J f -| Afnemers gevraagd BOUWLAND Provtncienteuws. 952e Staatsloterij Sport en Spel. Sangninose Keiafval en Puin te koop 8,94,40 HA [11 |tm. 95 ruin) Woensdag 26 Februari 1930, Vrijdag 7 Meert 1930, Nathalie Eugenie Minoaert, Johannes Bernarlns Beessens, L Zuiver plantaardig Verster- kinga middel SANGUINOSE. PROVINCIE ZEELAND. 10 Kavels Ros 1—10 tusschen de K.M.-palen 1 en 1 2. 5 Kavels Nes 1115 tusschen de K.M.-palen 3 4 en 4 1 Kavel No. 16 tusschen de K.M.- palen 6 en 6/7. 16 Kavels NOS. 1732 tusschen de K.M.-palen 8 en 9. Instel op Verblijf op De heer VerschaffelDaar gaat het niet om. Doen wat gaat u na verloop van dien termijn doen. Wanneer Komt aan het uitstellen een eind? De heer StouthamerRanschaert noemt toch zelf een datum! De heer de Leux Dat doet hij, maar heb zou toch kunnen tegenloopen. De heer Stouthamer Ik veronderstel dat als hij zelf een datum stelt, hij toch wel weg zal kunnen zijn. Anders is het gevaarlijk geweest, dat hij een datum heeft genoemd. De heer de Leux Dat is ook gevaarlijk. De heer Verschaffel: Ik heb niets tegen op een wissel op prolongatie, doch we moeten ten slotte aan een termijn vasthouden. De heer de Leux Als Ranschaert denkt, dat hij met 1 April eruit zal zijn, zou 't moe ten lukken als het 1 Mei zou worden. Als aan een bepaalden datum wordt vastgehouden Wordt het voor B. en W. ook moeilijk. De heer Verschaffel. We moeten de zaken niet gaan omkeeren. Eerst is gezegd We zui len een termijn bepalen. Nu wil men weer geen termijn. Wethouder Marquinie merkt op, dat in de vorige raadszitting door B. en W. het voorstel werd ingediend, dat de woning per 15 Februari zou moeten ontruimd zijn. De Raad heeft toen de bedoeling van B. en W. niet begrepen. B. en W. waren al 3 a 4 maanden over deze ont ruiming bezig en achtten het gewenscht, dat hier een einde aan kwam. Ook B. en W. had den toen niet de bedoeling om den man pre cies op 15 Februari uit zijn huis te zetten. De Raad echter, die toen besliste, het huis op 1 Maart af te breken zal thans ook een datum moeten noemen. Het blijkt thans, hoe moeilijk het is als men vóór zoo'n beslissing komt te staan. Het blijkt nu ook de bedoeling van den Raad niet te zijn om den betrokkene op straat te zetten. Het doet me genoegen, zegt spr., dat de Raad thans de moeilijkheid van het geval moet erkennen. Welken datum zullen we moe ten nemen als Ranschaert op 1 April nietweg kan? De heer Verschaffel: We hebben een wissel. Laten we 14 dagen zicht geven. De voorzitter Het is hier geen bankiershuis doch het gaat hier om een raadsbesluit, dat B. en W. moeten uitvoeren. Wil de Raad den termijn verlengen, dan zullen we met een nieuw voorstel moeten komen. Het is aan den Raad om zich daarover uit te spreken. De heer de Leux stelt voor om het desbe treffend raadsbsluit in te trekken. Wethouder Neeteson Vóór we tot stemming overgaan, zou ik er prijs opstellen, nog eens even de werkelijke feiten vast te leggen. B. en W. waren bezig pogingen in het werk te stellen om Ranschaert op minnelijke wijze zoo spoe dig mogelijk uit het huis te krijgen. De Raad heeft toen gezegd B. en W. doen het niet goed WIJ zullen dat eens regelen Ranschaert moet er per 1 Maart uit zijn. Nu erkent de Raad, dat hij zich vergist heeft en dat eigenlijk B. en w. op den goeden weg waren. Het voorstel de Leux, i ^stemming gebracht, wordt dan met algemeene stemmen aangeno men. De voorzitter Nu zou het besluit moeten ge nomen worden, dat 1 April als uitersten ter mijn van ontruiming wordt vastgesteld. Wethouder Neeteson meent, dat zulks moei lijk zal zijn. Spr. zoou aanden raad in overwe ging willen geven, aan B. en W. op te dragen, die zaak zoo goed mogelijk te regelen. Het kan niet op een andere manier zegt spr. Z. h. st. gaat de Raad hiermedq. accoord. (Wordt vervolgd) TER NEUZEN. Voordracht schoolhoofd. Op de voordracht ter benoeming van een hoofd der openbare school D te Sluiskil zijn geplaatst de heeren G. J. Douwes, hoofd der school, Terschelling, A. J. Platteeuw, hoofd der school Poortvlieten F. van Spiegel, onderwijzer, Harlingen. Diploma typen. Voor het diploma typen der Kon. Pitmanschool slaagden verleden Woens dag te Goes de heeren J. Kaan, C. de Doelder, J. de Zeeuw, J. Blieck en Van Dixhoorn, en de dames E. Koevoets en A. van Aken allen alhier. Diploma stenografie. Voor het stenografie diploma slaagde o.a. mej. Fey- alhier. Voor steno en snelheidstypen slaagden o.a. mej. M. van de Plassche en de heer Van Dixhoorn beiden alhier. Benoemd. Mej. J. van Dixhoorn te Hoek is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare school te Biervliet. KOEWACHT. In Memoriam A. J. Geerards. Te Koewacht overleed de heer A. J. Geerards, oud hoofd der school, kassier van den Boerenbond, wethouder enz.. Ik moge een woord van eerbiedige hulde wijden aan de nagedachtenis van dezen man, die gewerkt heeft voor zijn omgeving, zoo lang God hem de krachten gaf. Ik heb hem gekend als jong schoolhoofd, als collega, als vriend langen, langen tijd en ik heb mij zoo dikwijls mogen verlustigen in zijn fijnen humor die levensblijheid bracht, dat ik hem daarvoor alleen al levenslang dankbaar ben gebleven. Geslachten heeft hij opgevoed. Zijn arbeid moge soms zwaar zijn geweest, aan zijn le vensblijheid deed dat niets af. En hij bleef de hulp van zijn leerlingen als die groot geworden waren, mannen in de maatschappij. En als ze meester Geerard's hulp inriepen, ja, dan werden ze geholpen. Als dat kleine spreekkamertje in zijn huis eens spreken kon Van den Boerenbond heeft hij gemaakt te Koewacht de instelling die zoo talloos velen ten zegen was. Bij „meester Geerards" kon je altijd terecht. Dat wisten de gemeentenaren en dat stelden ze op prijs. En toen „de meester" later van zijn rust zou kunnen gaan genieten, ten kozen ze hem nog als gemeenteraadslid, als wethouder. Hij had hun vertrouwen en hij werkte immers graag En thans. Eerst kwam de ziekte en legde hem op de ziekensponde hem, den sterke Thans kwam de Dood en velde hem neer. En aan zijn doodsponde staan zijn treurende echtgenoote en zijn talrijke kinderschaar. Moge God hen troosten in hun leed. Zij mo gen in ieder geval 't besef hebben dat hun echtgenoot en vader de algemeene achting van een heele gemeente genoot. En dat bij zijn graf menigeen ontroerd zal zijn geweest en in stilte een gebed heeft gestort voor den man die zoovelen tot hulpe en steun en raadgever was. Dankbaar gedenk ik hem als mijn leer meester die mij levenslessen gaf. God hebbe zijn ziel Zeker zal Hij hem het loon geven dat hij bestemd heeft voor hen, die hulp en steun van anderen was. De nagedachtenis van „meester Geerards" zal in eere blijven als die van een goed man. De heele gemeente rouwt om dezen doode. Zijne ziel ruste in vrede CH. L. VAN DE BILT. Haarlem, 13-2-30. OVERSLAG. Groot strQovervoer. Met de tram aan de Roode Sluis zijn er den laatsten tijd wederom heel wat ladingen stroo gepasseerd voor de suikerfabriek te Moerbeke. Aldaar wordt het stroo fijn gemaakt en dan geplet en in de melasse gedrenkt, waardoor het geschikt ge maakt wordt voor paardenvoeder en aldaar veel afname vindt. Doordat de suikerfabriek van Moerbeke iets meer dan de geldenden marktprijs van het stroo kan besteden, trekt zij ook veel Zeeuwsch-Vlaamsch stroo tot zich. Raadsvergadering. Dinsdag kwam de raad onder voorzitterschap van Burgemeester Ste vens bijeen. Alle leden waren present. Bij de opening van de eerste zitting van dit jaar sprak de voorzitter de beste wenschen uit voor den goeden gang van zaken in de gemeente. Spr. memoreerde enkele der belangrijkste ge beurtenissen van het afgeloopen jaar. De toe stand der gemeente was gunstig en zal door de uitstekende verstandhouding van B. en W. en raad ook wel in de toekomst zoo blijven, aldus spr. Notulen aangehouden tot de vol gende zitting. Op de bekende binnengekomen Brandweercirculaire werd besloten, dat de ge meente voorloopig niet zal toetreden, omdat de raad van meening is, dat, door de eigenaar dige ligging der gemeente, een brandend per ceel toch reeds afgebrand zal zijn eer de hulp ter plaatse kan zijn. Een gunstige omstandig heid is, dat bijna alle huizen alleenstaande woningen zijn. Bovendien was men eenparig van oordeel dat ge gewestelijke brandweer momenteel over te weinig gegevens aangaande hare werking beschikt. Men kon zoodus de kosten nog niet eens globaal schatten. Vastgesteld werd een verordening volgens de wet op de besmettelijke ziekten. De gemeentebode zal opgedragen worden ingezetenen te verzoeken de rupsennesten uit de boomen te verwijderen en ze te verbranden. De voorzitter brengt verslag uit van den stand van zaken bij de laatst gehouden water leidingsvergadering. Hierop volgde een uitge breide bespreking; het bleek dat de waterlei ding in Overslag nog steeds weinig voorstan ders heeft. Bij de rondvraag stelde wethouder Verdurmen voor nog enkele kleine verbeterin gen aan den weg te doen opdat deze weg in goede conditie zou blijven. Hierna sluiting. Tol. De gemeentetol heeft over de maand Januari f62,66 opgebracht. Groote plannen. Naar wij uit goede bron vernemen, bestaat in België het plan om zoo dra de weg Axel—Roode Sluis—Moerbeke tot stand mocht komen een groote breede weg van Moerbeke naar Saffelaere aan te leggen; men spreekt zelfs van een weg van 16 meters breed. Tevens zou aan de Z.-Vl. Tramweg-Mij verzocht worden de lijn Drie Schouwen Moerbeke door te trekken van Moerbeke naar Saffelaere om aldaar aan te sluiten op de be staande, thans nog stoomtram naar Gent, welke stoomtram men op het oogenblik reeds in een electrische tram aan het omzetten is. Electriciteit. Aan de naburige Belgische wijk de Oude Brugsche Sluis (gemeente Wachte- beke) zijn thans de betonnenpalen voor elec- trischen stroom aangevoerd en zullen binnen kort geplaatst worden zoodat weldra Hol- landsch Overslag rondom van electriciteit voorzien zal zijn, behalve de gemeente zelf, die nog steeds op bericht van de P.Z.E.M wacht. Reeds een jaar geleden berichtte de directeur der P.Z.E.M dat zeer waarschijnlijk in 1929 stroom geleverd zou worden en dat toen de resultaten over 1928 nog moesten afgewacht worden en voorts, dat genoemde directeur het project in nadere studie zou laten nemen en dat voorts de gemeente zoodra mogelijk op de hoogte gehouden zou worden. Tot heden is er echter nog niets naders vernomen. STOPPELDIJK. Algemeene vergadering. Dezer dagen hield de Onderl. Varkensverzekering haar jaarlijk- sche algemeene vergadering. Aanwezig 51 le den. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat de vereenigingg op 31 December 1929 bestond uit 71 leden met 86 verzekerde varkens. Het reservefonds bedroeg per dien datum f984,72. De contributie werd bepaald op 20 cent per maand en per varken terwijl de uitkeerings- som werd vastgesteld op 60 cent per K.G. met dien verstaande, dat voor varkens van 30 K.g. en daar beneden, bij overlijden een vast be drag van f 18 wordt uitbetaald. Het inkomgeld zal voor hen, die reeds vroeger lid hadden kunnen worden, f4 bedragen, indien zij vóór 1 Mei a.s. toetreden, echter onder voorwaarde wanneer binnen drie jaren aan hen een uit- keering moet plaats hebben, het volle kasgeld moet worden betaald. Het huishoudelijk regle ment werd vervolgens gewijzigd en vastgesteld. Het zal in druk verschijnen, waarna aan ieder lid een exemplaar zal worden verstrekt. Vijfde Klasse Vijftiende Lijst. Trekking van 12 Februari. 1000 No. 14708, 17366, 18483. 400 No. 5082, 8625, 10104. 200 No. 1065, 1615, 4498, 6433, 6889, 8554. f 100 No. 783, 2326, 6258, 6820, 7718, 8017, 9037, 9508, 9992, 11769, 16597, 19624, 20076, 20604. Vijfde Klasse Zestiende Lijst. Trekking van 13 Februari. 1000 met premie van 30.000 No. 776. 1000 No. 20296. 400 No. 2286, 6239, 11802, 12495, 12772, 20363 200 No. 13770, 15013, 18076. 100 No. 950, 2230, 2610, 6506, 10923, 12477, 14823, 16584, 16886, 19212. VOETBAL Z.V.B. Sassche Boys IBreskens I 35 De Boys winnen den toss en verkiezen eerst met den harden wint in den rug te spelen. De eerste aanval der Boys levert reeds succes op. Renique spelt den bal vrij en plaatst dan naar P. Stouthamer, welke hard inschiet (1—0). We krijgen thans een mooie wedstrijd te zien met een lichte meerderheid der Sassenaars. Als ei ongeveer twintig minuten gespeeld zijn weet Breskens gelijk te maken. De Boys verstaan het echter zoo niet en nemen het spel geheel in handen. Als H. v. d. Steen uitschiet stopt de keeper van Breskens het leder achter de lijn, doch doch weet tenslotte den bal nog over de doellijn te werken. Onder groote hila riteit van het publiek staat scheidsrechter Odem een hoekschop toe Deze wordt echter overgekopt. Hoe de Boys ook zwoegen zij gelukken er niet in de leiding te hernemen. Integendeel weet Breskens een minuut voor de rust den stand op 12 te brengen. Na de thee stormen de Boys onmidddellijk op het BZreskensdoel af en Renique brengt met een hard schot de partijen op gelijken voet (2—2). De Boys blijven de meerdere maar de keeper van Breskens stopt alles. Aan een doel- worsteling voor het Breskensdoel maakt scheid srechter Odem een einde, door den Boys een vrije schop toe te kennen, waaruit Renique de Sassenaars de leiding bezorgt (32) De Sas sche spil is totaal uitgespeeld, waardoor het binnen-trio van Breskens telkens vrij spel krijgt Het gevolg is dan ook dat Breskens den stand op 35 brengt, waarmede het einde komt, zoodat Axel thans definitief kampioen is van de le Klaasse B. De leiding van scheids rechter Odem was onvoldoende. TUUR DE SUPPORTER. (Ongecorrigeerd) A dvoriontiën. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig met geduld gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten, onze innig geliefde Echtgenoote,Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante, MADAME Echtgenoote van den Heer in den ouderdom van 55 jaren. Uit aller naam, J. B. GOOSSENS. Sas van Gent, 16 Febr. 1930. De uitvaartdienst, gevolgd door de begrafenis, zal plaats hebben in de Parochiekerk te Sas van Gent op Woensdag 19 Februari des voormiddags 9 uur. 36 De Sanguinose wordt met uit stekend gevolg gebruikt door j zwakke kinderen, die bij het leeren achterlijk zijn, of spoedig last hebben van vermoeienis in de hersenen. Door jonge menschen in den tijd der vorming van het gestel. Door volwassenen van iederen leeftijd die aan bloedarmoede of zenuwzwakte lijden, en zich daar- door afgemat of prikkelbaar ge voelen. Deze allen gebruiken met succes Prijs per fl. f2.6 fl. f 11. 12 fl. f21. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. (40) WACHT U VOOR NAMAAK VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c'4. Den Haag. voor BOKKING, HARING en GEDROOGDE VISCH Ook REIZIGER gevraagd. H. DEN DULK Pa Smidsslop 40, (12) Seheveningen. Bij inschrijying uit de hand te koop Eelafval en Puin, liggende op de bermen van den Provincialen weg van Ter Neuzen naar Axel en wel Gezegelde inschrijvingsbiljetten voor één of meer kavels of voor de massa vóór of op 24 Februari 1930 te zenden aan den Ingenieur van den Provincialen Waterstaat, van Steen* bergeulaan 11, Ter Neuzen. In de biljetten te vermelden, dat de inschrijver zich verbindt de puin uiterlijk op 1 April 1930 te zullen wegvoeren. (34) Gekochte puin, welke n& dien da tum nog op den weg aanwezig is wordt het eigendom van de Provincie. De Notaris E. B. DOMOLEYN te HouteniSSO zal, ten verzoeke van de Erven van wijlen den WelEd.Gestr. Heer P. F. FRUIJTIER, in het open baar verkoopen in den Hooglandpolder, gem. Ossenisse kadaster sectie C nos. 56, 59 en 492, verdeeld in twee koopen als volgt Koop 1. 4,93,60 H.A. (11 gem. 23 roeden) BOCWLAND aan den Langenweg aldaar, kadaster sectie C nos. 56 en 492. Koop 2. 5,00,80 H.A. (n gem. 72 roeden) BOO WL AND aan den dijk van den Hooglandpolder aldaar, kadaster sectie C no. 59. (Deze beide koopen zijn gescheiden door een poldersloot). Koop 3. 1,68,90 H.A. (3 gem. 237 roeden DIJK van den Hoogland polder, gelegen voor de hofstede van den heer Leo Warrens en ged. voor Koop 2. In pacht tot 1 October 1930 bij den heer A. F. M. Bruggeman je Ossenisse, bouwland ad f 1004,80 en dijk ad f 170 's jaars. Betaling koopsom uiterlijk 6 weken na toewijzing. telkens des namiddags 2 uur, in het café bij den Heer L. G. Hermans te Ossenisse. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. (55)

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3