OPRUIMING Japonnen en Mantels. A. WILKING. Bestelt spoedig, ze vliegen weg Groote Deventer Verloting B. H. Brand Zoon Groote Markt 12 Tel. 184 SELZAETE Marktberichten Gemengd JTteuws. Damesmantels - Kindermantels. Jongensoverjassen - Regenjassen. Damesjaponnen - Kinderjurken. Prijs per Lot fi. Mocht het een J0ZBFS-DR00M zijn! DAMES. Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag gesloten. en bate van den verderen afbouw der Ie H. Pastoor v. Ars kerk in Nederland Ie Deventer Een verloting met 10 eerste hoofdprijzen nnat eigen keuze Ik firnnmrip dat elk abonné va" de zeeuwsche koerier Taalincidenten te Antwerpen. Drama Bandieten overvallen een gondsmidswiokel Trein In een kudde schapen Brotale Joweelendiefstal. Zijn kind van 31!i maand gedood. Eigenaardige toestanden in een hnis van bewaring. AANBEVELEND (120) Trekking zonder nltstel 28 Dec. 1929 ten overstaan van Notaris J. 8CH0 TENS te Deventer. 25000 Loten - 600 Prijzen w eronder 200 Hoofdprijzen Voor den Winter OOSTBURG, 18 Dec. Tarwe f 11,00— 11,25, chevalier f9,erwten f13,50, bruine boonen f 16,50, haver f8. Middelburg, 19 Dec. Op de graanmarkt was de aanvoer gering. Tarwe f 11,a 11,50, kroonerwten f 16,a 16,50, witte boonen f40 43, lange bruine boonen f 17 a 17,50, ronde br. boonen f 16 a 19,maanzaad f 34 a 36. Boter en eieren aangevoerd door YValchersche boerinnen (officieele prijsnoteering)boter f 1,121/,, eieren f8,Aangevoerd door han delaren boter f 1,10, eieren f7,50. Part. prijs boter f 1,20, eieren f9. UIT HET BINNENLAND. Op avontuur. Een 16-jarige loopjongen uit Middelburg heeft dezer dagen een avontuurlijke reis ge maakt. Vrijdag ging hij er met een rijwiel van zijn patroon van door en bereikte dien dag Bergen-op-Zoom, vanwaar hij met een vrachtauto medereed tot Breda. Hier zette hij zijn rijwiel op het station en zocht een slaap plaats in een goederenwagen. Hij sliep stevig en bemerkte niet dat deze wagen Zaterdag- weg reed. Zoo kwam hij buiten zijn bedoeling via Venlo in Duitschland terecht en werd daar in den wagen aangetroffen en aan de poitie overgeleverd, die hem over de grens zette. De politie te Venlo stelde hem op trans port naar Middelburg, waar hij onder het ouderlijk gezag werd teruggebracht. Een onderwijzeres beide beenen afgereden. Dinsdagavond is de 26-jarige mej. M., on derwijzeres te Nieuwkoop, toen zij aan de halte Gouwsluis te Alphen aan den Rijn, op 'n reeds in beweging zijnden trein wilde stap pen, uitgegleden en onder den trein geraakt, met het noodlottig gevolg, dat haar de beide beenen wer.den afgereden. In zeer zorgwekkenden toestand is het meisje naar het ziekenhuis te Leiden overge bracht. Een jeugdig avonturiei De stad Leiden herbergt een negen-jarig knaapje, die de politie al verschillende malen last veroorzaakt heeft. Deze jongen nl. stapt meermalen brutaalweg het station op, om in een gereedstaanden trein zonder plaatsbewijs een reisje te maken, waaraan da natuurlijk een gratis retourtje verbonden is. Maandag heeft de deugniet weer een andere streek uitgehaald. Op de Beestenmarkt zag hij nl. een paard en wagen onbeheerd staan en zonder zich te bedenken klom hij op den bok lei de zweep over het paard en voort ging het, al maar verder, totdat hijin Sassenheim werd aangehouden. Zou men hier met een toekomstige wereld reiziger te doen hebben Jachtopziener vermoord De jachtopziener K. te Stoutenburg nabij Amersfoort hoorde Woensdagnacht te onge veer twee uur schieten op het jachtterrein. Hij kleedde zich aan en wekte zijn vader, die eveneens jachtopziener is en in de nabij heid woont, om gezamenlijk een onderzoek in te stellen. De zoon ging vast vooruit. Even later hoorde zijn vader een schot en ging, vergezeld van een anderen inwonenden zoon, op onderzoek uit. Hij keerde weer naar zijn woning terug, daar er niets meer viel te bespeuren. Woensdagmorgen om acht uur vond een meisje een man op den weg liggen, het gelaat bedekt met bloed. Bij nader onderzoek bleek dit de jachtopziener K. te zijn, met een schot hagel in den hals en geheel bevroren. Een politiehond uit Bussum is op het spoor gezet, dat wees in de richting Nijkerkerveen. De dader(s) is (zijn) nog niet opgespoord. Het slachtoffer is 28 jaar, gehuwd en heeft twee kinderen. De gemeente-veldwachter Kraankamp nit Leusden is belast met het voorloopig onderzoek. Het parket uit Utrecht arriveerde te twee uur op de plaats van het misdrijf, vergezeld van dr. Hesseling uit Arnhem als deskundige. UIT I1ET BUITENLAND. Te Antwerpen is het Maandagavond tot ernstige incidenten gekomen tusschen Vlaamsch-gezinden en leden van de »Légion nationale*een fascistische organisatie, die jonge lieden, meestal studenten, groepeert, welke hun vaderlandslievende* actie vooral tegen de Vlamingen voeren en die er plezier in hebben, in fascistische uniform en met een helm op het hoofd te paradeeren. Aanleiding tot de incidenten was een door het Gentsch liberaal oud-kamerlid en anti flamingant de Saegher in de Scheldestad gehouden voordracht over de taalkwestie. Deze conferentie was op touw gezet door de Antwerpsche legionnairs, die voor deze gelegenheid het bezoek hadden gekregen van een delegatie van hun Brusselsche kornuiten. De voordracht werd*verstoord door fronters, wat natuurlijk aanleiding gaf tot een worsteling. Deze werd op straat voortgezet. Aan het station aangekomen werden de Brusselsche legionnairs, die door hun Ant werpsche »partijgenooten« uitgeleide werden gedaan, op de trappen opgewacht door weer andere Vlamingen. Er ontstond daar een nieuw handgemeen. De politie moest met de blanke sabel chargeeren. Het gelukte een vijftigtal fronters door te dringen tot op het perron, waar de Brusselaars zich in een wagon verschansten en voor de derde maal met stokken en vuisten werden afgeranseld. Tijdens dit gevecht werd een revolverschot gelost. Vier Vlamingen werden door de politie gearresteerd, terwijl de schermutselingen nog gedurende eenigen tijd op de Keizerlei werden voortgezet tegen de Antwerpsche legionnairs, die ten slotte de vlucht moesten nemen. Verschillende personen werden gewond. (Msb.) De Berlijnsche politie houdt zich bezig met een geheimzinnige geschiedenis. Het geval betreft de vrouw van den molenaar Wandelt, wiens molen eenigen tijd geleden is afgebrand. Onder de puinhoopen van den ver branden molen heeft men wel deelen van de verkoolde lijken der twee kinderen gevonden, doch de nasporingen omtrent de vrouw van den molenaar hebben nog steeds geen resultaat opgeleverd. Wandelt is Maandag uit de hechtenis ont slagen, aangezien geen bewijzen tegen hem voorhanden zijn. Naar thans is vastgesteld, heeft vrouw Wandelt den dag vóór den brand een liter petroleum gekocht, hoewel overal in den molen electrisch licht voorhanden is. Het vermoeden bestaat dus, dat zij eerst haar beide kinderen om het leven gebracht en vervolgens brand gesticht heeft en daarop de vlucht heeft genomen. In de goudsmids- en juwelierszaak van de firma Piltz Co. werd Dinsdagmiddag een roofoverval gedaan. Er verschenen twee jongelui, die zich uitgaven voor beambten der crimineele politie en de in den winkel aan wezige dames, de echtgenoote van deii eigenaar en haar nicht, sommeerden enkele zoogenaamde van heling afkomstige artikelen te toonen. Eensklaps sloegen zij mevrouw Piltz tegen den grond en bedreigden haar nicht, die evenwel voldoende tegenwoordigheid van geest bezat zich los te rukken, de vlucht te nemen en om hulp te roepen. Terwijl het een der indringers mocht gelukken te ont snappen, werd de ander die een revolver in de hand hield door voorbijgangers overweldigd. Hij werd aan de politie te Berlijn overgeleverd. De D-trein Straatsburg Metz is Dinsdag ingereden op een kudde schapen, welke juist de spoorlijn overstak. Ongeveer 80 dieren werden gedood. De machinist bemerkte eerst, toen hij het station Brumath binnenreed, dat een ongeval had plaats gehad. Dinsdagmiddag werd te Stettin een bru tale juweelendiefstal gepleegd. In de kleine Domstraat wierp een man een steen door de etalageruit, nam snel twee kostbare rin gen ter waarden van ongeveer 50,000 Mark weg en ontkwam in een gereedstaande auto. Wegens het dooden van zijn 3 maanden oud kind werd te Berlijn een 24-jarige man gearresteerd. In den nacht was zijn kind begonnen te schreien. De vader, die zich over het geschrei ergerde trok het kind het beddelaken over het hoofd zoodat zijn voetjes kwamen bloot te liggen. 's Morgens vond de moeder het kind gestikt in zijn bedje. De vader, die aanvankelijk ontkende, gaf tenslotte toe, de afschuwelijke daad gepleegd te hebben. In het huis van bewaring te Moabit schij nen gemoedelijke toestanden te heerschen. Sedert eenige tijd liepen er geruchten, dat er onder de ambtenaren en ook onder de gevangenen veel werd gewed, zelf dat er een wedvereeniging bestond. Het is thans gebleken, dat de gedetineerde koopman Frey verlof had verzocht om onder geleide te mogen uitgaan, daar hij verschil lende zaken te behandelen had. Frey, die zich wegens bedrog moet ver antwoorden, heeft dit verlof werkelijk voor den tijd van 19 October tot 15 November gekregen en heeft tijdens zijn uitstapjes ook verschillende lokalen, waar gewed wordt, bezocht. Het schijnt, dat hij belangrijke wedden schappen heeft afgesloten en daarvan ook enkele ambtenaren liet profiteeren. Frey en de betrokken ambtenareu ont kennen echter, dat andere gedetineerden van deze weddenschappen voordeelen hebben getrokken. Verder is aan het licht gekomen, dat er cellen zijn met zulke sloten, dat de gevange nen die gemakkelijk konden openen en zoo gelegenheid hadden, elkaar op te zoeken. Zij maakten daarbij gebruik van een krom gebogen spijker, De truc gelukte, als de cipiers den sleutel slechts eenmaal in het slol omdraaiden en niet tweemaal, zooals het voorschrift is. De directeur heeft hierin echter geen aan leiding gevonden om nieuwe sloten te laten maken, doch slechts opnieuw de aandacht op het voorschrift gevestigd. 1BTTT is er werkelijk gelegenheid om m I I voor zéér weinig geld U te voorzien van zeer leuke Gedurende de as. Feestdagen, Kerstmis en Nieuwjaar en de komende felle koude kunt U er nog van profiteeren. Wij ruimen op A L L E Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 22 Augustus 1929. No. 827 Loten verkrijgbaar bij den Boekhandel »De Zeeuwsche Koerier* te Sas van Gent. (60) groote keus van Mans- en Jongensoverjassen vanaf 225-260—275-350-400—525 - 600 fr Kinderoverjasjes in die modekleuren. Vareuzen in blauw - beige - jaspé. Imperméibels. Trenchcoats. Veloure Vesten, Ondervesten en Broeken. Groote sorteering van Overj isstnff n voor Heeren en Jongelingen, alles naar de 1 iatste modellen gesneden. ROUW IN 24 UREN. Op aanvraag komt onze reiziger U thuis bezoeken. (82) Komt onze uitstallingen bezichtigen en U overtuigen. UvUiilv een kwartje of meer gaf aan de Afrikaansche Missiën van Cadier en Keer, bij Maastricht. Wij konden daardoor niet alleen ons nieuw Groot Seminarie openen, maar het zelfs doen zonder schuld, zonder rente. Stelt dus het goede, wat U vandaag kunt doen niet uit, maar zendt nog heden Uw giftMissiehuis Cadier en Keer (L.) Giro 102964. (26)

Zeeuwsche Koerier | 1929 | | pagina 3