Eene HOFSTEDE, Een hygiënische bereidingsmethode, Z.-V. Wasch- en Strijkinrichtlng De Bie Zoon Advortontiön. I Trekking 15 Febr. a.s. Woonhuis, Schuur, Erf, Bouwlanden, eenip Weiland en Weg, Oonderdig 27 Februari 1930, Advorioeron doei verkoopen TER NEUZEN. lislaan 25, Gent. Leveranciers van Schrijfmachines en Rekenmachines en andere Kantoorbenoe- digdbeden, nieuw en occasie. Merkwaardige machine voor het vervaardigen van geneesmiddelen in bonbon-vorm. De eerste schrede Spiraea's Kruidendranken N. V. Ghent. Prod.- Handel Ifllj. Holl. 15 Old. Premie- Aandeelen. (23) Jaarlijks 6 Trekkingen met volgende hoofdprijzen f 120.000, 72.000, 60.000, 48.000, 36.000, 30.000. enz. ELK LOT EEN PRIJS I Maandelijksche aflossing voor deie geheele Aandeelen f3 Instel op Oooderdig 20 Fnbrnari 1930 VerblijF op BOUWLAND Zorgt voor een blijvend heldere wasch. Is goedkoopfcr dan elders. Haalt Uw wasch vrij af en bezorgt deze vrij thuis. Vraagt inlichtingen. [30] BELEEFD AANBEVELEND. t TELEFOON Nr. 4875. Belast sieh ook met kot nazien van Machines bij abonnement. oplossing. Het bepalen van een maximum snelheid heeft nog al bezwaren van financi- eelen aard. Er moet juist aangegeven worden welke wegen eronder vallen, een teekening maken en borden plaatsen enz. Niet de eerste de beste teekenaar is daar voor aan te wijzen. De kosten voor de uitvoe ring van een dergelijke verordening zou in Boschkapelle ongeveer f 200 gekost hebben. De heer Kerckhaert zou het wenschelijk achten borden te doen plaatsen met aan de eene zijde „Langzaam rijden" en aan den an deren kant „Dank U". Hij vindt die regelipgen vah maximum-snelheid niet goed. In Rotter dam mag men zoo hard rijden als men wil, doch brengt men het verkeer in gevaar, dan volgt proces-verbaal. In Rilland-Bath is de maximum-snelheid 10 K.M. De voorzitter vindt het ook de aangewezen weg, zooals de heer Kerckhaert voorstelt en zal in die richting pogingen aanwenden bij den A.N.W.B. Alsnu wordt overgegaan tot eene zitting met gesloten deuren. Begrooting. Na opening volgt behandeling van het voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting der gemeente en die van het G. E. B. voor het jaar 1930. Z. h. st. wordt het ontwerp van B. en W. met memorie van toelichting ongewijzigd aan genomen. Meterhuur. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op het G.E.B. inzake verhooging van het tarief voor meter- huur en wel door dit te brengen van f 0,30 op f 0,40 per maand, wordt aangenomen met de stem van den heer van Cranenbroeck tegen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voor zitter de vergadering, onder dank voor de aan gename wijze van behandeling der zaken en hij hoopt, dat hij steeds dezelfde medewerking zal mogen blijven ondervinden. Onder den titel „Een Hygiënische Bereidings methode" treffen wij in hat Dagblad van Rot terdam het onderstaande aan Hoewel de moderne techniek over alle liniën „snelheid" als voornaamste devies in haar wa pen voert, is zij daarnaast toch ook niet blind voor verbeteringen op ander gebied. Wij waren dagen in de gelegenheid daarvan een duidelijk voorbeeld te zien in dn vorm van een combi natie tusschen snelheid en hygiëne. De N.V. Handelmaatschappij L. I. Akker brengt sedert korten tijd de bekende Abdijsi roop ook in bonbon-vorm in den handel, Naar ons ter oore kwam wordt voor de vervaardi ging van deze bonbons een speciale en zeer moderne bereidingswijze gevolgd en het leek ons interessant ons tot de Dirctie van genoem de maatschappij te wenden om nadere inlich tingen. In één der ruime kantoren werden wij door één van de adjunct-directeuren ontvangen die met de deur in huis vallend, ons uitvoerig mededeelde, hoe moeilijk het was geweest en hoe een ontelbaar aantal proefnemingen nood Fig. I. Achterzijde van het machine-complex. De met Abdijsiroop-bonbons gevulde bakken gaan in de machine, die ze ledigt en onmiddellijk daarna opnieuw vult. zakelijk waren om té geraken tot een hoest- bonbon, waarop de qualificatie „Abdijsiroop in vasten vorm", ten volle van toepassing is. Dat toch was het uitgangspunt geweest. Met behulp van pharmaceuten en chemici van er kend Europeesche vermaarheid slaagde men er ten slotte in een monster te maken, waarin de werkzame bestanddeelen van Akker's Ab dijsiroop ten volle bewaard waren, dat onbe perkt houdbaar was en dat geleverd kon wor den tegen een binnen iedrs bereik vallenden prijs. Maarnu moesten nog de theoreti sche wetenschap en de practische techniek el kaar de hand reiken. Want al was ten slotte de bereidingswijze en de chemische samen stelling komen vast te staan, waar was de ma chine te vinden, waarmede de vervaardiging in het groot kon plaats hebben In de over tuiging dat de voor geen moeilijkheden terug- deinzenden techniek ook hier raad zou weten te schaffen toog men op zoek naar een machi nefabriek, wier taak moest bestaan in de prac tische verwezenlijking dezer nieuwe fabricage methode. Ook deze moeilijkheid werd tenslotte overwonnen en wij geven onze lezers hierbij 'n tweetal afbeeldingen van een machine, waar van zonder kans op tegenspraak kan worden gezegd, dat zij de uiterste vernuftigheid met de grootst denkbare hygiëne in zich ver- eenigt. Op fig. 1 ziet men de achterzijde der ma chine, waar de fabricatie een aanvang neemt. Een stapel van 12 houten bakken worden in de machine geplaatst, die ze automatisch voor één afneemt en verder leidt. Zijn de 12 bakken weggevoerd, dan wordt een nieuwe- stapel ingezet; voor een geregelde fabricatie van beteekenis moet men de beschikking heb ben over ten minste 50000 van zulke bakken. De machine vult de bakken met een soort poeder, waarvan de oppervlakte vervolgens door de machine zelf glad geborsteld wordt en even verder drukt een z.g. mal 240 vormen in de poedermassa. Inmiddels is aan de voor zijde van de machine (fig. 2) het eigenlijke chemische proces begonnen, waardoor de vloeibare siroop tot een te „stollen" massa wordt omgewerkt. Na het inpersen van de vormen schuift de machine den bak onder het vul-apparaat en geheel automatisch pompt dit apparaat de vormen vol met een snelheid van 48 vullingen per seconde. Daarna verlaten de bakken de machine met behulp van een <ranspsport-band, die ze in hetzelfde tempo waarin zij de machine verlaten, naar de droogkamers voert. Wij waagden ons even in deze volgens de nieuwste systemen geïsoleer de ruimte, maar de daar heerschende tempe ratuur van 120 gr. Fahrenheit maakte het noodzakelijk spoedig rechtsomkeert te maken. Wij noteerden nog even dat dag en nacht moet worden gestookt om de temperatuur constant te houden. Gedurende acht dagen blijft de inhoud van de bakken aan deze bijna verzengende hitte blootgesteld, in welken tijd het „stollings"- proces zich als het ware voltrekt. Daarna gaan de bakken opnieuw in de machine, die ze automatisch ledigt, de bonbons van het poeder scheidt, en deze door den op onze foto duidlijk zichtbaren trechter naar buiten af voert. Daar worden ze opgevangen op metalen roosters, die daarna worden doorgeblazen met overhitten stoom teneinde de poederresten grondig te verwijderen en de bonbons glad en glanzend te maken. Dat doorblazen met stoom maakt het noodzakelijk de bonbons nog twee maal 24 uur te „drogen", waarna de roosters ook weer langs transport-banden naar de ver- pakkings-afdeeling gevoerd worden waar au tomatische vulmachines de prettige oranje doozen vullen en afsluiten. Op onze vraag of er geen kans bestond, dat het nieuwe preparaat de siroop, waaraan het zijn oorsprong dankt, zou verdringen, verna men wij, dat dit natuurlijk zorgvuldig is over wogen, maar een diepgaande onderzoek heeft bewezen dat bij zeer velen de wensch bestond ook buitenshuis de krachtig werkende be standdeelen van Abdijsiroop te benutten ter bestrijding van aandoeningen der ademha lingsorganen, zoodat eenige vrees te dien op zichte niet behoefde te bestaan. De handige doos maakt dan ook het in den zak meene men van het reeds meer dan 30 jaren popu laire middel zeer gemakkelijk. Wij moesten afscheid nemen, wilden wij niet te veel beslag leggen op het niet tastbare, maar toch zoo kostbare bezit, waaraan vooral in het jachtende zaken- en industrieleven een chronisch gebrek schijnt te bestaan en waarvan het verlies niet meer terug te winnen isden tijd van hem die ons deze inlichtin gen verstrekte, maar die toch ook nog wel iets anders te doen zou hebben, dan een naar kopij speurenden kranten-man zijn taak te verlichten. Fig. II. De vul-inrichting, die elke secoude 48 vullingen dcet. Reeds jaren zoeken velen vruoh- teloos naar het smalle pad der GENEZING. Zoekt ook g« Vraagt dan eens inlichtingen en broohare K over gÖ doet dan den eersten stap in de goede richting. (25) „SPIKAHA" Nieuweweg 86, Amsterdam Tel. 51211 Consult van 110 uur behalve op Zaterdag en Zondag. Directrice Mevr. G. OOMS-dk Vries in geheel Nederland wettig ge oorloofde en rentende 5 pCt. ORANJE KRUI8- OBLIOAT1EN, Prospectus gratis door G. STROETZEL, Advert.-Bureau, Apeldoorn. Postbox No. 9 De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hootenisse zal ten verzoeke van de HoogVVelGeb. Familie COLLOT d'ESCURY en QUARLES VAN DFFORD in het openbaar verkoopen bestaande in gunstig gelegen in den Koningin Emmapolder, gemeente Clinge, ter grootte van 25,46,05 H.A. (57 gem. 41 roeden), verdeeld in vier koopen als volgt Koop 1. De HOFSTEDE, op en met 7.59.95 H.A. (17 gem, 16 roeden) Erf, Wei- en Bouwland en ged. Weg, aldaar, kadaster sectie C nos. 1075, 1193, 1225, 1227 en 1287. Koop 2. 6,97,20 H.A. (15 gem. 194 roeden) BOUWLAND en ged. Weg aldaar, kadaster sectie C no. 1194 en 1196, palende Zuidelijk koop 3. Koop 3. 7,76,40 H.A. (17 gem. 127 roeden) BOUWLAND en ged. Weg aldaar, kadaster sectie C nos. 1071 en 1072, palende den havenweg en den weg naar van Alstein. Koop 4. 3,12,50 H.A. (7 gem. 4 roeden), BOUWLAND en ged. Weg aldaar, kadaster Clinge sectie C nos. 1070 en 1190, groot 3.06,15 H.A. en Graauw, sectie C nos. 296 en 298, groot 6,35 aren, palende Oostelijk koopen 2 en 3 en Westelijk Baron Stratenus. AanvaardingBouwlanden direct, Woonhuis uiterlijk 1 Mei en overige gebouwen op 1 Maart a.s. Betaling koopsom 15 April 1930. Grondlasten van 1 Januari j.l. en polderlasten van 1 Mei a.s. Instelpremie l/* pCt. telkens des namiddags 2 uur, in het Hotel Verbist* bij den heer A. H. van Leuven te Kloosterzande. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, bij wien kaarten op aanvraag gratis verkrijgbaar zijn. (86) Mits toestemming van eigenaar kan in pacht volgen 9,17,04 H.A. (20 gem 175 roeden) prima in den Koningin Emmapolder. S39 TEL. 16 4. KOOPT RECHTSTREEKS VAN DETABR/EKX HET SS UW LlH E/EjEN m\ï CATAlogen-'Ï CP AArmAAb, CR At is ^Sgge^^NDUSWIESlRM OP TE RICHTEN MUZIEKCORPSEN BI ZONDER E VOORDEELEN (30) REPARATIE-INRICHTING. (86)

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 7