dessau was gekomen en op Tempelhof was geland, liep eveneens naar vo ren, in plaats naar achter en werd ook door den nog uitdraaienden propeller getroffen en gedood. lachte de waardin. Spot niet! dat kind is een engel. Als gij eens zaagt hoe bleek, zwak en ziekelijk zij is, en met hoeveel vlijt zij nochtans van den morgen tot den avond werkt. Die arme Bestiole! Zij heeft een aardig handwerk gekozen: poppen klee- den! Maar ze zijn schoon, dat verzeker ik u! Als dame naar de laatste mode gekleed. Besti ole toovert met de naald; maar dat werk wordt slecht betaald, en daarbij vrees ik nog, dat Bestiole een gedeelte van haar loon aan haar vader geeft. Ken ik haar vader? Wel zeaker; Camourdas. O ja, een zonderlinge kerel! Hij eet, als een os, en drinkt water. Hier drinkt hij water als hij onder de ka meraden zit, maar hij drinkt jenever als hij alleen op zijn kamer is, en in zijn dronken schap is hij verschrikkelijk. Wie heeft je dat verteld? Bestiole, die hij op zekeren avond gruwzaam mishandeld had en die het mij wel moest be kennen, toen ik, daags daarna bij haar komend de sporen er van gewaar werd. Gij moet daar om evenwel niet denken, dat het arme kind klaagt. Zij beschuldigt haar vader nooit, in tegendeel; zij verhaalt mij met blijdschap de kleine oplettendheden, die hij haar bewijst. Dat is allemaal goed en wel; maar ik zie niet in, welk verband er kan bestaan tusschen Bestiole en uw manier om den kost te ver dienen. Dat zal ik u zeggen; die arme Bestiole ls zoo zacht, zoo braaf, dat ik, wanneer zij, haar oog Handelsregister. Nieuwe inschrijvingen: Zeeuwseh-Vlaandere (Ter Neuzen) i A. J. Antheunis, Axel, Walstraat C 44, ver koop van verpakte geneesmiddelen (1859.) j Fihma Brevet en De Meijer, Oostburg, Zuid zandschestraat 75, autogarage, handel in autos motoren, rijwielen en verdere machinerieën, tevens het doen van alle op deze machines be trekking hebbende herstellingen. Venn.: E. de Meijeer en A. F. Brevet, Oostburg (1856) Wijzigingen: Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuz n). Coöperatieve Boerenleenbank, Graauw en Langendam D 140 Uigetreden Voorzitter Raad van Toezicht J. A. de Schepper. Vice-Voorz. H, J. M. Bruggeman benoemd tot voorzitter van den Raad van Toezicht en tot vice-voorzitter C. R. Staal. Coöperatieve Boerenleenbank, Koewacht, Oude Molen D 48 Opgericht een spaarbank. O- verleden Kassier Adr. Geerards. Nieuwe Kas sier: J. A. Geerards, Koewacht. Coöperatieve Boerenleenbank Stoppeldijk, Stoppeldijk, Rapenburg C 83. Uitgetreden Be stuurlid P. L. de Wael en uitgetreden lid van den Raad van Toezicht E. G. van Campen. Nieuw Bestuurslid: W. P. J. Staal, Stoppeldijk en Nieuw Lid van den Raad van Toezicht M. D. J. de Wael, Stoppeldijk. B. van Hijfte, Philippine, Markt A 181, win kel in kruidenierswaren en manufacturen, steenkolenhandel. Overleden E.: B. van Hijfte. Nieuwe E.: R. Ph. van Hijfte-Voerman. De handelsnaam is gewijzigd in: Wed. B. van Hijfte. Joh. Jacobs-de Koster, Breskens, Dorpsstraat 73, grossierderij in koloniale- en kruideniers waren en aanverwante artikelen. Uitgetreden E.: Johannes Jacobs. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den han delsnaam: „Gebroeders Jacobs". Venn.: P. W. Jacobs te Groede en J. J. Jacobs Jr., Breskens N.V. Transport Maatschappij „Ter Neuzen", Stationsweg 46. Proc. verleend aan: G. J. W. van der Peijl. IJzer- en Metaalmaatschappij „Scrap" (NV) Lange Kerkstraat 38a. Het kantoor is ver plaatst naar Amsterdam, Keizersgracht 239. Opheffingen: Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). Abr. Dees Az., Zaamslag B 15, vlashandel; A. Freijser, Axel, A 27, winkel in kruideniers waren tabak en sigaren. V.: A. Freijser, Axel; W. P. Nieuwelink; Smidswal 25, metselaar en aannemer; Zeevaart- en Handelsmaatschappij (N.V.) de Jongestraat 1. V.: A. H. F. M. van Rompu. Faillissementen Het faillissement van B. Ossewaarde, weg werker bij de Ned. Spoorwegen te Rilland-Bath curator mr. J. J. Heyse, advocaat en procureur te Middelburg is geëindigd. Alle crediteuren ontvangen volledige betaling. Evenals het faillissement van D. W. Gerrit sen, handelende onder den naam Technisch Bureau Zeeland, fa. Gerritsen te Biervliet, cu rator mr. J. Erasmus te Oostburg. Uitkeering aan de concurrente crediteuren 9,576 pCt. der vorderingen. TER NEUZEN Inde afgeloopen week hebben zich in deze ge meente gevestigd.: M. L. de Klerk, zonder beroep, Scheldekade 20 Van Gent. H. W. de Vijver, varensgezel, aan boord van Ede. H. J. Simons, stoker, De Feijterstraat 15 van Buggenum. R. Theunissen, smid (o) Tholensstraat 133, van Sittard. op mij vestigend, mij zou vragen, wat hebt gij gedaan sinds ik je het laatst gesproken heb? niet zou durven liegen en haar alles zou be kennen; want een leugen zou haar diep be droeven, en zij heeft een afschuw van al wat kwaad is. Ja, al wist ik vooraf, dat zij mij niets zou vragen, dan nog zou ik^ niets willen doen, wat niet streng eerlijk is, want door mijn om gang met haar, heb ik ten minste geleerd, dat men cToor eerlijkheid het verst komt in de we reld. Zij kan alles van mij gedaan krijgen, wat zij wil en om u daarvan een bewijs te leveren, gij moogt mij gerust uitlachen als gij wilt, ik geef er niets om, zij heeft mij eens mede naar de kerk genomen. U? Ja mij. Het was de eerste maal dat ik een kerk betrad. Daags voor Kerstmis, ik zal het nooit vergeten, was ik bij haar gekomen om haar te vragen, of zij na middernacht niet een klein smulpartijtje met haar vader dacht te houden. Vader zal wel bij zijn vrienden blijven! gaf zij n/ij ten antwoord. j En gij, arme Bestiole? j Blijf thuis. - Geheel alleen? - Ik moet wel. En als wij samen een smulpartijtje aan legden? Carvelaatworst, pasteien, appelen, no ten, alles wat ge maar wilt. O, neen, ik zou geheel iets anders verlangen. Wat? dan (Wordt vervolgd.)

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 6