Voor den Schoonmaak fle Zeeuwsche Koerier". Sas van Geul Openbare Moopg „C A L1N E, Laudbouwgereedsrliappeu Donderdag Vt April I landbouwinspao, HEKST IA AL. 3 stuks Paaiden, 9 stuks Hoornvee, L Kerknieuws. Jfandelsberichten 953e Staatsloterij Posterijen Gemengd JTteums Landb en Deeteelt Boeken Cijdschr. Solternij Advorteniién. Uit het Buitenland. Ziet de étalage Axel, zal ten verzoeke van den heer BRUNO DE POTTER en Kinderen, op het nog door hem bewoonde hof te Koewacht, St. Andries, op Vrijdag den 25 April f930, MELKGERIEF: EENIG HUISRAAD: den geheelen 2 vette varkens. 160 jonge kippen en hanen. Handelsregister. Nieuwe inschrijvingen. Zëeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen) N.V. Maalderij en Handelsonderneming „Norvima", Breskens, Langewegi exploitatie van maalderijen, fabriceeren van en han del in vleesch- en vischmeel, veevoeder en derg. Dir.: L. A., A. en C. W. Qijsouw, Bres- kèns (1854). Eerste Klasse Tweede lijst. Trekking van 25 Maart, f 20.000 No. 13047. f 5000 No. 3342. f 1000 No. 2152, 5682. f 400 No. 4969. f 200 No. 20720. f 100 No. 4694, 13820, 19893. Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel vart >DE ZEEUWSCHE KOERIER* Wegwijzer voor Roomsch- Katholieken van Ter Neuzen en Sluiskil. Jaarverslag 1929. Pastood Binck uit Terneuzen heeft het koste lijke idee gehad, een jaarrapoort samen te stellen over den toestand zijner parochie, 't Is uitgegroeid tot een completen gids voor Rooms Terneuzen en Sluiskil. Alles, wat op Roomsen terrein daar te vinden is, staat er in vermeld niet alleen doch het is er in beschreven op een wijze, die het boekje maakt tot een waardevol stuk Roomsche propaganda. Als zoondanig is het inderdaad geworden een wegwijzer, die ve len van nut zal kunnen zijn. Moge het goede zaad, dat het wil zaaien, rijke vruchten dragen. Dat zal stellig den liefsten wensch zijn van den samensteller en zijn groot ste belooning tevens. INHOUDSOPGAVEN Het Gezin, orgaan van den Ned. R.K. Bond voor Groote Gezinnen 15 Maart. Mededeelingen van het Hoofdbestuur Voor 't Christelijk Huisgezin. A. F. Jansen S.J.: Droel heid moet Christelijk blijven Gezinsbelangen Is een Rijkskindertoeslagsfonds gewenscht? Moderubriek Van Hier en Ginds. Uit Boel; en Blad Boekbespreking Inhoudsopgave van den vierden jaargang Medicus en Gezin J. B. Deelen: Het Moederschap IIIAgenda's Kroniek. Tijdschrift voor R.-K. Ouders on Opvoeder: van 20 Maart: Dva Tovarysjtsji: Uit het land der Sovjets. U.: Onze jonge kinderen en de kerkvervolging in Rusland. Commensaal: Brieven van 'n per manente heer-op-kamers. F.: Bisschoppelijk? vermaningen. P. Gommers, pr.: Kleuter-litur gie. F.: 'n Bedenkelijk verschijnsel. A. H.: Klei ne Kunst. Uit wat anderen zeggen. WRAAK VAN COMMUNISTEN. Inbraak en poging tot brandstichting. Tijdens een protestvergadering tegen do godsdienstvervolging in Rusland, welke te Heerlen werd gehouden, hebben communisten hun woede geuit, door binnen te dringen in Hoe help ik de post en mij zelf. Door het Hoofdbestuur der Posterijen zal in een oplaag van ruim 700.000 exemplaren koste loos een boekje worden verspreid, waarin met teekeningen van Tön van Tast op Sprekende wijze het publiek eenige der meest voorkomen de wenken worden gegeven, die een vlotte be handeling der correspondentie ten goede zul len komen. Coöperatieve beetwortelsuikerfabriek „Zevenbergen". Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de afrekening; welke de leden van bovenge noemde fabriek dezer dagen hebben thuis ge kregen, danig is tegenvallen. Verleden najaar was hun f 10 per 1000 K.G. bieten voorschot uitbetaald, maar nu is gebleken, dat vele leden te veel hebben ontvanngen. Sommige moeten zelfs meer dan f 4 per 1000 K.G. terugbetalen, waardoor zij een eindprijs voor hun bieten ontvangen van beneden f 6 per 1000 K.G. Ge vreesd wordt, dat deze uitslag vele leden ertoe zal verleiden, hun bieten aan de Centrale Suikermaatschappij te verkoopen tegen f 14 per 1000 K.G. Zeker is ook, dat het bij de sta tuten toegelaten maximum-aantal leden hun aandeelen hebben volgestort. Angstig vragen velen zich af, of na de „Zee land" nu „Zevenbergen" aan de beurt zal zijn te verdwijnen. (H.B.) woning van dr. G. Mol, die op dat ooge nblik op de vergadering het woord voerde. Toen de dienstbode tegen tien uur aan de woning in het Molenbergpark kwam, bemerk te zij, dat van de binnenzijde de knip op de deur zat. Zij begaf zich daarop naar de achter zijde van het huis en bemerkte, dat een der ruiten in de serre was vernield. Zij waarschuw de onmiddellijk de politie. Het bleek, da t het heele huis het onderste boven was gehaat. Op sommige plaatsen en vooral in de serre was petroleum uitgegoten en brand gesticht en boven waren de gaskranen opengezet, zoodat in huis een sterke gaslucht hing. Het vuur schijnt gelukkig vanzelf te zijn gedoofd. In de woning werd een briefje gevonden, waarop geschreven stond: „Communisten wraak". Eenn nader onderzoek heeft uitgewezen, dat er niet veel is vernield. Een telefoondraad was losgemaakt en ver scheidene meubelen en goederen waren van de eene kamer naar de ander gesleept. ONTZETTENDE BRAND NABIJ NEW-YOHüK. Schade meer dan millioen gulden,. Twee aanlegsteigers van de Lamport HoJt- Lijn, acht goederenwagens en een groote hoe veelheid goederen werden Zaterdagnacht door een brand verwoest, welke langs de oevers van de Hudson-rivier, tegenover New-York, woedde De schade wordt op 1 y2 millioen geraaund. terwijl, met inbegrip van de verbrande goe deren de totale schade waarschijnlijk tot on geveer 5 millioen zal stijgen. O.a. zijn 400 auto's verbrand, die iingejpakt en gereed stonden om uitgevoerd te worden. Verd'er zijn 4 loodsen van de reederij Lamport Holt met inhoud in de vlammen opgegstan. Vierling en zesling Een 29-jarige landbouwersvrouw uit de om geving van Lyon, die reeds moeder van twee kinderen is, is gisteren bevallen van een vier ling. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat in Bra zilië, in de nabijheid van Para, een vrouw izou zijn bevallen van een zesling, waarvan alle zes kinderen het goed moeten maken. Jacht op autodieven. In den vroegen morgen had te Buffalo tus- schen de motorpolitie en 'n aantal persouien, die in gestolen automobielen reden, een miin- der aangename ontmoeting plaats. Vier per sonen werden gedood en één gewond. De politie was reeds eenigen tijd' op zoek naar acht automobielen die vermist werden,. Het straatgevecht te Medellin. Doordat de politie te Medellin in de republ iek Columbia een werkloozen-demonstratie uiteen wilde drijven (we maakten reeds in 't kort imel ding van de betreffende gebeurtenisseri) kwam het tot een hevig straatgevecht, dat ruim 20 uur duurde. Twee arbeiders werden gedood en dertig ge wond: De rust kon pas weer hersteld wordlen, nadat op verschillende strategisch gunstige punten in de stad machinegeweren waren op gesteld. De demonstreerende werkloozen hielden aiu- to's en trams aan om ze als barricades te ge bruiken. Tijdens de onlusten werden verschei dene winkels geplunderd. Locomotief zonder machinist in botsing niet personentrein. Een locomotief zonder machinist kwam iop Jiet station San Dalmazzo in botsing met oen personentrein van het traject Cuneo-Vtimigllia Een spoorwegarbeider zette de locomotief, hoewel hij hiertoe niet bevoegd was, in bewe ging, sprong er echter af, toen hij ze niet meeir tot stilstand kon brengen en liet ze aan hajar lot over. De laatste wagen van den personen trein werd totaal vernield. Twee passagiers werden gedood; twee be kwamen ernstige verwondingen, drie personam werden licht gewond. 10.000 aan diamanten zoekgeraakt. Arnold Konijn, vertegenwoordiger van een, Antwerpschen diamanthandelaar, kwam Dobi- derdagmorgen te Londen aan. Na de lunch te hebben gebruikt in Holborn, nam hij een bus om zich naar een safe-in richting te begeven. Toen hij daar aankwam, miste hij zijn por tefeuille, inhoudende een partij diamant ter waarde van 10.000. Een dolle hond op een speelplaats Maandag werden de kinderen de gemeente school van Montegneé (België) opgeschrikt door een ernstig voorval. De kinderen waren öp de speelplaats, toeia plotseling een dolle hond binnenrende. De onderwijzeres, die het schuim op den belk van het dier zag. plaatste zich onmiddellijk voor de kinderen om deze te verdedigen, doch zij moest haar moedige daad duur bekoopen; de dolle hond sprong tegen haar op en beert haar diep in den arm. Op het geschreeuw der kinderen kwamen gendarmes aangeloopen, en aan een brigadieir lukte het ten slotte het gevaarlijke dier neelr te schieten. Communisten doen een overval op een op voedingsinstituut Zaterdagnacht hebben Berlijnsche commu nisten het opvoedingsgesticht Stumveshof trachtten te overvallen. Ongeveer 120 communisten rukten tegen half 12 in 2 afdeelingen van 40 en 80 man uit de richting van Grossbeeren naar het gesticht op, omsingelden dit en wilden het bestormen, teneinde de verpleegden te bevrijden. De directeur van het gesticht was echter tijdig op de hoogte van deze plannen gekomen en had de gendarmerie gewaarschuwd, zoodat ruim 20 gendarme mset geweren gereed ston den om de aanvallers te ontvangen. Eenn jonge communist loste een schot op een gendarme, dat echter miste. De communisten gingen de gendarmes met j boksbeugels en messen te lijf, zoodat deze van hun gummistokken gebruik moesten maken en er na een handgemeen in slaagden, de aan vallers te overweldigen. Dezen werden in 3 auto's naar het politie bureau van Potsdam overgebracht, waar zij voorloopig in hechtenis worden gehouden, tot dat het onderzoek afgeloopen zal zijn. Groote voorraad Kastpapier, Kastranden, Punaises etc. voorradig in den Boekhandel IfrJM V Ook voorhanden een nieuwe collectie School- en Muziek- tasschen, Acte-mappen, Abonnement étuis, School-étuis enz. enz. Besloten Retraite St. Geradushuis, Seppe. APRIL 14 Huismoeders 47 Gereserveerd. 8llLeden van St. Rafaël (Bisd. Breda). 1215 St. Bonifac.-Lyceeum 1619 Heeren van deftigen stand. 1922 (Paaschdagen) Mannen en Jonge lingen. 25—26 E.K.-dagen voor Heeren Onderwijzers (Bisdom Breda). 28 April 1 Mei Leden van St. Raphael (Afd. A'dam) MEI 36 Heeren Vincetianen. 69 Boerenbonders. 912 Gereserveerd. 13—16 Jonge dames van den Middenstand. 1619 Gereserveerd Retraite der Eerw. Zusters. JUNI 36 Meisjes, 710 (Pinksterdagen) Mannen en Jongelingen 1013 Gereserveerd. 1316 Gereserveerd. 1720 Leden van St. Michaël. Verdeelde rollen.. Man, roept geagiteerd de jonge vrouw tot haar echtgenoot, die voor 't eerst achter het stuur zit, je moet meer naar rechts uithalen! Houd je mond, antwoordt deze, ook opge wonden, je hebt niets te doen dan vriendelijk naar eiken verkeersagent te knikken. Hij had er niets mee noodig. Een theaterbezoeker wendt zich tot een voor hem zittende heer, die gedurig met zijn vrouw zit te praten: Neem mij niet kwalijk, maar wij kunnen geen woord verstaan wat er ge sproken wordt. Dat gaat jou ook geen bliksem aan, wat ik met m'n vrouw te bespreken heb, antwoordde boos de ander. Hij was veeleischend. Neem, alsjeblieft, een stoel, zei de man vriendelijk tot den bezoeker. Dat is niet voldoende, zei deze, ik kom be slag leggen op het heele meubilair. Ik ben de deurwaarder. Het kwam precies uit. Rechter: Je stemt toe, dat je de achterdeur van het huis bent binnengekomen om twee uur 's nachts! Wat wilde je daar doen? Beklaade: Ik dacht dat 't m'n eigen huis was. Rechter: Maar waarom verborg je je dan achter de gordijnen, toen de vrouw des huizes de kamer binnenkwam? Beklaagjde: Ik dacht dat 't m'n eigen vrouw was. De toerist. Hoe vond je Venetië? Nou ik heb 't er slechl; getroffen, de stad stond onder water. Logisch Jantje. '4 Meester: Wat is een kanmlbaal? Jantje: Ik weet 't niet, meester. Meester: Als jij nou bijvoorbeeld je vader en moeder opeet, wat ben je dan? Jantje: Een wees, meester. i De Notaris J. A DREPMAN8 te des namiddags 1 uur, verkoopen bruine merrie, oud 9 jaar, 2 melkkoeien, 2 stie ren, 2 vaarskalvers, 1 stierkalf, zeug (dik^ van biggen), ioo kippen en lianen, kloek met kuikens, hond met hok en ketting. 2 menwagens met toebehooren, 2 rijtuigen, diverse ploegen en eggen, rolblok, slee, gierbak, handwiedmachine, windmolen, stroomolen, bietenmolen, slijp steen, zwingen en aanschijnen, paardentuigen, ladders, kuiken- ren, fornuis, vqrken, rieken, schoppen, brandhout, partij stroo en voederbieten,staken,draad enz. tuimelkaru, boterbak, melkbus, emmers en teilen. (45) kasten, stoelen, tafels, enz. enz. lietttliug contant. De Notaris E. B. DUMOLBYN te ÜADteDlBSd zal, ten verzoeke van Mej. M. V. VERCAUTEREN te Clinge, op des voormiddags 11 uur, op de door haar alsnog bewoonde hofstede op het dorp aan de 's-Gravenstraat, in het openbaar verkoopen bestaande o. in. uit: als merrie, dik van veulen, oud 17 jaar, ruin, oud 3 jaar, en ruin, oud 1 jaar. als 3 koeien, w.o. één bekalfd, bekalfde vaars, 2 tweejarige vaar zen, 3 stieren. 1 2 menwagens met toebehooren, w. o. één met draagvermogen 3500 Kg. met nieuwe wielen en breed beslag, en een met draag vermogen 2500 Kg., driewielskar, rijtuig,Sacksploeg, twee- schaar ploeg, kleine voet- ploeg, 3 ijzeren en 21 houten eggen, ijzeren en houten rolblok, cultivakjr, dorschmachine (merk Holthaus) met rolzeefd, maalmachine, zoo goed als nieuw, stroomolen, bietenmolen, wind molen met .zeefden, beerbak. sle den, zwingen en aanschijnen, rieken, vorken, kappers,schoppen, menreepen, paardentuig, graan maat, kafzeefden, slijpsteen, krui wagen, ladders w. o. een met 36 sporten, fornuis (225 L.), mest planken, meelkisten, m&nden, kippenren, voederbak voor kip pen, zinken waschfornuis, groote waschkuip, trapladder, losse zol dertrap, baktrog, bijl, jachtgeweer, zoo goed als nieuw, gezaagd eikenhout, sparren, weidestaken, partij rogge- en tarwestroo, mest put, enz. MELKBEBEEOSCBAP, als centrifuge, karn, emmers en potten verder eenig HUISRAAD en wat meer zal worden gepresenteerd. Op de hofstede gelegenheid tot ber ging van fietsen. (86)

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 7