N.V. H. ENGLEBERT Go's AUTOHANDEL W. T. Oyt den Bogaard-Y. d. Potte Buitenl. Overzicht Prooincienieuwz De wereld is verrijkt met een nieuwe en betere automobiel. E. DESTAERCKE -JOURET - GENT. Theresiaslraal li'», Den Haag, Bezuidenhoul 71, Telel'. 720811. VROEDVROUW Vraagt prijscourant der Wijnen A. N EVEJAN ZOON De Fransche Kabinetswisseling. Den Haag Gonferentiestad. Het nienwe Engelsche Kabinet. Het Chineesch- Rnssisch conflict. De Servisch-Bolgaar- sche grenskwestie: de overeenkomst opgezegd. Oudheidkundige Kring „De Vier Ambachten". PHILIPPINE. Een zachte druk op het pedaal en 29 vitale chassispnnten worden auto matisch van een nauwkeurig afge meten boeveelheid olie voorzien en znlks bij Iedere weersgesteldheid. Gemakkelijker kan het toch niet Deze smering treft men alleen aan bij de Packard en andere hooger geprijsde wacens en bij de laag geprijsde Specials Advanced Six typen Nash Aldus een kostbare bijzonderheid en een groot cemak bij een laag ge- prljsden wagen. (180) Gesloten wagens van f 3650.- af Uit voorraad leverbaar. Filiaal te Utrecht: Nachtegaalstraat 75-75a - Telef. 13073 STOPPELDIJK. Practisohe Handleiding voor Belastingplichtigen houdt voortaan spreekuur te SAS VAN GENT, Stationsstraat 429 d, 's Maandags van 35 uur, to WESTDORPE, ten huize van G. DHERT, B 21 lederen eersten en derden Donderdag der maand van 2- 3,30 uur. Voor de Zandstraat te bespreken bij Mej. SCHELFHOUT v. d. Brander, nr. 596. (50) De eerste H. Pas- in Nederland zender Wie helpt bij deze toor van Ars-kerk te Deventer Pastorie. Inlandsohe Missie???? van het oud huis dat betrokkene met algemeene stemmen be noemd is. VIII. Vaststelling harer Pensioensgrondslag De voorzitter zegt, dat het salaris, aan de betreffende functie verbonden, f 150 bedraagt. Hij stelt voor, ook de pensioensgrondslag op dat bedrag te bepalen. Z. h. st. gaat de Raad daarmede accoord. IX. Benoeming van een vierde leerkracht aan de O. L. school A., op de voordracht zijn geplaatst, ie M. A. C. Vercauteren. 2e C. L. A. M. Swartelé, 3e P. E. Dieleman, 4e M. F. Groothaert, 5e E. M. L. E. de Mul. Zonder verdere bespreking wordt hierover gestemd. De voorzitter benoemt wederom de heeren de Leux en de Mul tot stemopnemers. Bij eerste stemming worden uitgebracht op mej. Vercauteren 3 stemmen, mej. Swartelé 1 stem, mej. Dieleman 2 stemmen en mej. de Mul 1 stem. Waar geen der candidaten de volstrekte meerderheid heeft behaald, vindt een nieuwe vrije stemming plaats, die tot resultaat heeft mej. Vercauteren 4 stemmen, mej. Swartelé 1 stem, mej. Dieleman 2 stemmen. De voorzitter constateert, dat derhalve mej. Vercauteren benoemd is. (Wordt vervolgd). Poincaré, de grootste Fransche staatsman van deze eeuw, is, voorloopig althans, van hettooneel verdwenen. Hg moet een operatie oodergaan, welke een gedwongen rost van enkele maanden meebrengt, zoodat hij het noodzakelijk vond, het minister-presidentschap neer te leggen. In de buitengewoon moeilijke weken welke Frankrijk wachten, dient dit een eerste-minister te bezitten, die op eigen verantwoordelijkheid handelen kan is het Poincaré niet, dan een ander; maar niet een die elk oogenblik zijn instructies had te halen van een eerste-minister op een ziekbed, die daarbij de striktste rust nofidig heeft. Het Fransche Kabinet heeft overigens geen wijziging ondergaan. Briand, de gewiektste minister van Buitenlandsche Zaken, is met het voorzitter schap belast, zoodat hg alleen voor de zware taak van de liquidatie van den oorlog, welke in Den Haag haar beslag moet krijgen, komt te staan. Te Den Haag. Na heel wat geharrewar, waaraan ook onze Belgische vrienden niet heelemaal onschuldig zjjn, is ten slotte onze residentie uitverkoren om de deligaties, die aan de conferentie tullen deelnemen, te ontvangen. Zes Augustus zal ze aanvangen. Een oogenblik heeft men nog gevreesd, of het wel mogelijk zou zjja, op zoo korten termijn, midden in het seizoen, voldoende logeerruimte te vinden. Maar het blijkt dat alle moeilijkheden reeds zijn opgelost eu dat den gasten een waardige ontvangst wacht. Het nieuwe Engelsche Kabinet zit al dadelijk volop in het werk. Behalve de Haageohe confe rentie, welke de volkenbondsvergadi ring van September a s iu belangrijkheid verre overtreft, heeft het zich bezig te houden met de voor Eugeland's toekomst ontzaglijke kwestie van de bewapening ter zee, waaromtrent belangrijke be sprekingen met de Vereenigde Staten aanhangig zjjn Als intermezzo heeft het nog te verwerken gekregen het ontslag van den hoogen commissaris van Egypte, lord Lloyd, wiens politiek naar den zin der regeering wat al te zelfstandig was, terwjjl een staking van 500,000 man in de katoen industrie nieuwe zorg voor Mao Donald en zjjn vrienden be'.eekent. Tusschen China en Rusland is het nog niet tot een uitbarsting gekomen en de kansen stjjgen, dat een vreedzame oplossing voor het gesohil zal kunnen worden gevonden. Men zoekt daarnaar althansen als er een formule kan worden gevonden, welke geen afbrenk doet aan het prestige van beide staten tegenover hun onderdanen dan zullen de reohtstreeksohe onderhandelingen spoedig kunnen worden hervat. Tusschen Servië en Bulgarije botert het nog lang niet. Een half jaar geleden werd tussohen deze twee landen een grensregelingsovereenkomst gesloten, welke overeenkomst intusschen nog niet werd uitgevoerd en door Servië niet werd gerati ficeerd. Het heeft thans deze overeenkomst opgezegd, althans laten weten, dat het er wijzi gingen in wil zien aangebracht. Dat verscherpt de moeilijkheden maar weer, die zich al sinds jaren tnsschen deze beide rivalen van den Balkan ophoopen. Gaarne vestigen wg de aandacht op het interessante uitstapje naar Schouwen, hetwelk door den Oadheidkundige Kring „De Vier Ambachten" op IS dezer wordt georganiseerd. Dat het Kringbestuur bjj de pakken neerzit, zal stellig niemand kunnen beweren. Moge die activiteit voor velen, die zioh tot nog toe afzjjdig hielden, een aansporing zjjn om zich bjj deze vereeniging met haar sympathiek doel aan te sluiten Gemeenteraad. (Vervolg van het verslag der vergadering op 30 Jnli jl.) Pant 8 der agenda: bespreking en eventueel CENTRALE CHASSIS SMERING te nemen besluit over de verplegingsbosten van H. RammelOo, werd in geheime zitting behandeld. Na heropening deelde de voorzitter mede. dat voorgesteld werd H. Rammeloo nog een 8 tal dagen in de R -K verpleging te Sluiskil te lateD en hem daarna te doen overbrengen naar Viissingen voor een drietal maanden. Inmiddels zal worden nagegaaD, welk gedeelte der kosten kan worden verhaald. Wat betreft de verplegingskosten van de dochter van Th. Rammeloo, wordt voorgesteld de helft ad f 30 ongeveer door den betrokkene te doen betalen. De wed. Claeys zal worden aangeschreven, dat zjj de door haar verschuldigde kosten binnen een bepaalden termijn heeft te voldoen. Is het geld niet tjjdig binnen, dan zal de zaak in handen worden gegeven van een deurwaarder. De Raad ging met een en ander accoord. De voorzitter deed dan de mededeelir.g, dat de brandspnit voor afzending gereed staat en volgende week door den beartsohipper zal worden meege bracht. B. en W. znllen inmiddels nienw personeel aanwijzen. Als de spnit gearriveerd is, zal den leden van den Raad een kennisgeving bereiken, wanneer een demonstratie zal worden gebonden a. Bij de Rondvraag verzoekt de heer Arbroscheer aan den Waterstaat te verzoeken, een trap te maken in het kanaal, wat voor zwemmers zeer gemakkelijk zon zjjn De voorzitter antwoord dat een dergeljjk ver zoek reeds is gedaan. De opzichter was er echter niet voor te vinden. Hij belooft den Waterstaat nog eens te znllen aanschrijven. b. Wethouder Dhooge verzocht aan den Minister te vragen, of de Djjkmeesterpolder niet kon worden verkocht. Men heeft hiermede nog wel den tijd, merkte spr. op, doch het is toch van belang, dat de paohters intjjds weten, wat hun te wachten staat. De voorzitter beeft tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar doch zon tooh in elk geval willen wachten, tot er een nienw ministerie is. 0. De heer Albioher vestigt er de aandacht op, dat in sommige deelen der gemeente de tramlijn een eind boven de straat nit steekt. Hjj zon wenschen, dat hierin wordt voorzien De voorzitter belooft, het te znllen vragen aan de tram Volgt sluiting. T.B.C.beitrjJding. De verkoop van schildjes ten bate der TBC bestrijding heeft alhier f 39,30 opgebracht. Kerk beschildering. Deze werk is men begonnen met de bescbilderice der kapellen van O L Vronw en den H. Antonins Binnen veeit en dagen hoopt men met dit werk gereed te zjjn. door J. D. HAMSTRA PIK, Inspeotenr der Direote Belastingen enz. Da tweede, herziene en vermeerderde drnk is zoo jaist verschenen Verkrijgbaar f 1.90 in den Bjekhandel „De Zeeuwsohe Koerier" Sas van Gent. MAG DAT ZOO Groote, uitgestrekte, chie, alleen niet te be- Geen hnis waar ik huisvesten, tn moet ik eeri bescheiden arbei- Wie wil ingeschreven worden in 't van ARS-Kerk in Nederland Giften worden in dankbaarheid aan Rielerweg G1 Deventer Postrekening BLIJVEN zeer werkzame Paro- werken, maar: eea medeheli-er kan mjj zelf behelpen met derswoning Gulden Stichticgsboek der H. Pastoor eard door Pastoor A. W. J. SPITZEN, 46894 f80) Levering in fust en in flesch van Bordeaux Bourgogne Witte Zoete Witte Porto Madera Malaga Muscat Sherry Rijn Moezel en alle merken Champagnewijnen. (50) Hoofdvertegenwoordigers voor Zeeland Teleph. Nr. 9 SAS VAN GENT

Zeeuwsche Koerier | 1929 | | pagina 3