Boeken Gijdschr. Kerknieuws. Sociaal JTieuws. 953e Staatsloterij Schoonmaaktijd Gemengd JTtenws. Marktberichten OIT6BLOOT. Gemeenteraad In de Vrijdag j.l. ge houden Raadszitting werd het verzoek van de R.-K. SchcJöl om een voorschot van f8oo op de vergoeding 1930 ingewilligd. Emmabloempje. De verkoop van Emma- bloempjes bracht op f 59, Brand Bij den heer W. van H. is een partij vlas door brand grootendeels vernield De schade wordt door verzekering gedekt. Zeeowsch-YUamscIke RadU-aitzendavond, R-K Fabrieksarbeider9. Ingezonden Mededeeliog (ft) Uit hef Binnenland. Uit het Buitenland. Nngkonw Advertenttw. No. 3 en No. 17 elk groot f 250. rick, beiden alhier. Voor de vetste vaars aan Fr. Pieters te St. Jansteen, 2e prijs aan A van Hove alhier. Voor het grootste aantal hoornvee, niet be neden de 5 stuks, aan E. Dierick alhier. Vöor het grootste getal varkens, boven 10 stuks aan A Inghels, alhier en J. de Meij te Zuiddorpe. Voor de schoonste geit aan S. Rombout al hier. Voor het schoonste konijn, aan H. de Meij te Zuiddorpe en L. Aper alhier. Verder werden nog e enzevental prijzen onder de'deelnemers verloot. Onderwijzer. De heer P. de Vuijst, volontair aan de R.-K. Jongensschool alhier, werd met ingang van 1 April jl. benoemd tot tijdelijk on derwijzer te Chaam (N.-Br.). Brand Op 7 April brak brand uit in de schuur van den heer D. C., alhier. De schuur met inven taris ging geheel in vlammen op. Wonder bo ven wonder bleef het huis gespaard. Verzeke ring dekt gedeeltelijk de schade. Boom valt op huis. Toen een zekere van P. alhier bezig was, met het vellen van boomen, viel een boom onvedwacht om, en kwam op een nabijstaand huis terecht. De schade is aanzienlijk. Been gebroken. De heer B. alhier had Woens dag bij het verlaten van een café, het ongeluk te vallen en zijn been te breken. Hij moest naar het liefdehuis te Hulst over gebracht worden. NIEUW NAMEN. K. J. V. Dezer dagen werd alhier een jon- gensafdeeling van de K. J. V. opgericht. De nieu jpe vereeniging telt reeds elf leden. .CLINGE. Jubileum Den eersten April ji. was het 25 jaar geleden, dat de heer L. Lockefeer als haven meester aan de Emmahaven in dienst trad der gemeente. Ter herdenking van dit feit werd de jubilaris Woensdag jl. met zijne echtgenoote en namens het gemeentebstuur door den bur gemeester met een hartelijke toespraak gecom plimenteerd. Als stoffelijk overschot van waardeering werd den heer Lockefeer een fraaie regulateurklok aangeboden. GROENENDIJK. Aanvang H. Missen. Voortaan zullen de H. schoolplein hebben een aanvang genomen. Nog voor de vacantie hoopt men gereed te komen. Aaanvang H. Missen. Voortaan zullen de H. Missen ook gedurende de week aanvangen om half zeven. KLOOSTERZANDE Pols gebroken. Mejuffrouw van H. alhier had bij het schoonmaken het ongeluk van een lad der te vallen, waardoor zij een pols brak. Broodprijs. De broodprijs is alhier met 2 ct. verlaagd. Elechtrisch net Het bouwen van het laag spanningsnet voor Hoek en Bosch en Tasdijk is opgedragen aan den heer Jud. Bal te Lams- waarde. Waterschap Walsoorden. Tot buitengewoon opzichter van het Calamiteuze Waterschap Wal soorden is benoemd de heer B. J. van Oote- gem, te Breskens. Lezing ziektewet. Zaterdaggvond om zeven uur werd op de bovenzaal van het Hotel „De Linde" op initiatief van het Ziekenfonds voor Honte- nisse en Omstreken (O.Z.V.) een lezing gehou den door den heer Harts, voorzitter van den Raad van Arbeid te Middelburg over de ziekte wet en hare toepassing. Spr., die uiteraard zijn onderwerp volkomen beheerschte, heeft zijn vrij talrijk gehoor een zeer duidelijke uiteenzetting gegeven van de practijk van de nieuwe wet, welke-met groote aandacht werd gevolgd. z BOSCHKAPELLE. Volkstelling. De gemeente-secretaris, de heer H. R. J. Claeij's is benoemd tot leider der komen de elfde volkstelling. Hij zal worden bijgestaan door de heeren A. Wijnacker en H. van 4Nn Eeckhout. Speldjesdag. De speldjesdag van „Santos" bracht alhier f 30 op. Bloembollencultuur. De bloembollencultuur belooft hier succes te hebben. De gezette tulpen doen het tot dusverre goed en geven aanleiding tot de verwachting, dat genomen proeven zul len slagen. OSSENISSE. Het bekende schrijven van de Coöp. vruchtenveiling te Neuzen inzake de vacanties der schoolkinderen werd voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd, voorloopig voor 1 jaar toe te treden tot den Prov. Brandweerbond. Het vermenigvuldigingscijfer werd op 1,75 vastgesteld. In de vacature van lid van het Burgerl. Armbestuur, ontscaan wegens overlijden van den heer C. L. de Waal, werd gekozen de heer C. Waterschoot. BRESKENS. Bouwbedrijf. Als bewijs van de groote bedrij vigheid, die hier heerscht, kunheri we melden, dat in de drie eerste maanden van dit jaar reeds 38 bouwaanvragen zijn binnengekomen. Dit getal spreekt temeer, als we weten dat in het geheele jaar 1928 dat aantal slechts 29 be droeg. (Br. Ct) Extra-trams. Als gevolg van het ijverig wer ken der Vereeniging voor Vreemdelingenver keer hheft de directie der Z.-Vl. tram-mij. toe gezegd, dat zij gedurende het seizoen, speciale treinen op Zaterdag en Zondag naar onze ge meente zal inleggen. Floralia. Maandag jl. hield de vereeniging „Floralia", afd. Breskens haar tweede algemee- ne Vergadering. Besloten werd,, dit jaar geen Floralia te hou den. OOSTBURG. Muziekuitvoering. De muziekvereeniging „Po- lyhonia" gaf Woensdag jl. e enwelgeslaagde uit voering. Opgevoerd werd o.a. de operette „De drie kabouters". Oderwijzersbond. De Zaterdag jl. gehouden vergadering van de afd. Oostburg van den Katholieken Onderwijzersbond werd bijge woond door 16 leden Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de dames E. Buijck. Oostburg en A. Verschoore, Sluis, en de heer Geevaert, Sluis, tot plaats vervangers mej Bleijenberg, IJzendijke en de heeren Ceulenaere en E. Lippens beiden te Aar denburg. Bij de stemming over een lid van het hoofd bestuur verwierf de heer Mathijssen 7 e^ mej. Sarneel 14 stemmen. Voor bondsredacteur waren gecandideerd de heeren v. d. Berg en Diepstraten, die respec tievelijk 13 en 7 stemmen kregen. IJZENDIJKE Zilveren burgemeestesjubileum Zondag, 13 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer A. Hendrikse, burgemeester van Water landkerkje en IJzendijke en lid van Provinciale Staten van Zeeland, bij Koninklijk besluit van dien datum werd benoemd tot burgemeester van Waterlandkerkje. Op uitdrukkelijk verzoek van den jubilaris zullen geen feestelijkheden plaats hebben. HOOFDPLAAT. GROEDE. Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van >DE ZEEUWSCHE KOERIER* Verschenen is het verslag der Gezondheids commissie te Terneuzen over1 1929. RETRAITES VOOR DAMES. Retraitehuis „Klooster van den H. Geest" Uden April. 12—15 Verloofden. 1619 Dames onderwijzeressen (Goede week) 22—25 Ongehuwde dames middenstand. 2629 Meisjes. MEI. 36 Meisjes van de patronaten e.d. 912 Meisjes. 1215 Gehuwde dames van den middenstand 1923 Ongehuwde dames van den deftigen stand. 2427 Meisjes van St. Oedenrode e.a. plaatsen 2730 Gereserveerd. 31 Mei3 Juni Meisjes. Hedenavond te 8,03 zal een uitzending uit de Geref. Kerk te Axel plaats vinden over Huizen op de 1875 M. golf. Het program vermeldt o.a. een redevoering van den heer J. Huizinga, burgemeester van Ter Neuzen, getiteld Langs de boorden van het kanaal GentTer Neuzen*. Naar gemeld wordt, zullen verschillende afdeelingen in Zeeuwsch-Vlaanderen van den R.-K.Fabrieksarbeidersbond>St.Willibrordus« het voorstel bij de a.s. Bondsraadsver gadering te Amsterdam indienen om een gesalarieerd districtsbestuurder met stand plaats Sas van Gent, voor Zeeuwsch- Vlaanderen te benoemen. Tweed© Klasse. Tweede Lijst. Trekking van 8 April, f 20.000 No. 11428. f 2000 No. 17313. f 1000 No. 19108. f 400 No. 189 3816 8268 15976. 2 100 No. 3137 9977 12422 18701. Ruwe, roode of wel schrijnende handen weer gaaf, zachtj „en mooi door Purol EEN INCIDENT TIJDENS EEN RECHTBANK ZITTING. De verdachte een stuk lepel ingeslikt. Toen Donderdag zekere O. uit Turnhout (Bel gië), doch in Nederland woonachtig en wegens diefstal gedetineerd, door de Rechtbank te Breda tot een gevangenisstraf van 8 maanden was veroordeeld, heeft hij kans gezien, terwijl hij naar het huis van bewaring werd overge bracht, een stuk lepel in te slikken. Dit middel had hij blijkbaar aangewend om niet naar de gevangenis te kunnen worden overgebracht en opgenomen te worden in een ziekenhuis. Het geval verwekte natuurlijk nog al con sternatie. Toch heeft de man zijn doel niet bereikt. Het geluk toch diende, dat toevallig een geneesheer aanwezig was, nl. dr. Sluyter uit Teteringen, die in een andere zaak als ge tuige zou optreden. Dr. Sluyter nam onmiddel lijk den patiënt onder handen en veroorzaakte bij hem een braking, waardoor de lepel mede weer te voorschijn werd gebracht. Vervolgens is de man naar het huis van bewaring overge bracht, waar hij verder kon worden verpleegd. Roekeloos motorrijder, levensgevaarlijk gewond. Maandagnacht om 1 uur reed op den Haag- weg te Rijswijk een Delfsch student met zijn motor tegen den tolboom, waardoor de voor lantaarn werd verbrijzeld. De student en de duo-pasagier reden daarop zonder licht verder Kort daarop kwam men in snelle vaart in bot sing met een auto van den heer J. uit den Haag met het gevolg dat beiden over den weg wer den geslingerd. De student werd in levensge vaarlijken toestand naar den Haag vervoerd. De duorijder kwam er goed af. Het motorrijwiel werd geheel vernield, terwijl de auto zwaar be schadigd werd. Familietragedie. Dinsdagochtend hebben te Koeln-Deutz een ingenieur, diens vrouw en hun achttienjarige zoon getracht door het innemen van veronal een einde aan hun leven te maken. Aanleiding hiertoe was broodsgebrek der familie. Tevoren schreven zij brieven aan familieleden en vrien den, waarin zij afscheid namen. Toen eenige familieleden naar aanleiding van deze brieven onmiddellijk naar de woning gin gen, vonden zij de drie personen bewusteloos. Zij werden onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij in zeer zorgwekkenden toe stand aankwamen. Worsteling met een leeuw. Een zekere Vermeulen heeft een levensge vaarlijke ontmoeting met een leeuw gehad in Bechuana-land op een jachtterrein. In de ver onderstelling dat de leeuw dood was, begaf Vermeulen zich in het struikgewas, waarop het gewonde dier op hem toesprong. De jager greep de voorpoten van het beest vast, klemde zich aan het dier vast en trapte met geweld op den buik van den leeuw. Ten slotte vielen beiden uitgeput neer. Ondanks zijn uitputting, slaagde Vermeulen er in, zijn geweer te pakken en den leeuw te dooden. De toestand van Vermeulen, die gewond werd, is thans vooruitgaande. 8894 uur piano gespeeld. Het Wolf-bureau seint uit Weenen, dat de 26-jarige blinde beroepsmusicus Josef Goll te Simmering het record van den pianospeler Levandovsky, die destijds 88 uur achtereen piano speelde, hefeft verbeterd. Göll bracht het namelijk tot 88 uur drie kwartier. Barbaarsche wijze van terechtstellen. Te Kaboel (Afghanistan) zijn volgens een bericht uit Pesjawar weer elf aanhangers van Habiboellah terechtgesteld. Zij werden voor den mond van een kanon gebonden, waarna het kanon werd afgevuurd. Een wolkenkrabber van drie en zeventig verdiepingen. Door de „General Utilities Company" te New- York wordt het plan aangekondigd tot het bou wen van een nieuwen wolkenkrabber van drie en zeventig verdiepingen. Deze wolkenkrabber wordt het eerste van een reeks nieuwe gebouwen, welke zullen wor den opgericht in het zakenkwartier van New- York. Men verwacht dat de kosten van dit complex tezamen honderd millioen dollar zullen bedra gen, zoodat het bouwjaar 1930 van dit district een record zal worden. Groote sterfte in een Canadeesch ziekenhuis. In verband met het groote aantal gevallen van kindersterfte, gepaard gaande met vergif tigingsverschijnselen in een Canadeesch zieken huls, is de justitie overgegaan tot arrestatie van twee artsen, een assistent-arts, een apo theker en een verpleger. Een der beide artsen wordt beschuldigd van het veroorzaken van den dood van veertien klndpryff. Het overlijden zou veroorzaakt zijn door het voorschrijven van vreemde medicijnen. ONTZETTEND FAMILIEDRAMA. Mijnwerker doodt 5 zijner kinderen en ver wondt zijn vrojuw, zijn 3 andere kinderen en zichzelf. In de gemeente Merkstein heeft zich een ontzettend familiedrama afgespeeld. De mijnwerker Symanski, die reeds lang in valide was en 41 jaar oud is heeft 5 van zijn kinderen gedood en zijn 3 andere benevens zijn 36-jarige vrouw zwaar gewond. Tengevolge van den moeilijken toestand, waarin hij zich bevond, liep hij reeds geruimen tijd met moordplannen rond en heeft zich daar over ook tegenover de buren uitgelaten, zonder dat deze echter de politie waarschuwden. Woensdagnacht heeft hij thans zijn vrouw, die te bed lag, met een hamer, dien hij sedert lang in huis had, zoolang op het hoofd ge slagen, tot zij bewusteloos werd. Daarop nam hij een scheermes en bracht zijn slapenden kinderen achtereenvolgens ern stige verwondingen aan de keel toe. Slechts zijn 2-jarig zoontje heeft hij niet met het mes gewond, doch eveneens hamerslagen op het hoofd toegebracht. Ten zijn vrouw weer teekenen van leven be gon te geven, heeft hij zich weer opnieuw op haar geworpen en haar met het mes aan den hals gewond. Toen hij geloofde, dat al de leden van zijn gezin dood waren heeft hij getracht zelfmoord te plegen, waartoe hij zich verwondingen aan de polsen en de keel toebracht. De buren werden opmerkzaam door het ge gil van de oudste dochter, een meisje van bijna 15 jaar, dat zich, nadat haar vader haar ge wond had, gillend naar de keuken had gesleept waar het kind spoedig daarop is gestorven. De buren sloegen de ruiten en de deur in en drongen de woning binnen, waar zich het verschrikkelijke schouwspel aan hun oogen vertoonde. Zij waarschuwden de politie, die spoedig ter plaatse was en voor de overbrenging van het echtpaar en van het 2-jarig kind, dat nog teekenen van leven vertoonde, naar het zieken huis fcorgde. De 5 gedoode kinderen zijn 3 meisjes en 2 jongens in den ouderdom van 15, 12, 11 én 10 jaar en vier maanden. De gewonden, die in het ziekenhuis van Bar- denberg zijn opgenomen, verkeeren allen in le vensgevaar. 1 Hulst, 7 April. Graanmarkt. Middenprijs per 100 kgr. Tarwe f 10 a 10,75, rogge f6 a 6,50 wintergerst f8 a 8,50, zomergerst f7 a 8,00, haver f6a6,5o, erwten f 9 a io,,br. boonen f 12 a 13,lijnzaad f 17 a 19, karwij- zaad f a Boter per kgr. f o,a o, eieren per 26 stuks f 1,17. Veemarkt. Aan gevoerd 17 stuks rundvee, verkocht 9; 58 varkens, verkocht 41. Goes, 8 April. Boter f0,70, eieren f4, Aanvoer V.P.Z. 30122 stuks, f4,30 per 100 stuks. Rotterdam, 7 April. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 446 vette runderen, 273 vette en graskalveren, 109 schapen en lammeren, 144 varkens. Prijzen voor vette koeien eerste kwaliteit f 1,00 a 1,14, tweede f0,89 a o.99. derde f0,73 a 0.78; ossen eerste kwaliteit f0,89 a 1,03, tweede f0,79 a 0.89» derde f0,73 a 0,79; kalveren eerste kwaliteit f1,62 a 1,74, tweede f1,38 a 1,58, derde f 1,16 a 1,35; schapen eerste kwaliteit f 0,67 a 0,79, tweede f0,54 a 0,66, derde f0,46 a 0,53; lammeren f0,90 a 1,varkens eerste kwaliteit f0,69 a 0,71, tweede f0,67 a 0,69, derde f0,65 a 0,67; export f0,70 a 0,73. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon van Groningsch 3000 kgr., prijzen f0,75 a 1,00, van Hollandsch geel 6000 kgr., prijzen f0,75 a i,oo, van blauw 8575 kgr., prijzen f0,75 a 1,10, dauw-rood 3800 kgr. f0,65 a f°»75- Lijnzaad voer f 17 a 19, zaai fa blauw maanzaad f 32 a 34, koolzaad fa karwijzaad f 37 a 39, Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 2,80 a a 3,00, Zeeuwsche bonte f2,50 a 3,00, West- landsche zand f a poters f0,90 a 1,30, Z.- sche eigenheimers fo,8o a 1,00, blauwe f0,90 a 1,10, Brielsche kralen f 1,00 a 1,40. Bravo's f1,401,90. Binnenlandsche granen. Tarwe tamelijk aanbod, hooger verkocht f 10,6011. Bij uitzondering iets meer. Gerst (chevalier) f 7.5°8, haver f78, erwten kleine groene ^9.50—10,50, schokkers prijshoudend, bruine boonen iets hooger. Het Bestuur der St. Antoniuskerk te SLUiSHIL maakt bekend, dat op de Geldleening voor stichting Zusters- liefdehuis en Gasthuis met Wijkver pleging zijn nil geloot (17) Namens het Bestuur, Pater GARDIAAN, Voorzitter.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3