water PUROL LEIPZIGER MESSE In Uw ZadeUasch Gemeenteraad van Sas van Gent Het noenmaal. INGEZONDEN MEDEDEELING. (12) CHTE MARYLAND BAAI PATENTVERPAKKING wanneer bij 't wasschen de uitwerking der zeep voor een gedeelte verloren gaat. Schraal water belemmert de schuim vorming en de eigenschappen van 't waschmiddel komen niet goed tot haar recht. Neem daarom voor het zacht maken van 't water Alvorens Uw sop te maken een handvol Henco in den ketel met koud water oplossen. Dan krijgt U heerlijk zacht water en de goede eigenschappen van 't waschmiddel komen geheel tot haar recht. U wascht prettig en zuinig. (112) Ingezonden Mededeeling Ingezonden Mededeeling. (25) NAJAAR 1929 Voer de algemeene, technische en bouw- vakafdeelingen van 25 tot 31 Angnstns Voor textielgoederen van 25 tot 28 Ang. sportartikelen 25 29 enz,, zijn verzonden en tevens op aan vraag verkrijgbaar bij de kantoren van schillende soorten ktorripert op groote tafels uitgestald, 't Ziet er alles keurig uit, was de overigens niet bepaald deskundige opmer king, die we maakten. Als leeken in het vak voelden, we ons uiteraard het meest getrokken tot de luxe-afdeeling, waar men met verbazing vervuld wordt door de kunstvaardige vorm geving, de sierlijke afwerking en de artistieke versiering van groote en kleine klompen. Inderdaad ook in dit bedrijf heeft de techniek het ver gebracht. De clou van deze afdeeling vormt wel een reuzenklomp ter lengte van 1,6 M, vervaardigd uit een boomstam (wilgenhout) met een omtrek van 1,65 M. Dit merkwaardig specimen van klompenmakerskunst is met de hand vervaardigd door den heer C. J. Seghers uit Clinge. Het behaalde den eersten prijs in de afdeeling luxe-werk. Een bijzonderheid, die hier niet onvermeld mag blijven is wel, dat dit kunstproduct uiterst fraai werd beschilderd door niemand minder dan den Zeereerw heer pastoor Huygen wiens hoogst sympathiek werk stellig den maker heeft geholpen om de eerepalm te verwerven. Uiteraard kon ons bezoek aan de expositie slechts kort zijn daar we een vriendelijke invitatie hadden ontvangen voor het noenmaal, dat door 't gemeentebestuur den genoodigden werd aangeboden, en waarvoor door den Zeereerw. heer pastoor de fraaie pastorie-zaal beschikbaar was gesteld. Alvorens het expositieterrein te verlaten, werd nog met belangstelling kennis genomen van een tweetal klompenschuurmachines, waarmede resp. door de firma wed. Verstraeten Zoon uit Clinge en de Machinefabriek Herman Tonen uit Culemborg op de binnen plaats van de school werd gedemonstreerd. Hoogst voldaan over hun bezoek aan Zeeland's eerste Klompenbeurs begaven zich de hier is tot stand gekomen, te danken is aan de samenwerking tusschen het burgerlijk en het geestelijke gezag. Spreker feliciteerde de gemeente Clinge met zulk een burgemeester en met zulke geestelijke herders en zeide, dat, waar zulk een samenwerking heerscht, de welvaart van de gemeente verzekerd is. Ingenieur Grevers dankte met enkele woorden voor de gastvrije ontvangst ter pastorie en complimenteerde met de welge slaagde expostie, zijn beste wenschen uit sprekend voor het succes der exposanten. De voorzitter van «St. Gummarus» bood ten slotte met enkele welgemeende woorden onder applaus der aanwezigen de bovenbe schreven reuzen-klomp van de expositie als souvenir aan den Zeereerw. heer pastoor aan. Ten circa vier uur was de uitstekend bereide maaltijd geëindigd en verlieten de gasten hoogst voldaan over de ontvangst het gastvrije, feestvierende Clinge. We laten hier nog den uitslag volgen der toegekende bekroningen. In totaal werden uitgeloofd 11 medailles alsmede verschillende geldprijzen. AFD. HANDWERK 50 paar. ie prijs C. J. Seghers, Clinge, 34 punten 2e Joh. v. d. Kelen, Clinge, 3i2/s punten 3e F. Seghers, Clinge, 29 punten 4e Th. Clarijsse, Clinge, 2ó2/8 punten 5e A. v. d. Kelen v. R. Clinge, 2Ól/j punten 6e P. F. de Schepper, Clinge, 24*/» punten 7e Ed. de Nijs, Hulst, 23^/3 punten 8e A. Verschueren, Clinge, 221li punten (30 inzenders). Zitting van Woensdag 31 Juli 1929, des namiddags 7 uur. Voorzitter: BurgemeesterL. W. G. Hoefnagels. Mede aanwezigde wethouders P. A. Neeteson en A. A. Marquinie en de leden J. J. de Leux, C. C. A. de Mul, A. Stout- hamer, V. Verschaffel, P. J. P. Ysebaert alsmede de secretaris. De voorzitter opent de vergadering, waarna de secretaris de notulen leest der vorige vergadering, gehouden 28 Juni 1929, welke ongewijzigd worden vastgesteld. De voorzitter stelt alsdan aan de orde I. Mededeeling ingekomen stukken. Er blijken geen stukken te zijn ingekomen. II. Aanbieding der gemeente-rekening over 1928. De voorzitter biedt deze rekening met bijlagen den Raad aan en stelt ze overeen komstig art, 33 van het reglement van orde in handen der Commissie van Onderzoek voor rapport. Hij deelt voorts mede, dat de stukken op gebruikelijke wijze ter inzage worden gelegd en voor een ieder tegen den kostenden prijs verkrijgbaar worden gesteld. III. Aanbieding der rekening van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf over 1928. De voorzitter biedt den Raad ook deze rekening aan en stelt ze in handen der commissie van onderzoek. IV. Vaststelling der rekening van de Gezondheidscommissie over 1928. willen zien afgekeurd en vervangen door ge zonder woningen, te bouwen met bijdragen van het Rijk. Sas geeft jaarlijks aan de gezondheids commissie doch ziet niet. dat er iets gebeurt. Wethouder Neeteson zegt iets in het door den heer de Leux gesprokene te moeten recht zetten. De heer de Leux is begonnen met te zeggen, dat Sas vol staat met krotten enz. Als dat onweersproken zou blijven, zou het een verkeerden indruk kunnen maken naar buiten, daar het in een openbare vergadering van den Raad is gezegd. De heer de Leux zal wel willen toegeven, zegt spreker, dat hij overdreven heeft. De heer de LeuxIk wil wel toegeven dat er plenty staan. Wethouder NeetesonHet hangt er vanaf, wat U onder krotwoningen verstaat. De heer de Leux zegt, dat éénkamer woningen, waarin gekookt, gegeten en geslapen moet worden en die één gemak hebben, waarvan door 6 7 personen gebruik moet worden gemaakt, geen woningen zijn, die in onzen tijd nog passen. De voorzitter zegt, dat de opmerkingen van den heer de Leux een aanleiding kunnen zijn voor B. en W. om een en ander nog eens te overwegen. VII. Benoeming schoonhoudster der O. L. school B. De secretaris leest een verzoekschrift voor van Rachel, Emma de Caluwé, waarin deze vraagt de werkzaamheden, door haar overleden moeder aan de O. L. school B aan de Zandstraat eertijds verricht, te mogen voort zetten. {Lenig Imp. E. Ostermann Cos Handel Mij., Amsterdam F abri kante: Henkei C»e. A. G., Düsseldorf genoodigden thans naar de gastvrije pastorie gebouwen om aldaar het laatste programma punt, het feestelijk noenmaal, af te werken. Aan de gedistingueerd aangekleede feest tafel, die den gastheeren (het bestuur der gemeente) alle eer aandeed, werd allereerst het woord gevoerd door den burgemeester, die een heildronk instelde op H. M. de Koningin. Vervolgens sprak de heer Lockefeer, die, voor de middenstandskwaliteit in de Kamer gekozen, beloofde voor zijn middenstanders naar best vermogen steeds in het parlement te zullen ijveren. Hij spoorde aan, vooral te zorgen voor een krachtige verkooporganisatie en beloofde, te gelegener tijd zijn ideeën hieromtrent voor belanghebbenden te zullen komen uiteenzetten. Burgemeester Huizinga uit Ter Neuzen huldigde zijn ambtgenoot van Clinge en sprak „den wensch uit, dat hij nog veel in het belang der klompen industrie zou mogen tot stand brengen. De Commissaris der Koningin verklaarde ten zeerste te waardeeren den gemoedelijken toon, welke aan dezen feestdisch heerschte. Hij prees de oranjegezindheid van Zeeuwsch- Vlaanderen, blijkend opnieuw uit den zooeven door burgemeester Vienings ingestelden hulde- dronk op het Koninklijk Huis. De liefde en trouw aan het Oranjehuis, aldus spreker, is in Zeeland bijzonder groot. Men vindt daar nog die echte, ontroerende vereering van Haar, die bij de gratie Gods, onze Koningin is. Ook hier is dat zoo, aldus spreker en een der oorzaken daarvan is wel, dat die liefde en die vereering door den Zeereerw. heer pastoor in het volk worden aangekweekt. Spr. brengt den pastoor hiervoor hulde en spreekt den wensch uit, dat deze steeds meer de Oranjegezindheid bij de bevolking moge aan wakkeren. Hij brengt dan een dronk uit op pastoor Huygen, hem toewenschend, dat hij nog jaren lang liefde en trouw jegens het Vorstenhuis zal mogen verkondigen. Burgemeester Truffino uit Hulst huldigde kapelaan van Campen, den geestelijk adviseur ▼an >St. Gummarus«, die met zooveel ijver en geestdrift werkt voor de organisatie der klompenmakers. Spreker wees erop, dat wat AFD. MACHINEWERK 50 paar. 6e prijs J. v. Dorsselaer, St. Jansteen, 26 p. (1 inzender) AFD. 2 PAAR HANDWERK, ie prijs C. Beerendonck, Tilburg, 32V1 punten 2e C. J. Seghers, Clinge, 31"/# punten 3e P. Seghers, Clinge, 28punten 4e A. v. d. Kelen, Clinge, 271/3 punten 5e Alb. de Couwer, Hulst, 242/3 punten (8 inzenders) AFD. 2 PAAR MACHINEWERK. ie prijs Firma Beekmans, Best, 35 punten 2e A. Pol, Apeldoorn, 342/s punten (5 inzenders) AFD. LUXE. ie prijs C. J. Seghers, Clinge, 29 punten 2e W. Spierings, Gemert, 28l/8 punten 3e Aug. Blommaert, Clinge, 271/, p. 4e A. v. d. Vloet, Steenbergen, 27 p. 5e F. Daelman, Neuzen, 24 punten. (9 inzenders). AFD. HAKKEN, ie prijs Piet v. d. Kelen, Clinge, 26 punten 2e Theodoor v d Kelen, Clinge, 26 punten 3e Remie de Lee, Clinge, 22 punten 4e Alb. Seghers, Clinge, 22 punten. (6 inzenders). AFD. BOREN, ie prijs Jos. v. d. Kelen, Clinge, 251/, punten 2e Gustaaf v. d. Kelen, Clinge, 25 p. 3e Louis Pilaet, Clinge, 21 Va punten 4e Ch. v. Broeck, Clinge, 21 punten 5e Gustaaf Seghers, Clinge, 19 punten 6e Gabriel v. d. Kelen, Clinge, 19 punten 7e Th. v. d. Branden, Clinge, 18 punten 8e Aug. v d Branden, Clinge, 16 Va p- (13 inzenders). De jury bestond uit de heeren A. van Aken te 's-HertogenboschJos. vau Vroonhoven te Best en J. v. d. Luiden te Sluiskil. (10) behoort op fietstochten, voor verzachting en genezing bij doorzitten en zonnebrand steeds een doos of tube In doozen van 30-60 en 90 et- Tube 80 er- Bij Apoth. en Drogisten De bijdrage van Sas van Gent staat in deze rekening met f 60,32 vermeld. De voorzitter noodigt de Commissie van Onderzoek uit, door een harer leden hierom trent rapport te laten uitbrengen. De heer Stouthamer deelt mede, dat de Commissie hierover geen op- of aanmerkingen heeft. De voorzitter: Dan wordt voorgesteld de rekening ongewijzigd vast te stellen. Z. h. s. gaat de Raad hiermede accoord. V. Vaststelling der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1928. Ook hierover brengt de heer Stouthamer op verzoek van den voorzitter rapport uit hij deelt mede, dat ook deze rekening door de Commissie van Onderzoek in orde is bevonden. De voorzitter stelt voor, ook deze rekening als aangeboden vast te stellen met f 5407,34 ontvangsten en f3694,25 uitgaven, derhalve eén goed slot van f 1713,09. Wordt z. h. st. goedgekeurd. VI. Vaststelling der begrooting van de Gezondheidscommissie voor 1930. Nogmaals rapporteert de heer Stouthamer op verzoek van den voorzitter en verklaart, dat de Commissie geen op- of aanmerkingen heeft. De voorzitter stelt alsdan voor, deze begrooting goed te keuren met f 1869,12*/j ontvangsten, f1180,65V» uitgaven, derhalve f 688,47 goed slot. Z. h. st. wordt aldus besloten. De heer de Leux wenscht echter naar aanleiding van deze begrooting nog iets te zeggen, Ik zou willen vragen, zegt spreker, wanneer de Gezondheidscommissie van Sas eens inderdaad een Gezondheidscommissie zal blijken te zijn. Jaren achtereen worden de rekeningeu en begrootingen dezer Com missie maar goedgekeurd en jaren achtereen zien we van de Gezondheidscommissie niets hetgeen mij zeer spijt. Sas staat vol krotten en éénkamerwoningen en de Gezondheids commissie keurt niets af. Het zou hoogst gewenscht zijn, dat eens werd ingegrepen en dat maatregelen werden getroffen in het belang der gezondheid. Spreker zegt, dat hij de één kamerwoningen zonder licht of lucht zou De voorzitter zegt, dat het den Raadsleden niet onbekend zal zijn, dat de moeder van adressante ontijdig uit het leven is weggerukt, hetgeen voor het desbetreffende gezin een ernstige slag beteekende. B. en W. hebben gemeend goed te doen door het gezin zooveel mogelijk recht te houden. Als adressante in de plaats van haar moeder benoemd kon worden en de oudste zoon, die aan de Glas fabriek werkt, brengt eveneens zijn verdiensten in zou het gezin ten zeerste gebaat zijn. B. en W. zijn begonnen, de betrokkene met ingang van 1 Juli TIJDELIJK te benoemen. Nu het een vaste benoeming moet worden, is het woord aan den Raad. B. en W. adviseeren, adressante te benoemen. Als de voorzitter tot stemming wil doen Uitnoodigingen, met volledige gegevens omtrent de goedkoope relsgelegenheden, het LEIPZI8ER MESSAMT te AMSTERDAM, Singel 116, Tel. 42365 ROTTERDAM, Schiekade 181, Tel. 11466 overgaan, merkt de heer Ysebaert op, dat zulks z.i. onnoodig is. De voorzitter wenscht evenwel stemming en benoemt tot stemopnemers de heeren de Leux en de Mul. Het resultaat der gehouden stemming is»

Zeeuwsche Koerier | 1929 | | pagina 2