een nette DIENSTBODE C. Beaurain, Bericht van Instel. Gevraagd Agent is aangesteld Stadsnieuws. Jtandelsberiehten Landb en Veeteelt Sport en Spel. Gemengd Jftettws. Burgert. Standen Laatste berichten f Beenwonden Kloosterbalsem A dvortmntlën. Inaezonden Mededeeling. (19) „Geen goud zoo goed" De uitvoer vau paarden naar België. Sassche Boys II—Philippine 3—2. Utf het Binnenland. Een karrevr&cht doode vliegen. 15 ratten in een bed Uit het Buitenland. Brandspuit8traat 513. VERBLIJF op Woensdag 12 Maart 1930, Notaris DIMOLBYN. Ledenvergadering Coöperatie. Gisterenna middag vond alhier de algemeene ledenver gadering plaats van de R.-K. Coöp. verbruiks- vereeniging „De Volharding" U.A. in de gym nastiekzaal van de R.-K. Jongensschool. De zaal was flink bezet. Na opening sprak de voorzitter, de heer G. Goossens een inleidend woord, waarin hij o.a. een terugblik wierp op de ontwikkeling van het bedrijf in het afgeloopen jaar. De secretaris, de heer C. L. Acda las daarna de notulen, welke ongewijzigd werden goedge keurd. De heer Geerts uit Hulst gaf vervolgens een uitvoerige toelichting op punt 2 der agenda: „Voorstel van het bestuur in verband met art 34 der statuten", waarop door verschillende aanwezigen werd gereageerd. Nadat door de heer Geerts was gerepliceerd, werd het desbe treffend bestuursvoorstel met algemeene stem men aangenomen. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren J. Stofferis en de Maayer, werden daar op wijl geen tegen-candidaten waren inge komen herkozen verklaard, terwijl tot leden der Commissie van Toezicht werden benoemd de heeren c. Beaurin 'en W. Lammens, beiden te Sas van Gent alsmede de heer P. van Bam- bost uit Westdorpe. Op voorstel van het bestuur werd het divi dend voor de leden vastgesteld op 5 pCt., voor de niet-leden op 3 pCt. Medegedeeld werd, dat zoodoende in totaal f 3472,16 wordt uitgekeerd van de netto-winst, welke, na afschrijving f 5000 bedraagt. Goegevonden werd, dit dividend Zondag 16 dezer beschikbaar te stellen in de coöp. win kels te Sas van Gent, Westdorpe, Philippine en Zuiddorpe en Zondag 23 dezer in de overige filialen. Naar aanleiding van een opmerking van den heer van Assche werd van bestuurszijde toege zegd, dat aan art. 17 der statuten ten vervolge nauwkeurig de hand zal worden gehouden. De heer Beaurin bracht dan dank aan het bestuur der coöperatie voor den steun, tijdens de staking aan de arbeiders verleend en sprak de hoop uit dat de arbeiders ook in de toe komst steeds op de Coöperatie zullen mogen rekenen. Nadat o.a. door den heer Lammens nog dank was gebracht aan den heer Geerts voor diens uiteenzettingen, werd door den heer Ranschaer de opmerking gemaakt, dat de Commissie van Toezicht overbodig werd, wanneeer eventueel een accountant zou wordn benoemd. De voorzitte bestreed deze meening, er op wijzend, dat het werk van de C. V. T. niet zoo ingewikkeld was als interpellant zich dat blijk baar voorstelde. De heer Ranschaert vroeg voorts nog of met de bakkers een overeenkomst was getfoffen. zulks naar aanleiding van de lage graanprij zen. Door den voorzitter en den heer Geerts werd uiteengezet, dat het met de bakkers indertijd gepleegde overleg niet tot overeenstemming heeft geleid. De heer E. de Maertelaere (Westdorpe) be sprak o.a. nog de broodprijzen en bracht hulde aan het bestuur. Op voorstel van het bestuur werd dan: 1. Goedgevonden, dat de oude school van de Wed. Dhaene zou worden gehuurd; 2. dat men zich onverwijld in verbinding zon stellen met de Handelskamer teneinde de boe ken door een accountant te doen controleeren; 3. dat het tweede gedeelte der algemeene ver dering (vaststelling balans, wijziging der sta tuten enz.) op 6 April zou worden gehouden Voorts ging de vergadering ermee accoord, dat namens de vereeniging financieele mede werking werd toegezegd voor den bouw van de kapel, behoorende bij het door Herwonnen Levenskracht nabij Utrecht te bouwen nieuw sanatorium, zulks in samenwerking met de an dere Coöperaties in Nederland. Nadat de heer Geerts nog enkele voorloopige mededeeling had gadaan over de balans positie die hij belangrijk verbeterd noemde, sloot de voorzitter de vergadering, onder dankzegging voor de wijze waarop de discussies waren ge voerd, met den christelijken groet. R.-K. Bouwvereeniging. Vrijdagavond hield de R.-K. Bouwvereeniging „Volksbelang" een ledenvergadering. Medegedeeld werd o.a., dat de vereeniging 21 leden telde. Staande de ver gadering gaven zich nog 4 aanwezigen als lid op. Nadat drie bestuursvacatures waren aange vuld door verkiezing van de heeren de Groene, de Somer en de Caluwé, werd besloten het bestuur (dat, behalve uit genoemde heeren, nog bestaat uit de heeren M. v.i Goethem, H. van Assche, A. v. Leemput en Colpaert) te machtigen, plannen uit te werken en middelen te beramen om te komen tot woningbouw. In een nog deze maand te houden vervolg- vergadering zal het bestuur de verzamelde ge gevens overleggen, waarna de vergadering zal hebben te beslissen, wat er zal behooren te ge schieden. R.-K. Fabr. Arb. bond#„St. Willibrordus". De ze bond houdt op Dinsdag 11 Maart 's avonds 71/2 uur in het Patronaat hare jaarvergadering. De agenda vermeldt: 1. Opening en notulen. Mededeeling bestuur. 4. Bestuursverkiezing periodiek aftredend J. B. Stofferis, herkies baar. Aanvulling bestuur twee vacatures. 5. Spreekbeurt W. B. J. Kroone. 6. Rondvraag en sluiting. Koningschieting. Bij de Zaterdag gehouden koningschieting voor de leden schutters van den R.-K. Kring, gelukte het den heer Ch. Vergauwen om tijdens den 14 ronde den hoog vogel af te mikken waardoor hij koning werd der genoemde club. Faillissementen Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Opgeheven wegens gebrek aan actief: 1 Maart C. J. Lagage, Vlissingen. 1 Maart. L. van Eennennaam, Goes. 1 Maart. L. J. v. d. Have, Yerseke, vroeger Kapelle. Faillissementsstatistiek over Februari 1930. Samengesteld door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken faillissementen: Noord-Holland (exclusief Amsterdam) 27, Amsterdam 65, Zuid-Holland (exclusief Den Haag en Rotterdam) 31, Den Haag 35, Rotter dam 32, Utrecht 15, Gelderland 18, Noord-Bra bant 15, Limburg 7, Zeeland 3 Friesland 9, Groningen 6, Drente 5, Overijssel 7. Totaal over Februari 275 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 550 faillissementen. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 510 faillissementen. Uitgifte 8 pCt. Ie Hyp. obligaties. De Nederlandsche Landbouwbank N.V., Am sterdam, en de firma Lentj es Drossarts, 's-Hertogenbosch, berichten dat de inschrij ving op f 625,000 8 pCt. 15-jarige Obligaties in stukken van f 1000 en f 500 aan toonder ten laste der Silezische Provincie van de Congre gatie der E.E. Zusters van Onze Lieve Vrouw Provinciaal-Moederhuis te Breslau op Maandag 17 Maart 1930 van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur, is opengesteld bij de navol gende kantoren: Nederlandsche Landbouwbank N.V. te Am sterdam, en hare bijkantoren te Alkmaar, Breda, Eindhoven, Hoorn (met zitdag te Me- demblik), Purmerend, Roermond (met zitdag te Weert), Roosendaal (met zitdagen te Goes, Steenbergen en Zevenbergen) en Venray (met correspondentschappen te Boxmeer en te Horst) Lentjes Drossaerts te 's-Hertogenbosch. Amsterdamsche Bank N.V. te Bergen-op- Zoom (met zitdag te Goes), Heerlen Helmond (met hare zitdagen te Asten, Deurne, Gemert, Schijndel, Uden en Vegel), Hulst, Kerkrade, (met zitdag te Simpelveld), Maastricht, Sit- tard en Tilburg. De koers van uitgifte is bepaald op f 100 De officieele noteering ter beurze van Am sterdam zal worden aangevraagd. Exemplaren van het prospectus en inschrij vingsbiljetten zijn bij de inschrijvingskantoren verkrijgbaar. Denk niet gering over beenwonden. Bij den last komt het gevaar, wanneer ze niet 1 zorgvuldig worden behandeld. Akker's 1 Kloosterbalsem op de wonde, verzacht 1 de pijn, bevordert de vorming van nieuwe weefsels en werkt ontsmettend. Akker's In aansluiting op het bericht in een onzer vorige nummers inzake de uitvoerbeperking van paarden naar België zij noggemeld.dat de uitvoer mag plaats hebben op den I2den en den 28sten van iedere maand,, (Valt op die dagen een Zon- of feestdag dan op den voorafgaanden dag.) Kleinvee-Centrale. e Instelling van den Bred. Dioc. Werkl. Bond, gevestigd, Spoorstraat 7 Breda. Deze instelling, die een zegen mag genoemd worden voor den Katholiek georganiseerdcn arbeider vooral op het platteland hield dezer dagen te Breda haar vijfde jaarvergadering. Uit het 5-jarig verslag stippen wij aan, dat de Centrale op 31 December jl. 21 afdeelingen telde met een ledental van 487. Verzekerd wer den 3338 varkens, 16 zeugen en 66 geiten. Uitkeering werd verstrekt voor 90 groote varkens, 42 biggen, 1 zeug en 9 geiten. In 7 gevalleh werd uitkeering verstrekt voor vleesch dat na slachting ongeschikt bleek voor de con sumptie, terwijl in 114 gevallen veeartsenij- kundige behandeling door de centrale werd in geroepen. De uitkeeringen bedroegen: voor groote var kens f 3616.88, voor biggen f 402.10, voor afge keurd vleesch f 70.59, voor veeartsenijkundige behandeling f 683.95, voor naastingskosten f 153,23, voor geiten f 144,. Uit de voorschot- kas, voor aankoop van biggen, werd een bedrag van f 180, verstrekt. De gekweekte reserve be draagt f 1802.44. Hoewel nog een vrij-jonge instelling ver dient zij alle waardeering en vertrouwen en is zij een zegenrijke instelling van de Katholiek georganiseerde arbeiders in het Bisdom Breda. V. T. B. Afdeeling Selzaete De V. T. B.-afgevaardigde voor Zelzaete ver zoekt ons plaatsing van het volgende: Hierbij worden de leden van .den Vlaamschen Toeristenbond van Selzaete en omliggende vriendelijk en dringend uitgenoodigd tot de eerste voordracht van onze afdeeling De heer van Overstraeten, leeraar M. O. te Aalst, en algemeen ondervoorzitter van V. T. B komt ons spreken over Fransch Vlaanderen! De heer van Overstraeten is in V. T. B.-mid^ dens bekend als een zeer goed spreker. De aan trekkelijkheid van zijn voordracht zal hij nog verhoogen met een aantal bij de spreekbeurt passende lichtbeelden. We durven te betrouwen dat al onze aange slotenen op die eerste samenkomst van V. T. B. zullen aanwezig zijn. Vriendelijk verzoeken we ze ook zoo veel mogelijk niet-leden mee te brengen. Onze voordrachtavonden, en in het goede seizoen onze uitstapjes, moeten onze beste propagandamiddelen zijn. Tijdens de vergadering worden enkele voor uitzichten meegedeeld voor dezen zomer. V. B. T.ers. weest op post De voordracht gaat door op Dinsdagavond, 11 Maart te 8 uur stipt, in het locaal CAM- BRINUS, Franz Wittoucklaan. Gisteren had alhier de aangekondigde voetbalwedstrijd Sassche BoysPhilippine plaats welke een zege voor de Boys werd. Na getost te hebben spelen de Boys het eerst met de wind en de zon in de rug. De eerste aanvallen zijn voor de Sassenaars, doch leveren geen sucoes op. Nu krijgen de Boys een corner te geven welke door de mid-voor op schitterende wijze wordt inge kopt .1 o Thans komen echter de geel-zwarten in den aanval, waardoor een worsteling voor het Sassche doel ontstaat. Uit deze worste ling ontstaat een penalty, welke door Phi lippine wordt naastgezet. Nogmaals wordt een penalty gemaakt welke hetzelfde lot ondergaat. De Boys die echtej het gevaar inzien, verbeteren zich, en thans volgt aanval op aanval op het vijandige doel. Uit deze aan vallen weet A. Hamelinck nogmaals te sco ren. 2o. Met deze stand kwam de rust. De thee schijnt de Boys niet erg bevallen te zijn, want Philippine valt keer op keer zeer gevaarlijk aan. Alhoewel deze aanvallen, breken de Boys door en de rechtsbuiten scoort het derde doelpunt. Thans is de beurt aan «Phivo», die mooi aanvalt en de Sassche keeper het nakijken Weer valt Philippine aan, doch er ontstaat een penalty welke door de zwart-gelen wordt ingezet. De Boys waren nu oogenschijnlijk uitgespeeld, doch het einde kwam met 3—2 in het voordeel der Boys, TUUR DE SUPPORTER. Een taart met een bijsmaakje. Een jongeman te Middelburg kreeg een taart thuis gestuurd. Op zich zelf niets bijzonders. Evenmin was het iets bijzonders dat deze taart volgens de regelen der kunst was „opgemaakt" en voor velen, die het product van nabij be keken, onweerstaanbaar was. Het bijzondere was echter, dat, toen een der huisgenooten zich er aan te goed zou doen, deze allerlei leelijke gezichten begon te trek ken, waaruit bleek, dat een en ander hem minder goed was bekomen. Indeirdaad moet de taart, van boven en van onder met pannekoek bedekt, met minder edele stoffen gevuld zijn geweest. De politie werd van deze fopperij in kennis gesteld, en de keuringsdienst van waren zou de lekkernij aan een onderzoek onderwerpen. Vermoed wordt, dat de taart van een vroe gere verloofde des jongemans afkomstig is. Op last van het gemeentebestuur te Doetinchem is de stadstoren van vliegen ge zuiverd. Na afloop der werkzaamheden was meer dan een karrevracht doode vliegen verzameld. Bij den landbouwer C. van Rasteren te Veldhoven zijn niet minder dan 15 groote ratten in een bedstede gevangen. De man zal nu voortaan rustiger slapen, meent hij. Renbaan door publiek bestormd. Evenals een paar Zondagen geleden te Vin- cennes is het Zondag jl. te Marseille op de ren baan tot opstootjes gekomen. Het publiek maakte zich nijdig over een be slissing van den scheidsrechter, die een favorit welke tweehindernissen niet had genomen, van den overigen wedstrijd uitsloot. Het brak door de afzetting der politie heen en kwam op het veld, waar het banken en hin dernissen op een hoop wierp en in brand stak. Eerst tegen den avond slaagde de politie er in, het publiek van het veld te verdrijven en kon de brandweer haar werk beginnen. GRAAUW. Huwelijks-aangiften: 28 Februari. Cornelis Durihck. 30 jaar weduwnaar en Rosalia Alber- tina Eysackers, 27 jaar jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7. Petrus Johannes Thuy, 62 jaar weduwn. en Anna Maria Sera- phina Magnus, 62 jaar weduwe. Geboorten. 3. Maria, dochter van Desire Adrianus van Waterschoot en Sosalie Moldus. 8. Cyrille Joannes, zoon van Rene Joannes Kips en Maria Eugenia Ferket. 9. Irma Melanie, dochter van Petrus Emilus van Eerdenburgh en Irma Maria de Blieck. 21. Hubertus Fran- ciscus, zoon van Johannes Franciscus de Rooy en Elisa Petronella d'Hont. Overlijden. 28. Jan Francies Strydonck, echt genoot van Rosina Dorothea Delein, zoon van Charles Ludovicus Strydonck en Carolina de Schepper, 75 jaar DE XXIIe NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Het voorbezoek der journalisten. Hedennamiddag ten 2,15 uur werd in de Conversatiezaal van de Stichtsche Industrieele Club (Jaarbeursgebouw) voor een groote schare journalisten nit binnen-en buitenland door den heer W. Graadt van Roggen, secretaris-generaal van de Nederlandsche Jaarbeurs een korte inleiding gehouden over de 22e Jaarbeurs, waarbij in het bijzonder ook gewezen werd op de groote beteekenis van het tweede vaste Jaarbeursgebouw. Na afloop hiervan werd groepsgewijs een rondgang gemaakt over de beurs en een be zoek gebracht aan de Internationale Ten toonstelling van de Vereeniging van Direc teuren van gemeentewerken in Nederland, waarna een gezellig samenzijn plaatsvond in de zaal van de Stichtsche Industrieele Club, Ten 6 uur vereenigde men zich aan een maaltijd in Jaarbeurs restaurant. voor dag of dag en nacht. DEKKER—VERMEULEP, Axel (9) Ondergeteekende verklaart dat hij van af 6 MAART 1930 door de If.V. de Centrale Volksbaak als en dat hij eiken Zondag na de Hoog mis van 11 uur tot 12 uur zitting houdt in het Patronaat. Sas van Gent, 8 Maart 1930. (20) De HOFSTEDE in den Paulus- polder onder de gemeente Stoppeldijk eigendom van den heer AUG. C. TOTTE—van Linden, is Ingesteld als volgt Koop 1. De Gebouwen, Op en met 3.50.80 H.A. (7 gem. 262 roeden) Erf, Toln, Boomgaard, Wei- en Bouwland aan den Polderweg aldaar, op f 7280,— Boomprijs f 500, Koop 2. 3.28.65 H.A. (7 gem. 113 roeden) Bonwlaod nabij den Vogeldijk aldaar, op 6500, Koop 3. 3.21.80 H.A. (7 gem. 66 roeden) Bonwlaod aan den Ravensweg aldaar, op f5260, Koop 4. 4.09,70 H.A. (9 gem. 58 roeden) weiland, Bouwland en Dijk, van- en aan den Margret- schendijk aldaar, op f 5260, Boomprijs f 300. Koop 5. 5,34 aren Grond, in erf pacht bij A. Dankaart—de Rijk. Koop 6. 1,70 are Grond, in erfpacht bij Aug. Mahu. des namiddags 3 uur, in het café bij den heer D. FassaERT te Rapenburg, Stoppeldijk. (49) Mits toestemming van Eigenaar kan in pacht volgen circa 7 maal 44,56 A. Bouwland in den Paulus- polder.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3