No. 3462 De Zeeuwsche Koerier Dinsdag 7 Mei 1929 Derde Blad Brandverzekeringen SWAN H. DULLAERT De Eerste Sassche Winkelweek. (SA-WI-WE) Winkelweek contra „Coöperatie" WatertijdensdeWinkelweek gebeurt. J. BOSMAN Wed. F. DHAENE uitgegeven ter gelegenheid van de Eerste Sassche Winkelweek (SA-W-WE) van 8-13 Mei 1929. Advertontiën. Westkade 41b SAS VAN GENT LEEST DIT S S H. Gotfaert, Oost dam 112, SAS VAN SENT. Westkade Sas van Gent IS EN BLIJFT HET HEEST GEZOCHTE ADRES Westkaae 55 Sas van Gent. Het beste adres voor al uwe electrische benoodigdheden, omdat het ruimst voorzien. Levert U uit voorraad Telefunken-Service, de beste Radio onder de beste! Ook leverbaar de Unigro en de Philips. AUTOS TE HUUR. Verhuur van stofzuigers a 50 cent per uur. Winkelweeknummer Wat in de geschiedenis van Sas van Gent waarschijnlijk nog niet is voorgekomen, kunnen we deze week boekstaven De Sassche Handeldrijvende Middenstand maakt zich op tot een grootsche manifestatie van durf en energie. Inderdaad, we moeten de Sa-Wi-We opvatten als een feit van niet geringe be- teekenis. Immers, de Middenstand is over 't algemeen niet gewoon zoo maar frank en vrij voor het voetlicht te komen en de rol van nederigen dienaar en buigende onder danigheid te verlaten. Hij is niet gewoon demonstratief naar buiten te treden en zich aan het publiek voor te stellen als de stand, welke er zijn mag en collectief te toonen, dat hij de onmisbare schakel is tusschen Producent en Consument. Want dat is het doel onzer Winkelweken. Door onze Winkelweken moeten we zelf respect en standsbewustzijn kweeken. Het Publiek i.e. onze klanten dus, hoffelijk toonen door etalage, warenkennis en welsprekendheid, dat de artikelen en waren, welke we ver- koopen, uitmunten door prijs en kwaliteit en DAARDOOR juist de klanten aan ons binden. We moeten aantoonen, collectief, zoowel de groote als de kleine winkelier, dat we zijn een onmisbaar element in onze samenleving. Hiervan moeten we vooral ook zelf overtuigd zijn en daarom is noodig standsbewustzijn. O, hoe zou onze samenleving er uit zien zonder Middenstandszaken Denkt U eens weg, die winkelstraten in onze steden, die winkelbuurten ten plattelande! Hoe naar, hoe doodsch zou dit voorkomenGeen goed verzorgde etalages, geen hel-verlichte winkel panden, geen vriendelijke, voorkomende winkeliers meer, doch alléén een paar groot winkelbedrijven .pf coöperaties met een af- deelingchef en Cassa-juffrouw. Hebt U zich dit wel eens voor den geest gesteld Toch wordt er gepeuterd aan het bestaan van den Middenstand en een winkelweek kan zoo'n machtige factor zijn om te kweeken onderling respect en vertrouwen. Er wordt soms wel eens gesmaald op den Middenstand en als we ons dan door onderlinge samenwerking te weer stellen, dan groeit daaruit op waardeering, ook door het publiek, dat gaarne zien zal, den geest van energie, welke de Middenstand voert tot het houden van winkelweken, tentoonstellingen e.d In den aanhef van ons artikel wezen we erop, dat de Sa-Wi-We een feit is van niet geringe beteekenis. 39 winkeliers nemen eraan deel en geven daardoor een bewijs van saamhoorigheid, vormend een band, welke hoop geeft voor de toekomst. Het publiek, we twijfelen er niet aan, zal respecteeren, ook van den kleinsten winkelier, die sym pathieke deelname. En als straks het Sassche publiek en, naar we hopen, ook velen uit de omgeving, langs de kleine en groote etalages gaat van onze deelnemende winkeliers, en met het stembilje in de hand zijn aanteekeningen maakt om het grootst aantal punten te verkrijgen, ziet dan ook eens naar ALLES wat in die etalages te koop wordt aangeboden. Beziet de waren en prijzen en oriënteert U of de Sassche winkelier achter moet staan bij zijn collega's buiten de gemeente. Indien het dan zijn conclusie nemen zal, twijfelen we niet of de eerste Sa-Wi-We zal een openbaring zijn voor het koopend publiek en een voordeel van verre strekking voor den Sasschen winkelier. M. VAN GOETHEM. Oorspronkelijk voorzag elke familie in zijn eigen behoeften. Uit dezen toestand ont wikkelden zich geleidelijk de beroepen, en werd de handel een afzonderlijk vak. In een verder stadium van deze ontwikkeling zien we dat de handel op zich ook weer gespecialiseerd is, in groot- en kleinhandel, elk wetr onderverdeeld naar de talrijke artikelen die verkocht worden. Toegepast op den kleinhandel kreeg men dus b.v. winkeliers in sigaren, galanterieën, enz. Allicht trof en treft men meer dan één gegadigde aan voor een bepaalde specialiteit zoodra twee personen hetzelfde artikel ver handelen spreekt men van concurrenten. Al is het voor den gevestigden winkelier soms heel onaangenaam, dat een concurrent zich in zijn buurt vestigt, nooit heeft hij er aan gedacht dien concurrent het recht te betwisten, dat te doen. Waarom zou dit anders worden als een groep personen zich verepnigt en een winkel vestigt De coöpera tieve winkelvereenigingen zijn dus, wat dat betreft, gewone concurrenten. De winkeliers van Sas hebben besloten een winkelweek te houden. Zij treden daarbij als eenheid op in den concurrentiestrijd. Tegen wie? Tegen alle concurrenten, dus winkeliers van ander plaatsen, groot-winkel bedrijven, coöperatieve winkels. Wie de winkelweek slechts ziet als tegen stelling Winkelweek-Coöperatie* ziet ze veel te beperkt, en daardoor veel te persoonlijk. G. VAN DEN BERG. 11 uur. Ballonwedstrijd voor kinderen. (Kaarten voor de ballonwedstrijd zijn ver krijgbaar in hotel «De Zwaan» op Donderdag q Mei des voormiddags 11 uur.) Zondag 12 Mei. 11 uur. Concert op de Groote Markt door het muziekgezelschap De Vereenigde Vrienden*. Maandag 13 Mei. 7 uur n.m. Sluiting der Sa-Wi-We. Dinsdag 21 Mei. 8 uur n.m. Tentoon stelling en uitreiking der prijzen in hótel Rotterdam*. Uitreiking prijzen ballonwedstrijd. Verloting van 4 groote tulbanden onder degenen, die een stembiljet hebben inge leverd. (Cadeau van de Ned. Gist- en Spiritus fabriek, Delft.) CONCERT te geven door het Harmoniegezelschap »De Vereenigde Vrienden* Sas van Gent op Zondag £2 Mei 1929 des voormiddags te 11 uur op de groote Markt. (Directeur L Pynnaert) PROGRAMMA 1 Le Nouveau Président Marche L. Pynnaert 2 Bellatrix Ouverture M Caldero 3 a) Rêverie j Muzikale scènes b) Aubade d'été i L Pynnaert 4 La Bruyère Ouverture M J H Kessels 5 Joyeuse Entrée Marche J. Vercauter UITEENZETTING OMTRENT DE PRIJSVRAAG. Ten gerieve van onze lezers laten wij hier nog het program der Sa-Wi-We volgen, zooals dat ook in het officieel programmaboek staat vermeld. Tevens vindt men hieronder het programma der muziekuitvoering, welke ter eere van de Sa-Wi-We op Zondag, 12 dezer, door het harmoniegazelschap >De Vereenigde Vrien den* wordt gegeven. PROGRAMMA van de Sassche Winkelweek van 813 Mei 1929 Woensdag 8 Mei. 7 uur n.m. Opening ten Stadhuize door den Edelachtb. heer Burgemeester. Opluistering door het muziekgezelschap >De Vereenigde Vrienden*. Rondgang van muziek, comitéleden en winkeliers door de gemeente. Donderdag 9 Mei. Verkoop »Santos«- bloempjes. Men verzoekt ons mede tedeelen.dat de firma P. VOERMAN—-DlERlCK, Zuidstraat, zich als deelnemer aan de winkelweek heeft teruggetrokken, zoo dat dit adres dus op het stembiljet (dat reeds was afgedrukt) moet vervallen. Bij iederen deelnemenden winkelier vindt men in de etalage(s) tusschen de andere vijf artikelen, waaraan een kaartje is bevestigd, waarop goed zichtbaar een is gedrukt. Eén van die vijf artikelen is de beschikbaar gestelde forijs. Zooveel winkeliers er aan de Winkelweek deelnemen, zooveel prijzen zijn er beschikbaar. Wie kunnen meedoen aan de oplossing van de Prijsrebus Allen, die voorzien zijn van een stembiljet (ook meerdere leden van één gezin). Groot en klein voorziet zich van een programma, hetwelk bij alle deelnemende winkeliers verkrijgbaar is. Wie de deelnemende zijn,wordt kenbaar gemaakt opdewinkelruit(en) waarachter zich een monogram bevindt voor stellende SAWIWE (Sassche Winkelweek). In de programma's, welke voor den luttelen prijs van 10 cent moeten verkocht worden, bevindt zich een stembiljet, dat GRATIS bij het programma wordt verstrekt. Deze stem biljetten zijn strikt persoonlijk, dus ieder die voor een prijs in aanmerking komen wil, verschaffe zich een stembiljet. Op de pro gramma's staan de namen en adressen van de deelnemende winkeliers in volgorde zoodat hunne etafages achtereenvolgens kunnen be keken worden. Op de stembiljetten is alleen gelegenheid om de benaming van zooveel artikelen te schrijven als er deelnemende etalages zijn. Dit gebeurt in volgorde zooals de adressen van de winkeliers op het pro gramma staan vermeld.Gewapend met program en stembiljet en een goed gepunt potlood gaat men de etalages bezichtigen. Gaan we naar winkelier 1, hier den heer H. Klein, Oostdam, dan zien we b.v. in diens etalage onder alle artikelen er 5, waaraan een kaartje is bevestigd, waarop gedrukt een vet Eén van die vijf artikelen is de beschikbaar gestelde prijs. Dus uit een van die vijf artikelen raadt men, welke de prijs kan zijn en vult deze in op het stembiljet achter no. 1. Voorts gaat men naar winkelier 2, enz. Daarna onder teekent men zijn biljet heel duidelijk met naam, voornamen (voluit) en straat en bezorgt het in de bus welke geplaatst is tegenover het winkelpand van den heer O. Vervaet, Westkade- Indien men in twijfel is over de goede benaming van een artikel, zoo stapt men gerust in de betrokken winkel en vrage er naar. Stembiljetten welke niet volledig zijn ingevuld, zijn ongeldig. Alle etalages moeten dns bekeken worden. De inlevering van de biljetten in de bus kan tot uiterlijk Maandag 13 Mei tot des avonds 7 uur geschieden. Nadien wordt de stembus gesloten. Wie nu in aanmerking komen voor een prijs Na afloop van de winkelweek wordt een geheime lijst, opgemaakt door een officieel persoon, niet-inwoner van Sas van Gent. voor den dag gehaald, waarop door dezen reeds voor den aanvang van de winkelweek de prijzen zijn vermeld. Die lijst wordt vergeleken met de ingekomen stembiljetten. Voor iedere keer, dat men goed geraden heeft, wordt één punt toegekend, zoodat voor het geval met 40 etalages men hoogstens 40 punten halen kan. Wie de meeste punten heeft, mag het eerst uit de beschikbaar gestelde prijzen kiezen. Daarna die volgt enz. Bij een gelijk aantal punten loot men wie eerst kiezen mag. Het mooie van deze prijsrebus is, dat geen enkele winkelier in de verleiding komen kan om den door hem beschikbaar gestelden prijs aan een goeden klant bekend te maken. Hij weet niets meer dan het publiek, nl. EEN UIT DE VIJF. Men gelieve nog eens te bedenken, dat ieder in een gezin mag meedoen doch ieder met één stembiljet. Daarom deze stem biljetten duidelijk onderteekenen. Voornamen (voluit), straatnaam en nummer. Stadgenooten Toont waardeering voor de activiteit van de middenstanders in uwe gemeente, door zooveel mogelijk bij hen uwe in- koopen te doen. Raadpleeg de annonces in dit nummer en in het programmaboek alsmede de lijst der deelnemers, voorkomend op het stembiljet voor de Prijsrebus. Neemt allen deel aan de oplossing van de Prijsrebus. Heel Sas van Gent leve in deze dagen met zijn plaatselijken middenstand mee Voor Uw JHP voor: Gal&nterifëa, toiletartikelen, rookartikelen, huishondt;ybc artikeltn. daais handwerken en benoodigdheden, Inze-doozen hoc tore, tabak, sigaren, sigaretten enz. enz. De kens is overweldigend Gerenommeerd adres voor Veefornuisec, waschvuren, waschmachines, grorte tn kleir.e ba&ouhe en gewichten, kippengaas in alle maten, draad, espbaltpapicr, melk- gerief, kares, melkbussen, zeven en watten, gcduailleerde en gegalva niseerde artikelen, landbouwmachines alswiedmachices. eggen m ploegen, bietenmolenB, 1 dorsohmachine, stroobind r. BtrooscijdT er*

Zeeuwsche Koerier | 1929 | | pagina 9