ZAKENMENSCHEN Nationale Bankvereeniging Goede verwachtingen. Bezoekt de Voorjaarsbeurs: 19 t|m 28 Februari. „DE GRAANBEURS Het geregeld bezoeken der Nederlandsche Jaarbeurs is een onafwijsbare eisch voor iederen zakenman, die volkomen op de hoogte van zijn vak en zijn tijd wil blijven. J. H. VAN HAPEREN Hulst TER NEUZEN ALLE BAN KZAKEN ALLE ASSURANTIES Toegangskaart met spoorwegredactie voor de Jaarbeurs verkrijgbaar ia den Boekhandel De Zeeuwscbe Koerier, Sas van Gent. Dag-kaarten f I.- Driedagen-kaarten f I.S0 s /••r reclame in Zeeland ,De Zeeuwaohe Koerier". HOTEL Café - Restaurant MARKT HULST. nationale en internationale belangstelling, maar ook van de algemeene verwondering, dat eerst d k n de oogen zullen opengaan voor de economische prestaties van een gewest, dat in eigen land zulk een belangrijk afzet gebied kan hebben. In afwachting d&rvan, mogen reeds thans de zakenmenschen in Zeeuwsch-Vlaanderen een kijkje komen nemen op de Jaarbeurs te Utrecht, omdat ook dan voor hen de gelegen heid bestaat kennis te nemen van hetgeen hunne zaken kan bevorderen en uitbreiden. De Jaarbeurs is voor eiken j ikenman nuttig en leerzaam en de enorme icbreiding, welke ditmaal de XXe Jaaroeurs neeft ondergaan, het vele nieuwe, dat zij biedt en de ver scheidenheid van industriegroepen, die er vertegenwoordigd zijn, stellen den zakenman, die op de hoogte van zijn tijd en van zijn vak wil blijven, voor den onafwendbaren eisch, de Nederlandsche Jaarbeurs, welke van 19 tot en met 28 Februari te Utrecht zal worden gehouden, te bezoeken. Het is mij een genoegen in dit blad gelegenheid te hebben op deze bij uitstek nationale zaak de aandacht te mogen vestigen en wie zich voor een bezoek aan de Jaarbeurs interesseert, kan er van tevoren verzekerd van wezen, dat het Secretariaat der Jaarbeurs gaarne bereid is hem alle gewenschte in lichtingen te verschaffen. Moge deze stem uit het Centrum des Lands en uit het middelpunt van het zakenleven tot in de uiterste hoeken van Zeeuwsch-» Vlaanderen worden gehoord en worden verstaan. W. GRAADT VAN ROGGEN. Secr-Generaal der Nederlandsche Jaarbeurs. Vrijwel onmiddellijk na afloop der in de tweede helft van deze maand te houden Utrechtsche Jaarbeurs wordt die van Leipzig voor het publiek opengesteld. Voor de velen, die aan beiden een bezoek zullen brengen, is er slechts een luttele tusschenruimte om zich gereed te maken voor tde reis naar Duitschland, want nadat de vocrjaarsbeurs ten onzent in den avond van 28 Februari tot het verledene zal behooren, wacht reeds in den vroegen ochtend van 2 Maart de eerste extratrein, om tal van belangstellenden naar de Messestad in Saksen te vervoeren. Hoe het verloop in Utrecht en Leipzig zijn zal, laat zich op het oogenblik slechts gissen, maar de voorteekenen zijn niet on gunstig. In Leipzig leeft reeds sedert ge- ruimen tijd een hoopvolle stemming. Ook de Duitsche nijverheid is optimistisch. Zij heeft door een ruime toetreding tot de Leipziger Messe getoond, dat zij de kansen gunstig acht. Dit vindt zijn oorsprong in een eenigs- zins verbeterden toestand van de binnen- landsche markt en in het feit, dat reeds van te voren veel vraag gebleken is voor export Onnoodig te zeggen, dat in het bijzonder dit laatste van groote beteekenis wordt geacht, omdat het van weldadigen invloed kan zijn op de Duitsche handelsbalans. Het schijnt, dat het door onze naburen reeds sedert eenige maanden gekoesterde vertrouwen op goeden grondslag berust, want nu de begin datum van de Leipziger voorjaarsbeurs nadert, komen zeer vele aanmeldingen tot bezoek binnen. Wanneer het in Leipzig naar wensch gaat, heeft ook gewoonlijk Utrecht niet te klagen. Veel meer dan onze Jaarbeurs is de Leipziger Messe, als een der voorname centra van den wereldhandel, gevoelig voor verschillende in vloeden. De internationale omstandigheden en conjunctuur-verschijnselen, die op den gang van zaken gunstig of nadeelig kunnen in werken, zijn daar aanstonds waarneembaar. Zij werpen haar glansen of schaduwen vooruit, zoodat voor goede of slechte verwachtingen inderdaad' een vrij betrouwbare maatstaf aan wezig is. De gerustheid, waarmede deze Messe in Duitschland wordt tegemoet gezien, toont aan, dat men tot op het oogenblik geen algemeene factoren van schadelijken aard heeft vastgesteld, wel kenmerken van het tegendeel. Bij deze waarnemingen is Nederland natuurlijk niet uitgezonderd en van dag tot dag blijkt nader, dat het nieuwe jaarfrissche energie heeft gebracht, meer durf en meer voortvarendheid. Ook hier dus opleving. Een en ander moge aan de Nederlandsche Jaar beurs en de Leipziger Messe, overeenkomstig haar aard en omvang, ten goede komen. Door de pers wordt op lofwaardige wijze (met speciale Jaarbeurs-edities zooals die van «De Zeeuwsche Koerier» of door uitvoerige berichtgeving) zorg gedragen, dat gegadigden voldoende op de hoogte blijven van al hetgeen zij omtrent de Utrechtsche instelling dienen te weten. Het schijnt niet ten onpas, hier tot besluit ook eenig nieuws te vertellen van de Leipziger Messe. Drie gebouwen zullen voor het eerst in gebruik genomen worden. Een daarvan, het «Petershof», is bestemd voor exposanten van speelgoederen, muziekinstru menten en voortbrengselen van kunstnijver heid. Een ander, genaamd «Süsswarenmess- haus», dient tot huisvesting van de groep voor chocolade, suikerwerken en aanverwante artikelen. Er is daar plaats voor 200 deel nemers. Het derde gebouw is de groote hal 19, ter oppervlakte van 9300 M2, op het terrein van de Technische Messe. Dit wordt de hal voor het bouwbedrijf, welke afdeeling op deze wijze beschikken kan over de drie voudige ruimte van vroeger. In het «Ring-Messhaus» komen o.a. collec tieve groepen uit Japan, Italië, Engeland en Engelsch-Indië, teneinde de voornaamste producten van die landen tentoon te stellen. Pogingen zijn aangewend om een collectieve inzending tbt stand te brengen van Neder landsche fabrikaten op het gebied der techniek. Dit is voprshands nog zonder gevolg gebleven, hetgeen te betreuren valt. Eenige fabrieken, die op eigen gelegenheid exposeeren, ver tegenwoordigen onze technische nijverheid op waardige wijze, doch haar aantal is ve'él te gering. Een flinke groep zou niet nalhten, een uitstekenden indruk te vestigen. Ver moedelijk is dit slechts een kwestie van tijd eerst moet geleidelijk tot onze technische industrieelen doordringen, dat een toetreding voor hen even goed als voor anderen van veel vrucht kan zijn. De Internationale Vereeniging voor de Rubber- en andere Cultures in Ned.-Indië, die in samenwerking met de Rubber Growers' Association het verbruik van ruwe rubber propageert en daartoe reeds eenige malen op de Leipziger Messe was, zal haar stand aanmerkelijk vergrooten. Verder nemen ver schillende Hollaridsche exposanten, waaronder zeer bekende bedrijven, aan de voor hen in aanmerking komende algemeene vakgroepen deel. Behalve Duitschland en de reeds genoemde andere naties zullen ook Tsjecho-Slowakije, Oostenrijk, Hongarije, Rusland, Frankrijk, België, Zweden, Zwitserland en Amerika een menigte voortbrengselen te koop aanbieden In het geheel heeft Leipzig nu 43 jaarbeurs gebouwen en bovendien 16 groote hallen voor de technische afdeeling. L. H. BRAUN, Secretaris voor Nederland van de Leipziger Messe. Rotterdam, 9 Februari 1929. - BEZOEKT onze Supds 25492557, lie Etage Brillen Barometers ^Thermometers Compassen §Atttobrillen Werkbanken Gratis toegangskaart p aanvrage. (25) GROOTE FEESTZALEN. AUTO-GARAGE II 60 93 KANTOREN RUIM 170 VESTIGINGEN Kas Reserves f 12.600.000. Credieten Rekening-Courant Deposito Spaar bank Coupons Effecten Kluisinrichting. Brand Stormschade Oogst Hagelslag Broeikassen Auto Persoonlijke ongelukken Levensverzekering enz. enz. (50) VRAAGT INLICHTINGEN

Zeeuwsche Koerier | 1929 | | pagina 4