BREUKEN irin- BREDE CORSELETTEN EECLOO ST. NIKLAAS (Waas) BltllGGE tabletten Prooincienieuws. bij Griep en Influenza Gevatte Koude Rheumatiek Zenuwpijnen Hoofdpijn Kiespijn Koorts A 'f de mijnen Wilhelmscshacht n en Wilhelms schacht III Woensdagavond om tien uur door drie gewapende bandieten overvallen. De roovers schoten op de begeleiders van 't geldtransport. Een der beegleiders bekwam 'n schot in den buik. een ander kreeg een schot in het linkerdijbeen en den derde werd de linkervoet doorschoten. Een der gewonden verweerde zich nog met een stok Zijn tegenstander, die een harden slag op het hoofd ontving, sloeg daarna met de andere roovers op de vlucht. Niettegenstaande zijn verwonding, begon een der gewonden nog een achtervolging, wat tot gevolg had, dat de roovers de kist met geld, dia ze weggepakt hadden, weer wegwierpen. Viermaal ter dood veroordeeld. Na een bespreking van drie dagen werd de monteur Szmaj uit Ostrow-Kaliske, woonach tig te Westum bij Sinzig wegens een viervoudi- gen moord viermaal ter dood veroordeeld. Szmaj had in April 1921 bij Ostrow Kaliske den koopman Jacubowicz, zijn echtgenoote haarz uster en de huisknecht in hun gemeen- schappelijke woning vermoord. De daad stond in verband met smokkelarij in de grensstreek aldaar. Een filmster, belastingontduiker. Tom Mix, millionnair, cowboy en filmster, heeft voor de bondsrechtbank bekend, dat hij den fiscus tekort had gedaan. Hij kreeg een geldboete van 3000 dollar en zal verder aan de regeerinng 174.420 dollars achtestallige belas ting moeten betalen. Besmettelijke ziekten. In de week van 23 Februari tot en met 1 Maart zijn in onze provincie voorgekomen 6 gevallen van roodvonk, nl. 2 gevallen te Oost en West-Souburg en 1 in ieder gemeeten Hoek Kruiningen, St. Maartensdijk en Wemeldinge; 2 gevallen van diphteri en wel 1 te Hulst en 1 te Zierikzee en 1 geval van poliomyelitis ante rior acuta te Clinge. STOPPELDIJK. Vemeenteraad. (Vervolg). Vrijdag 28 Febr. jl. n.m. 2 uur. Instructie opzichter. Zonder hoofdelijke stem ming wordt vastgesteld eene wijziging van de instructie van den gemeente-opzichter. Benoeming opzichter. Voor de vacante be trekking van gemeente-opzichter zijn inge komen 3 sollicitatiebrieven. B. en W. bevelen voor deze betrekking aan: No. 1 A. P. Jonkheym te Stoppeldijk en no. 2 P. F. Voet te Hontenisse. Na stemming blijkt, dat zijn uitgebracht op den heer A. P. Jonkheym 6 stemmen en op den heer Voet 1 stem. Ambt. burg. stand. Aan de orde is de be noeming van een ambtenaar van den Burger leken stand, uitsluitend belast met het voltrek ken van huwelijken. De voorzitter zegt, dat door B. en W. worden aanbevolen als no. 1 de heer W. P. J. Staal en als no. 2 de heer H. C. Kerckhaert. Na gehouden stemming blijkt, dat zijn uit gebracht op den heer Staal 6 stemmen en op den heer Vereecken 1 stem, zoodat benoemd wordt verklaard de heer Staal. Op verzoek van den voorzitter deelt deze mede de benoeming aan te nemen. Brandweerbond. De voorzitter stelt aan de orde het voorstel van B. en W. tot toetreding als lid van den op te richten Provincialen Brandweerbond, hetwelk medebrengt het lid maatschap van de Kon. Ned. Brandweerver- eeniging. Het lidmaatschap van de Vereeniging be draagt f 4 per jaar en van de afdeeling even zeer f 4. Zooals uit de stukken blijkt is het op ver langen van den Commissaris der Koningin, dat de Bond zal worden opgericht en de ge meenten zooveel mogelijk zullen toetreden om meer eenheid te krijgen in het brandweerwezen door onderlinge hulp en samenwerking bij brand, zooals bij den brand te Middelburg wei noodig gebleken is. Hij gelooft niet, dat de Raad bezwaar zal maken tegen toetreding. Voor het platteland zijn aan samenwerking vele voordeelen ver bonden. Wij kunnen hier niet rekenen op even- tueele hulp van uit Rotterdam. In deze omge ving zijn in verschillende gemeenten wel goede spulten, zooals in Hulst, Zaamslag, Axel, Ter Neuzen enz. en tegen groote branden zijn wij met het tegenwoordige materiaal niet gewa pend, zoodat het noodig kan zijn gemeenschap pelijke regelingen te treffen, waartoe de hulp van de Vereeniging noodig kan zijn. De heer Kerckhaert zegt, dat er voor B. en W. nog een reden was om toe te treden. Wil zijn in onderhandeling getreden met Bosch- kapelle en Hengstdijk om voor gezamelijke re kening een motorspuit aan te koopen. Hengst dijk ziet van samenwerking af. Er is ook over gedacht over te gaan tot aankoop van brand- bluschapparaten. Wat is in deze kwestie de beste oplossing? B. en W. hebben hun keuze nog niet kunnen doen. Tegenwoordig zijn ook droge apparaten in de handel, die dus niet bevriezen kunnen; ook spreekt men van goed- koope motorspuiten van omstreeks f 1000, die zeer goed moeten zijn. Van den Bond nu kun nen wij gratis advies krijgen omtrent de meest gewenschte oplossing en dit advies kan van groote waarde zijn, want eenmaal gekocht blijft gekocht. Bovendien zijn wy slechts lid van Jaar tot Jaar. Blijkt het niet meer noodig, dan kan het lidmaatschap weer worden opge- Evenals elders hebben de communisten tè Parijs op hun «Rooden Donderdag» gedemonstreerd. Daar het ministerie van binnenlandsche zaken het echter verboden had, kwam het op de Place du Combat tot botsingen met de politie. zegd. Hij blijft het wenschelijk vinden als lid toe te treden. Ziet men hoe het thans gaat met het personeel, dan blijkt bij voorkomende gelegenheden, dat de manschappen meestal af wezig zijn. De meeste jonglui werken elders. Het beste is naar zijn meening een motorspuit met vaste bediening. De heer Staal merkt op, dat aanschaffing van een motorspuit alleen voor deze gemeente te duur wordt. De heer Baart vraagt of reeds berichten zijn ingekomen van naburige gemeenten omtrent samenwerking. De voorzitter zegt, dat Hengstdijk niet mee doet; Boschkapelle is bereid om samen te wer ken. De heer Baart zegt, dat naar zijn oordeel vele gebouwen een prooi der vlammen zouden worden als hier eens een brand uitbrak zooals te Middelburg. De voorzitter zegt, dat de heer Kerckhaert het zoo duidelijk heeft uiteengezet hoe de za ken er thans voorstaan; dat wij goed moeten uitzien bij den aankoop enz. De heer Staal merkt op, dat de heerschende meening wel is, dat vanwege de provincie de verplichting zal worden opgelegd om samen te werken. Nu is de toestand hier en wellicht ook wel in vele andere plaatsen erbarmelijk; de slangen zijn stuk, niet lang genoeg, lek enz. De heer Kerckhaert zegt, dat meer slangen op het oogenblik toch niet zouden baten omdat de spuit dan niet meer werken zou. Na deze gegeven toelichtingen besluit de Raad met algemeene stemmen tot toetreding. Hondenbelasting. Zonder hoofdelijke stem ming wordt vastgesteld het kohier der be lasting op de honden voor het jaar 1930 met de bepaling, dat de aanslagen zullen moeten zijn voldaan vóór 1 Juli 1930. Voorschot onderwijs. Ingekomen is een ver zoekschrift van het bestuur der R.-K. Maria School om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding voor 1930 ingevolge art. 101 der L. O.wet ten bedrage van f 1600. De voorzitter zegt, dat de aangevraagde som overeenkomt met het bedrag waarop het school bestuur recht heeft en stelt voor het verzoek toe te staan. Rondvraag. De heer Staal zegt, dat F. Eeman hem heeft gesproken namens de bewoners van Vogelfort omtrent de garantie die zij gesteld hebben voor het stroomverbruik. Nu de prijs voor den stroom verlaagd is zouden zij ook gaarne verlaging willen van garantiebedrag, daar er velen zijn, die het bedrag der garantie niet halen en dus van die verlaging van den stroomprijs niet profiteeren. De heer Adriaansens voelt er wel voor de ga rantie geheel te doen vervallen. De heer Staal vindt garantie op zichzelf wel goed; ook in Hontenisse is dat bepaald en ware dat hier ook overal doorgevoerd, dan zou de exploitatie veel beter zijn geweest. De heer Raes zegt, dat garantie's zijn ge steld van f 10 a f 15 door meesten; zij zijn goed ingelicht geweest. De heer Staal zegt, dat de menschen niets tegen de garantie hebben, doch zouden ook gaarne een evenredige verlaging willen, zoo als ap den stroomprijs is toegepast. De heer Kerckhaert wijst erop, dat de uit breiding naar Vogelfort is geschied op verzoek van belanghebbenden en met garantie. Hij voelt er echter wel voor om die stroomprijs te verminderen omdat ook de stroomprijs Ver laagd is. De heer Staal zou dan willen voorstellen de garantie-bedragen met 15 pCt. te verminderen, ofschoon de stroomprijs verlaagd is met nog geen 10 pCt.; de menschen zullen dan niet te klagen hebben. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Sluiting der vergadering. BIERVLIET. Na een lezing, Zaterdagavond door den heer P. Rietveld uit Den Haag alhier gehouden is een afdeeling opgericht van den Ned. Bouw vakarbeidersbond met aanvankelijk 12 leden De afdeeling omvat Biervliet en IJzendijke. GENEZING ZONDER OPERATIE GEVAAR OF TIJDVERLIES DOOR DE NIEUWE GEBREVETEERDE van den Professor Specialist Breuk heeler A. DUJIOACKAU. Belgische Firma van vertrouwen. Opgericht in 1885. UW BftflUIA w>rd^ 9'^da ernstiger, ala gjj een slecht zittende veer- of gnmmi araraat draagt; door zalke atelsals verergert gjj aw ljj li.i.verkort aw leven en kan de dood veroorzaakt worieain geval vaa beknel ie break, die Uidijke ïpraüe aoodukeljjk maakt en die nooit zonder slechte ga vol bljjft. Daarom ia het in af belang n mjjn niterat gemakkelijke apéo *la nienwaoortige apparaten en break ko saletten mat vier-inbe e regeliog m zach'e weerheffande irakking afzonde 'jjk volgens aw geval te Uten vervaar digen Door schrandere aieawaoortige verbinding, door het overdig ea 's nachts drage i van mqo vee loog toestel, vers erken de spierea en baikvlies; ea zooals aange oond door vele itaigaohrifcea bekomi mei dadelijk ha'p, va-lossing, die volbrengt de «ekere volle liga gearing met eohrifteljjke waarborg. Ziehier bewijzen Mme 89, Lmgtreiaatraat, geaeien van Maegzakking. Mme Poahoyse, 82, Leavenaohe S eenweg, Tienen; zijn moeder genezen van zakking. De heer E Welraert, langs de Vh-r t te Midd dbnrg (Vlaanderen) verklaart Ik miet n belanken voor de gene* ng door aw toestel Ik heb den oogst gedaan en vee! gewe.'kt zorder hand en gevoel niets meer. Professor si écialist DUMONCEAU geeft raad en nitleg in 't Vlaamsoh alle maanden van 9 tot 2 nar te fJUlllT den 8den ZONDAG en 2den VRIJDAG, Hotel Termond»4 Wilsonplein Zuid). den 8 >n DONDERDAG, Hotei d'Anvers, Statie. den 4Ien DONDERDAG Hotel Terminne (Statie) den 2den ZATERDAG, Hotel de Oonrtrai, 6 Statieplaata Uitlegboekje kosteloos op vraeg, Rue de la Reuse 67, Brussel. (106) vooral op den naam Sanapirin daar deze tabletten wettig beschermd zijn tegen namaak en Vervalsching. Prijs 40 en 75 et. Proefbuisjes 25 ct. Bf Apoth. ca U.ogtetca.* IICQJ

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 6