den netten inboedel Voor den Schoonmaak. „De Zeeuwsthe Koerier" Sas tan Gent EEN PRACHTIGE VERLOTING VOOR EEN PRACHTIG DOEL. Voor do Schoonmaak Maandblad Geëmailleerde Naamplaten van de N V. Vereenigde BlitlaDri in elke gewenschte uitvoeri SAS VAN GENT. Ad verteeren doet verkoopen, P. A. de Laeter, Prijs per lot fl- Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" Sas van Gent. D. E. Wolfert Hz., Boekhandel De Zeeuwsche Koerier Weekblad „DE BINNENVAART van der Graaf dc Go. N.V. van der Graaf dc Go. N.V. van der Graaf dc Co. N.V. Rechtszaken. Landb en Deeteelf Burgert. Standen tabletten bij Griep en Influenza Gevatte Koude Rheumatiek Zenuwpijnen Hoofdpijn Kiespijn Koorts Practische Gemeente-politiek. Donderdag 1 Mei 1930, Borstels, Dweilen, Sponzen, Zeemen Lappan en Doeken en allerlei Poetsmiddelen. TER NEUZEN. voor Het eenige orgaan voor R.-K. Raadsleden en allen, die belang stellen in practische gemeente politiek. Dit maandblad houdt II np de hoogte van alles, wat er op het gebied der gemeente-politiek omgaat. Hoogst desknodige medewerkers. Uitstekende voorlichting. Abonnementsprijs 12.25 per jaar franco per post. Voor Handelsinformaties Voor SneldiensiinFormaties Voor Incasso van Handelsvorderingen ANSTERDAM ROTTERDAM BRUSSEL. f r e Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 25 April werden o.a. de volgende vonnissen uitgesproken: mishandeling: E. M. Bè, 28 j., arbeider, Sas van Gent, f 20 of 10 d. h.; M. B., 27 j., en E. M. B., 28 jaar, arbeiders, Sas van Gent, ieder f 40 of 20 dagen hechtenis; E. C. B., 31 j., arbeider, Sas van Gent, vrij spraak. Stierenkeuringen en keuringen van vrouwelijk fokvee in 1930. De j aarlijksche keuringen van stieren en vrouwelijk rundvee uitgaande van de Provin ciale Commissie ter bevordering van Rijkswege van de veefokkerij zullen gehouden worden te Ossenisse Dinsdag 6 Mei 1 n.m.; Kloosterzande Dinsdag 6 Mei 3 uur n.m.; Graauw Woensdag 7 Mei 8 v.m.; Clinge Woensdag 7 Mei i0,30 uur v.m.; St. Jansteen Woensdag 7 Mei 2,30 uur n.m.; Hengstdijk Donderdag 8 Mei 8,30 v.m.; Zaamslag Donderdag 8 Mei 10,30 v.m.; Zuld- dorpe Donderdag 8 Mei 2 uur n.m.; Axel Vrij dag 9 Mei 8,30 uur v.m.; Ter Neuzen Vrijdag 9 Mei 10,30 v.m.; Aardenburg Dinsdag 20 Mei 9,30 uur v.m.; IJzendijke Dinsdag 20 Mei 1,30 u. n.m.; Schoondijke Dinsdag 20 Mei 3,30 uur n.m. Oostburg Woensdag 21 Mei 9,30 uur v.m.; St. Kruis Donderdag 22 Mei 8,30 v.m.; Eede Don derdag 22 Mei 10 uur v.m.; Zuidzande Don derdag 22 Mei 2 uur n.m.; Nieuwvliet Vrijdag 23 Mei 8,30 uur v.m.; Biervliet Vrijdag 23 Mei 10,30 uur v.m. (Alles Wettelijke tijd.) Op deze keuringen kan iedere veehouder ter mededinging naar prijzen en/of medailles stieren van minsteens 9 maanden oud, voor zien van afstammingsbewijzen van het Neder- landsche of Friesche Rundvee Stamboek of van een fokvereeniging inzenden, alsmede koeien die minstens éénmaal zijn gekalfd. Wanneer stieren of koeien voor opname in het N.R.S. Stamboek zijn opgegeven, worden deze tegelijkertijd hiervoor gekeurd. De aangevoerde dieren worden door de keu ringscommissie zooveel mogelijk besproken en is dit voor de veehouders zeer leerzaam. Daar om is het van groot belang, dat de veehouders deze keuringen bijwonen. Boycot Russische landbouwproducten. In de vergadering van het Hoofdbestuur van den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond, gehouden te Tilburg, deelde het bestuur mede, kennis te hebben genomen van het zich uitbreidende streven, om geen land bouwproducten, w.o. vooral voedermiddelen, te koopen, welke de Sovjet-regeering van Rusland hier te lande ter markt aanvoert. Het blijkt inderdaad, dat deze producten voor de Sovjet- regeering óp de meest weerzinwekkende wijze .van de Russische boeren worden afgeperst en de hierdoor verkregen gelden worden aange wend tot voorbereiding der wereldrevolutie. On der deze omstandigheden achtte 't hoofdbe stuur 't in de hoogste mate gewenscht dat alle aankoop-organisaties weigeren als koopsters op te treden van Russische producten. Met vol doening kon het bestuur constateeren, dat reeds verschillende centrale aankoopcoopera- ties van de Katholieke Boeren- en Tuinders bonden zich bij dezen boycot hebben aange sloten en het vertrouwde, dat deze gedragslijn door allen zal worden gevolgd. TER NEUZEN. (Nadruk verboden). HU^elijks-aangiften: 16 April. Cornells Adria nus Lioen, 24 jar jm. te Zaandam en Laurina Deij 23 jaar jd., te Ter Neuzen. 17. Jan Jansen van Rosendaal, 56 jaar weduwnaar te Axel en Martha Amalia Schaf f er, 52 jaar weduwe te Ter Neuzen. 17. Francois Harms, 25 jaar, jm. en Neeltje Jolijntje van Driel, 22 jaar jd. bei den te Ter Neuzen. Jan van den Hout, 23 jaar jm. en Johanna Geertruida Maria de Zeeuw, 23 jaar jd. beiden te Ter Neuzen. Huwelijks-voltrekkingen: 16 April. Adriaan Scheele 22 jaar jm. en Neeltje van Hoeve 22 jaar j.d. beiden te Ter Neuzen. Overlijden. 11 April. Janneke Gaasterland, 52 jaar, echtgenoote van Johannes Jacobus Rid dering. 11. Neeltje Ossewaarde, 90 jaar, weduwe van Adriaan de Jonge. 13. Eugenis Alexander Kruijsse, 22 jaar, zoon van Arij Willem Kruijsse en van Marigje Boer. 15 Philippus Johannes van Dixhoorn 67 jaar echtgenoot van Wilhelmi na Pieternella Lamaitre. 15 Pieter Johannes Visser, 53 jaar, echtgenoot van Maatje Cornelia Timmerman. Geboorten. 12 April: Janna Helena, dochter van Mattheus de Bruijne en Suzanna de Jonge 0 63. 12 Louisa Maria, dochter van Edmond Adolph van den Eeckhout en Maria Louisa Geers, Noordstraat 97. 13. Cornells, zoon van Jo hannes Wieles en Elizabeth Anna van Eek, Steenkamplaan 10. 14. Jan, zoon van Levinus Hamelink en Suzanna Lijdia Willemsen, Dek- kerstr. 22. 19. Petrus Vincentius, zoon van Jean Rainé Auguste Audenaerd en Martina Elisabeth Baert, Donze Vissersstr. 122. 18. Paulina Maria, dochter van Jan Jozeph Hendrik Smolenaars en Lena Pieters, kanaalweg 56. De Notaris B. B. DUMOLEïN te HOQtenlSBO, zal ten verzoeke van den WelEdelgestr. Heer Mr. R. J. J. LAMBOOY, advocaat te Hulst, qq. op des namiddags 12 uur, in het open baar a contant geld verkoopen van Mej. de WED. C. VAN MOL de waal, in het door haar oewoond geweest zijnde huis te Lamswaarde, Hontecisse, als compleet eikenhouten salon ameublement, bestaande uit 2 fauteuils, 4 stoelen, tafel en dres soir eikenhouten huiskamer ameublement, bestaande uit 2 fauteuils, 4 stoelen, tafel en thee- kast eenvoudig houten ameuble ment, bestaande uit tafel, 6 stoelen compleet mahoniehouten slaapkamer-ameublement, be staande uit ledikant, waschtafel met toebehooren, spiegelkast ta fel en stoelen voorts kleinere tafels, tafelkleeden, kleeden,stoe len en stoeltjes, pluche en ande re gordijnen, vitrages, loopers, dekens, matten, kleedjes, schoor steengarnituren, lampen, lusters, H. b.eelden, vazen en vaasjes, postuurtjes, schilderijen en schil derijtjes, haarden, fruitschalen, spiegels, zilveren suiker-en melk- stel, eenig kristal, glas-en aarde werk, een aantal anthieke kop pen en kommen, brandkast, al lerlei keukenbenoodigdheden en wat meer zal worden gepresen teerd, (50) Groote voorraad Kastpapier, Kastranden, Punaises etc. voorradig in den Boekhandel Ondergeteekende biedt zich aan om terstond in dienst te treden, als: PORTIEK, n AG AZIJ31EK, NACHT WA KEK, voor loop of schrijfwerk, of an dere lichte wrrkzaamhedfn. Goede getuigschriften. (19) Beleefd aanbevelend, Tramstraat No. 402, SAS VAN GENT. Het comité tot herdenking van het 750-jirig bestaan der stadsrechten van HULST heeft een groote verloting georganiseerd ten bate van het stichten van een fonds ter verkrijging yan een Beiaard of Klokkenspel in den Kerktoren te Hulst. De parochiekerk te Hulst is een monument, waarop heel Katholiek Zeeuwsch-Vlaanderen trots mag gaan. Verwacht mag danook worden, dat iedere Katholiek Zeeuwsch-Vlaming zal willen medewerken om de Hulster Kathedraal in z'n ouden luister te herstellen. Het nemen van een lot in deze verloting biedt U daartoe gelegenheid. Het geett U bovendien een goeden kans op een waardevollen prijs. Bij de 20000 loten zijn minstens 500 prijz n, waaronder Een Automobiel, Landbouwmachine, Motorrijwiel, Piano, Salonameublement, Radiotoestel, Stofzuiger, Rijwielen, enz. enz. Loten zijn verkrijgbaar in den IS 4 99 Het officieel orgaan van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart te Amsterdam. Dit weekblad beslaat de geheele Binnen- en Rijnvaart van ons land en komt bovendien .op de kantoren van alle groote scheepvaart maatschappijen. Her heeft tot zijn lezers ie. Alle bij het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart aangesloten binnenscheepvaartorganisaties. 2e. De leden van de Nederlandsche Vereeniging van Gezag voerders bij de Binnenvaart. 3e. Directies der Binnen- en Rijnvaartreederijen en der groote scheepvaartmaatschappijen 4e. Directies van alle scheepswerven in den lande. 5e. Scheepsagenten, scheepsmakelaars, motoren- en machine fabrikanten, scheepsbevrachters, assuradeurskantoren, haven kantoren, honderden particuliere schippers enz. enz. Abonnementen en advertenties worden aangenomen door den Boekhandel >DE ZEEUWSCHE KOERIERSas van Gent. Abonnementsprijs f 1,25 per 3 maanden. Ook losse nummers verkrijgbaar 10. cent. 50 (niet te verwarren met particuliere informaties, welke wij niet verstrekken) in rechtstreeksch verkeer met de daarvoor aangewezen bijzondere correspondenten in pl.m. 3500 plaatsen in Nederland (achterstallige of betwiste) I VRAAGT TARIEVEN. (66) (100)

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 4