Onze gratis Ongevallen- j varzekering. Buitenland. een gratis ongevallen- verzekering; Slaisttieuuti. Prooineienieuws MIJNHARDT's Ieder jaar viert Italië in April het „feest van het brood". Op dien dag wordt gecollec teerd voor ziekenhuizen e.d. Op het Pie tersplein. Het was noodig geweest het museum grondig te te restaureeren en de collectie aan te vullen. .Thans is het weder geheel"gereed. Het museum is bestemd om het geheele land te bezoeken. De volgende plaats, waarheen het getransporteerd zal worden is Sneek. Doodstraf wegens desertie en lafheid in Enge- 15 land gehandhaafd j Zooals onlang geméld, heeft het Engelsche la gerhuis bij de behandeling der legerwet de be- palingen betreffende de doodstraf voor lafheid en deseTtie geschrapt. Met :44 tegen 12 stemmen heeft naar Reuter seint, het Britsche hoogerhuis genoemde bepa- i iingen wederom in de legerwet opgenomen. Wij berichten hiermede, dat wij met ingang van 1 1 April 1930 aan ..De Zeeiuwsche Koerier" heb 1 ben verbonden met uitkeeringen, die belangrijk hooger zijn dan die van eenig ander blad in Zeeuwsch- Vlaanderen. Uitgekeerd wordt: a. Indien het ongeval de eenige en recht- streeksche oorzaak is van den DOOD van den verzekerden abonné, hetzij onmiddellijk of bin nen 90 dagen na den datum van het ongeval f 600 b. Indien het ongeval de eenige en recht- streeksche oorzaak is van het VERLIES door afscheiding of door amputatie VAN BEIDE VOETEN OF HANDEN DAN WEL EEN VOE'i EN EEN HAND boven den enkel of pols of van het onherstelbaar gezichtsverlies uit beide oogen, een en ander binnen 90 dagen na den datum van het ongeval f 2250. c. Indien het ongeval de eenige en recht- streeksche oorzaak is van het VERLIES door afscheiding of door amputatie VAN EEN HAND OF VOET boven den pols of enkel binnen 90 dagen na den datum van het ongeval f.600 d. Indien het ongeval de eenige en recht- streeksche oorzaak is van het onherstelbaar GEZICHTSVERLIES UIT EEN OOG binnen 90 dagen na den datum van het ongeval f.600 e. Indien het ongeval de eenige en rechtstreek sche oorzaak is van het VERLIES door afschei ding of amputatie VAN EEN DUIM binnen 90 dagen na den datum van het ongeval f.100 f. Indien het ongeval de eenige en rechtstreek sche oorzaak is van het VERLIES door afsehei ding of amputatie van een WIJSVINGER bin nen 90 dagen na den datum van het ongeval f.100 g. Indien het ongeval de eenige en recht- streeksche oorzaak is van het VERLIES door afscheiding of amputatie van een VINGER-, geen duim of wijsvinger zijnde,- binnen 90 da gen na den dat^um van het ongeval f 30 EEN EN ANDER OVEREENKOMSTIG DE VOORWAARDEN VAN VERZEKERING, WELKE VOOR ONZE ABONNé'S TE ONZEN KANTORE TER INZAGE LIGGEN Deze verzekering wordt van kracht, op den 7en dag, na dien, waarop de abonné in het in- schrijvingregister werd ingeschreven, des mid dags te 12 uur. Bovenstaande bedragen zijn door ons her verzekerd bij de N.V. Ongevallenverzekering- Maatschappij „Fatum" te 's-Gravenhage. Ondanks het feit dat deze schitterende verze kering zeer groote financieele offers van ons vraagt, zullen wij onzen abonnementsprijs niet noemenswaardig verhoogen. Met ingang van 1 Juli 1930 leveren wij „De Zeeuwsche Koerier" tegen.: 65 cent per maand. f 1.7& per kwartaal. f6.— per jgar. bij vooruitbetaling. Men kan zich ten vervolge dus óók per maand abonneeren, wat vooral in arbeiderskringen met Instemming zal worden begroet. Wij vertrouwen, dat zeer velen door het ne men van een abonnement van deze GOED KOOPSTE EN tevens BESTE verzekering zul len willen profiteeren en meenen U met voile recht te mogen adviseeren: In Uw eigen be lang en in dat van Uw nabestaanden ABONNEERT U OP „DE ZEEUWSCHE KOERIER' iDQOgODflOD MedêdeellDfl00) Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten. 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct M^ag-Table ten 75 ct Bij Apoth en Drogisten. R.-K. Werkliedenvereniging „St. Petrus. De jaarvergadering onzer plaatselijke werklie- den-standvereeniging werd Dinsdagavond door een flink getal leden bijgewoond. Na opening door voorzitter H. van Assche en voorlezing der notulen werden jaarverslagen uitgebracht. Allereerst dat van den secretaris, die aan de activiteit herinnerde, door de orga nisatie in het afgeloopen vereenigingsjaar ten toongespreid en ook over de verschillende nut tige Instellingen rapporteerde (Centrale Volks bank, Herwonnen Levenskracht, Steenkolen- bond, Volkscourant en ConcordiaLevensverzeke ringsmaatschappijwelke onder de organisa tie ressorteeren. Secretaris C. L. Acda oogstte met zijn verslag een welverdiend applaus. Ook het verslag van den penningmeester, J. Stofferis, dat gewaagde van een kassaldo van f 66.921/2 en een vermogen per 31 December 1929 van f 259.20 »/2 werd met Instemming be groet. Biden kregen een hartelijk dankwoordje van den voorzitter, die daarna voor stelde voor bei de functionarissen de gebruikelijke kleine ver goeding voor hun arbeid te verleenen, waarte gen natuurlijk niemand bezwaar maakte. Vervolgens deed de voorzitter een aantal ma- dedeelingen Zoo kregen we o.a. te hooren, dat een schrijven was binnengekomen van de Cen trale ziekenkas, instelling der R.-K. arbeiders beweging, waarin de aandacht werd gevestigd op de gelegenheid tot toetreding tot het z.g. toeslagfonds. Dit fonds beoogt, de 20 pCt., die de arbeiders bij ziekte volgens de bepalingen van de Ziektewet minden krijgen uitgekeerd dan hun volle loon (de uitkeering bedraagt, zooals bekend 80 pCt. van het loon) bij te pas sen. Men kan zich hiertoe vrijwillig bij genoemd fonds aansluiten en betaalt dan voor deze ver zekering een zekere premie. Waar deze premie vrij hoog is, meende de voorzitter, dat hiervoor wel niet veel animo zou bestaan. Een tweede mededeeling maakte gewag van een ingekomen schrijven van Hewonnen Le venskracht betreffende de oprichting van een nieuw sanatorium Hiervoor is pl. m. f 1 millioen noodig waarvan rechtstreeks door de arbeiders f 150.000 moet worden opgebracht. Als ieder georganiseerd arbeider f 1 bijdraagt is die som bijeen. Spr. meende dat, gezien het groóte be lang, dat hier op 't spel staat op aller mede werking gerekend moet worden. Teneinde het den leden gemakkelijk te maken zullen zij, die bezwaar hebben om f 1 ineens te storten, dit bedrag kunnen bijdragen in 4 termijnen van 25 ct. of 10 termijnen van 10 ct. elk. De vergadering ging hiermee accoord. Vervolgens werd nog melding gemaakt van de behandeling van het gezamenlijk verzoekschrift van Werkliedenorganisatie en Hanze om sub sidie in den gemeenteraad, alwaar bedoeld ver zoek voor kennisgeving was aangenomen. De laatste mededeeling betrof het feit, dat de heer Beaurin benoemd was tot agent voor de Centrale Volksbank en ook voor de Volks krant. Genoemde heer houdt eiken Zondag na de Hoogmis zitting in het patronaat. De voorzitter bracht dank aan den heer R. Stofferis, die beide functies tot dusverre had waargenomen. De heeren C. L. Acda, J. Stofferis en L. de Somer, als bestuursleden aan beurt van aftre den, werden, waar van de gelegenheid om te genkandidaten te stellen, geen gebruik was ge maakt, herkozen verklaard. De vacatures, ontstaan door het bedanken als bestuursleden doord e heeren R. Stofferis en P. Verplanken werden aangevuld door ver kiezing van de heeren C. Beaurin en W. Lam mens, die uit een dubbeltal, voorgesteld door den bestuursraad werden gekozen. De voorzitter bracht dank aan de scheiden de bestuursleden, in het bijzonder aan den heer Verplanken, die jarenlang in het bestuur zit ting had (laatstelijk als ondervoorzitter) en steeds vaak onder moeilijke omstandigheden voor de belangen der organisatie op de bres heeft gestaan. In de vacatures Notté en Dhoolage werden tot leden van het comité voor „Herwonnen Levenskracht" gekozen de heeren A. Kindt en A. Kieboom. Voor de functie van Comité-lid v. d. kolen- bond bleken ter vergadering geen gegadigden te zijn, weshalve dit agendapunt werd aange houden. Uit den ingekomen beschrijvingsbrief voor de a.s. Centrale Raadsvergadering, te houden op 26 dezer te Breda, werden door den voorzitter enkele der belangrijkste punten naar voren ge bracht en besproken. De vergadering ging ermee accoord, dat de afgevaardigde vrij mandaat zou hebben en wees als zoodanig den voorzitter aan en als diens plaatsvervanger den secretaris. De punten 8 en 9 der agenda, „verslag van de gehouden Kringvergadering te Philippine" en „spreekbeurt van den heer Geerts" werden tot na de rondvraag aangehouden om alsdan in geheime zitting aan de orde te worden ge steld. Bij de rondvraag verzocht de heer Antheunis de vergaderingen ten vervolge zoo mogelijk niet op Dinsdag te houden met het oog op de re petities van „het muziek". De voorzitter beloof de met de opmerking rekening te zullen houden De Eerw. adviseur, kap. Adriaansens, richtte daarna een krachtige aansporing tot de leden om deel te nemen aan de j aarlijksche bede vaart naar Oostacker, waaraan ditmaal ook de nieuw-opgerichte afdeeling Sluiskil zal mee doen. Pater Vicarius uit Sluiskil zal in Maria's genade-oord de predicatie houden, zoo deelde Z.Eerw. mede.. Z.Eerw. wekte op tot propaganda Er is tegenwoordig veel actie op stoffelijk ge bied, aldus spr., en dat is goed. Doch laat ons ook en vooral actie ontplooien op geestelijk ge bied want de belangen der ziel gaan vooraan en de zielen der arbeiders zijn aan grooter gevaren blootgesteld dan die der overige klassen. Krachtig drong spr. er ook op aan, dat de ka tholieke arbeiders zich zullen onthouden van 't lezen van niet-Katholieke couranten. Vaak, al dus spr., treft men in gezinnen van georgani seerde arbeiders nog couranten aan, die er niet in thuis hooren. Zelfs de courant van onze tegenstanders, „Het Volk", treft men er aan. Men bezigt dan allerlei uitvluchten om dat goed te maken. De eigenlijke reden echter is, aldus spr., dat men graag die couranten leest, wijl ze pikanter zijn dan de Roomsche bladen Men zij er zich goed van bewust, aldus spr., dat men door het lezen van dërgëlijke bladen, de zaak van den tegenstander steunt. Met den grootsten aandrang verzocht spr, ten slotte hen, die beslist een dagblad willen lezen, zich te abonneeren op „De Volkscourant" De opmerking, dat in dat blad geen nieuws uit deze streek voorkomt houd geen steek. Dan moest men ook „De Courant" niet lezen want die bevat ook geen nieuws van deze kanten. Het propagandistisch woord van den Eerw. adviseur, dat luiden bijval verwierf, werd door den voorzitter nog met eenige aansporingen onderstreept. De voorzitter deelde dan nog mede, dat, menschen, die te Sluiskil werken, hunne vacan- tiebons vóór Zaterdag a.s. kunnen inwisselen bij den voorzitter van den fabrieksarbeiders- bond. Voorts, dat ter vergadering gratis brochu res zouden worden uitgereikt betreffende dé Ziektewet. De heer Antheunis bracht ten slotte nog de kwestie van het lidmaatschap der Kiesvereeni- ging ter sprake. Dit gaf den voorzitter aanlei ding te verklaren, dat het besFuur niets liever zou zien, dan dat alle georganiseerde arbeiders lid zouden zijn van de Kiesvereeniging. Hij sprak den wensch uit, dat ieder zijn plicht ten dezen zou kennen. De Eerw. adviseur wees er nog op, dat het niet voldoende is, lid te zijn, doch dat men ook de vergaderingen behoort bij te wonen. De heer Antheunis opperde nog het denk beeld; om aan hén, voor wie de kosten van het lidmaatschap een bezwaar mochten zijn, uit dè kas der organisatie een geldelijke tegemoetko ming te verleenen. Door den voorzitter werd geantwoord, dat die kwestie ook door het bestuur onder het oog was gezien. Dit was echter van meening, dat de kosten van het lidmaatschap (de minimum contributie is slechts 25 ct. per jaar) voor nie mand e enbezwaar geacht konden worden om lid te worden. Hiermede waren de besprekingen geëindigd De vergadering werd gedurende 5 minuten ge schorst en werd daarna geheim. Sassche Boys IF. C. Saint Gobain Sportief I. De spelers van St. Gobain Sportif zullen a.s. Zaterdag om 9 uur te Selzaete aankomen om aldaar te overnachten. Zondag middag vertrek ken zij per trein naar Sas van Gent om 12 uur 20, zoodat zij om half een alhier aankomen. Zij zullen aanhet station worden opgewacht door het Bestuur van Sassche Boys en de plaatse lijke harmonie, waarna in optocht gemar cheerd wordt naar het clublokaal. Om half twee vangt dan de voorwedstrijd aan tusschen Sassche BoysII en Axel II, voor welke wedstrijd een medaille beschikbaar is gesteld. Om ongeveer kwart voor drie zullen Sassche Boys I en Saint Gobain Sportif I zich met muziek voorop naar het terrein begeven, waar cle internationale wedstrijd begint om drie uur. Na den wedstrijd zal het Bestuur van Sassche Boys den gasten in het hotel „De Zwaan" een souper aanbieden. Maandagmiddag vertrekken zij weer naar Parijs. Het gevaar van omkijken Maandagavond reed een arbeider uit Selzaete op de Westkade al hier te water. Genoemde persoon, die nogal haastig doortrapte en daarbij omkeek naar een paar kennissen, reed tegen een van de aldaar staande boomen en sukkelde zoo in het kanaal De drenkeling was spoedig op het drogè ge bracht en kon zich met een geleend rijwiel van een toeschouwer en een nat pak naar huis be geven. Zijn rijwiel werd later opgedregt. P. J. van Dixhoorn. t In het R.-K. Ziekenhuis te Sluiskil is over leden de heer Ph. J. van Dixhoorn, die van 1919—1923 en van 1924 tot heden lid was der Provinciale Staten van Zeeland voor den Vrij heidsbond en lid van den gemeenteraad van Axel. De thans overledene was een bekend paar denfokker en maakte deel uit van het hoofd bestuur van de Zeeuwsche Mij. van Landbouw. Prov. Staten van Zeeland. Als opvolger van den heer Ph. van Dixhoorn, die overleden is, komt voor het lidmaatschap van de Prov. Staten van Zeeland in aanmerking de heer L. J. Geelhoedt te Ter Neuzen. Oudheidkundige Kring „De Vier Ambachten". ue bekende geograaf, de Heer Dr. R. Schuimig te Deventer, zal met het gezelschap, waarmede hij elk jaar een excursie maakte op aardrijks kundig gebied, op Donderdag 24 April a.s. een bezoek brengen aan Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren en speciaal aan Hulst. Des avonds te 8 uur zal de heer Schuiling in het Hotel „De Graanbeurs" te Hulst een Lezing met Licht beelden houden over Aardrijkskundige wetens waardigheden, in het bijzonder over Öost- Zeeuwsch-Vlaanderen, terwijl de heer Dr. J. F. Steenhuis te Haarlem een erkend geoloog, die deel uitmaakt van het gezelschap, op Vrijdag 25 April, ter zelfder plaatse en uur een Lezing met Lichtbeelden zal houden over de Geolo gische wetenswaardigheden van Oost-Zeeuwsch Vlaanderen. De leden van den Kring worden door den Heer Schuiling c.s. ultgenoodlgd deze belang rijke voordrachten bij te wonen. De Ward-Cursus te Hulst. Op Woensdag 7 Mei e.k. zal de eerste les van den cursus „Zangmethode-Ward" door den heer Lennards van Roermond te Hulst worden gege ven in het Sint Aloysiuspatronaat van half ze*

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 2