Hebt gij bet formulier (zie bladzijde 2) al ingevuld voor de gratis-ongevallenverzekering? Zoo niet, doe bet dan nog beden. Mmn doet mkoopii r Uil de Pers Gemengd JTteuws Boeken Gijdsehr Marktberichten Uit he^ Binnenland. (10) Mite#! - s.Ij» U jUiè Uit het Buitenland. A dvrfnUën. Gevraagd, geld wordt genoten, öf door de Bedrijfsvereni ging öf door den Raad van Arbeid een zegel geplakt. Hiervoor moete de rentekaart bij de aanvrage worden overgelegd. Niet overlegging- kan belangrijke vertraging veroorzaken. Speciaal zij nog eens de aandacht erop ge-' vestigd, dat vertraging kan ontstaan, indien niet regelmatig zegels zijn geplakt, terwijl toch ih loondienst werd verricht, omdat dan eerst een onderzoek moet worden ingesteld of verze kerde al of niet werkloos was. DE ZENDTIJD VERDEELING. Het advies van den Radioraad aan den Mitiis- ster van Waterstaat. Gelijk men weet heeft de minister van Wa terstaat, mr. Reywer, in de vergadering dei- Eerste Kamer van jl. Woensdag medegedeeld aai het advies van den Radioraad in zake de zendtijd-verdeeling, hem Vrijdag jl. bereikt heeft. Van wei-ingelichte zijde verneemt het "Han delsblad", dat dit advies hierop neerkomt. Voorgesteld wordt over de beide zenders (Hilversum en Huizen) per week te geven: aan de V.A.R.A., K.R.O., en N.C.R.V. 18 pro cent; aan de A.V.R.O., 26 procent; aan de bijzondere omroep vereenigingen 5 procent. Voorts zal 15 procent bestemd zijn voor uit zending van een algmeen programma (even eens over beide zenders), echter met dien ver stande, dat iedere week een andere omroep-ver eeniging dit programma zal uitzenden. Ditmaal i shet advies van den Radioraad éénstemmig geweest. Bovengenoemd blad yer- neemt evenwel, dat een groep van den Raad (vormende een minderheid) een soort „minder heidsnota" heeft ingediend, waarin de motie ven worden uiteengezet, waardoor deze leden tot onderteekening van bedoeld advies zijn ge komen. Medegedeeld werd, dat dit geschiedt is, om „nog erger te voorkomen". Naar men zich zal herinneren heeft de mi nister dezer dagen in de Mem. van Antwoord aan de Eerste Kamer verklaard, dat een rege ling van den zendtijd zéér spoedig te wachten is. V Een onbevredigend adviees Het advies van den Radioraad inzake de ver deeling van den zendtijd, waarbij het percen tage voor den K.R.O. op 18 bepaald is, kunnen wij, Katholieken, niet met onverdeelde instem ming begroeten. Naar het bevolkingscijfer gerekend, had één derde van den zendtijd ons rechtmatig aan deel kunnen zijn, wij waren echter óók met 25 pCt, tevreden geweest. Is het ons thans toe bedeelde percentage niet te poover? Daarbij: stelt men het neutrale A.VH.O-aan deel, nl. 26 pCt. en het neutrale algemeene programma 15 pCt., tezamen 41 pCt., der drie overige omroepvereenigingen, zoo komt het ons voor, dat dit wel niet in overeenstemming met de resp. ledentallen zal zijn. Mogelijk zal de inhoud van de „minderheids nota" waarin het standpunt der minderheid „om erger te voorkomen", wordt uiteengezet, hier eenig licht brengen. Tenslotte is het nog slechts een advies en dient de beslisisng van den Minister te worden afgewacht. (De Tijd.) Elf millioen rupsen op de brandstapel Men meldt aan de msb. uit Harderwijk. Dinsdag werd door een 100-tal leerlingen van de hoogste klassen der bijzondere- en openbare scholen onder leiding van den burgemeester van Harderwijk een tocht gemaakt naar de boschen ter verdelging van de nesten van de bastaardsatijnrups, die in deze streek het hout gewas bedreigt. De jacht bleek een enorm suc ces; niet minder dan 11 millioen rupsen werd op de brandstapel vernield. De af deeling Har derwijk van de N.P.V. verleende bij een en an der haar medewerking, terwijl het gemeente bestuur voor de noodige verversching zorg droeg. Kranige oude heer. De 60-Jarige heer P. M. van Wijk, directeur van een borstelfabriek te Hoorn is Donderdag der vorige week vandaar vertrokken om een Ingeionien Meleteeling. Een mooie fluweelzachte huid en geen pukkeltjes, ruwe of roode plekjes, als U des avonds een weinig Purol goed in dé huid wegwrijft. Er staat toch wel l een doosje Purol op Uw waschtafei Doo* 30-60 ct. Tub? 80 ct. Bij Apoth. co Drogisten a i li V Met man en macht wordt gewerkt ora de electrische centrale bij Bordeaux vrij te hou len van het water, daar anders de heele lichtvoorziening onderbroken zou worden. wandeling naar Vlissingen te maken. Woens dag avond kwart over zeven is hij in goede condities te Vlissingen aangekomen, zoodat hij den afstand HoornVlissingen in zes dagen heeft volbracht. Meisje in een auto gelokt Maandag heeft een persoon op den Wisse- lochen weg, te Epe, een 14 jarig meisje in een auto gelokt, voorgevende dat hij aldaar een bakkerij moest beginnen en dat zij hem den weg daarheen moest wijzen, Na eenigen tijd te hebben rondgereden zonder de bakkerij aan te doen, passeede de auto op den terugweg de ou derlijke woning van het meisje. Dit Wilde den auto verlaten, dach de eigenaar wist zulks te voorkomen en voerde het meisje mee naar Vaassen. Doordat de auto op een bepaald gedeelte langzaam moest rijden zag het meisje dat in doodsangst verkeerde, kans uit den wagen te springen. De automobilist ging haar na, doch het meisje riep de hulp in van een vrouw, die zij toevallig op den overigens verlaten weg zag, waarop de bestuurder van den auto zich met zijn wagen snel verwijderde. Onmiddellijk werd aangifte gedaan bij de politie. Veldwachters stelden alles in het werk om den onbekende op te sporen, te meer waar bleek, dat hij met het meisje niet te noemen handelingen had gepleegd. In dn afgeloopen nacht is de politie te Hil versum er in geslaagd den automobilist te ar resteeren. Het bleek te zijn een ruim 20-jari- ge Rotterdamsche reiziger. Dinsdagmorgen werd hij naar Epe overge bracht om door den burgemeester te worden gehoord. Hij legde een volledige bekentenis af. Hij zal ter beschikking worden gesteld van den officier van Justitie, te Zutphen. Bestrijding der pornografie. De vorige week is 't eerst weer verschenen het weekblad „Pan", dat eenige weken geleden te Amsterdam wegens pornografischen inhoud in beslag werd genomen. Gisteren zou het tweede nummer verschijne, maar de politie heeft de uitgave van dit tweede nummer belet door er bij de nieuwe drukkers de Gebrs. Huisman in de Alb. Cuypstraat 205, te Amsterdam, beslag op te leggen. De oplaag die men bezig was te drukken, werd in beslag genomen. De pers werd ditmaal gedemonteerd en de deelen daarvan overgebracht naar het hoofdbureau van politie. Drie vrouwen in een tunnel doodgedrukt V. D. seint aan de msb.: Drie vrouwen van 35 a 40 Jaar hadden in de nabijheid van een dorpje in de Pyreneeën in- koopen gedaan en om naar de Fransch-Spaan- sche grens terug te keeren, kozen zij den kort- sten weg, de internationalen spoorwegtunnel Toen zij bij een bocht in de tunnel kwamen, merkten zij plotseling, dat uit de tegenoverge stelde richting een trein aankwam. Zij meenden echter, dat het een Spaanschen goederentrein was en wilden zich op het andere spoor in veiligheid brengen. Eerst op het laat ste oogenblik bemerkten zij hun vergissing doch de afstand was toen reeds te klein, om nog tij dig aan de andere zijde van de tunnel te kun nen geraken. Dt drie vrouwen werden door den trein let terlijk tegen den muur van den tunnel fijnge- drukt. Een tien-jarig zoontje bekwam wonder bo ven wonder geen letsel. Leeuwentemster door leeuw aangevallen Naar het blad „Tempo" meldt, is in den nach van Woensdag op Donderdag te Bebra in een menageriewagen van het circus Hassel, onge veer 2 uur na afloop van de voorstelling een ver woed gevecht geleverd tusschen een bruinen beer en een Berberleeuw. De woedende dieren beten zich in elkaar vast Een dierentemster, die geheel alleen stalwacht had aangezien het overige personeel reeds naar het naburige Sontra wes gegaan om daar een circustent op te slaan, waagde zich in de kooi en trachte de woedende dieren door zweepsla gen van elkaar te scheiden. 9 D leeuw sprong echter met een geweldigen sprong op den vrouw toe en bracht haar over haar geheele lichaam wonden toe. Op haar gegil kwamen gendarmes toege sneld die, met ijzeren stangen en mestvorken gewapend, de vrouw te hulp kwamen en den leeuw, die woest om zich heen beet, in bedwang hielden, totdat het gelukte, de vrouw die in on macht was gevallen, te bergen. Zij is in hopeloozen toestand naar het zie kenhuis gebracht. De beer, die ook moest worden getuchtigd, is intusschen aan zijn verwondingen gestorven terwijl de leeuw doodgeschoten werd. Voor tienduizend pond juweelen gestolen. Uit het huis van Mrs. Wilson FUmer, een dochter van lord Gueensborpugh, welk huis ge legen is aan de Hillstreet te Londen, zijn haar juweelpp, ter waarde van 10.000 pond sterling gestolen- Mishandeling in opvoedingsgesticht. Naar het „B. T." uit Hannover verneemt, heeft zich in het aan de stad Berlijn te Celle behoorende opvoedingsgesticht een geval van ongelooflijke mishandeling voorgedaan. Reeds onlangs is daar een verpleegde zoo mishandeld, dat hij aan de bekomen verwondingen is over leden. Thans is de verpleegde Adolf Hoffmann, die uit het gesticht was ontvlucht, nadat hij weer ingeleverd was, door andere verpleegden onbarmhartig afgeranseld. Men strooide daar op zout op de wonden en goot water over den gepijnigde uit. In den landdag zal Zaterdag een interpellatie over de toestanden in dit gesticht in behande ling komen. Gevaarlijk berenvleesch Tengevolge van het gebruik van berenvleesch zijn verschillende personen te Stuttgart ziek geworden. Er zijn er reeds twee overleden. Het vleesch is blijkbaar afkomstig van een jongen ijsbeer en is na gerookt te zijn in een herberg alhier als cousumptieartikel gebruikt Er werden 40 porties van verkocht. Waar schijnlijk zijn hierdoor niet minder dan dertig personen ziek geworden. Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van »DE ZEEUYVSCHE KOERIER* lm Dienste an Mutter und Kind. Dr. W. Burger verlag Herder Freiburg. Een zeer goed en degelijk boekje voor hen die belast zijn met de zuigelingenzorg. Echter wordt meer de moreel-godsdienstige zijde der kwestie belicht dan wel de medische. Schrijver doet dit op een wijze voor iedereen begrijpe lijk. In 't kort maar niettemin zeer mooi geeft hij de heiligheid van 't huwelijk ei 'e grootheid van 't moederschap weer. Als aa angsel een duidelijke onderrichting en uiteenzev(ng over den nooddoop. Waardevolle reclame. D,e bekende schrijver, de heer Johan Fabri- cius, heeft voor de firma van Nelle een boek geschreven, getiteld „De Wonderbaarlijke Avonturen van Bart je Kokliko", welk boek ver lucht is met vele penteekeningen van den au teur zelf. Het is een aeer gelukkige creatie en ofschoon als sprookje allereerst aantrekkelijk voor kinderen, zullen ouderen het om de lit teraire waarde willen bezitten. Dit boek laat de firma in drie deelen ver schijnen. Het eerste deel is thans uitgekomen. De andere twee deelen verschijnen nog in den loop van dit jzar. Elk dpel is verkrijgbaar tegen inzending van 60 achteretiketten van Van Nelle's Pakjes Kof fie. Axel. Ter graanmarkt van Zaterdag waren de prijzen als volgt: tarwe f8,—a 8,50 rogge f6 a 7,00 wintergerst f6,a f7, zomergerst f6 a f 7, haver f6 a 6,50 erwten f9 a 9,50, paardenboonen f8 a 9, dui- venboonen f9 a 10, bruineboonen f 10 a 12, lijnzaad f 14 a 16, groen vlas f0,25 a 0,07, gebookt vlas f0,25 a f0,07, gezwingeld vlas f0,40 a 0,50, aardappels f 1,00 a 1,50, stroo f 30 a 2i, boter f 1,80 a 1,90, eieren f 4 34,50. hulst, 17 Maart. Graanmarkt. Middenprijs per 100 kgr. Tarwe f8,50 a 9,-, rogge f5 a 6, wintergerst f7 a 8,—, zomergerst f5 a 6, haver f8,a 9,00, erwten fo a o,br. boonen f 10 a 12,lijnzaad f 14 a 16, karwij- zaad T a Boter per kgr. f 1,80 a 1,90, eieren per 26 stuks f 1,1.7. Veemarkt. Aan gevoerd 18 stuks rundvee, verkocht 10; 47 varkens, verkocht 38. Goes, 18 Maart. Boter f0,85, eieren f4,30. Aanvoer V.P.Z. 27027 stuks, f4,70 per 100 stuks. Rotterdam, 17 Maart Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 454 vette runderen, 250 vette en graskalveren, 103 schapen en lammeren, 1326 varkens. Prijzen voor vette koeien eerste kwaliteit fi,02 a 1,16. tweede f0,82 a 1,derde f0,74 a 0.80; ossen eerste kwaliteit f0,92 a 1,06, tweede fo,8o a 0.88, derde f0,72 a 0,78; kalveren eerste kwaliteit f 1,68 a 1,80,] tweede f1,40 a 1,63, derde f 1,16 a 1,37I schapen eerste kwaliteit f 0,76 a 0,79, tweede f0,54 a 0,66, derde f0,46 a 0,53; lammeren f0,90 a 1,varkens eerste kwaliteit f0,751 a 0,77, tweede f0,73 a 0,75, derde f0,70 a 0,72 export f0,75 a 0.79. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon van Groningsch 40O0 kgr., prijzen f 0,80 a I, van Hollandschgeel 6200 kgr., prijzen f0,82 a 1,15, van blauw 12030 kgr., prijzen fo,8o a 1,10, dauw-rood 4000 kgr. f0,65 a f0,72. Lijnzaad voer f 14 a 16, zaai fa blauw maanzaad f31 a 33, koolzaad fa karwijzaad f31 a 34, Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f1,50 a a 2,10, Zeeuwsche bonte f 1,40 a 2,10, West- landsche zand f a poters f 0,60 a 0,90, Z.- sche eigenheimers f0,65 a 0.90, blauwe f0,75 a 1,00, Brielsche kralen f0,70 a 1,40. Bravois f 1,201,70. Binnenlandsche granen. Tarwe minder ruim ter markt, lager verkocht f9,9,50. gerst (chevelier) 6,50—7' haver 5,-5,50 erwten (kleine groene) lager 8.00—900, schokkers eveneens lager 11 13.50, bruine boonen rnimer aangeboden, lager verkocht 12—13. INDIENSTTREDING 15 APRIL a.s. Brieven onder het motto «chauffeur» aan het bureau van dit blad. ^ioJ

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3