Nerveus en Overspannen Onrustig en Sl&peloos Mijnhardt's Zenuwtabletten Stadsnieuws. Kerknieuws. huis- INGEZONDEN MEDE DEELING (22) tect verklaard is, dat door het leggen van een mat vloer en drempel gelijk zouden komen. De heer de Leux zegt, dat de drempel ver onder het trottoir ligt. Als men den drempel ophoogt, krijgt men een instap van 30 c.M. Wie zou, als overeengekomen is, dat door be trokkene geen schade zal worden geleden, zoo iets goedkeuren. Wij zouden daar zelf ook niet mee accoord gaan, zegt spr. De voorzitter wijs erop, dat van schadever goeding geen sprake is geweest. De heer Stouthamer Dat zal wel mondeling toegezegd zijn. De voorzitter ontkent zulks. Natuurlijk wil men intusschen het mogelijke doen om met de ljelangen van betrokkenen rekening te hou den. Jaren geleden heeft zich daar nog eens een geval van overlast door water voorge daan. Toen is het ook door de gemeente ver holpen. Men moet echter niet het onderste uit de kan willen hebben. De heer de Leux ontkent, dat hier sprake zou zijn van dwingen. Ook wij zouden zoo handelen, zegt hij. Mondeling zal wel over eengekomen zijn, dat de betrokkenen geen schade zouden ondervinden. De menschen zullen niet gedacht hebben, dat het trottoir zoo hoog zou komen. Ze moeten daar niet de dupe van worden. Als de toestand zoo blijft, dan daalt het huis in waarde en veel, aldus spreker. De voorzitter Daar gaat het niet over. De vraag is zijn we gerechtigd dien menschen hun zin te geven. Spr. beantwoordt die vraag nogmaals ontkennend. Als U meer geloof hecht, zegt hij tot den heer de Leux, aan het geen die menschen naar voren brengen dan aan, wat het hoofd der gemeente verklaart, dan moet U trachten, Uw wenschen vervuld te krijgen. De heer de Leux Dat zijn mijn wenschen niet De voorzitter De heer Hennink heeft ge zegd als er een mat op de vloer wordt ge legd, is de kwestie opgelost De jonge vrouw heeft daarop verklaard Er komt geen mat in De heer de MulAls het waar is, dat, al3 een drempel wordt gelegd, de instap 30 c.M. wordt, is het dan voor ons geen zedelijke plicht om den menschen tegemoet te komen De voorzitter Als dat waar was, zouden B. en W. inderdaad verplicht zijn, maatrege len te treffen. De toestand is echter niet al dus. Bovendien, zoo merkt spr. op, zou door het verhoogen van den vloer, de hoogte van het huis (een café) te klein kunnen worden, zoodat het niet meer aan de wettelijke voor schriften zou voldoen. Dan zouden dus B. en W. het heele huis moeten afbreken De heer de Mul vindt, dat men, onder deze omstandigheden, de zaak moet overlaten aan B. en W. De voorzitter We zullen er den heer Hen nink nog eens over spreken. De heer de Leux meent, dat de betrokkenen zelf zullen moeten weten, of door verhooging van den vloer het locaal te laag zou worden. Wethouder Marquinie meent gehoord te hebben, dat er inderdaad reeds sprake van is geweest, dat het locaal te laag zou worden. De voorzitter verklaart, dat het voor hem een verrassing was, toen hij hoorde van een verzoek om den vloer op te hoogen. De heer Hennink heeft verzekerd, dat zulks niet noodig is. De heer de Leux vraagt of van B. en W. mag worden verwacht dat zij den vloer zullen ophoogen als blijkt, dat het locaal zoodoende niet te klein zou worden. De voorzitter Als het B. en W. blijkt, dat zij hiertoe verplicht zijn, zullen zij het stellig doen. Spr. meent, dat de instap slechts 3 4 c.M. zal worden. De heer de Leux kan zich dat niet be grijpen. De heer Stouthamer meent dat als de instap slechts 3 4 c.M. zou zijn, het locaal, door het verhoogen van den vloer ook niet gauw te klein zal worden. De voorzitter wijst erop, dat in vele café's de hoogte maar juist aan de wettelijke voor schriften voldoet. Een kleine wijziging zou de afmetingen onvoldoende kunnen maken. De heer de Leux meent te weten, dat van de hoogte van het locaal 30 c.M. af kan. De voorzitter 't Is mogelijk. De heer Verschaffel B. en W. kunnen zich daarvan overtuigen. De heer de Leux zegt te hopen, dat B. en W. dezekwestie op de juiste wijze zullen oplossen. Gebeurt dat niet dan zal spr. in de volgende vergadering met voorstellen komen. De voorzitter stelt dan voor, gehoord de discussies, het verzoekschrift voor kennisge ving aan te nemen. Z. h. st. wordt aldus besloten. VIII. Verzoekschriften van A. C. H. Kie- boom en P. J. Leroux om gemeentegrond in erfpacht en om vergunning tot afwijking van art. 7 der Bouwverordening. De voorzitter deelt mede, dat het verzoek schrift van Kieboom heden niet voor behan deling vatbaar is. Er schijnt bij den opzet geen rekening te gehouden te zijn met het besluit, dat er aan beide zijde van het perceel 2 M. open bebouwing moet blijven. Ook is geen plattegrondteekening overgelegd. Ten aanzien van het verzoekschrift van Leroux stellen B. en W. voor, gunstig te be schikken onder de gebruikelijke voorwaarde, dat gebouwd worde ten genoegen van B. en W. Z. h. st. keurt de Raad zulks goed. IX. Voorstel tot intrekking van landpacht. De voorzitter merkt op, dat dit punt kan vervallen tot de heer Kieboom zich heeft uit gesproken. Het voorstel wordt aangehouden. X. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1929. XI. Alsboven voor 1930. Beide laatstgenoemde voorstellen worden, nadat de betreffende af- en overschrijvings- posten door den secretaris zijn voorgelezen, ongewijzigd en z. h. st. goedgekeurd. De voorzitter brengt dan nog de a.s. aan deelhoudersvergadering van de Zeeuwsch- Vlaamsche Waterleiding-Maatschappij ter sprake. De heer Neeteson is op den bewusten dag afwezig. Ook zijn plaatsvervanger, de heer Verschaffel, is verhinderd. Er zal dus een tweede plaatsvervanger moeten worden be noemd, die zijn stem voor de gemeente zal hebben uit te brengen Zooals bekend, zegt spr., zal gestemd worden over een voorstel van de gemeenten Axel en St. Jansteen om de maatschappij te ontbinden. De voorzitter benoemt de heeren Stout hamer en de Leux tot stemopnemers. Van de uitgebrachte 6 stemmen verkrijgt de heer de Mul 5 stemmen en de heer Stouthamer 1 stem. De heer de Mul is derhalve gekozen. Hij verklaart, op de desbetreffende vraag van den voorzitter, zijn benoeming te aanvaarden. Rondvraag. a. De heer de Leux vestigt er de aandacht op, dat A. Ranschaert aanzegging heeft ge kregen, het door hem bewoonde pand aan de Westkade, hoek Ooststraat, tegen 17 Februari a.s. te moeten verlaten. Is het de bedoeling van B. en W. dezen persoon op straat te doen zetten, vraagt spr. De voorzitter zegt te meenen, dat de heer de Leux wellicht niet goed is ingelicht. Be trokkene is namens B. en W. reeds meerdere malen gewaarschuwd. Van woningnood kan niet worden gesproken. Spr. betoogt, dat reeds verschillende oplossingen aan de hand zijn ge daan doch dat er steeds bezwaren worden ge maakt. Op deze wijze schiet men niet op. De zer dagen heeft dan ook de gemeentebode be trokkene namens B. en W. kennis gegeven, dat B. en W. voornemens zijn, op 17 dezer met het afbreken van het huis een aanvang te maken. Spr. wijst er voorts op, dat men een bedrag van f 3300 heeft moeten betalen voor aankoop van het perceel en dat de door den minister toegezegde uitkeering van f 1100 niet wordt verstrekt vóór het pand is afgebroken. Het is niet te verdedigen, dat de gemeente door den schuld van den betrokkene rente moet blijven betalen De heer de Leux Die rente wordt toch ge dekt door de huishuur. De voorzitter antwoordt ontkennend. De voorzitter zet dan nader uiteen, dat be trokkene voldoende gelegenheid heeft gehad om een andere woning te betrekken. Als hij niet wil,moeten wij ten slotte optreden, zegt spr. De heer de Leux heeft er geen bezwaar te gen, dat wordt opgetreden doch men moet in aanmerking nemen, dat de betrokkene niet overal kan gaan wonen. Spr. is er tegen, dat men tegen den 17den reeds de pannen van het dak zal gaan nemen, als de betrokkene nog geen huis heeft om in te wonen. De heer Stouthamer vraagt, of het niet mo gelijk zou zijn, Ranschaert definitief aan te zeggen, dat hij tegen 1 Maart het huis ver laten moet hebben. Dan heeft hij tenminste nog 14 dagen om een andere woning te zoeken. De voorzitter wijst erop, dat de betrokkene reeds weken geleden wist, dat hij het huis moest verlaten. Het kan dus geen verrassing voor hem zijn, dat B. en W. hem een sommatie hebben gezonden. De heer Stouthamer merkt op, dat het den betrokkene kolossaal is tégen geloopen. An ders zou hij reeds weg zijn geweest. De voorzitter Als hij een huis wil hebben, dat hier niet te vinden is, is het begrijpelijk, dat hij niet klaar komt. Intusschen hebben B. en W. er geen bezwaar tegen als uitersten termijn 1 Maart te bepalen. Wethouder Neeteson: *t Is verschrikkelijk. De heer Stouthamer U neemt het veel te hoog op. Wethouder Neeteson Waar moet het toch naar toe als op maatregelen, die B. en W. in het belang der gemeente nemen, aanmerking wordt gemaakt nog voordat ze zijn uitgevoerd? Als de man onrechtvaardig op straat was ge zet, zou het wat anders zijn. Na een korte onderlinge gedachtenwisseling stelt de voorzitter voor, dat de betreffende woning uiterlijk 1 Maart 1930 ontruimd zal moeten zijn. Wethouder Neeteson verlangt hierover hoofdelijke stemming. Het voorstel wordt aangenomen met 4 te gen 2 stemmen. Tegen stemmen de beide wet houders, de heeren Marquinie en Neeteson. b. De heer de Leux vraagt aan B. en W. hem te willen mededeelen, waar te Sas van Gent eigenlijk de algemeene begraafplaats is. De voorzitter antwoordt, dat hij interpellant dienaangaande dezer dagen schriftelijk zal in lichten. c. De heer de Leux verzoekt B. en W. eens aandacht te willen wijden aan het lijkenhuisje Door de luchtkokers, die niet van gaas zijn voorzien, kan allerlei ongedierte binnenkomen Ook katten en dergelijke hebben vrij toegang. De voorzitterHooren zulke wissewasjes eigenlijk wel thuis in een ernstige rondvraag? Maakt U zich niet aan overdrijving schuldig, vraagt spr. aan interpellant. Is U er geweest toen er een lijk in lag De heer de Leux herhaalt, dat de katten er Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. in kunnen komen. Hij meent toch het recht te hebben aan B. en W. vragen te stellen. De voorzitter merkt op, dat B. en W. voor een en ander de zorg hebben. Schieten zij te kort dan kan de Raad hen hiervoor onderhou den. Ik ben in het lijkenhuisje geweest toen er een lijk lag, zegt spr. Toen heb ik er noch kat ten, noch honden gezien. Het is niet reëel, op deze wijze bij het publiek, vooral ook buiten Sas, den indruk te wekken als zouden daar maar katten en honden rondspringen. De heer de Leux U moet dat zoo hoog niet opnemen. De voorzitter: Het zou een kleinigheid ge weest zijn, daarover met B. en W. even persoon lijk te hebben komen spreken. De heer de Leux Het was ook een kleinig heid geweest, te zorgen, dat de zaak in orde was. De voorzitter De smid is er geweest. Hij heeft er niets over gerapporteerd. Er zal onder zocht worden, wat er van aan is. De heer de Leux Er is niets aan gerepa reerd. d. De heer de Leux vraagt, of de gemeente over een lijkbaar beschikt. Zoo neen, of men er dan een zou willen aanschaffen. Ten slotte is geen der twee kerkbesturen verplicht een baar ter beschikking te stellen. De voorzitter antwoordt, dat men vaneen en ander nota zal nemen. Spr. zou echter niet gaarne beweren, dat de beide Kerkbesturen zouden weigeren een baar ter beschikking te stellen. De heer de Leux Zij zouden daar toch het recht toe hebben. De voorzitterHet zal een punt van overwe ging uitmaken. Waar verder niemand het woord vraagt, sluit de voorzitter de zitting. Het Bestuur der St. Vincentius- vereeniging maakt met dankbaar heid melding van de ontvangst van een jurk en van vrouwenondergoed. Wekelijksch Kerkbericht. Zaterdag 8 Februari, om 7 uur gezongen H. Mis voor den heer Augustinus Dierckens en overleden familie om 8 uur gezongen uitvaart voor den heer Joannes Gaelens. Zaterdagavond biechthooren van 5,30 tot 7,30 uur en om 6 uur Lof. Zondag 9 Februari, om 7 uur de Vroegmis voor mevrouw De Bakkerde Vleeschhauwer om 10 uur de Hoogmis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie. Na de H.H. Missen en na het Lof de zege ning en de reliquie van den H. Blasius. Maandag 10 Februari, om 7 uur uitreiking der H. Communie en bij de Eerw. Zusters de H Mis voor een overledene om 8 uur gezongen H. Mis voor mevrouw Maria van Waes-van Acker. Dinsdag 11 Februari, feestdag der Verschij- ning van O. L. Vrouw te Lourdes om 7 uur gezongen H. Mis voor den heer Hypolitus van Acker en overleden familie om 8 uur gezon gen H. Mis voor madame Louisa Maria de Meijer. Woensdag 12 Februari, om 7 uur de H. Mis voor madame Nathalia Nunninck-D'hauw; om 8 uur gezongen H. Mis voor mejuffrouw Fran- cisca Wauters. Donderdag 13 Februari, om 7 uur gezongen H. Mis voor madame Elisabeth van Leemput de Rooij; om 8 uur gezongen H. Mis voor dc overleden familie Puylaert-Cattoir. Vrijdag 14 Februari, om 7 uur gezongen H. Mis voor de heer en madame de Roeck-Dan- kers, om 8 uur gezongen H. Mis voor den weled. heer Amand Gustave Stubbé. Zaterdag 15 Februari, om 7 uur gezongen H. Mis voor den heer Augustinus van Driessche en overleden familie om 8 uur de H. Mis voor mevrouw Hoefnagels-Pontenagel. Zaterdag avond biechthooren van half zes tot half acht en om 6 uur Lof. Zondag 16 Februari derde Zondag der maand om 7 uur de H. Mis voor het geestelijk en stof felijk welzijn der parochie, met algemeene H. Communie na de preek van de leden der H. Familie om 10 uur de Hoogmis voor den heer Polydorus Verplanken. Het R.-K. Huisvesting comité te Sluiskil ver zoekt opgave van geschikte katholieke kosthui zen ter plaatsing van Katholieke kostgangers De aanmelding daarvoor kan geschieden in het patronaatsgebouw alhier op Dinsdagavond 11 Februari van 8 tot 8.30 uur. Zijn voornemens een christelijk huwelijk aan te gaan de heer Desiderius Johannes Bernar- dus de Cooker en mejuffrouw Alice Ludovica Vermandei alhier, le roep. Het gebed wordt verzocht voor den heer Jo annes Gaelens, alhier overleden en voor den heer Charles van Bastelaere, overleden te Westdorpe. Gevonden een schooltasch aan de Westkade. Terug te bekomen ter secretarie. Mond en klauwzeer. Op de hoeve van den landbouwer C. v. A. in de vogelschorpolder heerscht mond- en klauwzeer onder de beesten. Schieting. Zondag a.s. zal een prijsschieting gehouden worden op den liggenden wip bij Ed. Renique alhier. De populaire concertavond welke Zondag avond in de groote zaal van het Patronaat door de R.-K. werkliedenvereeniging wordt aangeboden en om 7 uur aanvangt schijnt groote belangstelling te wekken bij de Sassche bevolking. Er heerscht echter blijkbaar een verkeerde opvatting omtrent dezen avond. Merderen nl. zijn van oordeel dat dit zooveel belovende symphonieconcert alleen kan worden bijge woond door de leden der R.-K. Werkliedenver eeniging. Ter verduidlij king zij hier medege deeld, dat IEDER KATHOLIEK van Sas en Westdorpe tegen betaling van slecht 10 cents dit concert kan bijwonen. De leden der R.-K. W. V. hebben vrij entrée. Meer dan twintig' nummers symphonie, zang en voordracht prijken op het programma, het welk in de zaal a 10 cents eveneens is te ver krijgen. Ernstig ongeluk Toen gisteren de eerste passa- gierstrein, die ten 5 uur 30 uit Selzaete naar Gent vertrekt, het station Terdonck binnen reed, sprong plotseling een vlampijp. Machinist en stoker wisten nog de stoom af te sluiten en den trein tot stilstand te brengen. De stoker bekwam geen letsel. De machinist P. Roegiers uit Selzaete, ca, 30 jaar oud en va der van 1 kind, werd naast de locomotief ge vonden met afgereden been, Dokter P. uit Ter donck verleende de eerste hulp. De gewonde werd daarna per auto naar de cliniek te Gent vervoerd, alwaar de verdere amputatie van het been plaats vond. Het slachtoffer lijdt hevige pijn doch is nog in leven. I N G E Z O N D E N. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Aan alle toekomstige Roomsche arbeiders in Sluiskil (Z.-Vl.) Ge laast onze vorige waarschuwing en aan sporing Ze handelden over de huisvesting in Sluiskildeze plaats is zoo goed als overvol bezet. En ge verlangt toch een goed kosthuis niet waar? Welnu, breng uw fiets mee. Sluiskil ligt pre cies in 't midden van Ter Neuzen, Philippine Sas van Gent, Westdorpe en Axel. 't Is hoog stens 'n half uurtje fietsen en alle wegen zijn puik. In alle plaatsen zijn comité's opgericht, die zorgen dat ge niet te dure, goede en niet over volle kosthuizen vindt bij Roomsch-Katholie- ken. Voor U wordt dus goed gezorgd. Zendt als ge in Sluiskil gaat werken uw aanvrage in. Voegt voor de noodige correspon dentie en administratie 5 postzegels van 6 cent in uw brief. En er wordt in uw belang gezorgd voor een goed roomsch kosthuis, met een om geving, waarin ge U als katholiek goed thuis voelt. Binnen één week hebt gij antwoord en kunt ge gerust zijn. Aanstonds dus geschreven voor U staan te groote belangen op 't spel. We wachten op uw schrijven. Weest ewlkom! SLUISKIL 1. J. L. de Cock, voorzitter Kanaal Oostzijde 2. Ed. Hamerlinck, secretaris, Veldstraat 8. 3. F. Lafort, voorzitter R.-K.è Werklieden- vereeniging Nieuwe Kerkstraat. 4. Pater Richardus, Capucijnenklooster Geestelijk adviseur. T&ii t-EUZEN. 1. A. Reuneker. voorzitter v. Steenb. laan 42. 2. H. Spinhof, secretaris Nieuwstraat 13. 3. Dom. Ysebaert, Dijkstraat 1618 4. P. Galle, K. Kerkstraat. 5. W. J. C. Binck. Geestelijk adviseur. PHILIPPINE z Joz. Moors, Pastoor. SAS VAN GENT. P. Doens, Pastoor. J":* J. Adriaansen, kapelaan. WESTDORPE. P. Mijnen, pastoor. G. Rombouts, kapelaan. Audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Breda zal Zondag en Woensdag der volgende week geen audiën tie verleenen. Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft aan den Weleerw. heer F. van Duyse wegens ziekte tijdelijk ontslag verleend als kapelaan te Oost burg en heeft benoemd tot kapelaan te Oost burg den Weleerw. heer Arth. van Haelst, die

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 2