No. 3097 „De Zeeuwsche Koerier" Vrijdag 26 November 1926 Vierde Blad Waar doe ik liet Best mijn Si Haas - ioapen H U LST. Ingezonden Mededeeling. (10) MIJNHARD1TS Hoofdpijn-Tabletten 60 ot Laxeer-Tabletten 60 ot Zenuw-Tabletten 75 ot Staal-Tabletten 90 ot Maag-Tabletten 75 ot (Vervolg van het Derde Blad). Voor we onze beschrijving van Ter Neuzen's St. Nicolaas-attracties voortzetten, moeten we een zooeven door ons opgemerkte fout her stellen. Bij controle bleek ons namelijk, dat in onze Sassche rondwandeling de naam H. CLEEMPUT ontbreekt. Een verzuim, dat we oogenblikkelijk wenschen goed te maken. Want een firma als deze overslaan, zou ons aan het alleszins gerechtvaardigde verwijt blootstellen van schromelijk onvolledig te zijn. We willen het ditmaal niet hebben over de gewone overigens zoo bijzonder ge waardeerde bakkersproducten van deze van ouds bekende bakkerij doch met het oog op het feest, waarin onze rondwandeling haar aanleiding vindt, speciaal de aandacht vestigen op het product, dat den naam Cleemput op ieders lippen brengthaar zeldzaam smakelijke speculaas. Gelijk van Houten's cacao, Lever's zeep, Droste's cho colade, Blue Band, Lotus, enz., zich een wereldreputatie hebben verworven, zoo heeft Cleemput's speculaas in Sas van Gent en omgeving in den loop der tijden haar roem gevestigd. En 't is natuurlijk vooral in dezen tijd, dat Cleemput's product haar triomfen viert. Speculaas in eiken vorm, poppen groot eh klein, dat is 't vooral wat thans verkrijg baar is bij H. Cleemput. Onze schreden verder naar de Nieuwstraat richtend, brengt het monumentale gebouw van de NATIONALE BANKVEREENIGING ons een oogenblik aan het filosofeeren over de geweldig-voorname plaats, welke het groot bankbedrijf in onze moderne samenleving inneemt en het voordeel voor een plaats als Ter Neuzen om een dergelijke instelling in haar gebied te huisvesten. We dachten aan de deskundige adviezen, waarvan dag in, dag uit hier talloozen kunnen profiteeren, aan de credietverleening, de gemakken van de kluis- inrichting enz. Wie zal bepalen, welke rol deze bank wederom speelt om St. Nicolaas 1926 voor Ter Neuzen's handelaars tot een succes te maken Men moge het bezit van een instituut als dit practisch waardeeren. In het welbekende HOTEL ROTTERDAM de door heeren reizigers zoo terecht gefre quenteerde pleisterplaats aan de Westkolk- straat, willen we een oogenblik pauzeeren. We komen daar in gesprek met den eigenaar den heer P. F. Standaert, die we spoedig leeren kennen als een man van ongemeene energie en durf op zakengebied. Hij toch heeft het aangedurfd in Ter Neuzen, aange bouwd aan zijn hotelinrichting, een bioscoop theater te doen verrijzen, waarop menige grootstad afgunstig zou kunnen zijn. Het LUXOR THEATER is een juweeltje in zijn soort, voorzien van de nieuwste installaties op technisch gebied. Profiteerend van de ondervinding, elders bij den bouw van bios coopzalen opgedaan, heeft de heer Standaert een cinema doen construeeren, die aan alle eischen 'van comfort en gezelligheid voldoet. Daarbij heeft hij ervoor weten te zorgen, dat de grootste film-maatschappijen hem het alleen-vertooningsrecht verleenden, zoodat concurrentie uitgesloten is en het publiek de zekerheid heeft, hier eerste-klas waar voor zijn geld te krijgen. Deze en nog velerlei andere attracties (wij noemen b.v. de schit terende dansgelegenheid, aan de bioscoop verbonden en de uitstekende consumptie) hebben deze inrichting in den korten tijd van haar bestaan bij het publiek populair gemaakt. Wie zich in Ter Neuzen een avondje wil ontspannen, zal in L u x o r ruimschoots vinden, wat hij zoekt. Onze tournée voortzettend, brengen we thans een bezoek bij de firma VAN OVER- BEEKELeüNIS, die in haar ruime winkel alles in den vollen zin des woords voorhanden heeft, wat geacht kan worden met de kruide niersbranche in verband te staan. Sedert het vorig jaar heeft deze voortvarende firma haar bedrijf weer belangrijk uitgebreid, waferuit we veilig mogen afleiden, dat de door haar onder den naam «TRIPLO» in den handel gebrachte verpakte artikelen, zich in een steeds grooteren omzet mogen verheugen, wat niet te ver wonderen valt als men ziet, wat er alzoo bij deze artikelen wordt cadeau gegeven. Als St. Nicolaas dkkr zijn inkoopen doet, zullen de verbruikers van «TRIPLO««-artikelen wel wat raoois voor hun bonnen krijgen. We loopen thans nog even de Dijkstraat in, om een «ouden bekende* te bezoeken. Den naam IJSSEL (»HET WOONHUIS») zullen onze lezers zich nog wel herinneren uit de dagen van de Eerste Tentoonstelling van Nijverheid en Handel, waar de fraaie meubelstand van deze firma dermate opviel, dat zij den eersten prijs mocht verwerven. De heer IJssel is er den man niet naar om stil te zitten. Geen valuta-concurrentie of malaise heeft hem kunnen weerhouden, zijn bedrijf in steeds hooger banen te leiden en zoo mag deze firma dan ook nog steeds op meubelgebied op een »eersten prijsaanspraak maken. Hier kunt ge Uwe wenschen in deze branche ten volle bevredigd zien. Soliditeit, smaakvolle afwerking, zijn de kenmerkende eigenschappen van alles, wat de heer IJssel levert. Eu ook wat den prijs betreft heeft men geen klagen. Een speciale vermelding ver dienen de divans en divankleeden der firma, die een sieraad zijn voor elke woning. Nog even keeren we naar de Noordstraat terug, waar we bijna verzuimd hadden een goede oude relatie te bezoeken n.l. de firma P. KAAN. Geen Ter Neuzenaar of hij bewaart aan de bekende »Forum«-sigaren van den heer Kaan de aangenaamste herinneringen. We zouden ons dan ook wel heel sterk moeten vergissen, als dit en vele andere merkjes van deze firma niet een overgroot deel van de gezellig omhoog kringelende rookwolkjes zouden produceeren, welke op surprise-avond in de huiskamer de stemming plegen te ver- hoogen. De smaakvolle kistjes (van 25, 50 en 100 stuks) laten zich uitstekend presenteeren. Wij vonden bij den heer Kaan ook nog een andere branche vertegenwoordigd, n.l. de postzegels, een artikel waarin genoemde heer eerste-klas deskundig is. Postzegelliefhebbers zullen goed met den heer Kaan eens te gaan praten. Gezien de talrijke buitenlandsche relaties, waarover hij beschikt, is de heer Kaan in staat, tot billijke prijzen, in overeenstemming met de catalogus Yvert Co. te Amiens, met de gebruikelijke reductie daarop, talrijke vreemde postzegels te leveren, waaronder van zeldzame waarde. Zij die iets zoeken ter aan vulling hunner verzameling kunnen wij aan raden hun verlangens genoemden heer kenbaar te maken. Een ruim twintigjarige ervaring op postzegelgebied stelt hem in staat, den ver zamelaars van dienst te zijn. De heer Kaan deelde ons mede dat hij gaarne alle goede postzegels ook aankoopt. Zij die iets aan te bieden hebben vinden bij hem een willig oor. Vóór we per trein huiswaars keeren, maken we nog een kleine «Abstecher» naar de magazijnen der bekende firma S. C. MAN- NAERT-Geers, waar we een keyrcollectie rijwielen aantreffen, waaronder alleraardigste jongens-driewielfietsjes. Voorts gramofoons in allerlei uitvoering, prima kachels, rijwiellampen enz. enz. We mogen veilig beweren, dat de heer Mannaert op dit gebied zijn sporen heeft verdiend. Wie dan ook hier zijn St. Nicolaas- cadeau koopt, heeft een garantie voor deugdelijkheid. En dat is stellig veel waard. Dat ED. KALLE te Sluiskil een uitstekend adres is voor naaimachines mag bekend worden geacht. Reeds heel wat Gritzner's werden in den loop der jaren door hem in Zeeuwsch- Vlaanderen geplaatst en zoo'n machine recommandeert zichzelf verder. Wien zoo'n artikel door St. Nicolaas is toebedacht mag van geluk spreken. Ook als rijwielhandelaar verdient de heer Kalle de aandacht. Zijn vakkennis garandeeren een solied product en zijn sorteering laat alle ruimte voor des koopers smaak. HULST, de stad, die de eerste midden standstentoonstelling kon organiseeren (wan neer krijgen we de beloofde reprise?) herbergt binnen zijn muren een nijveren middenstand. Dat mag bekend heeten. 't Baart dan ook geen verwondering, dat hier het St. Nicolaas- feest op bijzonder luisterrijke wijze door de winkeliers wordt geënsceneerd. Geen étalage bijna of zij spreekt U van St. Nicolaas en dat meestal -op een wijze, die bewondering afdwingt voor de kunstvaardigheid van den étaleur. We hebben dan ook in deze stad met onverdeeld genoegen onze rondwandeling volbracht en bevelen de beschrijving hiervan in de aandacht van onze lezers aan. »A tout seigneur, tout honneur« is een spreekwoord, welks beteekenis in ons grens gewest als bekend mag worden verondersteld. Wij ontleenen hieraan de vrijheid onze rond wandeling te beginnen bij den primus inter paris« onder de Hulstersche neringdoenden de firma A. WILKING. Telkens weer als men dit moderne manufacturen- en kleedingpaleis bezoekt ondergaat men den indruk van de geniale leiding, die de eindelooze reeks arti kelen, .hier voorradig, op zoo aantrekkelijke wijze te rangschikken weet en steeds weet te zorgen, dat de bezoeker altijd opnieuw éên of andere smaakvolle nouveauté onder oogen krijgt. Hier is het feitelijk voortdurend St. Nicolaas. Een permanente tentoonstelling op kleedinggebied voor alle rangen en standen, een tentoonstelling, die altijd boeit en door zijn voortdurende afwisseling nooit zijn aan trekkingskracht op het publiek verliest. 't Valt licht te begrijpen, dat in zoo'n magazijn de St. Nicolaas-'reclame grootsch wordt opgezet. Het effect mag overweldigend heeten. Komt, ziet en overtuigt U wat Wilking voor St. Nicolaas heeft aan te bieden Honderd tegen een, dat ge er op een pracht surprise gedachte komt. In de onmiddellijke nabijheid van het complex Wilking is een tweede vermaardheid van Hulst gevestigd, 't Zijn de auto-garage en de magazijnen der firma J. L. KERCK- HAERT. We raken hier onder den indruk van de laatste typen Chevrolet, waarlijk vorstelijke wagens, met hun schitterende af werking. Zulke wagens heeft alleen een eerste klas firma aan te bieden. En dat de firma J. L. Kerckhaert op deze kwalificatie alle recht heeft weet geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. We zullen thans eerst onze relaties uit de Steenstraat maar op het rijtje af de revue laten passeeren. Dan ontmoeten we op onzen weg het eerst »DE GOEDKOOPE WINKEL* van den heer J. F. Hoogwijk. Weer een van die zaken, waar men letterlijk van alles op het gebied van huishoudelijke artikelen, galanterieën en speelgoederen bijeen vindt. Op laatstgenoemd gebied vindt men hier wel de grootste sorteering uit Hulst. Volbloed koopman als de heer Hoogwijk is, zorgt hij er voor dat zijn goederen aan twee eischen voldoen ze zijn goedkoop maar ook goed. En dat is het, wat het publiek ten slotte op prijs weet te stellen. Dat moge den heer Hoogwijk met St. Nicolaas overduidelijk blijken Ons volgend station is het magazijn van goud- en zilverwerken, optiek en horlogerie van den heer P. J. BOSCH. «Goede wijn behoeft geen krans» zegt het spreekwoord, doch we mogen toch niet nalaten even de volle aandacht van onze lezers te vragen voor de keur-collectie van edelmetaal-artikelen, waarmede de heer Bosch dames- en heeren surprise-makers een zoo schitterende gelegen heid opent om het hart van hun surprise-doel voorgoed te veroveren. Zoo'n stuk heeft blijvende waarde. Ook de uurwerken dezer firma, afkomstig uit eerste klas fabrieken als Omega, Longines etc., verdienen als surprise materiaal alle opmerkzaamheid. Kunst en techniek reiken elkaar in dit hoogstaand bedrijf de hand. Eenige stappen verder en we staan weer in een soort modern warenhuis. Het is het bekende magazijn van BORGHSTIJN. Ook hiér is 't voor uwen «rondwandelaar» weer een echte «embarras du choix». Wat zullen we uit die reuzen voorraad louter St. Nicolaas- cadeaux naar voren brengen. Gelukkig is de eigenaar zoo welwillend ons een kleine vingerwijzing te geven. Hij wijst op de pracht verzameling lederwaren en rookartikelen, op zijn keur van porceleinen koffie-, thee-, ontbijt en eetserviezen. Mocht gij, waarde lezer, in deze richting eenigerlei plan koesteren, laat de heer Borghstijn U dan eens rustig zijn schatten toonen. We verzekeren U, dat ge slagen zult boven verwachting. De Steenstraat uitwandelend komen we op het marktplein, het karakteristieke middelpunt van deze aloude veste. Daar trekt onwillekeurig het voornaam aandoende bankgebouw der firma Ls VAN WAESBERGHE-JanssenS de aandacht. Gelegen in het centrum van zijn zetelplaats, Hulst, mag deze oudste Zeeuwsch- Vlaamsche bankinstelling met volle recht een financieel centrum genoemd worden van ons rijk gewest, tot welks economische ontwikkeling zij in niet geringe mate heeft bijgedragen. Hoezeer deze bank ook met het volk is saam- gegroeid kan men als outsider het best op een marktdag constateeren. Dan is er noch aan de loketten, nóch in de directiekamer tijd voor theoretische beschouwingen over econo mische toestanden. Zoo'n instituut is voor ons Zeeuwsch-Vlaamsche volk onontbeerlijk. Ook op het gebied van den wijnhandel neemt de firma Ls VAN WAESBERGHE Janssens een vooraanstaande plaats in. Wie een denkbeeld wil krijgen van dit machig bedrijf late zich eens door de uitgestrekte wijnkelders rondleiden. Tienduizenden flesschen liggen hier rustig oud te worden in afwachting, dat de parelende wijn in kristallen roemers zal worden uitgeschonken. De firma levert bij elke hoeveelheid en door»het geheele land worden hare wijnen verzonden, zoowel aan particulieren als aan hotels, café's en weder- verkoopers. Dat moge men zich tegen St. Nicolaasavond goed in de ooren knoopen. De naam D. F. VAN DER HEYDEN is stellig aan geen Hulstersch rooker onbekend, En ook in tal van andere plaatsen in ons gewest telt deze firma haar vereerders. Ze levert namelijk het bekende sigarenmerk «Huifkar», door kenners zoo bijzonder gewild. Ter gelegenheid van Sinter Klaas is er natuurlijk overvloedige variatie in luxe-ver pakkingen. Wilt ge U met de komende feest dagen eens extra tracteeren, collega's-rookers Bestelt dan bij de firma van der Heyden een kistje Huifkarretjes. We zijn overtuigd, dat ge erop terug zult komen. Doch als ge zoudt meenen, dat de firma van der Heyden uitsluitend een heeren «-adres is, zoudt ge U sterk vergissen. Ook de dames kunnen er vooral in den St. Nicolaas-tijd heel wat van hare gading vinden. Rijk is de sorteering nikkelen lepels, vorken en schalen, welke de firma nahoudt. En ook in souvenirs en chocolade-artikelen luxueus verpakt natuur lijk heeft de firma een overvloedige keus. Bovendien vindt ge hier tal van artikelen in het bekende Zenith «-aardewerk uit Gouda, die het vrouwelijk publiek stellig de uitroepen »schattig« en snoezig* zullen ontlokken. Nog even keeren we op onze. schreden terug én brengen een bezoek aan ;de directie van het bijkantoor der AMSTERDAMSCHE BANK, een instelling, die zich in Zeeuwsch- Vlaanderen reeds heel wat relaties heeft ver worven, wat wel niet te verwonderen is. Een grootbank toch als deze met een aandeelen kapitaal van f55,000,000 en een reserve van 43,500,000 moet wel vertrouwen inboezemen en de actieve, steeds voorkomende directie zorgt er wel voor, dat hare zakenvrienden zich over de behartiging hunner belangen niet hebben te beklagen. En wat is een betere reclame voor een zaak dan tevreden cliënten Een firma als JOSEPH VAN DE WALLE EN ZN., die bij geen enkel feest kan worden gemist, zal ook bij de St. Nicolaas- viering niet kunnen worden gepasseerd. Bij een feest hooren bloemen. Wie St. Nicolaas wil maken tot een festijn in den waren zin des woords legge daarom ook een bezoek af bij van de Walle, waar men bij de daar tentoongestelde pracht-collectie, crysanthen, erica's, cyclamen en primula's stellig datgene vinden zal, wat men voor zijn doel geschikt acht. Moge de firma van de Walle dit jaar veel bloemen leveren met St. Nicolaas. Dat zal voor ons het bewijs zijn, dat de ware feeststemming aanwezig is. 't Begint intusschen langzamerhand tijd te worden om aan vertrekken te denken. Want z'n trein missen, beteekent bij een zoo primitieve verbinding HulstSas van Gent een ware ramp. Toch wagen we het, nog even aan te loopen bij den heer PRUDENT DE MOOR, die in zijn welbekenden ijzerhandel in de Gentschestraat ter gelegenheid van St. Nicolaas een ware tentoonstelling van kachels en haarden heeft georganiseerd. Daar vinden we de wereldbekende merken Jaarsma, Kupper- busch en Junker Ruh in tal van afwerkingen en in verschillende prijzen, die aan elke beurs een kansje bieden, 't Is een waarlijk schit terende collectie en geen stuk, hier aanwezig, of het draagt het cachet der firma soliditeit. Wie er prijs op stelt iets degelijks te koopen op dit gebied zal moeilijk een beter adres vinden dan Prudent de Moor. En hiermede, lezer, zijn we gekomen aan het einde van onzen rondgang door Hulst, tevens het besluit van onze St. Nicolaas- wandeling. We wenschen U nogmaals een gelukkige keus. Onze adreslijst diene U hierbij tot veiligen gids. Bg Apoth. en Drogieten

Zeeuwsche Koerier | 1926 | | pagina 13