Abonnementsprijs 's OCHTENDS en 's AVONDS RIJK GEÏLLUSTREERD. DE MOOISTE NEDERLANDSCHE COURANT DE VOORNAAMSTE KATHOLIEKE COURANT 35 CENTS PER WEEK f 1.50 PER MAAND f 4.50 PER KWARTAAL Uit het Buitenland. DË MAASBODE Ondergeteekende wonendete verzoekt U voor hem een week-, maand-, kwartaal abonnement op de Maasbode te noteeren. het hoofd in de lus hangende. Zij waarschuwde haar man die het touw doorsneed. De knaap was reeds ebewusteloos. Nadat geneeskundige hulp was aangekomen en men ongeveer een uur was bezig geweest, met het beproeven van kunstmatige ademhaling toe te passen, mocht men er in slagen de levensgeesten weer op te wekken. Een granaat op een vuilnisbak. Te Haarlem vond een voddenkoopman op een vuilnisbak een ontplofbare granaat. Hij bracht het gevaarlijke voorwerp naar het politiebu reau, waar de politie zorgde, dat het in handen van den commandant van de militaire politie- troepen kwam. OUDERS WAAKT OVER UW KINDEREN. Een jongetje door e£n laag-gezonken sujet meegelokt. Het 8-jarig dochtertje en het 9-jarig zoontje van P. v. G. te Gilze-Rijen waren Maandag in de nabijheid der ouderlijke woning- bezig met grassnijden, toen een man met een rijwiel bij ben kwam en een praatje met hen maakte. On der voorwendsel, dat hij zijn weggeloopen hondje zocht, trachtte hij het meisje mee te lokken. Het kind weigerde echter doch het 9- jarig broertje wilde wel een eindje meerijden en werd daarop achterop de fiets meegenomen. De man reeds naar een afgelegen plek en pleegde daar niet nader te noemen handelingen Daarna bracht het individu het ventje weder een eind weegs naar huis terug. De veldwachter en de maréchaussée werden van het gebeurde op de hoogte gesteld. Een tweetal getuigen, die den man en het jongetje hadden gezien konden een vrij nauwkeurig signalement opgegeven. In samenwerking met de recherche te Tilburg werd aldaar een zekere C. v. d. H. aangehou den, die ter confrontatie naar Gilze is overge bracht. Een 4-jarig ventje onder de oogen van zijn moeder gedood. Dinsdagmorgen om tien uur werd op de spoor lijn NijmegenWijchen het vier-jarig zoontje van den seinpostwachter van K. welk kind op de rails speelde, door een locomotief gegrepen Het was een losrijdende locomotief die op een onverwacht oogenblik voorbij kwam. De moeder zag het kind, maar kon niet meer verhinderen, dat de kleine door de locomotief vermorzeld werd. Een krankzinnige op bezoek. Een notaris te Rotterdam kreeg dezer dagen bezoek van J. K. uit Bergschenhoek. Hij eischte tienduizend gulden voor den verkoop van een huis, waarvan de notaris evenwel niets afwist. Toen hij het geld niet ontving, begon hij hand tastelijk te worden. De notaris wist hem het huis uit te krijgen. Als een razende, bewerkte K. toen de voordeur met zijn voeten. Gelukkig naderde een dienaar van Hermandad, die den man naar het bureau overbracht. Men bleek met een zenuwlijder te doen te hebben. K. had zelfs het voornemen opgevat den notaris met een bijl te dooden. Hij werd vrijgelaten, maar den anderen dag in de omgeving van de no tariswoning opnieuw aangehouden. Per politie auto voerde men hem naar Bergschenhoek. Bij hetgemeentehuis aldaar sprong hij plotseling in de vaart, zwom er over en liep een weiland in. Men haalde hem in en voerde hem onder groot protest naar het krankzinnigengesticht te Delft. Brand te Bussum. Zondagochtend circa half zes is brand uitge broken in het bekende feestgebouw,Concordia" te; Bussum. Zaterdagavond had een uitvoering plaats gehad ten bate van het Roode Kruis, waarna een bal dat omstreeks half vijf was af geloopen. Daarna had de directeur nog alles gecontroleerden het gebouw gesloten Een uur later werd door een surveilleerenden politie agent den brand ontdekt. Omstreeks 8 uur was de vrijwillige brandweer den brand grooten- deels meester. Het geheele achtegedeelte, de eigenlijke tooneelzaal met verwarmingsgebouw bij myn dood wil ik u niet alleen aan het hoofd van onmeteljke kapitalen laten; ik moet u aan iemand toevertrouwen, die het recht heeft u te beschermen. Hebt ge al naar iemand gezocht? vroeg Ange lie eensklaps. z Ik zou in mijn recht wezen Dat geef ik u toe. U vroeg my zooeven of ik er reeds aan gedacht had om te huwen? Neen, maar ik weet toch wel welk denkbeeld ik mij van het huweiyk zou vormen. En welk denkbeeld romanesk misschien? Maak u daar niet ongerust over, vader, ik ben uw dochter en ik ben Christin, twee rede nen o mmij niet met droomerijen in te laten. Maar hoe weinig ik ook van de wereld weet, zie ik allerwegen genoeg ongelukkige echtver bintenissen om my zelve te zeggen: Een vrouw moet in haar echtgenoot, haar levensgezel, den vriend in voor- en tegenspoed, in lief en leed vinden; zij moet hem evenzeer hoogachten als liefhebben. Die man moet derhalve achting en liefde waardig wezen. U hebt my geopenbaard, dat ik een millioen bezit! Ik zal niet zeggen, dat mij zulks gerust stelt, maar het verheugt mij toch! Daar ik rijk ben, kan ik mij een echtgenoot kiezen, zonder naar geld te hoeven om te zien Ik zelde wel, dat Je romanesk gingt worden. In het geheel niet! Met vyftlg duizend franc rente, mag men toch rijk heeten, niet waar, vader? Och, in den tegjenwoordigen tijd noemt men dat slechts een middelmatig vermogen; noch tans zou de armoede van een man geen on- pverkomeiyk bezwaar wezen ingeval hy van tje, is totaal uitgebrand, terwijl de tuinzaal be langrijke schade bekwam. Het gebouw was op 2 ton geschat. Haagsch juwelier opgelicht. Een Duitscher, die de vorige week in Den Haag een juwelier trachtte op te lichten, maar toen niet slaagde, heeft thans de firma R. aan het Noordeinde aldaar in de val laten loopen. Hij bracht hier een ring van vijfduizend gul den en betaalde met twee chèques, welke, naar zijn zeggen, een waarde van zeven-en- vijftig honderd gulden vertegenwoordigden. De juwelier gaf hem tweehonderd gulden terug, de overig vijfhonderd zouden hem in zijn hotel in Den Haag worden gebracht. Bij informatie aan het bewuste hotel was de vogel gevlogen. De chèques, welke op het hoofdkantoor te Amsterdam werden gecontroleerd, bleken ver- valscht te zijn. Ook de namen van een tweetal directeuren van de „Disconto-Gesellschaft" te Berlijn, welke op de chèques stonden, waren gefantaseerd Moord na acht jaar opgehelderd. Naar de „B.Z. am Mittag" weet te melden, is de moord op den Amerikaanschen filmdirecteur William Taylor, acht jaar geleden gepleegd, thans opgehelderd. Indertijd werd Taylor door een schot, dat uit een damesrevolver was gelost, doodeiyk getrof fen. Den avond van den moord werden een drie tal dames aan een verhoor onderworpen. De eerste was de filmster Mabel Normand die dien avond den directeur een bezoek had gebracht. Hoewel de aangelegenheid niet werd opge helderd, was de carrière der actrice door dezen moord gebroken. Zij kon sindsdien geen enga gement meer krijgen en is einde-Maart jl. over leden. Thans is te Los Angelos een zekere Russell Rinaldo gearresteerd als verdacht van den moord op Taylor. Kort na zijn arrestatie legde Rinaldo een volledige bekentenis af. Volgens deze zou hy den 21sten Februari, 1922 voor het huis van Taylor een ruzie tus- schen Taylor en de bovengenoemde dame heb ben gehoord. Daarna is deze dame weggegaan. Hij, Rinaldo, zou daarop het huis zijn binen- een anderen kant vergoeding kon aanbieden, bijvoorbeeld, een aanzienlijke geboorte. Of een groot talent O neen, het talent ontwikkelt zich lang zaam; een naam is terstond een macht en boe zemt iedereen ontzag in. Veronderstel, dat ik een man tot schoonzoon heb, die een deroudst^ namen van Frankrijk draagt; die maagschap steunt mijn crediet, de naam van mijn schoon zoon prijkt aan het hoofd van alle papieren en bescheiden, die mijn handel betreffen, als deelgenoot in de firma, en als ik my candi- daat zal stellen Angelie zag haar vader met haar groote, heldere oogen vlak in het gezicht, en vroeg hem: Waarom noemt u my niet terstond den naam van dien pretendent? De graaf de Nointel. Hij, vader? In welk opzicht mishaagt hij Je? Ik heb hem heel weinig gezien, maar hem toch beoordeeld; hij zou my niet liefhebben, hij heeft niemand lief. Uit hoogmoed heeft hij zijn geheele vermogen verspild aan renpaarden het geven van prachtige feesten en dergeiyke dwaasheden meer. Hij maakt geen geheim van zijn godsdienstige, of liever van zijn ongods dienstige gevoelens Wat gaat je dat aan? Als hy Je maar de volle vrijheid laat om naar de kerk te gaan. Dat gaat mij wel degelijk aan, vader; en daar u toch wilt dat ik aan het huweiyk denk, zal ik er mijn gevoelen over zeggen: ik wil in myn echtgenoot een vertrouweling vinden van al myn gedachten, iemand, die myn overtui gedrongen en Taylor zijn gedrag hebben ver weten. De filmdirecteur moet toen een revolver voor den dag hebben gehaald en hem met dit wapen hebben bedreigd. Rinaldo is er toen ten slotte in geslaagd, Taylor het wapen te ontrukken. Bij de worsteling heeft hy toen Taylor dood geschoten. Ammoniakreservoir ontploft. In een fabriek te Ougrée ontplofte een re servoir, dat 50 kubieke meter ammoniak be vatte. De explosie was zóó hevig, dat twee deelen van het reservoir 90 meter ver werden wegge slingerd. Een arbeider werd op slag gedood. Het gas verspreidde zich in de omgeving. Een hulpdienst werd georganiseerd. Drie arbeiders werden naar het ziekenhuis vervoerd waar zij bezweken. Bij zeventig andere arbeiders vertoonde zich een begin van verstikking. Een aantal konden naar hun woningen terug keeren. Tien zijn er ernstig aan toe. Een nader bericht meldt, dat door de ont ploffing een honderdtal arbeiders onder ver giftigingsverschijnselen ziek is geworden. Drie der zwaar gewonden zyn bezweken, zoodat het aantal dooden zeven bedraagt. Vreeselijke dood van een auto-monteur. In het dorp Koberwitz vonden door luid schreeuwen toegeloopen menschen in een auto- garage den monteur Groeschner geheel in vlam men gehuld. Bij reparatiewerk onder een auto waren ver zamelde gassen tot ontploffing gekomen. Het door olie gedrenkte pak van den mon teur stond direct in brand en toen men den in vlammen gehulden monteur uit de garage haalde, was hij reeds over het geheele lichaam en het gezicht gedeelteiyk verkoold. De oogen waren geheel verbrand. Hy stierf tijdens het transport naar het ziekenhuis. Wederom een roofoverval in een juwelierszaak te Hamburg. Uit Hamburg wordt gemeld: De juwelier Teller, die zijn zaak in de The- aterstrasse heeft, is het slachtoffer van een ging, mijn verwachting deelt, die voor hetzelfde altaar neerknielt als ik, en tot wien ik geen onbekende taal zal spreken, als ik hem van God spreekO! ik weet vooruit wat u hier tegen zult inbrengen, een reden, die men al tijd vooropstelt om jonge meisjes tot zulk een huWelijk over te halen: Gij zult de denkbeel den van uw levensgezel veranderen, gij zult hem bekeeren! Ik ben niet zoo ingebeeld en vlei mij niet welsprekend genoeg te zijn, om iemand tot een andere overtuiging te brengen? Of mijn overtuiging niet zou kunnen verzwak ken en eindelijk schipbreuk lijden, wanneer ik hem steeds datgene, wat mij heilig en dier baar is, hoorde beschimpen en loochenen! Voeg daarbij den zwaren strijd, dien ik gestadig zou moeten voeren om myn ziel, mij^ godsdienst, alles wat ik verwacht, alles wat ik geloof, alles wat ik vereer te verdedigen! Zulk een leven zou een hel zijn! Heb ik dan je leven verbitterd Angelie? vroeg Nerval. In de eerste plaats is u myn vader en niet mijn echtgenoot. Daarbij hebt u nooit de tra nen gezien, die ik om u geweend heb, als ik in de kerk neergeknield lag. Gij weet niet hoe vurig ik God gebeden heb, u het geloof in ruil van mijn geluk te schenken. Angelie was bij deze laatste woorden op de knieën gezonken en hield haar met tranen ge vulde oogen liefdevol op haar vader gevestigd. Je zult nog wel tot andere gedachten komen, myn kind, hernam Nerval eenigszins geroerd; de graaf de Nointel wordt algemeen geacht Geacht? viel Angelie hem in de rede, hy is tien ondernemingen begonnen, die alle mislukt brutalen overval geworden. Deze gebeurtenis trekt te meer de aandacht, omdat ook zyn voorganger, de juwelier Neuner het slachtoffer van een roofmoordenaar is ge weest. Eenig dagen geleden was een man in den winkel gekomen, om „een ring te koopen". Vooral een smaragdring ter waarde van 5 a 6 duizend mafk scheen hem te bevallen. Maandag onderhandelde hij opnieuw en ver klaarde toen, dat hij Dinsdag een besluit zou nemen. Toen de bediende Dinsdagmiddag na het middagmaal in de zaak terugkeerde, vond hij zijn patroon zeer in zijn schik. De heer Teller deelde zijn bediende mede, dat de klant in een café op den hoek was en een ring van 3000 Mk. wilde koopen Tegen 4 uur kwam de klant met den heer Teller in den winkel. De bediende kreeg den indruk, dat de klant sterk onder den invloed van alcohol was, want hy stootte tegen verschillende kasten en sprak verwarde taal. Hij verzocht hem nogmaals den ring van 3000 Mk. te laten zien en ook den smaragd- ring, dien hy aan zijn vinger «choof. Toen trok hij met de woorden: Nu moet ik betalen, plotseling een revolver uit zijn binnen zak en vuurde op Teller, die achter de toon bank stond, achtereenvolgens drie schoten af. Reeds na het eerste schot zonk Teller doodelijk getroffen ineen. De bediende zocht dekking achter een vitri ne, daar de moordenaar het wapen ook op hem richtte en 2 schoten op hem afvuurde, die ech ter misten. Daarop verwijderde de moordenaar zich zon der te haasten. De bediende ging eerst naar zijn patroon kijken, die echter geen teeken van leven meer gaf en holde toen uit den winkel op straat, om hulp roepende. Spoedig achtervolg den verscheidene voorbijgangers en agenten den moordenaar, die spoedig gegrepen werd. Wild West in Berlijn. Maandagavond tegen 7 uur hield een taxi met zes inzittenden stil voor een café in de Kirchhofstrasse te Berlijn. De inzittenden stormden met gummistokken gewapend het ca fé binnen, waar zij alles kort en klein sloegen. Een van hen was met een revolver gewapend. De buffetchef werd neergeslagen en zwaar ge wond. Toen de employé's van het café de poli tie wilden telefooneeren, werden zy met de revolver in bedwang gehouden. Eerst toen alles kapot geslagen was, verdwenen de onverlaten weer zooals zij gekomen waren. Het schijnt, dat het hier een geval van wraakneming betreft. Vreeselijke daad van een vader. De48-jarige boer Otto Reimers, wonende te Rensing bij Kellinghausen, in het district Steinburg, heeft naar uit Berlyn wordt gemeld in een vlaag van verstandsverbijstering zyn beide zoontjes van 9 en 11 jaar in bed geworgd en daarna zyn 13-jarige dochter zwaar ver wond met slagen op het hoofd. De ongelukkige man heeft daarna zelfmoord gepleegd. Toen zijn vrouw, die bezig was met de koelen te melken, terugkwam, ontdekte zij de vreese lijke daad. Het meisje dat nog teekenen van leven gaf, is naar het ziekenhuis te Kellinghausen over gebracht. Een doode aan de parachute. In Finland, in de nabijheid van Viborg heeft een zonderling vliegongeval plaats gevonden. Een militair vliegtuig, waarin de bestuurder met een mecanicien, die een parachute bij zich had, gezeten was, maakte een vlucht boven de zee. Plotseling opende op onverklaarbare wijze zich de parachute, de mecanicien werd uit het vliegtuig geheven en kreeg een doodelyken slag met den staart van het vliegtuig. De vliegmachine geraakte door een en ander uit zijn evenwicht en stortte naar beneden. Het vliegtuig kwam in zee terecht, de piloot ver dronk. De parachute met den dooden mecanicien daalde langzaam en kwam tenslotte op den grond terecht. zyn. Dat is zoo; maar hij heeft er niets bij ver loren. O, neen! hij heeft er alleen het geld der aan deelhouders aan gewaagd. Je wordt scherp, mijn kind. En u dringend, vader! Nerval begon zich driftig te maken, maar Angelie bemerkte zulks op tijd; zy sloeg haar armen om zijn hals, smeekte hem vleiend haar niet van zich te verwijderen; verzocht uitstel en beloofde daarentegen er over te zullen na denken. De millionnair besloot voor het oogen blik toe te geven, bedenkend dat hij zich daar mee tot niets verbond, en nog altijd in de ge legenheid bleef zyn wil te doen gelden, en dat het voorzichtig en verstandig was de zaak voor loopig te laten rusten Kom, sprak hy, laat ons een overeenkomst sluiten: ik zal je een bankbiljet van duizend franc ten geschenke geven, ten geschenke, ver staat ge? om. aan Christiaan Moureau de noo- dige ondersteuning te verschaffen; daarente gen moet jy je verbinden om je jegens den graaf de Nointel, die binnen kort hier zal mid dagmalen, zoo niet voorkomend, dan toch niet onvriendelijk te gedragen. Ik neem de duizend frank aan, antwoordde Angelie. Hier zyn ze; je woord! Ik geef er de hand op. (Wordt vervolgd) i un*

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 6