Boeken Zijdschr. Rechtszaken. Sport en Spel. Laatste berichten Marktberichten Ongeluk. Nabij de Axelsche Sassing viel zekere J. van zijn fiets en brak daarbij een sleutelbeen. Hij werd ter verpleging naar het ziekenhuis te Sluiskil overgebracht. V. V Z F Maandag jl. hield de Vereeni- ging van Zeeuwsche Fokkers van het zware Trekpaard een goed bezochte vergadering in de bovenzaal van den heer H. P. Diele- man alhier, onder voorzitterschap van den heer Ph. J. van Dixhoorn. Er waren inge komen 2 verzoeken om het terrein en ge bruik van materialen. Het eerste van eenige leden van het N. T. S. voor een eventueel in Juni te houden veulenkeuring uitsluitend voor N. T. S.-leden. Dit werd zonder stem ming toegestaan, onder mededeeling, dat zulks aan de Z. B. S.-leden ook zal worden toegestaan, als het gevraagd wordt. Ingezonden Wededeelinc <32) BRONCHITIS U overvalt, akkep^ABDU§Iu^^ \ABQU5IR00P-I0m"t^£^ De ledenvergadering der Suikerfabriek „Zeeland" beeft boaloten niet te llquideeren. waarvan de overledene lid was, kransen wer den medegedragen. Aan het lijkenhuis werd in de Fransche taal het woord gevoerd door een collega en vriend van den ontslapene. In den stoet merkten we o.a. op de directeur der fa briek, bijna het geheele personeel van het bu reau en tal van werklieden. Bbker gewonnen. Door den heer A. J. de Krijger werd Vrijdagavond de prachtige be ker gewonnen, uitgeloofd door den heer A. Standaerd, voor het kampioenschap der bil- j&rtciub te Terneuzen. öekerschietïng. Bij de punten schieting de zen winter gehouden in de zaal van A. de Krij ger, wist de heer Fr. Koole, alhier, de meeste punten te behalen en alzoo beslag te leggen op den fraaien beker. Geslaagde uitvoeringen. De door Kunst en 1 Vermaak" gegeven uitvoeringen op Zondag en 23 Februari ten bate van hot jongenapa- tronaat zijn prachtig geslaagd. Beide avonden j was de zaal der St. Antoniusschool propvol en j Oogstten de. spelers grooten bijval Er werd goed spc-1 te zien gegeven en de grimage, verzorgd door den heer de Potter uit St. Jansteen, droeg niet weinig tot het succes bij. Woningbouw en bouwgrond. Men meldt ons: In de Stroodorppolder zullen wederom enkele woningen gebouwd worden Naar verluidt denkt de heer v. A., grondbezitter te Sas van Gent, or ernstig over, ook bouwgrond drpcnibAl te stel len langs de straat, Ioopende door „het Vaatje" tusschen de spoorlijn Gent-Terneuzen en den dijk van dezen polder nabij Stroodorp. Het drukke verkeer. In verband met het drukke verkeer over de voetbrug, vooral wan neer de fabrieken sluiten, waren de laatste da gen maréchausseés op post om het verkeer te regelen. Dit is wel een goede maatregel om on gelukken te voorkomen, want werkelijk met al die bussen, voertuigen en rijwielen is deze voorzorg niet overbodig. Kregen we nu spoedig ook maar electrische kracht om de brug te draaien! ZUIDDORPE. Wegenverbetering. Naar wij vernemen is de Provincie bereid een renetloos voorschot te verstrekken van 60.000 voor de verbetering van den weg Zuiddorpe Koewacht. STOPPELDIJK. Uitslag schieting. Aan de gehouden schieting op de bovenzaal van den heer Fassaert namen 52 schutters deel. De hoogvogel derd afgescho ten door D. Frijzer Boschkapelle, de zijvogels door L. Lambert Boschkapelle en Jos. Menu te Kloosterzande, de kallen door C. Wentseler Stoppeldijk en Jos. Pierssens Boschkapelle. Diploma. Den jongenheer G. Polfliet behaal de dezen dagen zijn diploma Boekhouden voor de practijk bij de Arnhemsche School voor Schriftelijk Onderwijs. HULST. Door solidariteit Zekerheid" Men meldt ons „Door Solidariteit Zekerheid", ziekenkas van het personeel der firma Ls van Waesberghe- Janssens te Hulst, hield Vrijdagavond, hare Al- gemeene jaarlijksche vergadering, in de verga derzaal van het hoofdkantoor der firma onder leiding van den voorzitter, den heer Louis van Waesberghe. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal le den was gestegen van 32 tot 33. In den loop van het jaar werd besloten de uitkeering ingeval van ziekte te brengen van 70 op 80 terwijl bovendien de doktersre kening wordt betaald echter tot geen hooger bedrag dan y4 van het ziekengeld. Op 12 Februari jl. werd onder de leden een stemming gehouden over het al of niet aansluiten bij de Bedrijfsvereeniging. Het re sultaat der stemming was dat tot aansluiting werd besloten. Conform artikel 3 van het Reglement der B. V. heeft de onderneming het recht de helft van de bestuursleden aan te wijzen. De firma wenschte echter voorloopig van dit recht geen gebruik te maken zoodat de keuze van het be stuur geheel aan het personeel werd overge laten. Tot bestuursleden werden bij enkele candidaatstelling de aftredende bestuursleden nl. $e heeren J. F. van Heuckelom A. P. A. van de Walle, L. R. van den Bogaert en A. P. J. van Oers herkozen. De heer Louis van Waesberghe gaf er de voorkeur aan het voorzitterschap te blijven waarnemen en niet over te dragen aan een gevolmachtigde. Bij de rondvraag dankte de heer van Heu ckelom, eerste procuratiehouder der firma, den Voorzitter en sprak den wensch uit hem nog lange jaren als voorzitter, in het belang der ziekenkas werkzaam mogen te zien. In den loop van den dag was het personeel het gebruikelijke, telkens stijgend aandeel in de winst uitbetaalde, wat niet weinig bijdroeg tot een feestelijke stemming. Met eene goed georganiseerde ziekenkas, aan deel in de winst en last not least een flinken kindertoeslag geeft de firma Ls van Waesber- ghe-Janssens blijk van maatschappelijken zin en medeleven met haar personeel. Vandaar een uitstekende verhouding tusschen de pa troons en hun personeel. Goed afgeloopen. Zaterdagmiddag werd de 2y2-jarige v. d. H. alhier in de Lange Nieuwstr. door een vrachtauto aangereden. Wonder bo ven wonder kwam de kleine er zonder noe menswaardig letsel af. Teerdag. Ter gelegenheid van haar jaarlij fe lsen gasontploffing \trwoesttt te Brussel een magazijn in etn der volkswijken, waarbij twee personen gewond werden. schen teerdag maakte de Kon, Harmonie al hier Zaterdag een muzikale wandeling door de gemeente. ABSDALE. Prijspiering Zondag had bij den heer J. F. de Roos de laatste winter-prijspiering plaats met den volgenden uitslag: 1 P. de Blok, 2 J. F. de Roos, beiden alhier, 3 Cam. de Blok Heikant, 4 Aug Ferket, 5 L. de Rechter, 6 Alw. Cock- lieijt allen alhier, Extra kamp. L. de Rechter alhier. LAMSWAARDE. Kampioenschap. De v.v. „Oranje" is thans definitief kampioen der 3e klasse Z.V.B. AXEL. Het tweede verzoek was van de V. V. V. te Axel voor het honden van een concours- hippique op 2en Pinksterdag. Ook dit werd onder bepaalde voorwaarden toegestaan. De rekening en begrooting werden goed gekeurd. Er was een batig saldo van ruim 424 waaruit een reserve zal worden gevormd van f 200 om te komen tot aflos. Voorts zullen pogingen worden aangewend om in samenwerking met de vereen. „Door Eendracht Sterk" te Hontenisse en „Rust Roest te Oostburg, een Zeeuwsch-Vlaamsche paarden tentoonstelling te organiseeren en daarvan een film te doen maken van 5 a 600 M. lengte. De heeren F. B. van Acker, B. C. Puylaert en A. de Bruijne werden als bestuursleden her kozen. (Ax. Crt.) Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van >DE ZEEUWSCHE KOERIER* Boekzaal van 15 Februari bevat uitsluitend boekbesprekingen (nrs. 6223 t./m. 6313). Verschenen is het eerste nummer van het orgaan der Nat. Fed. Het Wit-Gele Kruis en Het R.-K. Limb. Groene Kruis. De redactie (Chr. Mol, arts, Etten N.B. Hoofdred. P. v.d. Heyden, arts, 's Bosch en C. J. Terwisscha van Scheltinga, Utrecht) leidt het nieuwe orgaan als volgt in: Een verblijdend teeken! Dat de behoefte aan een degelijker en uitgebreider Wit-Gele Kruis- Orgaan algemeen gevoeld werd; een behoefte die geen phrase is, maar zoo nadrukkelijk en herhaaldelijk tot uitdrukking kwam in den laatsten tijd, bij besturen en op vergaderingen, dat ze groeide tot een eisch! Verblijdend, om die uiting van ernstig werken en intensief or ganisatieleven over de geheele linie. Een verheugend feit! Dat aan die behoefte kon worden voldaan door het bestuur der Nat. Federatie, en dat thans in plaats van het vroegere „Wit-Gele Kruis" en d$ „Mededeelingen" van het R.-K. Limb. Groene Kruis, het eerste nummer ver schijnt van „Katholieke Gezondheidszorg" als nieuw orgaan: Met zijn embleem dat allen lief is, om het kruis en om de kleur van Rome. Met zijn leuze die ons heilig is, om zijn heel-ons-streven-omvattende beteekenis. Met zijn nieuwen naam, die een program beteekent, Met zijn nieuw uiterlijk, waarvan de nieuwe uitgever de goede verzorging waar borgt. Met zijn nieuwen inhoud waarvoor de nieuwe redactie geen waarborg geven kan, maar wel de toezegging van haar ernstig po gen te verwezenlijken, wat de nieuwe uitgave noodig maakte, en wat de nieuwe naam in zijn uitgebreidste beteekenis doet ver wachten. Met zijn nieuwe redactie, die rekent op de hulp van allen om Kath. Gezondheidszorg groot te maken. 't Nieuwe jaar, begonnen met nieuwen moed en met een nieuwe daad, moge een ge zegend jaar zijn? Voor 't Wit-Gele Kruis in 't algemeen, voor zijn orgaan in 't bijzonder. En voor elk van haar leden en lezers! In cruce salus! INHOUDSOPGAVEN Tijdschrift voor R.-K. Ouders en Opvoeders: Dva Tovarysjtsji: Uit het land der Sovjets. U: De vijand binnen de muren. Commensaal: Brieven van 'n permanente heer-op-kamers. Anny Hulsmans: Wat laten we ons meisje worden? A. H.: Kleine Kunst. Jan B.: De onte vreden erfgenaam. Er was eens.. Uit wat an deren zeggen. Uit de Tijdschriften. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 24 Februari werden o.a. de volgende vonnissen uitgesproken Vernieling A. A. A., 33 jaar, arbeider Zuid dorpe, ƒ50 of 50 dagen hechtenis.; Valschheid in geschrifte: K. W., 30 jaar, tij delijk rijksklerk Sluis, 4 maanden gevangenis straf voorwaardelijk proeftijd 3 jaar. Sassche BoysSelzaete 51 Zondag jl. had onder begunstiging van een prachtig voetbalweertje en onder belangstel ling van buitengewoon veel supporters, de match Sassche BoysSelzate plaats. De Boys winnen den toss en wenschen tegen den wind en met de zon in den rug te spelen. Aanvankelijk gaat het spel op en neer, doch de Boys weten zich op de hun kundige manier vrij te spelen waarvan Renique gebruik maakt door uit een schuiver de Boys de leiding te geven. Selzaete, die dit evenwel niet kon slik ken maakte eenige oogenblikken later gelijk. Nu komen de Boys echter vqortdurend in de meerderheid, doch de Sedzaete-keeper stopt alles. Een mooie voorzet van Dhooge wordt op gevangen door Michielsen, die ovezet naar Re nique, die de vijandige keeper het nakijken geeft. 21. Nu nog eens P. Stouthamer en 'dan weer lenique, en de rust komt met een 41 leiding oor de Boys. Na de thee spelen de Boys met den wind. Sol aete komt thans in de meerderheid, doch de .'.assche achterhoede is onwrikbaar. Even voor iet eiade krijgen onze Boys nog een corner te .even, welke op z'n Renique's wordt ingekopt, iet einde kwam dus met een 51 zege voor de ïoys. Deze match blonk vooral uit door liet eer ugge spel en sportiviteit van beide elf- allc-n. VOETBAL Z.V.B. AxelRreskens 01 Zondag jl. had de laatste match van de corn et. tit Z. V 15. Ie Klasse B. plaats nl. tusschen eel- Breskei i.* leze match werd een zege voor Ereskens. Het iel der beide partijen was zeer onvoldoende >nze Boys komen met hun 12 punten dus, in- !'en Breskens, met 13 punten, de 2 strafpnn- en worden toegewezen, op de tweede plaats. Axel is definitief kampioen met 14 punten. TUUR DE BTIPPhPTp!'( de prikkelende hoestbuien U zoo benauwd maken en het slapen be letten, grijp dan naar de slijmop- lossende, hoeststillende Akker's Abdijsiroop, welke Uw adem haling weer diep en vrij maakt. l1. nieuw*- J! „stollen tot gemakken! .Jl Na een verblijf van drie weken te Oberst-, dorf is H. M. de Koningin en Prinses Juliana met gevolg gisteren in de Residentie teruggekeerd. De Rötterdamsche Rechtbank heeft gisteren de derde behandeling van de moordzaak- Lans reeds beëindigd. Uitspraak is bepaald op 11 Maart a.s. Het kabinet-Chautemps is gisteren met 292 tegen 277 stemmen ten val gebracht. Rotterdam, 24 Febr. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 543 vette runderen, 225 vette en graskalveren, 263 schapen en lammeren, 1242 varkens. Prijzen voor vette koeien eerste kwaliteit f1,05 a LI8» tweede fo,8o a 1,04, derde f 0,74 a 0,84 ossen eerste kwaliteit f 0,92 a 1,08, tweede f0,82 a 089, derde f0,72 a 0,79; kalveren eerste kwaliteit f1,72 a 1,86, tweede f1,40 a 1,67, derde f 1,16 a 1,38; schapen eerste kwaliteit f 0,68 a 0,80, tweede f0,55 a 0,66, derde f0,46 a 0,54; lammeren f0,95 a 1,05; varkens eerste kwaliteit f0,69 a 0,78, tweede f0,59 a 0,68, derde f0,50 a 0,58; export f0,73 a 0,83. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon van Groningsch 13000 kgr., prijzen ^0,80 a 1,05, van Hollandschgeel 3800 kgr., prijzen f0,90 a 1,30, van blauw 13050 kgr., prijzen fo.8o a 1,15, dauw-rood 2600 kgr. f0,73 a f0,80. Lijnzaad voer f17 a 18, zaai fa blauw maanzaad f21 a 22, koolzaad fa karwijzaad f 30 a 31. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 1,30 a a 2,30, Zeeuwsche bonte f1,30 a 2,30, West- landsche zand f a poters f0,70 a 1,00, Z.- sche eigenheimers f 0,80 a 1,10, blauwe fi,a 1,20, Brielsche kralen f 1,00 a 1,40. Bravo's f 1,201,70. Binnenlandsche granen. Tarwe minder ter markt, vrijwel onveranderd verkocht f9.50 10. In bijzondere gevallen iets meer betaald. Gerst flauw gestemd f6,507. Haver onver anderd f66,75. Peulvruchten van niet vol doende beteekenis ter markt aangevoerd. Hulst, 24 Sept. De aanvoer was ruim. Tarwe f9.50, rogge 7, gerst 7, haver 6, erwten IO, lijnzaad 17. GOES, 25 Febr. Boter f 1,eieren f4,50 Aanvoer V.P.Z. 17743 stuks, f 4,80 per honderd stuks.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3