2511 v.ROSSEM'* ZEEPAARD IScT 1"hCpaAntvReVpakk??c! Nu kan elke handelaar onmiddellijk een ontvangtoestel No. 2511 leveren Stadsnieuws. OVERSLAG. Rijksarchivaris Gisteren ontving onze gemeente bezoek van den Rijksarchivaris, Mr. A. Meerkamp van Embden uit Middel burg, tevens provinciaal inspecteur der ge meentelijke archieven. Roode Sloisweg Bij het gemeentebestuur is bericht ingekomen van de Moerbekepolder (Nederl.), waarin te kennen wordt gegeven, dat zij niet onderhoudplichtig is van het weggedeelte bij de Roode Sluis. Het ge meentebestuur heeft hiervan terstond kennis gegeven aan Ged. Staten. CLIN8E Anto-ongelok Dinsdagavond omstreeks 8 uur is aan den onbewaakten overweg onder deze gemeente een Fordauto op een passeerenden trein van den spoorwegMechelen- Tèr Neuzen gereden. De auto werd wegge slingerd en totaal versplinterd. De bestuurder, van O. uit Belgisch-Clinge, werd uit den wagen geworpen, hij had 'n zware hersen schudding bekomen. In de auto zaten overigens geen passagiers. Het uitzicht aan den over weg is vrij en het was ook niet mistig, terwijl de machinist voor het passeeren van den overweg het gebruikelijk signaal had gegeven. WALSOORDEN. Lijk aangebracht Dinsdag is door een Rijkspolitievaartuig van Antwerpen alhier aangebracht een lijk van een manspersoon, dat men op de Schelde drijvende had ge vonden, en dat vermoedelijk ook behoort tot de bemanning van het gezonken Belgische schip »Estella«. Uiterste eenvoud vaa bediening - geen terug* koppeling - geen storend genereeren - geer> brom» toon - geen vervorming. 258 CURSUS COSTUUMNAAIEN eiirsns in cestaaninaalen, knippen enx. Opleiding voer examens. K»éT Men melde xlcb spoedig aan. WekelljkBch Kerkberieht. De staking bij de stijfselfabriek. Naar wij vernynen zijn gisteren aan de stijfselfabriek 1 werkmeester, 4 onderbazen en 12 werk lieden ontslagen. Als reden werd opgegeven reorganisatie van het bedrijf. (12) Adr. Laurens, 4e P. Le Febsr, 5e Jan Le Feber, 63 G. den Engelsman. Wegens hit defect worden van het geweer was de deelname in deze afdeeling beperkt. Na zijn bezoek aan het gemeentehuis heeft de achivaris nog eenige archieven van polders nagezien. De politie stelt een onderzoek in. Doordat het lijk reeds in verren staat van ontbinding verkeerde, kon de identiteit niet worden vastgesteld. Papieren werden niet aan getroffen. nw j. PHILIPS A Bg da Ëarw. Zosters bestast gelegenheid lioh op te geven voor een Het onderwgs wordt gegeven door een Eerw. Zuster met vakdiploma. Als er ganoegtame deeloemers tijn, zal de carsas met October beginnen. Zondag 22 September, om 7 uur de Vroegmis voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn der parochie, om 10 uur de Hoogmis voor de gebroeders Poppe. Onder de H.H. Missen collecte met open schaal voor de dpofstommen, en daarna de reliquie van den H. Antonius. Om 2,30 uur Lof. Maandag 24 September, om 7 uur uit reiking der H. Communie en bij de Eerw. Zusters de H. Mis voor den heer Augustinus van Driessche en overleden familie; om 8 uur gezongen H. Mis voor den heer Louis Renique en madame Adelaïda Groothaert. Dinsdag 24 September, om 7 uur gezongen H. Mis voor mejuffrouw Malvina Vervaet om 8 uur gezongen H. Mis voor den heer César van Cleemput. Woensdag 25 September, om 7 uur ge zongen H. Mis voor madame Leonia Pieters- van Rumpsteom 8 uur gezongen H. Mis voor de overleden familie van den heer en mevrouw van AckerVerhelst. Donderdag 26 September, om 7 uur de H. Mis voor mejuffrouw Emelie de Krom de Causemaker en overleden familie om 8 uur gezongen H. Mis voor mevrouw de weduwe Hendrikus Wauters. Vrijdag 27 September, om 7 uur gezongen H. Mis voor madame Elisabeth van Leemput- de Rooyom 8 uur gezongen jaargetijde voor mejuffrouw Cornelia Cuypers. Zaterdag 29 September, om 7 uur ge zongen jaargetijde voor den heer Petrus Franciscus Antheunisom 8 uur de H. Mis voor mevrouw HoefnagelsPontenagel. Zaterdagavond biechthooren van 5.30 tot 7,30 uur en om 6 uur Lof. Zondag 29 September, om 7 uur de Vroegmis uit dankbaarheid om 10 uur de Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. Zijn voornemens een christelijk huwelijk aan te gaan de heer Eugenius Jacobus Martens alhier -en mejuffrouw Augusta Aers te Selzaete, je roep de heer Petrus Kesbeke te Assenede en ■mejuffrouw Anna Melanie Arthur de Smet «alhier, 2e roep. Als reactie op dit ontslag wilde de gisteren gehouden vergadering de voorgenomen staking aan de fabriek, uit solidariteitsoverwegingen, reeds heden doen ingaan. Door den geestelijken adviseur werd erop aangedrongen eerst het hoofdbestuur te raadplegen. Nader vernemen wij, dat heden 30 werk lieden, welke in dezelfde afdeeling werkten als de ontslagen arbeiders, in staking zijn gegaan. Heden zou de Rijksbemiddelaar te Sluiskil een conferentie hebben over het aldaar bestaande arbeidersconflict. Verwacht wordt, dat de besprekingen zich ook zullen uitstrek ken tot het conflict aan de stijfselfabriek, Aan de Stijfselfabriek zijn, naar wij hoorden, circa 232 man werkzaam. Zoowel te Sluiskil als te Sas van Gent is, in verband met het uitgebroken conflict, rijkspolitie gestationneerd aan de betrokken fabrieken. Hanze-vergadering. Gisterenavond verga de De Hanze in het hotel „De Zwaan" onder voorzitterschap van den heer M. v. Goethem. Bij den aanvang der bijeenkomst memo reerde de voorzitter met enkele woorden den vertrokken geestelijken adviseur, kapelaan Jos. Serrarens om daarna den nieuwen advi seur, kapelaan J. Adriaansens, een hartelijk welkom toe te roepen. Mede verwelkomde hij als nieuw bestuurs lid de heer O. E. Vervaet en als nieuw secre taris de heer Cl. v. d. Hemel. Kapelaan Adriaansens sprak enkele sym pathieke woorden van dank. De notulen werden ongewijzigd gearresteerd. Mededeeling werd gedaan van het verzen den van een adres aan de regeering, de mid denstandsvertegenwoordigers in de Kamer en den Middenstandsraad waarin met klem werd aangedrongen op maatregelen om de derde kanaalbrug te Sas van Gent te electri- ficeeren. Door den heer Stevens, voorzitter van de afdeeling kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel werd opgemerkt, dat ook van de zijde van de Kamer en van de werkgevers- en werkliedenorganisaties krachtig was gea geerd in den vorm van adressen om electrifi- catie der Kanaalbruggen te verkrijgen. Nog werd medegedeeld, dat een verzoek om inlichtin aan de Philips inzake electriciteits- atrieven in andere plaatsen speciaal voor mid denstand en industrie geen resultaat had opgeleverd. Men werd verwezen naar de Ver. van Directeuren van Electr. Bedrijven in Ne derland, waarvan men thans binnen enkele dagen definitief bericht verwacht. Naar aanleiding van een en ander werd nog geruimen tijd over de electriciteitskwestie discussieerd, met gevolg, dat waarschijnlijk deze kwestie ook op de a.s. Centrale vergade ring te Hulst door Sas van Gent ter sprake zal worden gebracht. De heeren C. Kaas (wijk Zandstraat) en P. K. Goossens, Stationsplein, werden als nieuwe leden aangenomen. Medegedeeld werd, dat de datum der Cen trale vergadering was verschoven en nader zal worden bepaald. Voor de leden van Sas van Gent zal gelegenheid bestaan alsdan per autobus gezamenlijk naar Hulst te trekken. De kosten, heen en terug, zullen totaal 1.25 per persoon bedragen. De heer v. d. Boom, directeur van het dioce saan Hanze Bureau, geeft daarna een toelich- tin g op de agenda der a.s. Centrale verga dering en deelt mede, dat uit Brabant waar schijnlijk flinke deelneming te wachten is. Hij spreekt het vertrouwen uit, dat ook Zeeuwsch-Vlaanderen voor een goede opkomst zal zorgen. Door een der leden wordt het denkbeeld geopperd op de Centrale vergadering de elec triciteitskwestie in Z.-Vlaanderen ter tafel te bréngen en te trachten via de Hanze een bil lijker regeling met de P.Z.E.M. te treffen. Een ander lid beveelt het verkeersvraag- stuk in Z.-Vlaanderen voor behandeling aap. Nadat over een en ander breedvoerig van gedachten is gewisseld geeft de heer v. d. Boom enkele toelichtingen op de nieuwe Ziektewet en spoort aan tot aansluiting bij de Middenstands-Onderlinge. Ter Centrale Ver gadering zal dit uitvoeng door een deskundige worden behandeld zoodat alleen hierom reeds het bijwonen dezer vergadering voor midden standers van het grootste belang is. Uitgebreid wordt de a.s. wintercampagne besproken, waarbij de heer v. d. Boom ver schillende denkbeelden aan de hand doet. O.a. zal overwogen worden om contact te krij gen met andere Hanze-afdeelingen teneinde gezamenlijk een program van actie te ont werpen. Een der leden wijst op de mogelijkheid om de Jaarbeursfilm hier vertoond te krijger* en wijst op het groote belang, dat ook de mid denstand in Zeeuwsch-Vlaanderen bij de Jaar beurs heeft, hetgeen door de vergadering vol- 1*4320*05* M8DEDEELIN8.

Zeeuwsche Koerier | 1929 | | pagina 2