Gelukkig Nieuwjaar. Tandarts J. SP AAS 8nrgerL Standen Loop der bevolking 952e Staatsloterij Gemengd JTteuws Boeken - ir. Cl. de Nocker van den Broele, -öfiis N.V. H. ENGLEBERTS AUTOMOBIELHANDEL is AFWEZIG. Dubbele broodwinning. M. DE JONGE A d verton tiën. Een nieuw Bankgebouw. Op 2 Januari a.s. zal de bankiersfirma De Koster Co. te Vlissingen met kantoor te Ter Neuzen, een kantoor te Axel openen. Door een liebtkeker gevallen. HM CENTRALE CHASSIS SMERING? DUBBELE ONTSTEKING? ONSPLINTERBAAR GLAS RONDOM? STAND No. 48 R. A. I. TENTOONSTELLING. Nederlandscbe Staatsalmaiak voor iedereen Noerdstraat 10-12. Telef. do. 15 Tor Nok zen, Eerstvolgend spreekuur ep Zater dag, 4 Januari 1930. (10) a The Staging Fool. Tot ons Ifedwezeïi waren wij, wegens overstelpende bedrijf sa. ikte ver hinderd, persoonlijk met deze wereldberoemde sprekende en gingende film, die in het Luxor- theater dezer dagen een reeks opvoeringen mocht beleven, kennis te maken. Van anderen gelukkiger dan wij, vernamen we echter, dat hier gesproken mag worden van een succes, al was danook in verband met de ongun stige weergesteldheid en talrijke plaatselijke uitvoeringen in deze periode des jaars het be zoek niet zoo overdruk als men dat bij een dergelijke buitengewone gebeurtenis had mo gen verwachten. Het Luxor-theater behoudt echter zijn ge luidinstallatie. En voortaan zal men daar van deze ingenieuze vinding geregeld kunnen pro fiteered De bevolking uit deze streek zal zulks stellig weten te waardeeren n de gelegenheid wéten te vinden om van dit nieuwste snufje op bioscoopgebied ook eens te gaan genieten. Overigens „The Singing Fooi' komt nog eèns terug. Dan zal 't er zeker storm loopen. AXEL. TER NEUZEN. (Nadruk verboden). Huwelijks-voltrekkingen. 24 Dec. JanAntho- nie Riemens, 23 jaar, jm. en Adriana van Drongelen, 22 jaar jd. Gilles Minikus Kaan (van Haarlem) 26 jaar jm., en Johanna Adri ana Herrebout, 21 jaar jd. Geboorten. 22 Dec. Jacobus Dirk, zoon van Dirk Wolfert en Janneke Neeltje de Ruijter. 23 Dec. Jozina, dochter van Pieter 't Gilde en' Sara Geertruida de Zeeuw. Passchier, z. van Pieter Willem van de Wege en Elisabeth Christina Stouthamer. 25. Cornelis Leendert, z. van Maarten Adriaan van Dixhoorn en Pieternella Elisabeth Dubbeldam. 26. Mecheli- na, Anna, d. van Jan Pieter Jonkman en Johanna Geertrui Doorns. Overlijden. 22 Dec. Martinus de Zeeuw, 68 jaar, echtg. van Pieternella Schiervogel. Rosa lia Seegers, 63 jaar, echtg. van Jacobus Fran- ciscus Dierickx. 23. Cornelia Braai, 67 jaar, wed. van Cornelis Hamelink. TER NEUZEN. In de afgeloopen week zijn uit deze gemeen te vertrokken J. A. Herrebaut, zonder, Nieuwstraat 30a, naar Haarlem. J. A. Riemens, kantoorbed., Steenkamplaan 64, naar Axel. Derde Klasse Eerste Lijst. Trekking van 23 December. 1500 No. 18894. 1000 No. 10438 ..742 400 No. 9626. 200 No. 1455, 8620, 11135. 100 No. 1740, 1944, 7526, 8374, 11471. Derde Klasse Tweede Lijst. Trekking van 24 December 25.000 No. 979. 2000 No. 6087. 1000 No. 621, 7200. 400 No. 604, 10139, 16932. 200 No. 1578, 7120. 10a No. 144, 257^, 4341, 8882, 12360, 12779, 13990, 14829, 18998, 19141 UIT HET BINNENLAND. In het gebouw van de Handelsmaatschap pij >Montan* aan het Plein te's-Gravenhage is een 17-jarige employée, mej. M. A. C. op het platte dak door een glazen licht- koker gevallen. Zij viel aanvankelijk met het hoofd benedenwaarts, doch haar val werd gebroken door latwerk van de lantaarn, zoodat zij met de beenen neerkwam op een trapleuning. Hoewel de val ongeveer 20 M. was, kwam zij er wonder boven wonder met eenige snij- en schampwonden af. Door tusschenkomst van den G. G. D. i^e jonge dame verbonden en naar haar woning aan dé Pahudstraat 164 overgebracht. Hevige brand te Enschedé In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft in het centrum van Enschedé een geweldige brand gewoed, waardoor drie huizen totaal werden verwoest. Omstreeks twee urr in den nacht werd brand ontdekt in de benedenverdieping van het per ceel Langestraat hoek Haverstraat. Hierin heeft de heer Wertheim een filiaal van de schoenenzaak Presburg. Het vuur greep zeer snel om zich heen en toen de brandweer ter plaatse verscheen, was het gebouw een enorme Vuurzee. De hitte was geweldig. De groote rui ten van de zaak Brenninkmeyer, die aan de overzijde van de Haverstraat is gevestigd, sprongen en de koppen van de waspoppen in de étalages smolten. De brandweer, die aan-< yankelijk weinig tegen het vuur, dat door den 5. INDERDAAD staat dit model 1930 AAN DE SPITS Welke andere wagen van d- ft572 5-ft.4L2Sjr •jingle Six klasse is toch voor TW1MIGNIT!" SI S5HGLE S*X pftyzeM 'AH J zien van een £5063* TWIN I6HJ TiOft EJGII PÖV2CH IL64 £6495. Welk ander merk in de Twin Ignition klasse is voorzien van een hooge com pressie kopkleppen motor met Waar vindt men een zoo billijken Acht Cylinder wagen met alle luxueuse kenmerken v m de veel duurdere wagens o.a. Het salon koetswerk der ,,400" series is reeds alom beroemd door zijn Sierlijkheid, Elegantie, Koetswerk en Motor vormen dan ook een geheel, waarnaar alle rasechte automobilisten reikhalzend hebben uitgezien. Vraagt catalogi, enz. Uit voorraad leverbaar Theresiastraat No. 145, Bezuidenhont No. 71, Den Haag Filiaal te Utrecht: Nachtegaalstraat No. 7575a Telefoon No. 72085 Telefoon No. 13073 VO Oi wind werd aangewakkerd, kon uitrichten, be paalde zich het eerst tot het beveiligen van het gebouw van de firma Brenninkmeyer, waarvan de jalouzieën reeds vlam gevat had den. Met hrie motorspuiten van de Enschedesche brandweer werd getracht het vuur te stuiten, doch alle pogingen om den brand te beperken tot de schoenenzaak waren levergeefsch. Bin nen korten tijd sloeg het vuur ook over naar het in de Haverstraat gelegen winkelpand van de firma Gebr. Oostvogel, waarin een zaak in heerenmodeartikelen en bont is gevestigd en naar de andere zijde in de Langestraat', waar het vuur het perceel van den IJmuider Visch- handel aantastte. Deze drie perceelen zijn totaal uitgebrand. Van den inboedel kon niets worden gered, evenmin als van die der bovenwoningen. UIT I1ET BUITENLAND. Treinbrand in den ondergrondschen spoorweg te New York. In de onder de rivier loopende tunnel van den ondergrondschen spoorweg te New-York is tengevolge van kortsluiting brand in een trein ontstaan. Onder de passagiers brak een paniek uit en bij het hevige gedrang,, om naar buiten te komen werden velen gewond. Ook liepen vele reizigers snijwonden op, doordien men de ruiten insloeg om naar buiten te ge raken. De brand zelf was spoedig gebluscht. In totaal moeten ongeveer 50 personen, onder wie vele vrouwen, gewond zijn. Roofoverval in het Savoyhotel. Vier mannen deden in den foyer van het Savoyhotel, die vol gasten en personeel was, een aanval op den hotelkassier. Na een hevige worsteling gelukte het de politie om drie der dieven in het Strand te pakken en hun de buitgemaakte 45 af te nemen. Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van >DE ZEEUWSCHE KOERIER* Nr. I van den zevenden jaargang van het tweemaandelijksche tijdschrift >M06df>r- 8Ch&pszorg< mag in alle deelen welverzorgd heeten. Blijkens het voorwoord de redactie zal het tijdschrift ten vervolge door de firma J. J. Romen Zonen, Roermond, worden uitgegeven en geëxploiteerd. De redactie verwacht hiervan een nog ruimere versprei ding dan tot dusverre met als gevolg een nog grooter nuttig effect. Wij hopen van harte, dat hare verwachtingen in vervulling mogen gaan. Het tijdschrift >Moederschaps- zorg* (de bekende vrouwenarts Dr. C. Meu- leman, Heerlen, is er de verantwoordelijke redacteur van) vervult een bij uitstek nuttige taak op uitstekende wijze. Mpge het bij alle ontwikkelden de waardeering vinden, die het verdient. De prijs is f 5 per jaar. Bij de N.V. Van de Garde Co.'s Drukkerij te Zalt-Bommel verscheen de Jaargang 1930 (de eenendertigste) van de »Nederlandsche Staatsalmanak voor iedereen*, het >Handboek betreffende zaken en personen in betrekking tot Nederland, Nederlandsch-Indië, Suriname en Curasao*, samengesteld naar officieele opgaven door L. J. van Dijk, hoofdcommies bij het Departement van Koloniën. Van dit boek, zoo rijk aan gegevens, die iederen dag te pas komen, mag terechf gezegd worden, dat 't >voor iedereen* bestemd is. Den zaken man, den onderwijzer, den ambtenaar, den kunstenaar, letterlijk iedereen, in welk ambt ook geplaatst, kan het onschatbare diensten bewijzen, 't Is een betrouwbare gids in den doolhof van Staats- en particuliere instellingen, van ambtelijke personen en lichamen. Bijna op elk gebied van het openbaar leven geeft het officieele voorlichting. Geen wonder, dat zulk een boek zich in de 31 jaren van zijn bestaan groote popula riteit heeft verworven. We mogen gerust zeggen, dat zij, die het kennen, er niet meer buiten kunnen. De Nederlandsche (oftewel Pyttersen's) Staatsalmanak is onmisbaar geworden. Wie ze nog niet mocht kennen of gebruiken zij een kennismaking dringend aanbevolen. Voor f6,50 ingenaaid (f7,75 gebonden) is men eigenaar van een werk, dat door handige informatie geweldig veel tijdbesparing geeft. En »time is money*nietwaar? Als iedere vrouw eens wist door Anna van Gogh-Kaulbach. 't Bovenstaande is de titel van een bro- chuurtje, aantrekkelijk aangekleed, waarin de N. V. Levensverzekering-Maatschappij van „De Nederlanden" van 1845 op o.i. buitenge woon gelukkige wijze het onmiskenbare nut van een levensverzekering demonstreert. Deze ongekunsteld-geschreven novelle zal meer in druk maken dan menig schreeuwend reclame biljet. Weinig lezeressen van deze fijngevoel- de schets zullen ongevoelig blijven voor de mo raal zorg voor Uw toekomst en dje Uwer kinderen door het aangaan eenei levensver zekering. Nigakomen Nieuwjiarswenschen. Slager, Wilhelminalaan G. N. Sas van Gent, 1 Januari 1930. Boekdrikker-Boekhmdelnr, G. N. Ter Neuzen, i Januari 1930. Wol- en Kot'senhuis wenscht allen klanten een Bij de wisseling des jaars wensch ik aan alle vrienden en klanten een gelukkig nieuwjaar toe. Tevens maak ik van de gelegenheid gebruik bij mijn vertrek uit Philippine mijn dank te betuigen aan vrienden en bezoekers, voor de gunsten die ik van hen heb mogen ondervinden, en beveel mijn opvolger die de zaak heeft overgenomen ten volle in ieders gunst aan. WED. MUSSCHE. Philippine, Jan. 1930. Mij aansluitend aan bovenstaande, maak ik het geacht publiek van Philippine en omstreken bekend, dat ik de zaak van Mej. de Wed. mussche heb overgenomen. Hopende door een prompte en nette bediening eenieders gunst waardig te zijn, verblijf ik, minzaam aanbevelend, L. COENS. Philippine, Jan. 1930. (27) Ter overname aangeboden een der beste zaken van Rotterdam. Water stokerij met Wagen verhuurderij. Groote bergplaats met flinke woning. Koop prijs f 5500. Voor jonge menschen een verzekerde toekomst. Brieven onder no. 3598, Adv. Bur. v. d. HASPEL, Abcoudestr. 8, Rotterdam. (12)

Zeeuwsche Koerier | 1929 | | pagina 3