Adverteeren doet vertoopen. Fa J. L. Jurrij Stoomen- Verven Betrekking gezocht. 8urgerL Standen J. HENNINK, Bedanking. Ls van Waesberghe - Janssens. 'oor «end... Noordstraat Ter Neuzen Balatum Vloerzeil Linoleum Karpetten Aug. Sierens Dordrecht Net, ijverig persoon, buiten zijn schuld werkloos wordend, zoekt passende betrekking bijv. als portier, magazijnier, nachtwaker of fels dergelijks. Goede getuigschriften. Brieven onder No. 315 bureau van dit blad. Ce Bie Zoon A dvertontiën. GELDLEENING Adveriearen dooi verkoopen. VERSCHENEN „Het in consianatie en in depot geven van goederen" Bosio Ververij voor Zeeland. Logo prijzen. Franco zending. <32> Vraagt niaiwt prijscourant; het is uw voordeel f Slachtliiiisliiaii 2.1, Gent. Leveranciers van Schrijfmachines en Rekenmachines en andere Knntoorbenon- nieuw en occasie. CbioeescheB zeeroovers aan bet werk. Moordaanslag op een pastoor. Geneesheeren, die zonder patiënten te zien, recepten schrijven Een tronwelooze pleegmoeder. Aanval van razernij lo de rechtszaal. Een hardhandige aotomobiliste. Westkade (10) SAS VAN GENT. Maakt U bereid voer 't volgende Jaar. Wol en Kougenhnis, VAN DEN BRUELE. MAGGI'S AROMA Nieuwe Dessins enz. Uitgebreide keuze - - - - Onze bekende lage prijzen „De Nieuwe Ziektewet". TBLtrOul* Nr. 4875. Belast zich ook ra>t het uazlen van Machloos bfj abonnement. hoop takken ontdekt werd. Volgens deskundigen was in beide gevallen hetzelfde mes gebruikt. Vier dagen later werd het lijk van een werk man gevonden met 21 messteken in den rug. Het slachtoffer was niet beroofd. In April gebeurde het volgende Een 16-jarig meisje hoorde in een donkere strat iemand achter haar fluiten. Vóór zij den tijd had om zich om te keeren, werd er een lasso over haar hoofd geworpen. Zij werd op den grond geworpen door een man, die poogde haar te wurgen, doch die op de vlucht sloeg, toen hij andere menschen hoorde aankomen. Een paar dagen later werd een vrouw op gelijke wijze door een lasso werper aangevallen, doch zij weerde zich zoo dapper, dat haar aanrander op de vlucht sloeg. Op 30 Juni werd een vrouw in een hotel vermoord gevonden en in Augustus werden binnen 20 minuten tijds een meisje, een vrouw en een man in den rug gestoken. Dit ge schiedde in hetzelfde stadsdeel, waar de vroe gere misdaden waren geschied. Twee dagen later werden de lijken van 2 meisjes in een veld gevonden. Van het eene kind, dat 5 jaar oud was, was het hoofd van den romp gesneden. Het andere, oud 14 jaar, was in de keel en in den rug gestoken. Op 30 September werd het lijk van een dienstbode nabij de rivier gevonden met 8 schedelkwetsuren en op 12 October werd een jonge vrouw in een ander deel der stad ge vonden met soortgelijke verwondingen. Zij stierf 2 dagen later, zonder tot bewijstzijn te zijn gekomen. Wat den persoon van den dader betreft, zijn sommigen van meening, dat men met iemand te doen heeft, wiens maatschappelijke rang hem boven verdenking stelt, doch die van tijd tot tijd plotselinge aanvechtingen tot moor den krijgt. Het ss. »Kwanghic, behoorende aan de Chineesche handelsmaatschappij, met ioo passagiers aan boord, alsmede een volle lading, is Woensdag op weg van Wenchow naar Sanghai, door zeeroovers ter hoogte van Taischow vermeesterd. Den volgennen dag werd het vaartuig weer vrijgelaten. De zeeroovers volgden de vaste methode der piraten in de Chineesche wateren, door als gewone passagiers aan boord te komen en later plotseling zich in hun ware gedaante te vertoonen en de bemanning te overweldigen. Naar uit Meschede (Westf.) wordt gemeld, is te Fretter Zaterdagavond een moordaanslag gepleegd op den dorpspastoor, den ZeerEerw. heer Wiedekind. Toen de geestelijke de pastorie wilde binnen gaan, loste een onbekend persoon, die reeds langen tijd rond het huis doolde, een schot op hem. De 'huishoudster, wie de man reeds eerder verdacht voorkwam, wierp zich op den dader en ontrukte hem de revolver. Bij het gevecht, dat toen ontstond liep zij verwondingen aan het hoofd op, terwijl de pastoor licht aan de wang gewond werd. De dader zag kans te ontkomen, door ge bruik te maken van den grooten toeloop van menschen. Zondag werd hij echter te Hameln, waar heen hij met een vrachtauto was gevlucht, gearresteerd. Men vermoedt, met een psychopaat te doen te hebben. Bij huiswaarts keerende seizoenarbeiders uit Danzig werden sinds geruimen tijd door douanebeambten opvallend veel stukken luxe- zeep, haarwater en andere cosmetische arti kelen gevonden. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat deze artikelen betrokken waren uit twee apothekr n in Neuteich (district Grosses-Werder) en dat drie geneesheeren uit Neuteich zich tot ge woonte gemaakt hadden, den seizoenarbeiders medicamenten voor te schrijven, zonder dat de arbeiders persoonlijk bij de geneesheeren behoefden te verschijnen. In plaats van de voorgeschreven medicamen ten, konden de arbeiders in de beide apotheken ook toiletartikelen bekomen. De door de Landkrankenkasse in Neuteich daardoor geleden schade wordt op meer dan 20.000 rijksmark geschat. Het onderzoek is zeer moeilijk, daar een groot deel der seizoenarbeiders het gebied van Danzig reeds heeft- verlaten. Dezer dagen is te Berlijn een zekere Rosa Novi gearresteerd, daar zij zich wegéns drie haar door den voogdij raad toevertrouwde meisjes, die echter verdwenen waren, te ver antwoorden had. Daarbij is gebleken, dat aan Novi in den loop der laatste elf jaar 35 kinderen toever trouwd zijn, die allen spoorloos zijn ver dwenen. Novi had de gewoonte om, als eenmaal des jaars de voogdijraad de kinderen liet onder zoeken, vreemde kinderen in huis te nemen. Het staat vast, dat de kinderen door Novi aan vreemde pleegouders verkocht werden en onder valsche namen in de registers van den bnrgerlijken stand ingeschreven staan. De openbare meenin'g is vooral opgewonden wijl aan Novi kinderen werden toevertrouwd, ofschoon zij reeds wegens ontvoering van kinderen, meineed en afpersing herhaalde malen gestraft is. - Uit Dessau wordt gemeld De oorlogsinvalide Holzhauer, wien door het militaire verzorgingsgerecht alle aanspraken op uitkeering werden ontzegd, kreeg na de uitspraak een aanval v^n razernij, waarbij hij met een eikenhouten knuppel om zich heen sloeg. De medische deskundige, dr. Seelman, werd aan den arm, de presideerende oud-minister Jaentsch werd aan het hoofd gewond. De eveneens oorlogsinvalide verdedi ger werd met hevig bloedende verwondingen uit de rechtszaal gebracht. Voor de politie er in slaagde Holzhauer te overmeesteren, had hij sjoelen en tafels kort en klein geslagen. Te Epsom had zich een 45-jarige »jonge dame* te verantwoorden wegens hardhandig optreden tegen een eerzaam toeschouwer. De dame in kwestie was als bestuurder van een auto met een dito vervoermiddel in botsing gekomen- Een toeschouwer zag het ongeval gebeuren en de dame wilde hem sommeeren, als ge tuige op te treden. Zij vroeg hem, of hij het ongeluk gezien had en toen hij weigerde te antwoorden, schold zij hem uit en sloeg hem verschillende malen pardoes in zijn gezicht. Een collega van den man, die in de nabij heid stond, zeide dat de dame ook op hem af kwam, maar dat hij het op een loopen had gezet. Toen hem door den rechter gevraagd werd waarom hij weggeloopen was, zeide hij »Je kunt je toch niet omdraaien om goedsmoeds een dame een klap te geven. Het beste was. maar weg te loopen. Want je kan ook moei lijk blijven staan om je een paar patsen op je gezicht te laten toedienen. Een politieman kwam verklaren dat de dame zijn notitieboekje uit zijn hand geslagen had en dat hij door haar optreden niet in staat was gaweest een behoorlijk proces-ver baal van het ongeval op te maken. De dame bood ter rechtszitting haar wel gemeende excuses aan het slachtoffer harer onbeheerschtheid aan en werd tot 60 gulden boete veroordeeld. TER NEUZEN. (Nadruk verboden). Huwelijks-aangiften. 8 Nov. Evert Rutters (vaii Raamsdonk) 28 jaar jm. en Anna Maria Elisalbeth de La voir (van Sluiskil) 22 jaar jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Nov. Pieter Harte 30 jaar, jm. en Leuntje Adriana Hamelink, 26 jaar, jd. Jan Frangoijs (van Brouwers haven) 24 jaar jm. en Pieternella Maria Nijs- sen (van Sluiskil) 25 jaar jd. Jean Rainé Auguste Audenaerd, 28 jaar jm. en Martina Elisabeth Baert, 19 jaar jd. Geboorten. 1 Nov. Jacobus, zoon van Joost van Vijven en Anna Jacoba Dees. 2. Pieter nella, dochter van Jacobus Kolijn en Neeltje Jansen. 4. Tanneke, dochter, van Cornelis Fer- dinandus Leendert Kaijser en Allegonda van Meerendonck. Jacobus, zoon van Johannes Cornelis Kroon en Krina Pieternella van Langevelde. Paulus Petrus, zoon van Theo- dorus Pieter Vaal en Maria Paulina de Bakker. Overlijden. 2 Nov. Machiel Arie Riemens, 16 jaar, zoon van Jacobus en Catharina Wil helm. 5. Johannes Rangé, 83 jaar, weduWn. van Maria Magdelena Baarsma. [AKCUITKCT. Onzen Breiwedstrijd en Tentoon stelling is ten einde 't Was een vol slagen succes. We danken de Dames die zoo vlijtig hebben gewerkt voor den wedstrijd en zoo vele mooie stukken inleverden. We danken de Dames die zoo talrijk onze Tentoonstelling bezochten We wenschen de Dames die een prijs kregen hartelijk proficiat en we roepen allen toe: (21) Bf.: 4Vi pCt. Gemeente Rotterdam groot ff 9 610.000. in stukke, van ff IOOO. ff 500.*- en fflOO.— tot den koers van 96 Va pCt. Inschrijvingen op deze leening worden kosteloos aan genomen tot Donderdag 21 November 1929, 4 uur n. m. door (40) Nadere inlichtingen en prospectussen worden gaarne verstrekt ét chef 't ons inpeperen, dat onze éocp niet smakelijk genoeg uitviel. Maar «U welen ons wel Ie helpen"Eenige druppels Maggi*s Aroma aan de spijzen toegevoegd verbeteren dece terstond igVMiuuf, en «oo redden we onse soep en - once eer. oofc voor llw keuken. (33) (70) Brochure No. I betreffende Prijs f 2.50. 40 pag. waarin behandeld worden de voornaamste punten, waaraan een koopman heeft te denken bij het verleenen vau een depót met voorbeelden eener juiste administra tie en boekhouding en formulieren voor contracten. Brochure No. II betreffende Prijs f 2.50. 20 pag. waarin besproken worden de rechten en verplichtingen van den patroon en waarbij een toelichting gegeven wordt voor werknemers. Abonné's op het weekblad Handelsbelangenworden beide brochures op schriftelijke aanvrage gratis ver strekt. (70) Uitgave van het Weekblad Handelsbelangente Amsterdam (50) i tt K PA RATIE INRICBTINO (86; Él

Zeeuwsche Koerier | 1929 | | pagina 3