Cti P. Serrarens - Gees. Limburgsche Bedevaart Bericht jtan Instel. Herveiling Motor te top. Een geriefelijk Woonhuis Voor den Schoonmaak. „De Zeeuvsche Koerier". Sas ion Gent P. A. de Laeter, naar LOURDES Kerknieuws. Jïïarklberiehten Advortontiön. Meubilaire- en verdere te Koop Arta Alnmininm Zaadleelt - Zaadliaudel. Iogeienden Mededeellng (10) Vertrekt 9 en 10 JUNI PR08PE0TUS EN INLICHTINGEN BIJ: Socr. Kap P. DRIB8SEN BRONSVELD (L.) H Yermsel De wijding van Mgr J. H G. Jansen Predikatie ep den Eersten Paascbdag Eeuwfeest van den H Antenlns van Padua Laidbonwzaden, Grit- ei Klaverzidso, Zaaigranen Zaïilijnzaad. 20 Bouwland, Weiland, Weg en Kreekgrond VERBLIJF op Dinsdag 22 April 1930, 25 Notaris DUH0LBYN. OO8TBOR0, 16 April. Tarwe f9,50 10,- chevalier f7,50 erwten f 10, bruine boonen f13, haver f6,75. MIDDELBURG, 17 April. Op de graanmarkt was de aanvoer gering Tarwe f 10,a 10,50 kroonerwten f 11,50 a 12,50, witte boonen f lange br. boonen faronde Maandag 28 April 1930, 1 Notaris DUM0LEYN. Hontonlsse zal, ten verzoeke van den Heer M. DE GIJSEL, op Zaterdag 10 Mei 1930, TB KOOP een in goeden staat verkeerende MOTOR merk Gilette Fijne Colleotie Broste voerraad BLANK ALUMINIUM D. E. WOLFERT Hzn 14 Ter Nemen tot half negen. Ruim zeventig deelnemers hebben zich opge geven. Het aantal deelnemers (neemsters) is buitengewoon groot, meerendeels ui tde onder wijzerwereld in de dekenaten Hulst en Honte- nisse. Toch valt het te betreuren, dat niet van iedere plaats minstens een lid van het onder wijzend personeel zich heeft aangemeld. Na dezen cursus, die in drie jaren wordt gegeven, zal vooreerst geèn gelegenheid meer zijn, om een dergelijke cursus te volgen en volgt men de eerste cursus niet, dan blijft het uitgesloten een volgend jaar deel te nemen. Meer belangstelling en deelname was ook ver wacht van den kant der kerkkoren, wier direc- teurèn, de op de school gevormde jeugdige zan gers konden gebruiken voor het jongenskoor. Hierover later meer. SLUISKIL. Buiten gevaar. De werkman B. van Spui, welke eenige dagen geleden bij een val op de nieuwe fabriek een schedelfractuur opliep, is thans aan de beterhand en buiten gevaar. Hij zal echter nog een paar weken in de R.-K Ver pleging moeten blijven. Uitvoering „Polyhymnia".. Vrijdagavond gaf deze zangvereeniging in de zaal van den heer de Krijger een uitvoering voor haar vaandel fonds. De zaal was geheel bezet en de tooneel - en zangstukken vielen zeer in den smaak van het talrijke publiek en oogstten de acteurs en actricen veel succes. Het doel, welke zij dss ftiet deze uitvoering voor oogen hadden, zal nu wel verwezenlijkt kunnen worden. Verkoop bouwgrond. Door den heer van A. grondeigenaar te Sas van Gent, is aan den heer P. O., metselaar te Ter Neuzen, een partij bouwgrond verkocht in de Stroodorppolder. Reeds zijn hier een vijftal huizen gebouwd en zullen binnenkort meerdere volgen. Meerdere plannen tot woningbouw zijn hier in wording, doch het oog is meestal gericht op de gemeente Westdorpe, welks grondgebied aan Sluiskil paalt en waar de eischen tot bouwen niet zoo hoog worden gesteld, als onder de gemeente Ter Neuzen. Meerdere ongevallen. Maandag werd een werkman uit Clinge door een stoomstraal ge troffen. Gelukkig had de man nog al stevige kleeren aan en bleef het bij oppervlakkige ver branding van de geheele rechterzijde. Na door dokter van Loy verbonden te zijn, kon hij zich naar huis begeven. Een zekere W. A. uit Hardinxveld kreeg een paal tegen het gezicht en werd vrij ernstig ge wond. J. de P. uit Hoek stak per ongeluk met een vijl dwars door de hand, terwijl de werkman C. H. uit Ter Neuzen een heipaal op de schou der en knie kreeg. Allen konden, na door dok ter van Loy verbonden te zijn, huiswaarts keeren. De Missietentoonstelling op 3 en 4 Mei a.s. Reeds eenigen tijd koesterde het bestuur van de Missienaaikrans het plan een tentoonstel ling te organiseeren ten bate der Missie. Thans is dit plan tot rijpheid gekomen en zal op Za terdag 3 en Zondag 4 Mei a.s. een tweevoudige Missietentoonstelling gehouden worden in de zaal der St. Antoniusschool. De tentoonstelling zal onder leiding staan van den Eerw. Pater Desiderius (oud-Missionaris) en de Eerw. Pa ter Venantius, oprichter der Missienaaikransen Geëxposeerd worden voorwerpen, rechtstreeks uit de Missies der Eerw. Paters Capucijnen op Borneo en Sumatra afkomstig en kleederen, gemaakt door de leden der naaikrans, alhier. Aan deze tentoonstelling zullen enkele attrac ties verbonden worden, waarvoor de prachtige speelplaats een mooie gelegenheid biedt. Deze Missietentoonstelling zal voor ieder toeganke lijk zijn tegen een kleine vergoeding. Laten we hopen dat de inrichters hiermede een groot sue ces zullen behalen en de liefde voor het Missie werk nog meer moge toenemen. TER NEUZEN. Opperbrandmeester. Door B. en W. dezer ge meente is benoemd tot opperbrandmeester de heer N. J. C. Lambrechtsen van Ritthem, rijks havenmeester. AXEL. Gemeenteraad. Op de lijst van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" komt als voor wijlen den heer Ph. J. van Dixhoorn, de heer A. Esselbrugge voor. STOPPELDIJK. Benoemd. Door B. en W. is tot leider von de elfde 10-jaarlijksche volkstelling benoemd de heer W. H. F. J. van Son en tot tellers de heeren P. Th. van Kruissen en Jos. Serrarens. Geslaagd. Dezer dagen slaagde de jongeheer G. Janssens alhier voor het diploma boekhou den (le gedeelte) van het instituut Haar ij Moscoüw. BOSCHKAPELLE. Gemeenteraad. Onder voorzitterschap van den burgemeester waren alle leden aanwezig, behalve dhr. de Schepper. De notulen werden ongewijzigd goedgekeurd. De agenda vermeldde drie punten: I. Ingekomen stukken: 1. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger op 26 Maart 1930. In kas werd bevonden f 1805,78, hetgeen met de over gelegde gelden en bescheiden in orde werd be vonden. 2. Idem kasopneming bij het Electr. Bedrijf In kas waren f 1149,50, etgeen overeenstemde met de vertoonde gelden en bescheiden. 3. Van Ged. Staten mededeeling, dat de be slissing over de gemeentebëgrooting nogmaals is uitgesteld tot 1 Juni. 4. Geu. Staten deelen mede, <Jat dhr. de Feijter, die bij hun college in beroep is ge komen tegen een raadsbesluit dezer gemeente betreffende de vergoeding volgens art. 13 der Lag. Onderwijswet in 't gelijk wordt gesteld en dat de gemeente aan adressant eene vergoe ding behoort toe te kennen van f 25 aangezien de tramhalte 700 meter van de woning is ver wijderd voor 't vervoer der kinderen naar de tramhalte; De Raad had indertijd besloten de vergoeding toe te staan vanaf de tramhalte naar Zaamslag maar niet van de woning tot tramhalte. De Raad nam met 't besluit van Ged. Staten met alg. st. genoegen. 5. 't Verslag der Commissie tot wering van Schoolverzuim werd voor kennisgeving aange nomen. Er waren drie vergaderingen gehou den. 6. Beredeneerd verslag Volkshuisvesting en idem toestand uer gemeente liggen ter inzage. 7. Een verzoek van de „Coöperatieve Vruch tenveiling" te Ter Neuzen om de zomervacantie zoodanig te regelen, dat de schoolkinderen te werk kunnen worden gesteld bij den aardbeien pluk. De voorzitter licht dit schrijven nader toe, doch verklaart, dat B. en W. voorstellen hierop afwijzend te beschikken. De heer Koster kan zich hiermede niet ver eenigen en zou dit adres nogmaals willen ver wijzen naar 't college van B. en W. ter fine van nader onderzoek. De heer de Rooy verklaart zich ook niet te kunnen vereenigingen met 't standpunt vanB. en W. en wenscht hieromtrent ook nog nader advies. De heer van Damme betoogt, dat de aard- beipluk in deze gemeente van geen beteekenis is. In onze gemeente is het in het rooien der aardappelen de geschiktste tijd voor de va- cantie. Mocht naderhand de toestand veran deren, dan kan men altijd maatregelen nemen. De voorzitter verklaarde nadere inlichtingen in te winnen en met de opinie der heeren re kening te zullen houden. II. Vaststelling kohier der belasting op de honden. Blijkens voorlezing van 't kohier waren aangegeven 18 dieren le klas 52 2e klas met een gezamenlijke opbrengst van f 140. III. Benoemen lid van het Alg. Armbestuur wegens het niet aannemen van dhr. J. v. Damme. Op de voordracht waren geplaatst de heeren René van Damme en \Josef Truyman Jz. Op de vraag van dhr. Stallaert of de even tueel benoemde de functie wel zou aanvaarden antwoordde de voorzitter bevestigend. Na stemming bleek, dat dhr. J. Truyman Jz. met algemeene stemmen was gekozen. Nog kwam ter sprake een aangehouden re kwest van 't Alg. Armbestuur, waarin werd aan gedrongen om de artikelen 11 tot en met 15 van 't reglement te veranderen in den geest, zooals het bestuur had voorgesteld. Bij verge lijking in een vorige vergadering bleek echter, dat de inhoud der gewraakte artikelen be houdens een kleine wijziging volkomen ge lijk was aan dien der door 't Armbestuur ge redigeerde; doch men zou het Armbestuur ge legenheid geven in 't college van B. en W. alsnog zijn bezwaren mondeling voor te dra gen. De voorzitter geeft thans te kennen, dat en kel de voorzitter van 't Armbestuur, dhr. Fr. Destombes in die bijeenkomst is verschenen en dat deze namens het Armbestuur verklaarde, genoegen te nemen met de redactie en den in houd en de aangebrachte wijziging van ge noemde artikelen uit 't oude reglement. De heer Stallaert noemt het flink van dhr. Destombes het ongelijk te erkennen, alhoewel hij het rekwest zelf onderteekend had. In stemming gebracht worden de artikelen goedgekeurd met vijf stemmen. Dhr Stallaert stemde tegen. Vervolgens heeft de voorzitter nog een mede deeling over 't electrisch net, hetwelk men aan de P.Z.E.M. wil overdragen. Men is met den Raad van Bestuur hierover in correspondentie getreden. B. en W. werden uitgenoodigd naar een conferentie te Middel burg, doch B. en W. verzochten, die besprekin gen te willen houden ten gemeentehuize alhier, waarop de Raad van Bestuur mededeelde, dat alsdan die bijeenkomst zal plaats hebben ten gemeentehuize te Stoppeldijk op 16 April. De voorzitter vroeg alsnu of de leden om trent deze gewichtige materie iets wenschen voor te stellen of iets belangrijks te zeggen hadden en stelde voor dat dit in een geheime zitting kan geschieden, hetgeen werd goedge vonden. Bij heropening kwam de rondvraag aan de orde, waarvan evenwel niemand wensebte ge bruik te maken, waarop de voorzitter de ver gadering sloot. AARDENBURG. Gemeenteraad. Dinsdag vergaderde de ge meenteraad. Afwezig wegens ziekte Mevr. An- cion. Medegedeeld werd, dat de Prov. Brand- weerbond is opgericht met voor W. ZeeuwschU Vlaanderen de gemeente Oostburg als zetel. Van mr. Blaupot ten Cate was een schrijven ingekomen in verband met het exploit van dr. J. de Hullu aan de gemeente beteekend. In dit schrijven besprak mr. Blaupot ten Cate de mo gelijkheid om aan dr. J. de Hullu een bedrag in eens uit te keeren inplaats van wachtgeld, doch hiervoor zou noodig zijn een eenstemmige wijziging van het besluit van 15 Maart 1929, waarbij het Burger Gasthuis en het Burger Weeshuis opgeheven werden door de in dat be sluit genoemde zes bestuurslichamen. Aan B. en W. was het bekend, dat enkele van die col leges niet aan 'n wijziging wenichten mede te werken, waarom ook iri dien geest aan mr. Blaupot ten Cate is bericht. In verband met enkele gemaakte opmerkin gen van de zijde van Ged. Staten over de be- begrooting 1930 werden daarin eenige wijzigin gen gebracht, evenals in die van 1929, welke goedgekeurd werden. Van den inspecteur der belastingen was be richt ingekomen, dat, door het vermenigvuldi- gingscijfer op 0,7 te bepalen, niet het vereischte bedrag vn f 12.000 zou ontvangen worden, waar om het gebracht werd op 0.9 (M. Crt) MOERBEKE (B.) Afgrijselijke zelfmoord Naar wij vernemen heeft te Moerbeke (Bel gië) een schrikkelijk gebeuren plaats gehad. Een vrouw, moeder van 4 kinderen, heeft zich levend verbrand. De vrouw, die vermoedelijk handelde in een vlaag van waanzin, zou eerst een hoeveelheid stroo op den grond hebben uit gespreid, waarna zij het stroo met petroleum begoot en in brand stak en zich in het vuur zou hebben geworpen. Ondergeteekende biedt zich aan om terstond in dienst te treden, als: PORTIER, MACi} A ZIJN IKK, NACHTWAKKK, voor loop of ecbrfjfwetk, ol an dere lichte werkzaamheden. Goede getuigschriften. i (19) Beleefd aanbevelend, Tramstraat No. 402, SAS VAN «KAT. Audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Breda zal Zondag Dinsdag eu Donderdag der volgende week geen audiëntie verleenen. Op de dagen tusschen 12 en 23 Mei zal het H. Vormsel worden toegediend in de drie dekenaten van Zeeland. Naar verluidt, zal op 1 Mei, feestdag van de H.H. Apostelen Philippus en Jacobus, de nieuwe Aartsbisschop in de Kathedrale Kerk van Utrecht plechtig worden gewijd. Mgr. J. H. G. lansen zal a.s. Zondag, den Eersten Paaschdag, onder de Hoogmis, die te half elf uit de H. Hartkerk te Utrecht door den K.R.O. zal worden uitgezonden, een predikatie houden. Z. H. de Paus heeft een schrijven gericht aan de Ministers-Generaals van de Orde der Minderbroeders-Conventueelen en der Minder broeders Capucijnen over de eeuwfeesten van den H. Antonius van Padua. Z. H. de Paus verlangt dat de feesten beginnen op 13 Juni 1931 en een geheel jaar zullen duren, zoodat in dat jaar valt het zevende eewfeest van zijn Heiligverkla ring, die een jaar na zijn zaligen dood, op 30 Mei 1232 plaats had. H.H. LANDBOUWERS zaait onze „RBUZEN-VICTRIX" SuikcbleteD- laad (eigen elitesoort). Hooge op brengst en hoog suikergehalte. De 8.0898 H.A. (18 gem. 47 roeden) in Óen Koningin-Emmapolder onder de gemeente Graauw, eigendom van Mevr. de Wed. AUG. DE BUCK Heyman te Graauw, e.c. zijn in massa ingesteld op slechts f 12500, namiddags 3 uur, in het Hotel >Bonte Hert* bij den heer Brand te Hulst. br. boonen f a maanzaad f a Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering)boter f0,87, eieren f 4,70. Aangevoerd door han delaren boter f0,82, eieren f4,00. Part. prijs boter f0,95, eieren f6. van het Woon- tü Wil kelbnts met I Garage, Erf en Toln op den hoek van de Burgemeester Frans van Waesberghestraat en Groote Zwanen- straat te Hulst, eigendom van den heer MOD. DE CLIPPELAAR, op namiddags half vier uur, in het Hotel >Bonte Hert* bij den heer Brand te Hulst. Staande thans op een waarde van f 5 100,2 1 t De Notaris B. B. DDMOLEYN te namiddags 2 uur, aan het door hem alsnog bewoonde huis te Groenendijk, Hontenisse, wegens vertrek, A contant geld in het openbaar verkoopen de volgende 350 c.c. Te bevragen bij ARTH. DE PAUW, Westkade 64, Sas van Gent. 13 Staande Oegtd&OI 154, 8as Tan Goot Te bevragen bij G. DHAENE, (12) Oost dan 207 in verschillende décors en modellen. prima kwaliteit en concurreerende prijzen. 6 gewone stoelen, 3 groote stoelen met leuning, zetel, canapé met 2 stoelen, ronde taiel en verder aanbehooren, groote- en kleine vierkante tafel, 3 ronde tafels, mooie kachel, groote spiegel, ijzeren ledikant met ressort, 2 tapijten, serviezen, vazen, stolpen en bloemen, gra- mafoon met 32 dubbele platen, keukengerief, Indische sarongs voor wandversiering, krokodillevel 2 groóte hert-geweien, snel- brander, waschkuip, nieuwduiven- hok en wat verder zal worden gepresenteerd. 36 Groote voorraad Kastpapier, Kastranden, Punaises etct j voorradig in den Boekhandel .f

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3