v.ROSSEM's ZEEPAARD I5cr U c en Henco' haalt vergeet dan „Atd" niet! Stadsnieuws. Destakingbijdestijfselfabriek Bij Scheren PUROL 951e Staatsloterij Marktberichten ittSOBDGBLING. (12) HOLST. Het 750-jarig bestaan. In een Maandag avond gehouden vergadering van de comité's welke de feestelijke viering van het 750-jarig bestaan der stadsrechten voorbereiden, werd door den heer Em. Lockefeer medegedeeld, dat de koninklijke goedkeuring verkregen is om een loterij op touw te zetten, waarbij 20,000 loten van 1 gulden mogen uitgegeven worden ter verkrijging van een fonds voor het aanbieden van een carillon in den kerk toren aan het gemeentebestuur. HBN&STDIJK. Schandelijk Zondagnacht zijn alhier land bouwwerktuigen van den molenaar B. uit het land weggehaald, gedeeltelijk vernield en daarna in een sloot geworpen. STOPPELDIJK. Inenting tegen alastrlm. Alhier zal Steaaverleeniog aan de stakers Naar wij vernemen, zal de R.-K. Coöp. Verbruik- vereeniging »De Volharding* alhier, in hare winkels te Sas van Gent, Zuiddorpe, Philip pine, Sluiskil, Boschkapelle en Stoppeldijk, aan alle stakers-kostwinners tien procent korting verleenen op den prijs van alle winkel waren tegen aflevering der bons bij de ver bonden. Het valt niet te ontkennen, dat een zoodanige geste in arbeiderskringen de over tuiging moet versterken, dat een instelling als de Coöperatie voor de arbeidersbeweging een krachtige steun kan zijn. Ata, het uitstekende schuur middel wordt in de Persil fabrieken vervaardigd. Wie eenmaal de proef met Ata heeft genomen, blijft er bij, want Ata is een schuur- en reinigingsmiddel van bij zondere kwaliteit. Alles blijft als nieuw door 136 Verkoop Sebrlëtasbloempje. Zondag a s. zal alhier door enkele dames het Sobriëtas- bloempje ten verkoop worden aangeboden. Voor de Eerste HL Communie KERKBOEKEN, ROZENKRAN SEN, MEDAILLES EN AARDIGE SOUVENIRS in ruime keuze voorradig Aanbevelend, Boekh. De Zeeuwsche Koerier SAS VA'N GENT WekelUksch Kerkberlcbt. R.-K Boerenbond. Cnrsns in bemestings leer. Dezen winter zal alhier gegeven worden een cursus van 12 lessen voor volwassenen in bemestingsleer. Ingezouten Mededeeling (9) Toen de vertegenwoordigers der arbeiders een en ander op de 's avonds ten 7 en 10 uur gehouden vergaderingen rapporteerden, besloten de arbeiders tegen Donderdagmorgen in staking te gaan. Donderdagochtend is daarop de staking aan deze fabriek uitgebroken. Slechts één ii n*n is de fabriek binnengegaan, zoodat r I *an worden, dat de staking algemeen is. *V 1 «dagavond zijn een 40-tal Belgen uit V Genland te Sluiskil aangekomen en in iortek ondergebracht teneinde het aller- Iznkelijkste werk te verrichten. oals te begrijpen valt, is het om en nabij i orug zeer druk. Van ordeverstoring is usschen geen sprake. Naar wij vernemen is Donderdagnamiddag vanwege de directie der fabriek de mededeeling uug-plakt, dat alle arbeiders, die Donderdag net verschenen waren, zich als ontslagen «mden beschouwen. Voorts werd bekend gemaakt, dat de ontslagenen het nog ver- s huldigd loon Zaterdagnamiddag aan de kas der fabriek konden komen ontvangen. Wij hooren voorts, dat de ovens, die, als ze uitdooven, onbruikbaar worden, door een 50-tal Franschen en Italianen, afkomstig uit zustêrfabrieken, worden aangehouden. Deze ontvangen voedsel en logies op de fabriek. Waarschijnlijk zullen nog meer hulpkrachten van elders worden aangevoerd. Nader vernemen wij nog, dat gisteren ook a'iie bazen, die nog op de fabriek werkten, den arbeid hebben neergelegd. Wij laten hier nog den letterlijken tekst volgen van de bovenbedoelde proclamatie, die Donderdagavond 5 uur op een lichtpaal bij de oude silo werd uitgeplakt Aan de directie werd bericht, dat gisterenavond het werk is stopgezet om Voorts werd 1 buitenlandsch arbeider bij aankomst te Sluiskil overreed, terug te keeren zonder zich op de fabriek te hebben aangemeld. Besloten werd, een crediet bij den gemeente raad aan te vragen. Volgens mededeeling van den voorzitter bestaat het plan, de hardenking te doen plaatsvinden in de tweede helft van Augustus 1930. Van een onbemiddeld gezin is een primitieve handwagen eveneens vernield en in het water gegooid. Bij de wed. F. in 't gehucht Kampen werd op dezelfde wijze gehandeld met een bank en een inmaakton. De politie doet ijverig nasporing naar de onverlaten, 't Is te hopen, dat deze hun gerechten straf niet mogen ontgaan. jaargetijde voor den heer Bruno van de Watteyne en familie; om. 8 uur gezongen jaargetijde voor mevrouw Maria Louise PuylaertCattoir. Dinsdag 1 October, om 7 uur uitreiking der H. Communie en bij de Eerw. Zusters de H. Mis voor den heer Augustinus Dier- ckens en overleden familie; om 7,45 uur gezongen jaargetijde voormadameVercauteren- van Heeze. Zijn voornemens een christelijk huwelijk aan te gaan de heer Eugenius Jacobus Martens alhier en mejuffrouw Augusta Aers te Selzaete, 3e roep de heer Petrus Kesbeke te Assenede en mejuffrouw Anna Melanie Arthur de Smet alhier, 3e roep. Alastrimbestrijding.Naar wij vernemen hebben zich gisteren ongeveer 90 personen tegen pokken laten inenten. Door Dr.Puylaert zijn reeds stappen gedaan 11,75, chevalier f9,75, erwten f 16, bruine boonen f 1919,50 I N G E Z O N D E N. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Een zwartziener of. Mijnheer de Redacteur. Mag ik u beleefd verzoeken, het volgende in een uwer eerstverschijnende nummers te willen plaatsen In twee onzer drie gewestelijke R.K. bladen en ook in het „Dagblad van Noord-Brabant" De Zeeuwsche Koerier achtte men klaar blijkelijk niet voor „het doel" geschikt trof ik een ingezonden stuk aan, onderteekend „vele R.-K. kiezers in DE Statenkieskring Hulst. Z.-Vl. 18 Sept. '29", welks schrijver z'n kwalijk verholen ontstemming (ik zalmaar tamme woorden gebruiken) lucht over den uitslag der jongste verkiezingen voor het be stuur van onze Rijks- en Statenkieskrlngèn, voor den Partijraad enz. Nu is het al direct een bewijs van groote zwakheid als een anonymus stukken gaat schrijven „namens veleDat is een afge zaagd, laag-bij-de-wegsch trucje, dat alleen bij een onontwikkeld soort menschen mis schien nog een beetje effect sorteert doch elk ontwikkelde direct bij zichzelf de op merking doet maken die man wil öf doel bewust stemming trachten te maken, of z'n eigen geestelijke beschaving is niet 18 karaats. Dit terloops. Na een vrij langdradige inleiding dan we worden zelfs onthaald op een citaatje uit een boek over maatschappijleer stelt de schrijver de volgende vragen „aan verschil lende leden der R.-K. kiesvereenigingen in Eenig Importeur E. Ostermann Co's Hancfikl Mij., Amsterdam Fabrikc.nte: Henkei Cie. A. G.. Düsseldorf In handige strooiflesschen Prlja 13 cent. elf uur onder voorwendsel, dat de werk lieden der Coppée-ovens ontslagen zouden zijn. Deze voorstelling is onjuist. Aan deze werklieden werd medegedeeld, dat, vanwege het stopzetten dezer afdeeling, het onmogelijk was, het gewone werk te laten doen en het ook niet mogelijk was, hen gedurende den nacht ergens anders tewerk te stellen. Hun werd nadrukkelijk medegedeeld, dat zij dien nachtdienst geheel betaald zouden krijgen alsof ze normaal dienst gedaan zouden hebben. Alle anderen, die zich onder boven genoemd voorwendsel hobben laten over halen tot het verlaten van het werk, zijn dus op een dwaalspoor gebracht. Ingevolge de gepubliceerde sommatie, die ook aan iederen werkman afzonderlijk is gegeven, zijn dus alle arbeiders, die zich niet tot werken hebben aangemeld, ontslagen. Het nog verschuldigde loon zal hun op Zaterdag 28 September worden uit betaald tusschen 12 en 15 uur. De Directie. (Ter toelichting mogen wij mededeelen, dat, toen zich Woensdagavond de nachtploeg aanmeldde aan ongeveer de helft der arbeiders werd aangezegd, dat zij konden terugkeeren aangezien er voor hen dien nacht geen werk was. Zij zouden echter hun loon uitbetaald «rijgen. Een klaarblijkelijk onjuiste informatie aan de stakingsleiders was oorzaak, dat ook aan de arbeiders, die waren binnengelaten, het parool werd gegeven, den arbeid neer te leggen, waaraan terstond gevolg werd gegeven) Van werknemerszijde deelt men ons mede, dat tot dusverre door de hoofdbestuurders der arbeidersorganisaties van de directie nog niets naders was vernomen omtrent de be slissing van den Raad van Beheer. Men deelt ons zooeven nog van werk nemerszijde mede, dat van de tewerkgestelde vreemde werkkrachten 4 man zich hebben laten overhalea om den arbeid neer te leggen. Zaterdag 28 September ten gemeentehuize nog gelegenheid zijn om zich te laten inenten tegen alastrim. Deken van de advocatenorde te Middelburg. De orde der advocaten, verbonden aan de Rechtbank te Middelburg koos Woensdag tot haar Deken den heer Mr. P. Dieleman. Deze functie is tal van jaren waargenomen door den heer mr. A. C. A. Jacobse Boudewijnse, die thans ontslag heeft genomen. S^TZIET ONZE ÉTALAGE"®® Zondag 29 September, om 7 uur de Vroeg mis uit dankbaarheidom 10 uur de Hoog mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. Na de H.H. Missen de reliquie van den H. Jozef. Om half drie Lof. Maandag 30 September, om 7 uur gezongen om ook op de glasfabriek alhier gelegenheid tot inenting te geven. Die cursus zal gegeven worden door den heer E. Lansu, land- en tuinbouwonderwijzer te Zuiddorpe, en zal aanvangen in de tweede helft van November. Hiervoor hebben zich reeds circa 25 per sonen aangemeld. De opgave voor deelname aan dezen leer- zamen cursus ook voor niet leden van den R.-K. Boerenbond, kan alsnog geschieden bij bij den heer Cam. Audenaert secretaris der afdeeling Sas van Gent. Omtrent de staking bij de stijfselfabriek is niets naders bekend. De toestand is stationnair. geen stukgaan en pijn meer en ook geen na- schrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos 30, 60, Tube 80 ct. Vijfde Klasse Zevende Lijst Trekking van 25 September, f1000 No. 11450 11492 12244 f 400 No. 5081 6440 f 200 No. 1728 4612 5154 5343 8665 17397 f 100 No. 1210 2520 6473 10259 i°754 11150 13682 14535- OOSTBURG, 25 Sept. Tarwe f11,50 Z.-Vl., die laatst afgevaardigd zijn naar Sta- tenkieskring, Rijkskieskring of Partijraad" Werkelijk, hebt gij afgevaardigden er ooit over nagedacht, dat ge direct gingt medewerken aan de verwezenlijking van een groot doel, dat ge direct ging mede werken aan het besturen onzer R.-K. politieke vereenigingen, die toch eendoor God gewild doel nastreven Hebt ge er ooit over nagedacht, dat ge, door onbedachtzaam verandering in een bestuur te brengen, wellicht gehandeld hebt tegen het algemeen belang Ja, mis schien de oorzaak BENT geworden, dat het doel niet verwezenlijkt kon worden We hebben ons, toen we dit lazen, even de oogen uitgewreven en ons afgevraagd Waar wil die man eigenlijk heen met z'n zonderlinge vragen En waar haalt hij het recht van daan, anderer geweten publiek te onderzoe ken Wil hij misschien den profeet uithan gen, die aan een zondig volk zijn banvloek toeslingert of een dreigend „wee U" laat hooren Of is deze taxatie wat te hoog en moeten we dat nakaarten over gevallen be sluiten meer beschouwen als een uiting van niet te verkroppen teleurstelling over het bankroet van een richting, welke eertijds aan bepaalde groepen in dit gewest de macht toe wees We meenen veilig, tot het laatste te mogen besluiten en zóó zal ook stellig ook het over- groote deel van het Zeeuwsch-Vlaamsche volk erover oordeelen. En dan verwondert het ons ook niet, dat de man met een dergelijke mentaliteit de „nieuwe richting" (als we het streven naar opheffing en saneering van ons gewest op elk gebied eens zoo typeeren mogen) datgene gaat verwijten, wat heel Zeeuwsch-Vlaandereh jarenlang als DE groote grief tegen de „oude richting" heeft GEVOELD MAAR NIET KON OF DURFDE UITEN, als hfj insinueerend schrijft Zeker er zijn Goddank nog ernstige mannen onder U, die het niet beschouwen als een wedloop om een politieken prijs, die niet uit machtswellust mannen ter zijde schuiven, die door hunne capaci teiten in staat zouden zijn een Katholieke

Zeeuwsche Koerier | 1929 | | pagina 2