Sigarenmagazijn 1. L KLEIN-CUIJLE Westtade 71 SUS VAN GEKT SIGAREN R Droste Bonbons. Amsterdamsche Bank. ËMILE LOCKEFEER Hulst (Z VI) Stand op da Utrechtsche Jaarbeurs GRONINGEN. Groothandel in Rookartikelen. Lindbergh- en Bremenpijpen. en fijne Bijbaotoor Halst. Effecten - Coupons. HÓTEL ROTTERDAM Westkade 50, SAS VAN GENT. Stoom - Tricotfabrieken Importenr der Advortontiön. het betrouwbaarste adres jj voor uilsluitend 1 eerste kwaliteit De Radiobeurs ter Jaarbeurs. Voornaamsto rolzigorshotol to Sas van Gont. Goronommoordo koukon Tolofoon Nr. 19. in Kaner 4048, rasta Gebouw, Vierde Van 19 tat 28 Fabrairi li. Tabakspijpen en verdere Rookersbenoodigdheden. De Oaarbeurs in vogelvlucht. is en blijft Kapitaal f55,000,000,.— Reserve f44,500,000,— 'Fabrikant van Dames- en Kinderkousen Sportkousen Cruien Pullovers Spaftees in wol wol|eijde BI d' dcosse katoen kunstzijde Wederom geëxposeerd op de a s. Jaarbeurs te Utrecht. Monsterkamer 3031. Vast Gebouw t/o de trap. 3e étage. GROOTSTE SORTEERING Op verzoek zenden wij onmiddellijk aan H. H. Winkeliers en Wederverkoopers gratis toegangsbewijs met spoorweg reductie. (ioo) ;euwsch-Viaamsche producten daar eens te P^ten zien. Want veel, wat in overig Nederland erkocht wordt als Zeeuwsch, is nooit in eeland geweest. Wat zou er tegen zijn de in Zeeuwsch- Vlaanderen geteelde zaden daar eens in het volle licht te leggen. En dat staat wel vast, als het Centraal Comité een en ander organi seert, Zeeuwsch-Vlaanderen staat dan wel klaar. Moge bovenstaande de volle aandacht hebben van onze leidende personen. In een almanak las ik dezer dagen Zeeuwsch Vlaanderen is de iets ontstoken blinde darm van Nederland». Daadwerkelijke belangstelling van Zeeuwsch- Vlaanderen in de Utrechtsche Jaarbeurs kan er misschien toe bijdragen, zoowel bij den patiënt als bij overig Nederland de overtuiging nog vaster te maken, dat deze appendicitis niet chirurgisch maar medisch moet worden hersteld. A. E. LANGENHORST, Dir. R.-K. Landbouwwinterschool, Hulst. Op de Jaarbeurs is niet alleen van toepassing «Elck wat wils» maar «Elck wat hij noodig heeft» om zijn zaken te kunnen doen bloeien. Elke zakenman vindt op de Jaarbeurs iets van zijn gading. Op de vijfde verdieping van het Jaarbeurs gebouw vindt men de groep Meubelen en Aanverwante vakken, die op de komende Voorjaarsbeurs zóó in omvang toegenomen is, dat in afwachting van het gereedkomen van den nieuwen Jaarbeursvleugel een aantal deelnemers, tot die groep behoorende, gehuisvest moet worden in een tijdelijk Paviljoen op het Vredenburg. Op de vierde verdieping is de groep Textiel en Confectie en de Oostenrijksche sectie. De groei in de groep Textiel en Confectie heeft zich weder voortgezet en nieuwe firma's nemen aan de komende Voorjaarsbeurs deel. De derde ver dieping is, als gewoon, aan Voedings- en 70 Genotmiddelen gewijd; men zal er naast oudé deelnemers een aantal nieuwe vinden. Op de tweede verdieping is de groep Glas, Aarde werk en Huishoudelijke Artikelen met hare afdeelingen Luxe Voorwerpen en Koperwerk. (Deze laatste ook in de stands-zaal op den beganen grond). Deze groep behoeft geen nadere aanduiding ieder die bij deze branche zakelijk betrokken is, weet, welk een rol deze groep in het zakeleven speelt en dat geen winkelier of grossier, die desbetreffende arti kelen voert, verzuimt de Jaarbeurs te bezoeken. Op de eerste verdieping komen wij bij de groep der Technische Artikelen, Machinerieën, Rubber, Kachels en Haarden, Metaalwaren, Kasregisters, enz. eveneens vindt men daar de afdeeling Koloniën, welke ditmaal meer in het bijzonder de Thee-cultuur naar voren zal brengen. Aan de deelnemers dezer verdieping sluiten zich nauw aan, de inzenders welke in de stands-zaal beganen grond exposeeren, waar ook de Electro-techniek te vinden zal zijn. Afzonderlijk moge nog vermeld worden de ditmaal weer zeer veel belangrijker Radio- groep, wier deelnemers, met het oog op demonstratie-mogelijhkeden, op alle verdiepin gen verspreid staan. Deze groep zal, door de voornaamste firma, s vertegenwoordigd, een nagenoeg volledig overzicht bieden van de ontwikkeling der techniek en van het nieuwste, dat op dit gebied aan te bieden zal zijn. Het terrein Vredenburg zal een aanblik bieden zooals dat in jaren niet meer het geval is geweesthet geheele Vredenburg- plein zal weder volgebouwd zijn met tijdelijke paviljoens en monsterkamers, afgewisseld" met open ruimten waar de groote machinerieën voor den Wegenbouw, groote installaties op technisch gebied, omvangrijke werktuigen enz. opgesteld zullen zijn. Er is op dit terrein een speciaal paviljoen gebouwd voor degenen die in de groep Glas en Aardewerk in het Gebouw geen plaats konden vinden. Een groote plaats op de aanstaande Voorjaars beurs neemt de groep Bouwmaterialen en Wegenbouw in een deel der firma's in deze groep is gehuisvest in de nieuwe semi-per- manente hal en het daarmede verbonden groote paviljoen, terwijl een ander deel in open ruimten op het Vredenburg deelneemt. De vooruitzichten der komende beurs zijn buitengewoon gunstigvoor geen der vorige beurzen na den oorlog heeft zooveel belang stelling om deel te nemen bestaan als voor deze. Het aantal nieuwe deelnemers is bijzonder groot. Wij laten hier nog een korte opsomming van de deelnemende branches Machines, Werktuigen, Gereedschappen, Metaalwaren. Instrumenten, Uurwerken, Apparaten. Radio. Verlichtings-, Verwarmings- en Sanitaire artikelen.Bouw materialen, Wegenbouw. Transport- en Verkeersmiddelen. Muziekinstrumenten. Meubelen en aanverwante vakken. Leder, Lederwaren. Rubber, Kurk. - Textiel, Confectie, Mode-artikelen. Voedings- en Genotmiddelen. Chemische en Pharma- ceutische producten. Aardewerk, Porselein Glas, Kristal. Huishoudelijke-, Toilet en Sport-artikelen, Galanterieën, Speelgoederen, goederen, Mandenwerk. Goud, Zilver, Bijouterieën, Religieuze artikelen. Japansche en Chineesche artikelen. Drukwerk, Kan toorbehoeften, Papier en Papierwaren. Verpakkings-, Reclame- en Toegiftartikelen. Diversen. Aan de Voorjaarsbeurs nemen als speciale groepen deel Bouwmaterialen en Wegenbouw*. Meubelen en aanverwante vakken». Tex tiel, ConfectieVoedings- en Genot middelen». Radio De speciale groep Machinerieën en Werk tuigen voor de Zuivelindustrie* neemt, als zoodanig, deel aan de Najaarsbenrs. De Jaarbeurs is geopend van io17 uur Zondag 24 Februari is de beurs gesloten. In zeer korten tijd heeft de Radio de wereld veroverdsneller dan zulks de fiets en de auto heeft gedaan. Men behoeft slechts vanaf een of ander hoog punt een stad te overzien en men wordt aanstonds verrast door het groote aantal antenne's, dat boven de dakenzee uitsteekt. Een wandeling door de straten op een mooien zomeravond, als de ramen der woningen openstaan, geeft dezelfde verrassing: uit bijna huis aan huis golft geluid van den loud-speaker de stille avondstraat in. En de concert-dirigenten klagen, dat zij den invloed van de Radio ondervinden in den vorm van minder zichtbare toehoorders. Geen wonder, dat alles wat tot de Radio techniek behoort in het middelpunt der alge- meene belangstelling staat. En de Radio technici zergèn er wel voor, dat die belang stelling niet verflauwt: Want er is wellicht géén gebied, waarop de techniek, zoozéér, bijna dagelijks, nieuws brengt als op dat der Radio. Aller streven is gericht op verbetering en de heele Radio-wereld werkt daaraan mede. En wie met Radio begint, zoekt natuurlijk het nieuwste-van-het-nieuwste in de hoop het beste-van-het-beste te krijgen. De Jaarbeurs is van den aanvang af ge weest het terrein van de Radio. Eerst ging het nog wat primitief, alleen maar een uit stallen van de apparaten, maar al heel spoedig verrezen op het dak van het Jaar beursgebouw de antenne's, en werd de Jaarbeurs de bij uitstek gunstige gelegenheid voor deelnemers in die groep om met hunne apparaten te kunnen demonstreeren. Een enkele blik thans naar het dak van het gebouw, waar heele rijen antenne,s staan opgesteld, levert het beste bewijs voor het groote aandeel, dat thans de Radio-groep in de Jaarbeursactie heeft. Met recht mag de Radiogróep ter Jaarbeurs thans een der belangrijkste en een der talrijkste groepen genoemd worden, waarin de beste firma's op Radio-gebied regelmatig vertegenwoordigd zijn. Het voordeel van de Jaarbeurs voor de deelnemers der Radio-groep is hier in gelegen, dat ter Jaarbeurs gedemonstreerd kan worden. En dat is mogelijk, doordat de deelnemers geplaatst zijn dóór het geheele gebouw, over al de verdiepingen en dus, zonder elkander bij het ontvangen en het demonstreeren te hinderen, hunne apparaten kunnen laten werken. Nog grooter voordeel is dit natuurlijk voor de Jaarbeurbezoekers, die in Radio-appa raten belangstellen en dus niet alleen zich alles omtrent het toestel kunnen laten uitleggen maar tevens zich van de capaciteiten van het apparaat kunnen overtuigen. Deze gelukkige omstandigheid heeft er dan ook toe medege werkt, dat het aantal Radio-deelnemers steeds grooter geworden is. Wie zich voor Radio interesseert en op de hoogte wil blijven van hetgeen op dit gebied zich in den laatsten tijd ontwikkeld heeft, mag een bezoek aan de aanstaande Jaarsbeurs niet achterwege laten. Men raadplege den catalogus en men lette er vooral op, dat de deelnemers in de groep Radio niet allen bij elkaar staan maar door het geheele gebouw en over de geheele Jaarbeurs verspreid. TER NEUZEN 'Ni«nw-»-«0 i Zitdagen; SAS VAN GENT (MarV t)J AXEL (Hotel de Lozauiif) i Mbiktdag (46) 100 Firma B. D. Leefsma l\

Zeeuwsche Koerier | 1929 | | pagina 6