BOUWLAND GORDIJNEN Maandblad EEN HOFSTEDE, DIENSTBODE. Aanbesteding. f6.25 Rechtszaken. Surgerl. Standen Gemengd JTteuws. Laatste berichten Advmrtontiftn* Nathalie Eugenie Boossens-Minnaert Gevraagd tegen 1 April a.s. een Rinke, nette V Het bouwen van een WOONHUIS J. HENNINK, Doaderdag 6 Maart 1930, 1300 zware sparren 500 boontollen 1010 bus droge mutsaard; Maandag 3 Maart 1930, 3.69.00 H.A (8 geni 88 roeden) Fa J. L JUKRY SLAAPKAMERS rractische Gemeente-politiek. Het eenige orgaan voor R.-K. Raadsleden en allen, die belang stellen in practische gemeente politiek. Dit maandblad houdt 0 op de hoogte van alles, wat er np bet gebied der gemeente-politiek omgaat. Hoogst deskundige medewerkers. Uitstekende voorlichting. Abonnementsprijs 12.25 per jaar frames per post ABONNEERT U OP DE ZEEUWSCHE KOERIER Uit het Buitenland. Westkade Henteaisse zal, ten verzoeke van den heer EDEM. VAN GASSEN, op Noordstraat - TER NEUZEN. Extra voordeeliq AFGEPASTE voor Woenhnis, Scbnnr, Var- fcenshokken en verder aanbebeoren Erf, Tnia, Boomgaard, Bouw- en Weiland in den Pauluspolder. ge meente Stoppeldijk, ter grootte van 14,10,95 H.A. (31 gem. 199 roeden), verdeeld in vier koopen als Volgt De Hofstede, op cn met 3.50,80 H-A. (7 gem. 262 roeden) erf, tuin, boomgaard, wei- en bouw land in den St. Apolonishoek aan den Polderweg aldaar, kad. sectie B nos. 374, 381, 548,552, 553. 554 en 1040. Instel op Dinsdag 4 Maart 1930, VerblijF op Woensdag 12 Maart 1930, Winterteenen KLOOSTERBALSEM te maken. Boven gekomen, begon de boom te wankelen en eer B. een vijftal sporten terug- was gegaan viel de boom. De man sprong van groote hoogte van de ladder en bleef bewe gingloos liggen. Per kruiwagen werd de onge lukkige naar huis gebracht, terwijl medische hulp werd ingeroepen. HONTENISSE. Ladelichter. Vorige week is door een zekere v. d. A. uit Rotterdam uit de winkellade bij de famlie v. D, alhier, een bedrag van 10 ont vreemd. Het gelukte, den dief te achterhalen. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente zal morgen (Dinsdag) om twee n.m. in openbare vergadering bijeenkomen. Vuilnisbelt. Door B. en W. wordt aan den raad voorgesteld een stuk grond in huur te nemen en dit in te richten voor vuilnisbelt. Electrificatie. Ged. Staten hebben goedkeu ring verlend aan het uitbreidingsplan voor het electrisch net naar Hoek en Bosch. Consultatiebureau. Teneinde de moeders van Lamswaarde-Kuitaart enz. in de gelegenheid te stellenn om het consultatiebureau voor zui gelingenbescherming te bezoeken heeft het Wit-Gele Kruis besloten een autobus te huren waarmede 's-Woensdag om de veertien dagen gratis een rit naar het bureau kan worden ge maakt. GROEDE. Opheffing stembureau. Do gemeenteraad alhier besloot, het stembureau van Kruiscfijk op te heffen, aangezien het aantal ingezetenen der gemeente Groede in genoemde wijk door de annexatie van die buurtschap door de ge meente Breskens, sterk is afgenomen. NIEUW NAMEN. Jaarfest R.-K. Vrouwenbond. Donderdag vier de de R.-K. Vrouwenbond alhier zijn jaarfeest. Nadat 's-morgens een H. Mis was opgedra gen vereenigden des avonds de leden zich aan een gemeenschappelijken maaltijd. De K.J.V. luisterde den avond met een paar aardige too- neelstukjes en voordrachten op. SCHOONDIJKE. Muziekvereeniging. De heeren A. Haartsen en F. van Rosenvelt zijn benoemd tot bestuurs leden van de muziekvereeniging alhier. P. T. T. Tot ambtenaar bij den postcheque en girodienst is benoemd mej. D. J. Odink al hier. ZUIDZANDE. Zaaiwedstrijd. Vanwege de leden van den bond van oud-leerlingen van landbouwcursus sen in West Zeeuwsch-Vlaanderen zal een zaai wedstrijd worden gehouden. OOSTBURG. Keuringsdag. Vanwege de Fokcentrale zal op 26 Februari a.s. een keuringsdag van jonge vol bloed stieren worden gehouden op de weide van de familie A. de Smit. Groene Kruis. Tot bestuursleden van het Groene Kruis zijn benoemd de heeren A. I. Buskop en Risseeuw-Mazure en mej. A Eldik Thieme. BIERVLIET. Boerenleenbank. In de vorige week in het café van Ch. v. d. Waeter gehouden jaarver gadering van de Boerenleenbank alhier werd het jaarverslag 1929 uitgebracht. Het aantal leden steek tot 94. Ingelegd was door de leden in rekening-cou rant f 175881,36 en aan credieten was door dc bank in rekening-courant verstrekt f42009,31 Aan voorschotten was verstrekt f 141,225 en in de spaarbank was ingelegd f 147,487,02. Het reservefonds steeg tot f 1060,64. De heeren F. Ceulenaere en R. Wijffels werden met algemeene stmmen herkozen. HOOFDPLAAT. Opbrengst bloempjesdag. De bloempjesdag welke alhier ten bate R.-K. Zuigelingenbe scherming werd gehouden, bracht f44.90 op. AARDENBURG. Burgergasthuis en -Weeshuis. De vorige week publiek geveilde roerende goederen van het Burgergasthuis en -Weeshuis alhier heb ben ongeveer zes duizend gulden opgebracht. Ongeluk. De zoon van J. N. alhier had het ongeluk in den stal een slag van een paard te krijgen tengevolge waarvan hij met een ge broken been werd opgenomen. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 14 Februari werd o.a. de volgende zaak behandeld: L. de B., 68 jaar, koopman te Axel, thans gedetineerd, werd verdacht dat hij op 28, 29 en 30 Januari 1930 te Middelburg zonder mid delen van bestaan heeft rondgezworven. Eisch en uitspraak 3 dagen hechtenis en 3 maanden Rijkswerkinrichting. In de zitting van 2 lFebruari werd o.a. de volgende zaak behandeld A. J. de M., 22 jaar, schoenmaker te Sley- dinge (B) gedetineerd, werd ten laste gelegd dat hij op 26 Dec. jl. te Oostburg een geldsbe drag van pl.m. f 30, toebehoorende aan J. Ros- sier, heeft weggenomen. Eisch: 4 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. P. C. Adriaanse bepleitte clementie. Het doodelijk ongeval te Sluiskil. Op 26 November van het vorige jaar had op de bouwwerken van de amoniakfabriek te Sluiskil, onder Axel een doodelijk ongeval plaat Doordat een kabel van staaldraad waarmede een z.g. betonbak gevuld met cement, omhoog werd geheschen brak, kwam de bak naar be neden te vallen en trof deze den 15-jarigen werkman O. en wel zoodanig, dat deze kort na dien aan de opgeloopen kwetsuren bezweek. Een door de politie opgemaakt rapport ver meldde dat de kabel ondeugdelijk was en groo- tendeels versleten op grond waarvan de Justi tie een vervolging tegen den uitvoerder van het werk, instelde. Deze zaak diende 21 Februari voor de recht bank te Middelburg. Als verdachte stond terecht W. J. P., 39 jaar uitvoerder van betonwerken wonende te Axel. Het O. M. eischte 3 maanden hechtenis. SCHOONDIJKE. Geboorten. 23 Januari. Janneke, d. van I. Eekhout en S. S. Dierkx. Overlijden. 1 Januari. Willem Jacobus Per- reis, 66 j., echtg. van E. van de Walle. 5. Jozina Adriana de Bruijne, 74 j., echtg. van A. Ver- hage. 11. Adriana Johanna van der Ginst, 69 jaar, ongehuwd. 19. Frangois Verhage, 51 j., echtg. van S. Haartsen. Loop der bevolking. De loop der bevolking was in deze gemeente gedurende de maand Januari als volgt: Ingekomen zijn: A. P. Provoost van Groede, D. Lere van Oostburg, P. Pladet van Biervliet, de Vries-Balhuizen van Amsterdam, L. Hin- dersmann van Lethe Ahlhorn. Vertrokken zijn: F. Bakker naar IJzendijke, C. G. J. A. Stalens naar St. Kruis, Z. G. Min- naert naar Groede, E. E. A. de Bats naar Bre da, G. L. de Poorter naar Hoofdplaat, W. Bee- rens naar Axel, F. B. Verbuijt naar Biervliet, F. de Bruijne naar Vlissingen. Geboorten. 21 Januari. Suzanna Janneke, d. van A. Dieleman en E. Scheele. WATERLANDKERKJE. Ingekomen personen gedurende de maand Januari in deze gemeente. O. J. Timmerman en M. Timmerman, beiden van Oostburg. Vertrokken zijn: E. F. Martens naar Sluis, M. van de Navoy naar IJzendijke. Gasontploffing te Brussel. Een hevige gasontploffing had Zondagoch tend te Brussel plaats in een fabriek in de rue de Flandre, De eerste en tweede etage werden uiteengeslagen en zijn gedeeltelijk ingestort. Vier personen werden bij de ontploffing ern stig gewond en zijn naar het ziekenhuis over gebracht. Op de ontploffing volgde een begin van brand. Alle ruiten van de huizen in de omgeving- zijn gesprongen. Proces over een testament. Een dame had aan het Fransche ministerie van onderwijs haar vermogen, dat ettelijke millioenen bedroeg, per testament» vermaakt. Daar zij het testament zelf niet meer kon onderteekenen, constateerde de notaris dit in het testament, doch hij formuleerde dit zoo danig, dat de erfgenamen kans zagen, het testament te betwisten, zoodat thans een pro ces daarover zal worden gevoerd. Kruitmagazijn in de lucht gevlogen. Te Liosia, een voorstad van Athene, is een krüitmagazijn in de lucht gevlogen. De ontploffing had plaats bij het afladen van munitie, waarbij verschillende kisten met munitie omvielen. De negen soldaten en vrou wen, die de kisten aflaadden, werden gedood. Een majoor, een kapitein, een luitenant en ongeveer tien soldaten en vrouwen werden ernstig gewond. Door den brand, die tenge volge van de ontploffing uitbrak, werden drie munitieplaatsen totaal verwoest. De schade is zeer groot. Misdadig Chicago. Volgens een bericht uit New-York zet de politie te Chicago haar actie tegen de misda digers onverzwakt voort. Dinsdag is wederom een razzia in Chicago gehouden, waarbij op nieuw ongeveer 800 verdachte personen zijn gearresteerd. Een winstgevend bedrijf. Wijlen Lord Fortviot, president-commissaris van de bekende whiskey fabrieken Joh. Dewar Sons heert een fortuin van £4.405.000 (circa f 53 millioen) achtergelaten. Aan successie rechten zal hierop 1.700.000 (circa f20 mil lioen) verschuldigd zijn. Gevecht met alcohol-smokkelaars. Uit El Paso in Texas wordt gemeld, dat aan de Mexicaansche grens een hevig gevecht is geleverd tusschen Mexicaansche dranksmok kelaars en Amerikaansche grenspolitie. De smokkelaars hadden gepoogd, met ge weld een lading likeur over de Rio Grande te brengen. Van den oever af werden zij daarbij beschermd door Mexicaansche scherpschutters die zich terugtrokken, toen de smokkelaars door het optreden der Amerikaansche politie genoodzaakt werden, het veld te ruimen. Het aantal gewonden aan beide zijden is zeer aanzienlijk. Een reuzenhaai. Door een stoomtrawler, welke van de vis- scherij te IJmuiden terugkeerde is een reuzen- haai met een gewicht van ongeveer 700 kilo gram en een lengte van 4>/2 Meter, aangevoerd. Een koopman, die eigenaar van deze kolossale visch werd, gaat daarmede de omliggende plaatsen rond om dit zeemonster als een be zienswaardigheid ten toon te stellen. Roofoverval te Detroit. Het hoofdbureau van de Western Union Telegraph Company, waar reeds verleden week een overval heeft plaats gehad, is opnieuw door roovers overvallen. Het kwam tot een schietpartij, waarbij een der roovers werd neergeschoten en een andere gewond. Van de agenten zijn er eveneens ver scheidene gewond. De roovers ontkwamen in een auto, dien ze aan een tweetal officieren afhandig wisten te maken. Twee der misdadigers zijn herkend, het zijn de zelfden, die 'n week geleden 2000 dollar bij genoemde maatschappij roofden. Korte Berichten. De minister van Justitie heeft de commissie van onderzoek in zake het afbetalingssys teem geïnstalleerd. Voor de talrijke bewijzen van deel neming, ontvangen ter gelegenheid van het overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster, Schoonzuster en Tante Madame betuigen wij hiermedeonzenhartelijken dank. In het bijzonder zij dank ge bracht aan de Eerw. Zuster Agatha voor hare onvolprezen zorgen en aan den Weled. Zeergel. Heer Dokter Puylaert. (23) Namens de familie, J. B. GOOSSENS. Sas van Gent, 24 Februari 1930. Zich aan te melden bij Mevrouw DE B A S, St. Antoniuskade, Sas van Gent. (12) De Architect J. HENNINK, zal op ZATERDAG 1 MAART 1930 des n.m. 1 uur in het hotel »Rotterdam« aan besteden aan den Westdam te Sas van Gent voor rekening van den heer P. J. LEROUX. Bestek en teekening f0,75 ver krijgbaar bij den uitgever van »De Zeeuwsche Koerier. Inlichtingen ten kantore, Westkade, (go) Sas van Gent. ARCHITECT. (10) SAS VAN GENT. De Notaris E. B. DU MOLE YN te Hontenisse zal, ten verzoeke van den Heer P. DOFFEMONT te Hulst, op des namiddags 2 uur in het openbaar verkorpen van 7 k 8 M. geschikt voor schelf- balken en kepers. van 3 4 M. alles zich bevindende op het erf van verkorper buiten de Bagijnepoort te Hulst. (25) De Notaris E. B. DUMOLEYN te des namiddags 3,30 uur, in het Hotel «Bonte Hert» bij den heer Brand te Hulst, in het openbaar verkoopen gunstig gelegen aan den Provincialen weg nabij Terhole, gem. Hontenisse (Havenpolder): te veilen in vier per- ceelen van ongeveer gelijke grootte. Aanvaarding direct. Betaling koopsom een maand na de toewijzing, Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. (27) MET RAND SPECIAAL VOOR (30) PER PAAR VANAF De Notaris E. B. DUMOLEYN te HootenlSSO zal ten verzoeke van den Heer AUG. C. TOTTE-van Linden in het openbaar verkoopen bestaande uit Koop i. Boomprijs f 500. Koop 2. 3,28,65 H.A. (7 gem. 113 roeden) Bouwland in den Gershoek nabij den Vogeldijk aldaar, kad. sectie B nos. 93 tot en met 101 en 1028. Koop 3. 3,21,80 H.A. (7 gem. 66 roeden) Bouwland in den Katersputhoek aan den Ravensweg aldaar, kad. sectie B nos. 696, 798 tot en met 801. Koop 4. 4,09,70 H.A. [9 gem. 58 roeden] Weiland, Bonwh nd en Dijk in Heernissehoek aldaar, kad. sectie B nos. 436, 436bis, 512 tot en met 516. Boomprijs f300. Aanvaardinggebouwen en erf uiterlijk 1 Juni 1930, en de landen direct. Koop 5. 5,34 Aren Grond aan den Mar- gretschendijk, gem. Stoppeldijk, kad. sectie B nos. 1232 en 1076, in erfpacht bij A. Dankaart-DE Rijk ad f4 's jaars. Koop 6. 1,70 Are Grond aldaar, kad- sectie B no. 1077, in erfpacht bij Aug. Mahu ad f 8 's jaars. Betaling koopsom 1 Mei 1930. telkens des namiddags 3 uur, in het café bij den heer D. Fassaert te Rapenburg, Stoppeldijk. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, bij wien kaarten op aanvraag gratis verkrijg baar zijn. Mits toestemming van eigenaar kan in pacht volgen ongeveer 7 maal 44,56 A. BOUWLAhD in de Paulus polder. 90 De gruwelijke jeuk ver dwijnt onmiddellijk met AKKFR'. zuivert - verzacht geneest Geert goud zoo goed."

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3