No 3097 „De Zeeuwsche Koerier" Vrijdag 26 November 1926 Derde Blad w«r doe ik liet nest mil St 9 TER NEUZEN. laasnummer (Vervolg van het Tweede Blad). We stevenen nu op de Kloosterlaan aan, waar we even een ouden bekende gaan op zoeken de firma L. A. VAN DEN HEMEL- Marquinie, die hier met een keur van banket en chocolade-artikelen het St. Nicolaasfeest hoog houdt. De feestelijk glanzende appel bollen en de speculaas-poppen, suikergoed en marsepein brengen ons onwillekeurig in de stemming om het welbekende St. Nicolaas- liedje te neuriën, 'n Prima adres voor St. Nicolaas-tractaties Bij TH. CAPPAERT op den hoek van de Wilhelminalaan kunnen heeren rookers hun hart weer ophalen. Ruim is de sorteering en elegant de verpakking, waarin de gerenom meerde sigarenmerkjes de rookersharten pogen te verleiden. Natuurlijk zijn ook de «aan verwante artikelen», sigaretten en tabak, in tal van variaties hier present en zelfs wijn en likeuren ter opluistering van «'t heerlijk avondje" kunt ge hier bekomen. Dit adres zal St. Nicolaas stellig niet voorbijgaan. Via de Wilhelminalaan arriveeren we nu bij den heer A. O. ACKE in de Stationstraat, waar we een overvloedigen voorraad vinden van practische St. Nicolaas-cadeaux. Het mag bekend heeten, dat deze firma, behalve haar hoofdbranche, het glas- en schilders bedrijf, rog verschillende nevenbedrijven exploiteert. Zoo o.a. is zij rijkelijk gesorteerd in behangelspapieren, toile cirée en linoleum, borstelwerk, odeurs en parfumeriën enz. enz. Wie een practische St. Nicolaas-surprise wil koopen, verwijzen we naar de firma Acke als een uitstekend en degelijk adres. Even verder, op de hoek van de Stations straatSchulpenpad, nemen we een kijkje bij de firma J. VAN ACKERAcke, specialiteit in busgroenten, fïesschengroenten, sausen, soepen, vischsoorten, kaassoorten, enz. enz. Een waar eldorado voor den smulpaap Huis moeders, die een proefje uit dezen voorraad als surprise ontvangen, zullen stellig niet boos kijken. We loopen even de Zuidstraat in, waar de firma A. RANSCHAERT—Claeijssens het middelpunt vormt van de Sint Nicolaas- beweging. Door de flinke verbouwing, welke in den afgeloopen zomer hier heeft plaats gehad, hebben de eigenaars gelegenheid gekregen, hun St. Nicolaas-sorteering beter tot haar recht te doen komen en daar hebben ze een heel gelukkig gebruik van weten te maken. En de etalage èn de St. Nicolaastafel achter in den winkel zijn smaakvol en smakelijk uitgedoscht. Chocolade, speculaas, suikergoed, marsepein, ge vindt er hier een sorteering van als in een grootsteedsche zaak. Van de prachtige luxe-doos bonbons tot het eenvoudige chocoladefiguurtje is er vertegen woordigd. Voeg hierbij een verrassende collectie sigaren en sigaretten en we behoeven U stellig niet meer aan te sporen, op Uw surprise-tocht ook hier eens even aan te loopent De firma F. DE KOCK-Verwulghen aan de overzijde van de Zuidstraat heeft zich in Sas van Gent reeds een welverdiende reputatie verworven. Op het gebied van dames- en kinder-onderkleeding is zij specialiteit en ook in heeren-mode-artikelen als overhemden, dassen enz. valt er overvloedig keus te maken. Wij gelooven onzen surprisemakenden lezers geen slecht advies te geven als wij hen aanraden hier eens binnen te stappen. Kijken kost geen geld Door de Gentsche Straat stevenen we thans op de Westkade aan. Doch onderweg maken we nog even een «op de plaats rust» voor de werkplaatsen van den heer JAC. GOMMERS Op het gebied van dakbedekking heeft de heer Gommers zich naam gemaakt. Al is een nieuw dak nu niet precies een gangbaar St. Nicolaascadeau te noemen, zoo kan deze branche toch in onze St. Nicolaas-wandeling een plaats vinden, als men bedenkt, dat een der meest karakteristieke afbeeldingen van den heilige, die onze kinderfantasie steeds het sterkst heeft getroffen, hem voorstelt op zijn paard, rijdend over de daken. In dit verband mogen wij wijzen op de soliditeit, de duurzaamheid en afwerking der daken, door den heer Gommers afgeleverd, daken, die het gevaar voor den goeden Sint zooal uiteraard niet geheel uitschakelen dan toch zeker tot een minimum beperken. Als lood- en zinkwerker, motor- en rijwiel reparateur is de heer Gommers te bekend, dan dat wij zijn kwaliteiten hier naar voren behoeven te brengen. Zijn cliënten mogen voor hem getuigen. Op de Westkade geldt ons eerste bezoek de firma J. BOSMAN. Het is, meenen we, wel van algemeene bekendheid, dat de ver scheidenheid van artikelen, in deze bijna 50 jaar bestaande bazar voorhanden, aan het ongelooflijke grenst. Een opsomming is danook onbegonnen werk. Om toch wdt te noemen zouden we willen wijzen op de rijke collectie handwerkmateriaal, de rookartikelen, scheer- stellen, japandoozen, bonbonnièrts en leder waren. Overigens doet men het beste, hier zelf maar eens binnen te loopen. Aan een adres als dit komt men alt ij d klaar. We behoeven niet ver te gaan voor onze volgende visite't Is de firma FR. HAMELIJNCKRademakers, wier heerlijk heden onzen tocht langs de Westkade stuiten. Banket van superieure kwaliteit, chocolade artikelen in alle genres en verpakkingen, suiker, goed, marsepein enz. enz. zijn de kostelijke zaken, waarop de firma Hamelijnck Sas van Gent in dezen tijd pleegt te vergasten. En dat de kwaliteit met den uiterlijken indruk volkomen overeenstemt kunnen wij u uit ervaring verzekeren. Als volgend adres op deze kade bezoeken we de firma A. A. KLEIN-Cuyle, die ook ditmaal haar reputatie op surprise-gebied heeft hoog gehouden. Een pracht-sorteering sigaren en sigaretten, schitterende doozen bonbons, parfumerieën etc. bieden «elk wat wils». ABRAHAM RANSCHAERT is een naam, die in het Sassche rayon even bekend is als die van Napoleon. Mogen wij U bij dezen ook even zijn be drijf voorstellen Handel in prima-rij wielmerken (we noteerden »Gouden Hand« en een aantal bekende Hollandsche namen), rijwielonder- deelen en artikelen. Als »man van de prak tijk* kan »Bram« U de mérites van elk kar retje natuurlijk in de puntjes uitleggen. En ge kunt U zelf daarbij tracteeren op een geurige sigaar of sigaret, die Ranschaert's winkel in ruime sorteering bevat. (Voor de Sint Nicolaas natuurlijk in extra-verpakking.) Wij moeten thans nog even een cliënt bezoeken «over de derde brug» de firma L. DULLAERT, Oostdam 165, bekend om zijn ruime sorteering in het seizoenartikel, de kachels. Een vluchtige inspectie overtuigt ons, dat de reputatie dezer firma alleszins verdiend is. Sterke soliede buiskachels, luxe-kachels in diverse modellen, kortom alles uit de kachelbranche kunt ge hier bekomen, con- curreerend en solied. En huismoeders vinden aan dit adres bovendien een onuitputtelijke keus in keukengerief. Wij constateerden ook nog, dat de heer Dullaert specialiteit is in lasschen van geslagen en gegoten aluminium, een uitkomst voor de huisvrouw, die thans het adres weet, waar ze haar geschonden huishoudgerief kan laten opknappen. En ook motorbezitters kunnen daarvan profiteeren. 't Is te begrijpen, dat in een stad als Ter Neuzen meteen zoo talrijk vertegenwoordigden middenstand het St. Nicolaasfeest een onge wone levendigheid in zaken teweeg pleegt te brengen. Speciaal dit jaar, nu de betere concurrentiemogelijkheid met België den win keliers weer wat meer zelfvertrouwen heeft geschonken, is het in deze plaats weer volop St. Nicolaas. In een straat als de Noordstraat bijvoorbeeld vindt men de St. Nicolaas- étalages bijna huis aan huis. Wij meenen, dat onder zulke omstandig heden, een adreslijst als deze rondwandeling biedt, onzen lezers goede diensten zal kunnen bewijzen. Ze zullen hierin de voornaamste St. Nicolaas-adressen vermeld vinden en alle branches zijn eerste-klas vertegenwoordigd. Onzen eersten uitstekenden indruk doen we op bij den heer A. M. MOGGRÉ, wiens royale étalageruimte zich buitengewoon goed voor een St. Nicolaas-demonstratie leent. De heer Moggré heeft hiervan op uiterst gelukkige wijze gebruik weten te maken en brengt den voorbijganger specimen van zijn inventaris onder oogen, die hem wis en zeker zullen doen besluiten, van de gelegenheid om zonder eenige verplichting de magazijnen op de bovenverdieping te bezichtigen, te profiteeren. En eenmaal binnen, zal hij ver baasd staan van de smaakvolle sorteering zoowel in de schoenenbranche als in de afdeelingen luxe-artikelen, kinderspeelgoederen en sportartikelen, welke men hier aantreft. Ons frappeerden hoofdzakelijk het sierlijke schoenwerk en de verrukkelijke win terpan toffels, waarmede deze van ouds-bekende schoenwinkel zijn reputatie hoog houdt. Verder de fraaie aardewerk-serviezen en cassettes met glanzend Gero- en Luna-zilver om niet te gewagen van de indrukwekkende hoeveelheid kinderspeelgoederen en de sportartikelen, waarin A. M. Moggré specialiteit is. We behoeven hieraan wel geen aansporing tot onze lezers meer vast te knoopen om een bezoek aan deze magazijnen in hun St. Nicolaas-program op te nemen. De Noordstraat verder inwandelend, houden we natuurlijk even halt voor het fotografisch- atelier van den heer D. BUT, dat de kunst vaardigheid van den eigenaar reeds door de étalageruiten overtuigend aantoont. Niet ten onrechte staat de heer But door geheel Zeeuwsch-Vlaanderen als een meester in z'n vak bekend. Wat hij aflevert, is een reclame vgor zijn artistiek kunnen. Een portret-surprise met St. Nicolaas is een immer welkom geschenk. De fotograaf But maakt Uw succes absoluut zeker. En, beschikt ge over weinig tijd, zoodat ge niet precies een helderen dag voor de uitvoering Uwer plannen kunt uitkiezen, 't is geen be zwaar. Een moderne verlichtings-installatie stelt den heer But instaat, zoowel bij donker weer als des avonds zijn cliënten prima te bedienen. Fotografie-artikelen, lijsten et<^ behooren natuurlijk mede tot dit bedrijf. De keus is rijk. Over ALBERT STANDAERT EN ZOON de bekende oogkundigen, heeft dit blad reeds meerdere loffelijke getuigenissen gepubliceerd. Toen de heeren Standaert en Zoon drie jaren geleden hun zeer moderne optische onder neming met een geheel nieuwe installatie de eerste in geheel Nederland openden, was de veronderstelling niet ge waagd, dat zulks een succes moest worden. Oogdokters toch waren er in Zeeuwsch- Vlaanderen niet en ieder zou hier kosteloos van het oogonderzoek kunnen profiteeren. En dat de arbeid der heeren Standaert inder daad op prijs werd gesteld kan wel het beste hieruit blijken, dat vele doktoren hunne patiënten naar deze inrichting verwezen. Zooals bekend, is aan het b e d r ij f der heeren Standaert een hoogst-moderne brillen- slijperij verbonden, waardoor directe aflevering verzekerd wordt. De voorraad brillen en pince-nez, in deze inrichting vervaardigd, is verbluffend. Aan keus ontbreekt het hier waarlijk niet. Wie deze inrichting niet mocht kennen, kunnen we sterk aanraden, er eens een kijkje te nemen. Aan de overzijde dezer straat stappen we even binnen bij de firma GEBR. TAZELAAR. Ijzerhandel* vermeldt het briefhoofd der firma en als zoodanig is haar renommée zelfs buiten de gewestelijke grenzen doorgedrongen. Ook op radio-gebied echter heeft de firma Tazelaar reeds een gevestigden naam. Als hoofdvertegenwoordiger voor geheel Zeeuwsch- Vlaanderen van de Nederlandsche Seintoe- stellenfabriek te Hilversum en van de »Erres« en Sterling* fabrikaten der Handel-Mij. R. S. Stokvis Zonen, Rotterdam, heeft zij in haar rayon reeds over talloos velen de zegeningen van de radio uitgestort. Deze toestellen toch zijn, hoezeer ook varieerend in prijs en voor iedere beurs bereikbaar, uitsluitend van prima kwaliteit en zoowel door de fabriek als door de firma ten volle gegarandeerd. En zeldzaam voordeel in deze gewesten de radio-»service« dienst dezer firma is dusdanig ingericht, dat iedereen ten spoedigste geholpen kan worden en eventueel voorkomende sto ringen binnen den kortst mogelijken tijd kunnen worden verholpen. Mag de firma Tazelaar niet met volle recht haar artikel aan radio-plannen smedende surprisemakers aan bevelen? »De naam ROMMELBroeksma in Uw kleedingstuk geeft U volle garantie* adver teert deze firma in onze St. Nicolaasnummers en een 40-jarige reputatie is daar, om die woorden waar te maken. In dezen winkel is het geheele damesmodevak vertegenwoordigd Speciaal op het gebied van mantels, japonnen blouses en rokken heeft de firma echter een vermaardheid verworven, die onaantastbaar is en het dames-publiek waarborgt dat het aan dit adres prima terecht kan. Een aange name, deskundige bediening stel de cliënte volkomen op haar gemak en schenkt haar de zekerheid, dat, wat zij hier koopt, haar steeds zal blijven voldoen. »Een prettige zaak om te koopen». Deze in dameskringen welbekende zinsnede is op de firma Rommel- Broeksma in den uitgebreidsten zin des woords toepasselijk. Een imposante vertegenwoordigster van de ijzerbranche is ongetwijfeld de firma C. A. VAN FRAAIJENHOVEN, die op dit gebied compleet geïnstalleerd is. Daarbij heeft deze firma ook op het terrein der radio-installatie gespecialiseerd. Daar zij haar toestellen zelf bouwt en aflevert onder* blijvende garantie is het uitgesloten, dat voor een of andere kleinigheid een toestel naar de fabriek moet worden opgezonden, waardoor men vaak zijn apparaat geruimen tijd moet missen. Tevens is die zelfbouw een voort durende reclame voor deze firma, die, waar zij levert, haar artikel met groote waardeering ziet bejegenen. Ten slotle de amateur-»zelf- bouwer« vindt hier uiteraard een uitstekend adres èn voor zijn onderdeelen én voor vak kundig advies. De firma J. L. JURRY draagt haren titel van hofleverancier met eere. Alles in deze eerste-klas manufacturenwinkel en stoffeerderij draagt het cachet van voornaamheid en degelijkheid en getuigt voor den uitnemenden smaak van den eigenaar. Deze laatste eigen schap komt o. a. op zeer gelukkige wijze tot uiting in de schitterende sorteering tafel-, divan- en kapstokkleeden, welke voor St. Nicolaas steeds een zoo gezocht surprise object vormen. Overigens tal van andere artikelen, hier geëtaleerd, zijn een lust voor het oog. Kussens, theekleeden, schoorsteen- en pianoloopers, luxe-doosjes zakdoeken We zullen onze opsomming maar stopzetten. Jurry biedt zooveel moois en degelijks voor St. Nicolaas, dat men al heel onverstandig zou doen met hier niet eens even poolshoogte te nemen. St. Nicolaas komt in »DE GOEDKOOPE WINKEL« adverteert de heer Smits in dit blad. Nu, 't is niet te verwonderen ook. Want zoo'n pracht collectie speelgoederen en luxe- en huishoudelijke artikelen zagen we nog zelden bijeen. Daar is voor klein en groot een verrassing te vinden. Zulke adressen staan in het zakboekje van den heiligen Bisschop met onuitwischbare letters genoteerd. Die worden nooit overgeslagen. We behoeven onzen lezers zeker geen verderen wenk te geven Wie in Ter Neuzen bekend is, weet ook een firma als JACs. DE KOK te wonen. Het van ouds bekende adres voor galanterieën en al hetgeen zich daaromheen groepeert. Eerste klas koopman als de heer de Kók is, zorgt hij ervoor, dat zijn zaak, schoon oud van leeftijd, jong en frisch blijft van aanzien. De nieuwste snufjes in zijn branche, daar moogt ge zeker van zijn, kunt ge steeds in deze zaak vinden en als ge in dit genre wat noodig hebt zou het al heel verwonderlijk zijn als ge bij den heer de Kok niet zoudt kunnen slagen. Een sorteering houdt hij na, om respect voor te hebben. Specificeeren is ook hier niet mogelijk doch als we iets naar voren mogen brengen zou het zijn de fraaie collectie lederwaren, welke alleen al afdoende bewijst, dat de eigenaar zijn bedrijf volkomen »up to date* weet te houden. De zeer gezochte lunchroom van den heer P* M. MAAT, iets verder in de Noordstraat, noodt tot een kleine verpoozing, welke gelijktijdig gelegenheid biedt, de St. Nicolaas-idylle, hier in het leven geroepen, eens van wat meer nabij in oogenschouw te nemen. De reus achtige draaiende molen van chocolade ver vaardigd, welke in de étalage prijkt, getuigt, dat de heer Maat een meester is in zijn vak. Het valt te begrijpen, dat deze vakkennis hem uitnemend te stade komt bij de fabricage der tallooze chocolade-artikelen, welke tegen woordig in deze branche gevraagd worden, en als logisch gevolg, hem in staat stelt scherp te concurreeren. YVe sommen niet op, de verdere heerlijkheden, welke in deze uitstekend bekende banketbakkerszaak natuurlijk te vinden zijn, willen er echter alleen nog even de aandacht vestigen, dat we boter-speculaas genoteerd zagen vanaf 10 cent per ons, iets wat de »Konkurrenzfahigkeit« van den heer Maat wel heel duidelijk typeert. Een flink adres*, was onze eindconclusie. »Goedkoop en goed.* Via de Kerkstraat op de Nieuwstraat aan houdend, passeeren we weer een ouden bekende en gerespecteerde firma. D. E. WOLFERT Hzn., de specialist ter plaatse zouden we zeggen, in huishoudelijke artikelen. Huis moeders kunnen hier, kort en goed gezegd, alles bekomen, wat ze noodig hebben en, met een adviseur als den eigenaar, zullen ze stellig nooit spijt hebben van hetgeen ze hier koopen. Voor St. Nicolaas lijken ons de collectie Luna-zilver, de nikkel- en staalwaren en alpacca-artikelen een bijzondere attractie 1 Daarvan zal zeker een flink gedeelte door den »goeden Sint* worden gedistribueerd. (Wordt vervolgd in het Eerste Blad).

Zeeuwsche Koerier | 1926 | | pagina 9