Het is gebeurd! Het is gebeurd! Wij ruimen op! Wij ruimen op! Alles moet er uit! Van den Bruele 1 Stoomen- Verven I Boekeu - Cijdsehr. Stadsnieuws. Aanbestedingen Kerknieuws. Onderwijs Rechtszaken. Katholieken! Gemengd JTieuws. Aug. Bierens Dordrecht. De Bie Zoon A dvortontlën. Kousen, Sokken, Wol, üirectoirs, Handschoenen, Vesten, Pullovers. Oosfo^Ververij voor Zeeland. Logo prijzen. Franco zending. Vraagt nieuws prijscouranthet is uw voordeelt Slachlliuislaan 25, Gent. Leveranciers van Schrijfmachines en Rekenmachines en andure Kantoorbenoo- digdheden, nieuw en occasie. PHILIPPINE. HULST. BOSCHKAPELLE. STOPPELDIJK. TERHOLE. GLIN8E. filés door Walcheren. Rijwielplaatjes. Gemeenteraad. Woensdag 31 juli 1929 des namiddags 7 uur komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Gouden Priesterfeest van Z. Em. Kardinaal van Ros sum. Besloten Betratten in het St. Gerardns- hols, Seppe. Politierechter te Middelburg. Steunt den Katbelleken Radio-Omroep. UIT HET BUITENLAND. Twee kinderen in een schuur verbrand. ZATERDAG DE LAATSTE D A G. Noordstraat TELEFOON Nr. 4875. Belast zich ook met het nazien van Machines bij abonnement. öemeeüteiftad. Dinsdag, SO dezos, des namiddags ten 2,15 aur (nt.) komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bgeen. De te behandelen ponten zgn 1 Vaststelling der notulen van de vergaderingen van 14 en 28 Joni jl. 2 Ingekomen stokken en mededeelingen 3 Aanbieding der rekening van het Giem. Eleotrioiteits Bedrjjf 1928. 4 Idem der gemeenterekening over 1928. 5 Vaststelling van het aanvullingskohier hondenbelasting 1929. 6 Bespreking ingekomen schrijven P.Z.E.M. over tariefsverlaging. 7 Stemming over het verhandelde in de vorige vergadering betreffende de aansluiting aan de Z VI. Waterleiding. 8 Bespreking en evenïueel te nemen besluit QV$r de verplegingskosten van H. Bammeloo. Welkome restauratie. Het uurwerk in het torentje van het Landhuis zal eerlang weer in werking worden gesteld. Den heer H. Mehauden horlogemaker alhier, is opgedragen het nnrwerk te herstellen en is daarmee reeds begonnen. Er worden bovendien twee nieuwe wijzerplaten aan gebracht, met twee wijzers ter vervanging van de oude, waarop maar een wijzer stond. De eene wijzerplaat komt vooraau aan de Steenstraat, de andere aan de achterzijde met het zicht op de Burgemeester Fr. van Waesberghestraat. De klok zal eqhter, evenals vroeger, slechts om het nar slaan, doch niettegenstaande dit, zal het gerestaureerde uurwerk een gemak zijn voor de bnurt. Tegen 1 October hoopt de heer Mehauden met het werk gereed te komen. (Hulster Bid.) Gemeenteraad. Dinsdag 30 Juli, des voormiddags tien uur, vergadert de Raad dezer gemeente ter behandeling van de volgende punten 1 Ingekomen Stukken en daarover besluiten. 2 Aanbieding der Gemeenterekening voor den dienst 1928. Aanbieding rekening vap het Algemeen Ai'mpestnpir voor den dienst 1928. 4 Voorstel tot wijziging der verordening op de kearing van waren. Uitstapje. De leden van het Patronaat maakten onder geleide van huu directeur per autobus een uitstapje naar Gent. Na zioh kostelijk geamuseerd te hebben keerden zij hoogst voldaan huiswaarts}. Koiiinggcliieting. Aan de gehouden koning- schieting wist de heer P. de Block het oudste )i4 der Handboogmaatschappij „De Marezaten" deu koningsvogel af te schieten, waardoor hij in b«t bezit kwQm van een praohtig theeservies. permis. Onze kergpis behoort weer tot het verleden. Daar het weer praohtig meewerkte en daardoor vele bezoekers naar ons dorp lokte, h«bb9U onze uaring loeaden eu kermisexploitanten goede sakep gemaakt. Geen enkele wanklank Werd gehqord. Sjkilietingeu. Aan de gehouien karmie- Sohietingen op staande eu liggende wip hebben oa^a /eer 200 schutters deelgenomen. K. K. Kiesvereniging. In de Woensdag j.l. gehouden vergadering van de parochiale kiesvereeniging, alhier, werden candidaat gesteld voor het dagelgksoh bestuur van den Rijkskies kring Middelburg de heeren J. P. P. Meritink, Middelburg (aftr.), G. M Mes, Middelburg (aftr.) en M. C. Geerts te Hulst. Tot afgevaardigde naar de vergaderingen van den R K. Kieskring Middelburg werd gekozen de heer J. F. Andrieeaen en tot plaatsvervanger de heer J. van Haffel. Voorts werd oapdidaat gesteld voor den Partij raad dé heer J. p. Mentink voornoemd. Een plaatsvervanger werd niet aangewezen. De Klompen beurs Het programma der Eerste Zeeuwsohe Klompenbeurs luidt als volgt Woensdag 31 Juli: Huur qntvaagst der autoriteiten cjoor hot gemeentebestuur; 12 uur officieele opening der beurs door den heer A. N. Fleskens, lid der Tweede Kamer en burgemeester van Geldrop, De beurs blijft dan geopend tot des avonds 6 uur. Te half acht geeft de fanfare „Weldoen door Vermaak" een qitvoeriug op de kiosk. Donderdag, 1 Augustus, is da beurs geopend van 9 tot 6 uur, waarna feestvergadering en uit reiking der behaalde prijzen. Alle Boeken en Tijdschriften zjju ver krijgbaar bjj den Boekhandel van „DE ZEEUWSCHE KOERIER". Door de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Middelburg is een nieuwe „Gids door Walcheren" uitgegeven, een praphtipg reclame voor ons mooi Zeeuwsqh eiland met z'n heerlijk natuurschoon en z'n schat van merkwaar digheden or bouwkundig en ander gebied Een overvloed van fraaie foto's verluohten den keurig verzorgden tekst. De gids bevat voorts plattegronden van Mid delburg, VlisBipgeu en Dorphnrg en als bijlage „wat iedere toerist van Walchereu weten moet" met uitgebreide informaties betreffende verbin dingen) programma voor tochtjes, bezienswaardig heden, adressen etc. Een aantrekkelijke uitgaaf eu een mooie reclame voor een tjpisoh-mooi hoekje van ons vaderland, die door de firma Altorffer, Middelburg, onbe rispelijk ia verzorgd. Wg deelen onzen abonné3 mede, dat zg, die meenen voor eau kosteloos rgwielbelasting- merk in aanmerking te kunnen komen, zich tot 5 Augustus a s. tjjdens de gewone kantooruren kunnen vervoegen ten kantore van den ontvanger der belastingen alhier. flat kantoor is geopend op alle werkdagen van voorm. 8 tot nam. 6 uur. Inwoners van Philippine kunnen zioh voorloopig wanden tot den kommies-dienst- geleider aldaar. Aan de orde I. Mededeeling ingekomen stukken. II. Aanbieding der gemeente-rekening over 1928. III. Aanbieding der rekening van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf over 1928. IV. Vaststelling der rekening van de Gezondheidscommissie over 1928. V. Vaststelling der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1928. VI. Vaststelling der begrooting van de Gezondheidscommissie voor 1930. VII. Benoeming schoonhoudster der O. L. school B. VIII. Vaststelling harer Pensioensgrondslag IX. Benoeming van een vierde leerkracht aan de O. L. school A., op de voordracht zijn geplaatst, ïe M. A. C. Vercauteren. 2e C. L. A. M. Swartelé, 3e P. E. Dieleman, 4e M. F. Groothaert, 5e E. M. L. E. de Mul. X. Bezwaarschrift van P. Dees tegen de bouwwijze der woningen aan de Molenstraat. XI. Verzoekschrift van de R.-K. Hanze in Zeeuwsch-Vlaanderen om verlaging van electriciteitsprijzen XII. Verzoekschrift van het Harmonie gezelschap «De Vereenigde Vrienden» om een spbsidie van f200 uit de gemeentekas vooj- een muziekfeest op 7 September a.s. XIII. Voorstel tot aankoop perceeltje grond van wed. A. Vergauwen en consorten. XIV. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1929. Ver. Vrienden Gisteren maakte het Harmoniegezelsohap „De Vereenigde Vrienden" een uitstapje naar Antwerpen. Ongeveer 90 personen maakten de reis mede. Des avonds ten circa 10 uur trok men met volle muziek Sas weer biunen na een welgeslaagden dag. WE3TDORPE Uitslag aanbesteding aanleg rijwielpad. Cl. Ggsel, Westdorpe f7210; J. de Maagd te Hontenisse en P. Dees te Sas van Geut f6999; P. Blommaert te Hulst f6998; A Warrens te Oasenisse f6590; J de Bree Fz. te Ter Nenzen f6480. Gegund aan laagsten inschrijver behoudens goedkeuring door Ged. Staten. Den 17den October 1929, zal hét vgftig jaren geleden zgn, dat Z F0* Willem Marinas Kardinaal van Rossum te Wittem de H. Priesterwijding ontving. Er heeft zioh een oomité gevormd onder voor zitterschap van Jhr. mr. Ch Ruyj de flearaa- brouck om dit heugelijk feeqt luisterrijk te vieren. Juli 31 Juli—3 Aug. Jonge Dames v. d. Middenstand Augustus 36 Aug. Heeren Onderwijzers 7—10 Dames Onderwijzeressen 12—15 Meisjes 1720 Dienstplichtigen en andere Jongelieden boven 17 jaar 20—23 Jonge Dames van den Middenstand 23—26 Gereserveerd 28—31 Meisjes 31 Aug.3 Sept. Maunen en Jongelingen September 6— 9 Sept. Gereserveerd 912 O L. Vrouw-Lyoeum 1417 Gehuwde Heeren v. ch Middenstand 18—21 Meisjes Te Rotterdam slaagde Woensdag voor de hoofd acts de heer Jos B\ M. Verwilghen, onderwijzer het Katholiek onderwijs aldaar, vroeger Hulst. In de zitting van 23 Juli waren 0 a, de volgende personen gedagvaard M- J. 9- de V., 38 jaar, zonder beroep te Axel Wegens beleediging van J. de Brunne te Axel op 17 April 1929. Eisch en uitspraak f 10 of 10 dagen h. J, de V., 89 jaar, soboenmaker te Axel, wegens beleediging van M. Laurens te Axel op 17 Apri 1929. Eisch en uitapreak f 10 of 10 dagen h. M. A. J., 18 jaar, zonder beroep te Breskene, wegens beleediging van F. Verdujjn te Breskens op 17 Juni 1929. Eisch en uitspraak f 10 of 10 dagen b. C A. W 45 jaar, zonder beroep te Graauw, wegens mishandeling van L. Kindt te Graauw op 17 Juni 1929. Eisch f 20 of 20 dagen h. Uitspraak f 15 of 15 dagen b. P. M., 24 jaar, landbouwer te St. Jansteen wegens mishandeling van H. van Pujjenbroek te St. JanBteen op 23 Joni 1929. Eisch en uitspraak f 10 of 10 dagen h. C. R V., 20 jaar, werkman te Axel, wegens verduistering van f 2, toebehoorende aan J Geense, voor welk geld hg zegels moest plakken in het arrondissement Middelburg in 1928. Eisch en uitspraak f 5 of 5 dagen h. W. R 28 jaar, landbouwer te Ter Neuzen, wegens verzet tegen den agent van politie Kort te Goes op 21 Juni 1929 toen deze hem terzake van een overtreding van de verkeersregelen beetpakte om hom voor den commissaris van politie te geleideu. Eisch en nitspraak f 10 of 10 dagen h. 1 Door Uw lidmaatschap f5 per jaar. 2 Door Uw abonnement op den Katho- liekau Radiogids f 2,75 per half jaar. 3 Door U op te geven als contribuant (contributie door U zelf te bepalen.) Ieder katholiek radio-bezitter worde lid van deo KRO en abonné op den Katholieken Radiogids! Ieder katholiek niet-radiobesitter worde lid van den K R. O. of geve zich als contribuant op. Correspondentschap voor Sas vun Gent Oostkade 218 (Telefoon nr 15). Donderdagavond brak in het dorp Biegnitz by Glogan (Neder-Silezië) brand nit bg de boerderij van den arbeider Kooh. De vronw werkte op het aid en had, ten einde te beletten dat de kinderen ie straat op zouden gaan, de beide knaapjes van 3 en 5 jaar in de schnnr opgesloten. Plotseling merkte men dat de met hont en hooi gevulde schuur in brand stond. Een kind vau zes maanden ond. dat in een kioderwagen voor de brandende schnnr lag te slapen, kon nog tijdig gered worden, doch had reeds eenige brandwonden opgeloopen. Het gelukte de brandweer echter niet meer de beide knaapjes uit de inmiddels in lichte larie staande schuur te redden. Hun ljjkjes werden later geheel verkoold geborgen. Vermoedelijk hebben zy met lucifers gespeeld en is daardoor ie brand veroorzaakt. Heden overleed in de R.-K. Ziekenverpleging te Sluiskil tot onze diepe droefheid ons innig geliefd Zoontje en Broertje ROGER ROEGIERS in den ouderdom van 6 jaar en 4 maanden. (21) E. ROEGIERS— van Leuven en Kind. Sas van Gent, 27 Juli 1929. De moderne dame gooit de kousen weg en loopt met naakte beenen Eiken Donderdag ziet men ze loopen in Middelburg met mooie naakte beenen Kousenfabrieken en Kousenwinkels gaan hun ondergang tegemoet Dames van den ouden stempel, gij allen die nog kousen draagt, komt tot ons, wij zullen U goedkoop helpen. Misschien legt U atraks ook de kousen ter zijde liet toch ook uw haren knippen) doch nü nog zullen wij U voor een koopje bedienen. Profiteert van onze opruiming Wol- en Kousenhuis (ïoo) TER NEUZE\N. REPARATIE-INRICHTING. (86)

Zeeuwsche Koerier | 1929 | | pagina 3