Pianos en Orgels. gffl-lj* Een HOEFJE B. H. Brand Zoon D.DE JAGER Jr.'s IJZERHANDEL, Niddelburfi. Stoomen- Verven ANTOINE MES Middelburg. Heeren Maat en Confectie Zaak Groote Markt 12 - SELZAETE. Voor bet Zomerseizoen zijn wij voorzien van een uitgelezen voor raad Jongens- en Manscostnnms. Stug. Bierons - Advortonttën. Maandag 28 April 1930, ianiddils Kit de haod te keop, Grootste ZUIVER ONDERLINGE in Nederland I JoDgenscostuuuis vanaf frs 125, 175,200,250 en liooger. Manscostuams vanaf frs. 350, 400, 450. 550 Waschmaehines, Wringers, Huishoudelijke Artikelen, geem. Keukenfornuizen, enz. enz. Boste Vc.-verij voor Zeeland. Logo prijzen. Franco zending (32) Vreaht nieuwe prijscourant; het is uw voordooiI De eerste schrede Spiraea's Kruidendranken If. V. Ckem. Prod.- Handel Hij. Pc arden en Rundvee verzekert men op de voordeeligste voorwaarden Telefoon Nr. 184 tot de beste kwaliteiten. Groote voorraad In ENGELSCHE en INLANDSCHE STOFFEN voor maatcostuums in alle nieuwe dessins en kleuren. IMPERMEABELS. Ruime keuzs in Demi-Saisons en Gabardines. Rouw in 24 uren. Huis van vertrouwen. Verzorgde afwerking. Ondanks de ontzettende brand zijn de voorraden alweer aangevuld. 2. M. v. Dorst, Hulst. 3. P. Verstraeten. Clinge 4 M. v. Arenthals, Hontenisse 5. J. Cappendijk. Hontenisse. Groep C. 1. A. v. Jole. Hontenise. 2. J. Kuijks. Hulst. ZlIIDDORl'E. Schade£bst. De landbouwer F. v. M. vond de zer dagen een zijner beste paarden dood in den stal; het dier had zich verhangen. Het was niet verzekerd. Verlaagd. De broodprijs is alrfier met 2 cent per brood vn 8 ons verlaagd. Bloembollenvelden. Ook in deze omgeving staan de tulpen thans in vollen bloei. Een fiets tochtje of wandeling van Zuiddorpe naar West dorpe verdient alle aanbeveling. BOSCHKAPELLE. Arm gebroken. Een zooiSje van M. O. alhier, had het ongeluk bij het spelen te vallen en eèn arm te breken. KLOOSTERZANDE Brand. Dinsdag ontstond door onbekende oor zaak brand in de landbouwschuur van den heer E. de W., alhier. De motorspuit, die spoedig ar riveerde, bleek een defecte slang te hebben, doch kon later in werking worden gesteld, waardoor het gevaar voor de omliggende wo ningen werd bezworen. Verzekering dekt de schade. IJZENDIJKE. Roomboterfabriek „Eensgezindheid" A. Donderdagnamiddag vergaderden in het iokaal avn den heer A. Elevens de leden der coöpe ratieve Roomboterfabriek „Eensgezindheid" De heer A. van Waes opent de vergadering welke door 126 leden werd bijgewoond en dank te voor de flinke opkomst. De directeur deelt mede, dat in een gecombi neerde vergadering met het bestuur der fabriek te Aardenburg besloten is de ledenwerving te beperken, ieder in zijn gebied, alsook een uni forme prijs vast te stellen voor boter en karne melk en de uitbetaling aan de leden hetzelfde te stellen. Ook is per contract geregeld de levering der Belgische leveranciers. Deze zijn geen lid, met het oog op de eventueele moeilijkheden a,an de grens. Momenteel zijn er 5 Belgische le veranciers met 16 koeien. Op 31 December wa ren geplaatst 336 aandeelen met 116 stemmen. Momenteel 371 aandeelen met 137 stemmen. Besloten wordt, om het bestuur en de commis sie van toezicht gelegenheid te geven, zich in te werken, eerst in 1932 te beginnen met perio diek aftreden. Het bestuur vergadert om de veertien dagen ter vast stelling van de uitbe taling. De rekeningen van bezittingen en schul den, alsook de balans zijn gecontroleerd door lbonc ir^r van Toezicht, die alles irrorde hebben bevon den. De schuld per aandeel bedroeg op 31 Dec. 1929 f 97,70 en deze is gereduceerd door het toetreden van nieuwe leden en het nemen van meer aandeelen tot op f 88,50. Uit het jaar verslag blijkt, dat er door de leden geleverd is 41957 K.G. room, waaruit werd gemaakt 10.044 K.G. boter en en 34000 K.G. karnemelk en spoeling. De boter heeft opgebracht f 22,202,92, de bijproducten f 1219,60. Er is een batig saldo van f 1950,80. De balans sluit met een bedrag van f 49125,14, waaronder een reserve vaiv f 109,31. Na eenige bespreking wordt goedgevonden, een entreegeld te heffen van 1 Mei30 Juni van één gulden en van 1 Juli tot 31 December van f 2,50. Dit geldt ook voor leden, die meer aandeelen willen nemen. Staande de vergade ring werden nog verschillende aandeelen bij genomen. Ook heeft het bestuur de toepassing van de minimum en maximum levering zoo soepel mogelijk genomen, daar zich allicht on voorziene omstandigheden kunnen voordoen. Bij de omvraag verzocht de heer Cammaert te bevorderen, dat de wagens precies op tijd zouden zijn om de bussen af te halen. De directeur zegt dit toe, doch er kan zich altijd een of ander voordoen. De heer de Feyter vraagt of het getn over weging zou verdienen om ook aan de winkeliers afnemers K.G. verpakking te leveren. Dit is geprobeerd, doch zal niet best gaan; wel kan getracht worden, de boter in de streek zelf te doen afnemen. De heer van Hoeve zag de boter liever iets minder zout, waarop de directeur antwoordt, dat hij langzamerhand de goede en gewenschte smaak zal kunnen krijgen. Nog wordt door den directeur gewezen op de behandeling van den room. Spr. drukte allen goed op het hart, den ontroomer steeds goed te zuiveren en prima room af te leveren. De Belgische afnemer, die wekelijks 2000 K.G. wil afnemen staat er op mri steeds prima kwalteit te ontvangen, dus aller medewerking is gewenscht, en daarop wordt dan ook gerekend. Dezen zomer zal een extra Zaterdagavonddienst worden ingericht. De voorzitter toont aan uit een ontvangen staat, dat IJzendijke de zestiende plaats in neemt van de 51 fabrieken met 67 punten. Het hoogste aantal punten is 74, het laagste 42, zoo dat IJzendijke, als de laatste opgerichte fabriek geen slecht figuur slaat. Een bijeenkomst is ge houden met Nieuwvliet, samen met Aardenburg De mogelijkheid bestaat, daar Nieuwvliet geen voldoende aantal leden heeft om zelf een fa briek te stichten, deze leden met 80 koeien als losse leverancier bij te krijgen, dit zou voor IJzendijke een voordeeltje zijn van f 2000. Nieuwvliet zou dan zelf den room ophalen en brengen tot Schoondijke. Dit zal nog nader onder het oog worden gezien. Wit Gele Kruis. Gedurende het jaar 1929 wei den door de Zusters Wijkverpleegsters v. h. Wit Gele Kruis alhier in totaal afgelegd 4244 be zoeken in 158 gezinnen en wel: in IJzendijke 2477 bezoeken in 62 gezinnen. -__Bier vliet 429 bezoeken in 18 gezinnen. ^Hoofdplaat 1350 bezoeken in 77 gezinnen. Uitgeleend werden in totaal 284 verplegings- artikelen. Muziek. Op len Paaschdag gaf „Geduld Over wint" een welgeslaagd concert op de Markt. Pols gebroken. De 14-jarige R. I. brak dezer dagen bij het vallen vn eaen zoldering zijn rech terpols. EEDE. Pluimveeoursus. Door den heer P. Roozen, pluimvee-assistent alhier, zal te Oostburg een cursus in pluimveekennis worden gegeven. De lessen beginnen op 24 dezer. Bezoek Bloembollenvelden De bloembollen- velden in de Biezen te Eede mochten zich op tweeden Paaschdag in een druk bezoek verheu gen, vooral ook uit België. OOSTBURG. Ambachtsschool. Bevorderd van de 2e naai de 3e klasse. De smeden: J. A. Hamers te Zuidzande. A. A. Cpppens te Sluis, W. J. Catsman te Oostburg, E. Ghijs te Oostburg, J. Kraaymes te Groede, P.A. Rynhoudt te Aarcenburg, P. J. Simpelaar te Oostburg, A. J. Vyneke te Sluis en F. J. de Wilde te Oostburg. De Timmerlieden: P. Brakman te Nieuwvliet, I. W. Catsman te Oostburg P. M. van Dale te Retranchement. H. de Kant te Oostburg, J. de Keuninck te Nieuwvliet, J. Lueieer te Retran chement, G. Paridaen te St. Kruis D. Plag te Cadzand, P. Morel en L. Risseeuw te Oostburg. De schilders: L. J. Debbaut te Oostburg, L. M Fynout te Waterlandkerkje R. G. Gilles te IJ zendijke. Zijn bevorderd van de le naar de 2e klasse: De Smeden: J. Beun te Aardenburg, J. Bri^ te Breskens, E. Corthals te Aardenburg, A. Foc- ke te Oostburg, C. F. Hinneman te Oostburg B. Jansen te Aardenburg, 'C. van der Hooft, te IJzendijke, I. Kense te Retranchement. C. Klay sen te Breskens A. v. Looy te IJzendijke, J. Masclée te Cadzand, A. Stokkarman te Oost burg, J. Tanghe te Aardenburg, J. Vermeulen te Groede. De Timmerlieden: J. Buyck te Oostburg, C. Brevet te Oostburg, A. Cruson te Cadzand, A. Clarisse te Schoondijke, P. Kraaymes te Nieuw vliet, J. van Loockx te Sluis, F. Meerman te Oostburg, W. van de Vijver te Zuidzande, J. Risseeuw te Groede; G. Verploeg te Oostburg, R. de Wespelaere te Aardenburg. De Schilders: J. de Best te IJzendijke. A. Meerman te Oostburg, H. van Peenen te Groe de. Toegelaten zijn: zestien smeden, drie schil ders en elf timmerlieden. Het einddiploma werd uitgereikt aan: De Smeden: A. F. Boogaard te Sluis, A. Cla- rijs te IJzendijke, A. Groosman te IJzendijke, F. Gijsel te Zuidzande, I. Hoofman te Aarden- burg, I Lous te Schoondijke, J. van Melle te Groede E. Lippens te Aardenburg, F. Poisson- nier te Groede, L. Tilleman te Sluis, P. Verhage te Cadzand, J. de Ridder te Retranchement, P. Verduyn te Schoondijke, J. Wesdorp te Bres kens. De Timmerlieden: C. Bouwens te Oostburg J. Kareis te Groede, W. Leenhouts te Schoon dijke, A. Rijk te Oostburg, C. Stuy te Oostburg A, Verwulst te Waterlandkerkje, R. Versaevel te IJzendijke. De Schilders: J. Legrand te Nieuwvliet, J. de Lobel te Breskens en J. Louweret te Oostburg. Vraagt ook bij ons prijsopgaaf bij aankoop, inruiling of reparatie. Wij staan U steeds gaarne met orijsopgaaf en condities zonder eenige verplichting ten dienste (20) Reeds jaren zoeken velen vruch teloos naar het smalle pad der GENEZING. Zoekt ook gjj Vraagt dan eens inlichtingen en brochure K over gjj doet dan den eersten stap in de goede richtine. (25) „SriBAEA" Nieuweweg 86, Amsterdam Tel. 61211 Consult van 1—10 nor behalve op Zaterdag en Zondag. Directrice Mevr G. OOMS-de Vries Dé Notaris E. B. DUMOLEYN te HentenUse zal, ten verzoeke van heer J. I. STEVENS te Graauw, op des namiddags 4 uur, in het Hotel >Bonte Hertc bij den heer Brand te Hulst, in het openbaar verkoopen bestaande uit Woonhuis met Scbonr en verdere gebouwen, Erf en Tnin te Graauw, wijk Jagertje, kadaster sectie E no. 887, groot 7,20 aren (48l/® roe)- Boomprijs f 50, Aanvaarding uiterlijk 1 Juni a.s. Betaling koopsom een maand na toewijzing. Met goedvinden van eigenaar kan 4 X 44,56 A. BOUWLAND in pacht volgen. te bevragen bij verkooper of ten kantore van genoemden Notaris. 33 bjj „G.R O N I N G E N", Alg. Onderling;© Maatschappij tot VERZEKERING van PAARDEN en RUNDVEE, (40) gevestigd: Catharyaesingel 75, UTRECHT. Directeur: F F. LEOPOLD. Adj. Directeur: B. L. LEOPOLD, Opgericht in 1908. RESERVE f188,316.061/,. Dierenarts 96 In all. s de allernieuwste modellen. N.B. Magazijnen en Kantoren voorloopig adres GORTSTRAAT (30) bij de VARKENSMARKT I

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 6