Meerei doet verknopen. Bij Scberen De staking aan de Cokes- fabriek opgeheven. j Stadsnieuws. Y- Prootnciettteuws. Kerknieuws. JTieuws. 952e Staatsloterij Rechtszaken. '(S) EER GOED BEGIN Auto in het zand verzakt. Toen Woens- middag de heer Hennink alhier met zijn auto over het terrein reed, waar de grond voor het aan te leggen park is opgevoerd, zakten op een gegeven oogenblik de achter wielen tot aan de assen in den grond. Op eigen kracht er uit te komen bleek onmogelijk. Dus werd een paard voor de auto gespannen. Ook dit mocht echter niet helpen, daar het dier zelf tot aan de knieën in den bodem zakte. De auto werd toen met behulp van een aantal mannen gelicht. Daarna werden er planken onder de wielen gelegd en zoo kon eindelijk de auto uit zijn netelige toe stand worden verlost. Een en ander nam enkele uren in beslag. Begrijpelijk trok de gebeurtenis veel bekijks vooral van de school jeugd. Prij88Chi6tlng. Zaterdagavond zal er een groote jaarlijksche prijsschieting gegeven worden voor de leden van de schuttersver- eeniging van den R.-K. Kring in het patronaatsgebouw, alhier. Prijskaarten. Zondag a.s. zal er een prijs- kaarting (bieden) gehouden worden bij de wed. Hamerlinck, alhier. DaiventeütoenstelliDg. Zondag 5 Jan. had alhier een tentoonstelling plaats voor reis duiven, georganiseerd door de duivenmij. iüe Vrije Vlucht» in het lokaal van den heer Fr. Marquinie. De prijzen werden als volgt behaald Loop fax bevolking. Bevolking op 31 December '28 976 m., 901 vr. totaal 1877. Gevestigd 51 m. 6S vr. totaal 116, geboren 18 m. 24 vr. totaal 42, vertrokken 48 m. 52 vr. totaal 100, overleden 7 m. 9 vr. totaal 16. Bevolking 31 Dec. 1929 (zonder grens- wij/.iging)t 990 m. 929 vr. totaal 1919. Statldncbef Z -VI. T M. Met ingang van 1 Januari 1930 is benoemd tot stationchef der Z.-V. T. M. alhier de heer J. Rammeloo. thans als zoodanig op dit station werkzaam. BIIJart-seftDCe Dezer dagen gaf de heer Crauw uit Rotterdam een biljartseance in het café van den heer Fassaert. Er werden twee partijen gespeeld op 300 carrambols tegen j den heer Alb. de Schepper met een voor- gift van 200 in elke partij, welke beiden Infleïoiiion M&tataftHof Mg<Ia£9*Hofl geen stukgaan en pijn meer en ook geen na- schrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos 30, 6o, Tube 80 ct. PUHOL Wie helpt ons bij den aanvang van 1930 aan een manscostuum, kinder kousen en een buis- of keukenkachel De St. Vincentiusvereeniging. Wekelijksch Kerkbericht. Zondag 12 Januari, om 7 uur de Vroegmis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der pa rochie om 10 uur de Hoogmis voor Wilhel- mina Lippens. Onder de H.H. Missen collecte met open schaal voor de Missiën in Afrika, die in de bijzondere milddadigheid wordt aanbe volen, en daarne de reliquie van O. L. Vrouw Om 2,30 uur Lof. Maandag 13 Januari, om 7 uur uitreiking der H. Communie en bij de Eerw. Zusters de H. Mis voor eene overledene om 8 uur gezon gen H. Mis voor den jongenheer Pièrre Stubbé. Dinsdag 14 Januari, om 7 uur gezongen H. Mis voor den heer Joseph August Jacobs om 8 uur gezongen H. Mis voor den heer Hypoli- tus van Acker en overleden familie. Woensdag 15 Januari, om 7 uur uitreiking der H Communie en om 8 uur gezongen H. Mis voor de overleden ouders van den heer en ma dame van Voorenvan Cleemput. Woensdagavond om 7 uur opening van het Triduum met Lof en preek. Donderdag 16 Januari, om 6,30 uur de H Mis voor het welslagen van het Triduum om 7 uur preek om 7,30 uur de H. Mis voor mevr. De Bakkerde Vleeschauwer en om 8 uur ge zongen H. Mis voor mevrouw Maria vanWaes- van Acker. Donderdagnamiddag biechthooren van 4 tot 7 uur en om 7 uur Lof met preek. Vrijdag 17 Januari, algemeene H. Communie der schoolkinderen om 6,30 uur gezongen H. Mis voor den heer Ludovicus Franciscus Arens als lid der R.-K. Werkliedenvereenigig om 7 uur preek om 7,30 uur de H. Mis voor madame Joanna Verplanken-Snabel, en om 8 uur de gezongen H, Mis voor de overleden familie Fuylaert-Cattoir. Vrijdagavond biechthooren van 4 tot 7 uur en om 7 uur Lof met preek. Zaterdag, 18 Januari, om 6,30 uur gezongen H. Mis voor mevrouw Jan Baptist Stevens om7 uur preek om 7,30 uur de H. Mis voor den heer Constantinus de Koek en om 8 uur gezongen H. Mis voor mej. Eugenie Bijlevens en overleden familie. Zaterdagnamiddag biechthooren van 3 tot 7 uur en om 7 uur Lof met preek. Zondag 19 Januari, om 7 uur de Vroegmis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie, met na de preek algemeene H. Com munie der leden van den Bond van het H. Hart en der H .Familie om 10 uur de Hoog mis voor den heer Octaaf Louis Vermoet en echtgenoote. Na de Vroegmis verpachting der opengeval len vaste zitplaatsen der kerk. Na den middag opdracht voor de H. Familie en voor den Bond van het H. Hart, waarbij alle leden verwacht worden. Nieuwe leden, van of op leeftijd van 15 jaar, kunnen zich voor deze heilzame gods dienstige vereenigingen gedurende het Tri duum aanmelden in de daarvoor bestemde bus achter in de kerk. Van Woensdag 15 Januari tot en met Zon dagnamiddag 19 Januari zal alhier gehouden worden een Triduum ter hernieuwing der Mis sie voor de uitbreiding en de bevestiging van het godsdienstige leven in deze parochie. Daarvoor wordt de belangstellende deelname van alle parochianen verzocht en wordt de trouwe opkomst der leden van den Bond van het H. Hart en der H. Familie verwacht. Gedurende het Triduum zal behalve in den namiddag ook des morgens gelegenheid zijn tot biechten van 7,30 tot 8,30 uur Van Zaterdag 18 Januari, het feest van St. Petrus Stoel te Rome, tot en met Zaterdag 25 Januari, het feest van St. Paulus Bekeering. wordt over de geheele christelijke wereld ge houden, de Internationale Bidweek, opdat alle volken één worden in de waarheid, waarvoor de godvruchtige belangstelling der geloovigen verzocht wordt. Zijn voornemens een christelijk huwelijk aan te gaan de heer Petrus Cornells de Roeck alhier en mej. Apollonia Asselman te Schaerbeek, 2e roep de heer Mauritius van Lent alhier en mej. Vvonna Schatteman te Selzaete, le roep. Moedercursus. Op Donderdag '9 dezer werd van wege Het Wit-Gele Kruis alhier eene moe dercursus begonnen onder leiding van zuster M. van de Walle, enquêtrice der Zuigelingen zorg in Zeeuwsch-Vlaanderen waarbij ruim 40 deelneemsters aanwezig waren. De volgende les wordt gegeven op Donder- da g 23 Januari om 7 uur njn. in het patro- paatsgebouw. Spoortijden Groote Brug Sas van Gent- Ondertaand staatje geeft aan, op welke tijden de brug over de 3e Kanaalarm voor het landverkeer moet zijn opengesteld. Op te merken valt, dat uit overwegingen van practischen aard het landverkeer tus- schen 12.33 en 13,20 namiddag onafgebroken kan plaatsvinden. (Het is namelijk practisch onmogelijk de brug in een tijdsverloop van 17 minuten met handkracht open en weer dicht te draaien). 7,05 tot 7,20 voorm. 7,40 7,55 9,30 9,45 12,33 12,48 nam. 13,05 13,20 17,50 18,05 18,24 18,39 (niet op Zondag) 21,03 21,18 (alléén op Zon- en Feestdagen). N.B. - Als feestdagen worden beschouwd 17 Mei; 28 Mei en 15 Augustus. Doodelijk ongeluk. Hedenmorgen omstreeks half 11 had K. B. los werkman, wonende te Sas van Gent, bij het lossen van kolen voor de Stijf self abriek te Sas van Gent, het ongeluk tusschen een grijper en de mast van de betref fende kolenschuit zoodanig bekneld te raken dat de dood onmiddellijk intrad. Van bevoegde zijde werd ons medegedeeld, dat uit de verklaringen van de bij het ongeluk aanwezigen moet worden opgemaakt, dat vol gens de aanwijzingen van den verongelukte is gehandeld, zoodat van schuld niet kan worden gesproken. Door de politie wordt dienaangaande in- tusschen uiteraard een nauwkeurig onderzoek ingesteld, waaruit de toedracht officieel zal komen vast te staan. Oude blauwe duivers ie prijs A. Marquinie. Z.V.M. id. Oude blauwe duivinnen ie prijs A. Mar quinie. Jonge blauwe duivers: ie prijs Alfr. Bock- stael. Jonge blauwe duivinnen ie prijs Aug. Marquinie. Z.V.M. id. Oude rood vale duivers: ie prijs H. Scheffer. Oude rood vale duivinnen ie prijs H. Scheffer. Jonge rood vale duivers: ie en 2e prijs J. van Acker, 3e M. Houtepen. Jonge rood vale duivinnen te prijs M. Meuleman. Oude geschelpte duivers: ie prijs Aug. Marquinie, 2e Tr. Renique. Z.V.M. M. Meule man. Oude geschelpte duivinnen: ie prijs M. Meuleman Jonge geschelpte duivers: ie prijs M. Meuleman. Jonge geschelpte duivinnen ie prijs Tr. Renique, 2e M. Houtepen, Z.V.M. M. Meuleman. Oude verschillende kleuren duivers: ie prijs J. van Acker, 2e Aug. Marquinie, Z.E.M. H. Scheffer. Oude verschillende klenren duivinnen ie en 2e prijs Aug. Marquinie, Z.E.M. P. Meeussen. Jonge verschillend» kleuren duivers: ie prijs Aug. Marquinie, 2 Tr. Renique, Z.V.M. H. Scheffer. Jonge verschillende kleuren duivinnen: ie en 2e prijs J. van Acker. Z.E.M. Fl. de la Ruelle. De schoonste uitslag werd behaald door den heer Aug. Marquinie. Er waren 74 difiven ingezonden. Brandweervereeniging in Z.-Vlaanderen Na een onderhoud op 24 December jl. met den voorzitter van de Koninklijke Nederland- sche Brandweervereeniging, den heer Mr. J. Dijckmeester, burgemeester van Zutphen, met wien was besproken de wijze, waarop de oprich ting van een gewestelijke bond voor Zeeland, als afdeeling van genoemde Nederlandsche Vereeniging, het beste kans van slagen zou hebben, had de Commissaris der Koningin op 8 dezer eene bespreking met de heeren G. A. Hajenius, Burgemeester van Goes, Jhr. P. J. Boogaert, Voorzitter van 't bestuur der brand weer te Middelburg, P. J. Wemelsfelder, oud commandant der vrijwillige brandweer te Vlissingen, J. C. A. Bannink, Burgemeester van Zierikzee, J. Huizinga, Burgemeester van Neu zen, P. Erasmus, Burgemeester van OOstburg en H. P. Kleppe, burgemeester van St. Phi- lipsland, vertegenwoordigers derhalve uit de verschillende deelen van ons gewest De bedoeling was te komen tot oprichting eener provinciale brandweerorganisatie, die dan later lid zou kunnen worden van bedoelde Koninklijke Nederlandsche Brandweervereeni ging. Overeenstemming werd bereikt in dien zin, dat werd opgericht eenComité van voorberei ding, welk Comité zich uitsluitend zal belasten met voorbereidende werkzaamheden, als het cnotact zoeken met de gemeentebesturen in .de vreschillende onderdeelen van het gewest, het postellen van een ontwerp-statuten enz. Het aldus geconstitueerde Voorloopig Comité koos uit zijn boezem als Voorzitter den heer G. J. Hajenius. WESTDORPE. Stand der werkloosheid in de gemeente Westdorpe gedurende de maand December 1929 o werkloozen, bijgekomen in de maand December 46 werklpozen, totaal 46. Verval len in de maand December 3. Aantal werk loozen op 31 December 1929 43. Verandering door Greuswijziging ingevolge de wet van 21 Dec. 1929 Stbl. 553 met ingang van 31 Dec. 1929. Van Westdorpe naar Sas van Gent 23 m. 14 vr. totael 37 van Sas van Gent naar Westdorpe 2 m. 6 vr. totaal 8 vermindering door grenswijziging 29 personen. Bevolking op 31 December 1929, 969 m. 921 vr. totaal 1890. Overlijden van elders gevestigden 1 m. De bevolking vermeerderde alzoo met 13 personen (zonder grenswijziging zou de bevolking zijn ver meerderd met 43 personen). Er werden elf huwelijken voltrokken. SLUISKIL. In een druk bezochte gecombineerde verga dering der R.-K.atholieke en z.g. Moderne af deeling onder leiding der hoofdbestuurders van Brussel en Kroone van de R.-K., van Leersum en Rippen van de zg. moderne en Chalmet van de Belgische socialistische organisatie in de zaal der St. Antoniusschool is Donderdag avond besloten, de staking aan de cokesfa- briek op te heffen. Verdere bijzonderheden werden nog niet verstrekt, daar de hoofdbe stuurders hedenmorgen nog met de directie besprekingen zouden voeren. Bij informatie ten kantore der cokesfabriek werd ons hedenmiddag namens de directie medegedeeld, dat door de stakingsleiders he denmorgen officieel aan de directie was ken nis gegeven, dat de staking is opgeheven. Voorts deelde men ons names de directie mede dat het werk werd hervat op de oude, gepu bliceerde voorwaarden. Ten slotte werd ons namens de directie medegedeeld, dat van het stakend personeel 130 man kunnen worden geplaatst. Deze zullen door de directie worden gekozen naar gelang van de behoefte uit degenen, die zich aanmelden. St. Cecilia. Woensdagavond hield ons R.-K. Zangkoor haar jaarlijksche teeravond in het St. Josephs-patronaat. In een korte speech bracht de Eerw. Directeur Pater Bruno, dank aan de heeren zangers voor de wijze waarop ijz in het afgeloopen jaar de kerkelijke plech tigheden hebben opgeluisterd en de goede geest die onder de leden onderling heerschte. Na een uitstekend maaltijd bleef men gerui- men tijd gezellig bijeen. BRESKENS. STOPPELDIJK. door den heer de Schepper zijn gewonnen. De uitslag is Vrijspel Punten Beurt. Serie gem Alb. de Schepper 100 12 27 8.33 de Crauw 217 13 93 167 Caderspel. Alb. de Schepper 100 14 28 7.14 de Crauw 297 14 78 21.2 De in de pauze verloten schroef-qne viel ten deel aan Theo. Staal, alhier. KODiDgschieteD Dinsdag hield de liggende wip maatschappij Wintervreugde* haar jaarlijksche koningschieting. Dhr. du Puij wist zijn eerste schot den hoogvogel te treffen, waardoor hij voor een jaar schutters- koning dezer vereeniging is geworden. Naar Paray le Monial. Van 20 tot 23 Mei 1930 wordt te Paray-le Monial, het groote centrum der godsvrucht tot het H. Hart, met grootsche plechtigheid, het eerste eeuwfeest gevierd van de oprich ting der Broederschap van het HEILIGE UUR, welke godvrucht zich ook hier te lande met verblijdende snelheid uitbreidt. Te dier gelegenheid wordt een groote toe vloed van pelgrims van heide en ver verwacht. De predicaties zullen door Bischoppen gehou den worden de 22ste Mei zal een groote aan biddingsdag zijn, gevolgd door nachtaanbid ding (van 22 op 23 Mei) plechtige oefening van het Heilig Uur. In combinatie met het Reiseomité „R.-K. Spoor- en Tramwegpersoneel" te Venlo zal ook het Nederlandsch Bestuur van het „Werk der Intronisatie van het H. Hart" een goed- koope pelgrimstocht (Ilde en lilde Klasse) naar het brandpunt der H. Hart-vereering or- ganiseeren, doch niet in Mei alle oefenin gen geschieden alsdan in 't Fransch maar in de groote-vacantiemaand van 18 tot 23 Augustus. Na al de actie, welke de laatste jaren, met zooveel succes in Nederland gevoerd werd voor de godsvrucht tot Jezus' H. Hart, durven we hopen, dat het een pracht-bedevaart zal worden. Pater Joachim. SS. CC. Ginneken, Nieuw-Ypelaar. Uitvoering ziektewet. Bij beschikking van den Minister van Arbeid Handel en Nijverheid zijn de volgende ver eenigingen erkend als bedrijfsverenigingen in den zin van artikel 91, eerste lid, der Ziekte wet de vereeniging „De Samenwerking" te Groningen de Gemengde Bedrijfsvereniging voor ziekengeldvezekering, te 's-Gravenhage de Metaalbedrijfsvereeniging voor ziekengeld verzekering, te 's-Gravenhage de Midden stands-Onderlinge, te Utrechtbedrijfsvereeni ging voor ziekengeldverzekering voor de Cen trale verwarmingsindustrie en aanverwante bedrijven, te Amsterdam de Bedrijfszieken- kas voor Land- en Tuinbouw te 'sijGraven- hage de Bedrijf svereeniging voor ziekengeld verzekering voor het Kleedingsbedrijf en aan verwante bedrijven te Amsterdam de Bedrijfs vereeniging voor ziekengeldverzekering voor het grafisch bedrijf en aanverwante bedrijven te Amsterdam de Bedrijf svereeniging voor ziekengeldverzekering in de Textielnijverheid te Tilburgde Bedrijfsvereniging voor zie kengeldverzekering voor het lederbedrijf en aanverwante en annex bedrijven, te 's-Gra venhage de Bedrijf svereeniging voor zieken geldverzekering voor het Beurtvaartbedrijf, te Amsterdam de Bedrijf svereeniging voor zie kengeldverzekering voor het bedrijf der stroo- cartonfabricage, te Groningen de Centrale Bedrijf svereeniging voor ziekengeldverzeke ring voor het bouwbedrijf en aanverwante be drijven te Amsterdam. Vierde Klasse Derde Lijst Trekking van 8 Januari. ƒ2000 No. 14105 1500 No. 16532 100 No. 5829 6240 8012 10611 Politierechter te Middelburg. In de zitting van 7 Januari jl. waren de vol gende personen gedagvaard E. D., 22 jaar, mecanicien chauffeur te Hulst wegens mishandeling van H. J. Buijsrogge te Hulst op 8 Sept. 1929. Eisch en uitspraak een maand gevangenis straf. W. E. H. F., 22 jaar, timmerman, Ter Neuzen, wegens beschadiging van een glasruit en 3 planken in het areestantenlokaal te Ter Neu zen op 7 Dec .1929. Eisch en uitspraak 15 of 15 d.h. J. L. C., 25 jaar, arbeider te Axel, wegens vernieling van een boord en een das, toebe- hoorende aan Cyriel Verschelde te Moerbeke op 24 Nov. 1929. Eisch en uitspraak 10 of 10 d.h.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 2