firma G. L. Lsos Co., Da „Everdry" Company of Holland Provincie Nieuws. De R.-K. Znlgelingenbescherming ia Zeenwsch-Vlaanderen. TElf NEUZEN Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeenwsch-Vlaanderen te Ter Nenzen. AXEL. Stadsnieuws. Santos-BIoempJesdag. Een extra feestdag. Sport en Spel. Wielerbaan Sas-van-Gent. Nijverheid en Handel. Wisselkoersen te Amsterdam. Ingezonden Mededeeling. (10) V. Rossem's patent verpakking ets. Marktberichten. Laatste Berichten. Spoorwegongeluk bij Lelden. op de ie verdieping van het vast Jaarbeurs gebouw, Stand 1540 en 1542 met de nieuwste schrijf- en rekenmachines, alsmede kantoor artikelen. Wij zagen er verschillende schrijf machines, zoowel groote en kleine modellen en met lange wagens tot 65 c.M. Het aller nieuwste is wel de electrische schrijfmachine »The Woodstock Electrite*. Het is een prachtige uitvinding en waarlijk een wonder der techniek. Zij geeft een groot aantal door slagen, tijdbesparing, regelmatiger werk en is gemakkelijker en prettiger in het gebruik. Zij heeft tal van voordeelen en kan een vergelijk met de bekendste merken glansrijk doorstaan en wat nog de voornaamste factor ter over weging iszij is van degelijke constructie, zoodat zij jaren lang onfeilbaar werkt. De machine heeft 20 pCt. minder onderdeelen dus zooveel minder slijtage en werd te Parijs tweemaal achtereen met de Woodstock schrijfmachine het kampioenschap behaald. De Woodstock schrijfmachine (het gewone model) is reeds goed ingevoerd in Holland en zijn er groote instellingen, die niet minder dan 125 Woodstock-machines in gebruik hebben, sedert tal van jaren. Ongetwijfeld zullen dus deze verbruikers nu of later overgaan tot aankoop van de electrische machines, vooral daar de oude machines worden in geruild. De stand van de firma de Hooge trekt zeer veel belangstelling. Vanzelfsprekend wil elk zakenman de voordeelen weten van dit wonder der techniek. Op haar vaste plaats, links van den hoofd ingang heeft op het terrein Vredenburg de bekende fabrikant van zuurstof, koolzuur, carbid en laschapparaten, de Amsterdam, hare tenten opgeslagen. De firma Loos, die, behalve de boven vermelde specialiteiten, o.a. ook inhalatie-apparaten voor opwekking van levensgeesten bij drenkelingen, levert, heeft natuurlijk aan het Jaarbeurs- publiek weer iets nieuws te vertellen. Ze demonstreert namelijk in haar stand de nieuwste acetyleen-gasontvrikkelaar, speciaal geschikt voor machinefabrieken, scheepswerven, laboratoria enz., welke gas levert onder controledruk met 11/9 atm. Hiermede worden vlammen verwekt, waarvoor geen zuurstof meer noodig is. De toestellen maken een zeer solieden indruk, en de ook o.a. in Sas- van-Gent gevestigde reputatie dezer firma garandeert, mogen we zeggen, dat deze indruk zal blijken in de praktijk volkomen juist te zijn. te 's-Hertogenbosch annonceert een afdoend middel tegen vocht tengevolge van voort durende regen op- en tegen buitenmuren. Het preparaat Everdry* heeft de zeldzame eigen schap, dat het ter diepte van ongeveer 15 m.M. in de daarmee behandelde bouwstoffen dringt en de poriën daarvan volkomen vult met een elastische stof, bestand tegen alle weerin vloeden. Vermelden we tenslotte den stand der firma Emilo Lockefeer uit Hulst, die jaar in jaar uit Zeeuwsch- Vlaanderen op zoo gelukkige wijze vertegen woordigt. Men kent in ons gewest de pro ducten dezer firmatricotage-artikelen als kousen, truien, pullovers, shawls, mutsen e.d. Steeds weer treft het ons, dat de stand dezer firma zich voortdurend in druk bezoek mag verheugen. Zegt dit onzen gewestgenooten uit andere branches niets Wij willen het bij deze enkele notities laten. Mogen ze voldoende zijn om bij onze lezers het verlangen op te wekken, zelf eens te gaan zien, wat er in deze dagen te Utrecht te koop is. Ze zullen meer dan tevreden huis waarts keeren, daarvan zijn we overtuigd. Wij laten hieronder nog enkele bijzonder heden, die onzen lezers wellicht belang in boezemen, in berichtvorm volgen. In de Koloniale Afdeeling der XVde Nederlandsche Jaarbeurs worden dagelijks van 1012 en van 24 (zoomede 7 en 8 I September ook van 79) films vertoond, I betrekking hebbend op koloniale onderwerpen. Het programma van den dag wordt aange- i slagen in de Koloniale Afdeeling en in de groote vestibule van hetvastejaarbeursgebouw. Zij, die in een of ander onderwerp bijzonder belang stellen, kunnen zich omtrent de ver- j tooning der betreffende film dus vau te voren I oriënteeren. Zooals reeds gemeld, wordt aan deze najaarsbeurs door 781 inzenders deelgenomen tegen 764 in het najaar van 1925. Naast 424 Nederlandsche firma's telt deze benrs 106 deelnemers uit Duitschland, 54 uit Amerka, 52 uit Polen, 50 uit Frankrijk, 46 uit Engeland 13 uit België, en 13 uit Zwitserland, 6 uit Oostenrijk, 3 uit Schotland, 2 uit Denemarken, 1 uit Noorwegen, Zweden, Mexico en Japan. Voor wat de inzendingen aangaat omvat deze jaarbeurs 75 afdeelingen met monsterkamers voor machine's en werktuigen, auto's en motorrijtuigen, gas, en electriciteit, metaal bewerking. instrumenten en uurwerken, gra veerwerk, vervormings, verlichtings en sani taire artikelen, glas en aardewerk, huishoude- iijke en luxe artikelen, textiel, wol, sajet, garen en band, confectie, modeartikelen, borduur werken, kant, meubelen, houtbewerking, riet, kurk, mandenwerk, muziekinstrumenten, radio en onderdeelen, galanterieën, sportartikelen, speelgoed, religieuze artikelen, Kerst, Paasch en St. Nicolaasgeschenken, rubber en leder waren, Bouwmaterialen, steenkolen, anthraciet' land- en tuinbouw, boekhandel, papier en papierwaren, grafische vakken, enz, hallage, blik, hout enz., industrieterreinen, expeditie bedrijven, transportartikelen, voeding en genotmiddelen, chemische en pharmaceutische producten, verfwaren en lakken, oliën en vetten. Wie aan deze opsomming niet vol doende heeft raadplege den uitvoerigen catalogus. Het jaarbeursbestuur verstrekte ons het volgend overzicht van het aantal deelnemers aan de tot dusverre georganiseerde jaarbeurzen I 690, II 1062, III 1276, IV 1046, V 1508, VI 909, VII 539, VIII 706, IX 755, X 827 XI 768, XII 891, XIII 764, XIV 933 XV 781. Zondag 12 September zal de Jaarbeurs gesloten zijn. De Jaarbeurs is dagelijks open van 9 uur 's morgens tot 5 uur 's middags. Jaarbeursbezockers kunnen goedkoope reis biljetten krijgen voor hun bezoek aan de Jaarbeurs. Het bureau der Spoorwegen, waar de retourkaarten tegen halven prijs verkrijgbaar zijn, bevindt zich in de hal van het Jaarbeurs gebouw. Vraag eerst aan het Jaarbeurs secretariaat te Utrecht een toegangsbewijs aan en laat Uw kaart aan het station van vertrek afstempelen De afdeeling Koloniën op de Nederlandsche Jaarbeurs zal ditmaal bioscoopvoorstellingen arrangeeren op de eerste verdiepingv^an het Jaarbeursgebouw, welke voorstellingen gratis toegankelijk zijn voor Jaarbeursbezoekers. Ver toond zullen worden schitterende films, betrekking hebbende op Nederlandsch-Indië. De bekende firma C. A. P. I. te Nijmegen zorgt voor eerste-klas projectie-apparaten. Bij de filmvoorstellingen zullen mondelinge toe lichtingen gegeven worden. Zuid-Afrika is weder ter beurze met een zeldzame collectie fruit. Zuid-Afrikaansche films zullen vertoond worden tegelijk met Nederlandsch-Indische films in de afdeeling Koloniën op de eerste verdieping van het Jaarbeursgebouw. De Meubelbeurs, waaraan wederom de meest vooraanstaande fabrieken deelnemen, wordt gehouden op de Vijfde Verdieping van het Jaarbeursgebouw. (Doorgaande liften van den beganen grond af naar de Vijfde Verdieping). Polen neemt aan de Jaarbeurs deel met een collectieve inzending van Poolsche fabri katen en producten. Resultaat van samen werking tusschen 46 vooraanstaande Poolsche industrieele en handelsondernemingen. De collectieve inzending bevindt zich op de Vierde Verdieping. Textiel, ook van belang voor hen, die bij het meubelvak betrokken zijn op de vierde verdieping. Galanteriewaren. Afzonderlijk paviljoen op terrein Vredenburg. Op de vierde verdieping zullen de vertegen woordigers van verschillende buitenlandsche legaties aanwezig zijn on handel en industrie voor te lichten. We zijn ongeveer tot de helft van de reeks van moedercursussen genaderd. In deze 3 cursussen zijn totaal in de 7 plaatsen, alwaar ze gegeven zijn, 1080 cursisten wezen luisteren. Laat nu de tweede helft die aan de beurt is even flink verschijnen, het zou jammer zijn als er iets van het nuttige, onnoodig zou worden gemist. Hierbij een klein overzicht: Ie cursus lie Ille IVe Graauw 11 19 20* 26 St. Jausteen 27 35 37 Clinge 47 62 64 Nieuw-Namen 31 53 58 Terhole 17 42 52 Koewacht 35 I5(kermis) Hulst 142 158 155 310 369 401 'Koninginnedag. totaal 1080 cursisten. Bijna iedere plaats nam toe, alleen Koewacht niet, maar 't was kermis en dat trekt nu eenmaal gaarne jonge meisjes. Dat is ook heelemaal niet erg, maar a. s. Zondag hoop ik er minstens 40 op de cursus te vinden en die zullen er zeker zijn. Hulst had in den tweeden cursus drie toe- hoordsters meer, maar toen waren er juist 3 Amsterdamsche dames, die ook gaarne kwamen luisteren, dus is de stad niet verminderd Terhole is tot 3maal verdubbeld, den eersten cursus 17 en nu 52 dames, we zijn naar een ander lokaal moeten gaan verhuizen, hetgeen ons vriendelijk door Mad. de Wed. de Theije werd aangeboden. Tevens breng ik bij deze vriendelijk dank aan den heer Poppe exploitant autobus HulstGraauw, die bij wijze van bijdragen aan de R.-K. Zuigelingenbescherming gratis vervoer naar Graauw presenteerde voor het geven van de moedercursussen aldaar. Zuster M. JANSEN. Enquêtrice R.-K. Zuigelingenbesch. Hulst, "sluiskil Gemeld wordt, dat de heer E. Lammens, chef van het station Sluiskil (Coegors) 1 Oct. a.s. met pensioen den dienst zal verlaten en zich te Sas-van-Gent zal vestigen. Tot zijn opvolger is benoemd de heer Geene, thans chef te Kijkuit. Dinsdagnamiddag had de heer D. van der Heyden uit Hulst, met zijn Ford-auto van Sluiskil in de richting Ter Neuzen rijdend, het ongeluk, tengevolge van een banddefect in het kanaal terecht te komen. De heer v. d. H. wist zichzelf op den kant te werken en werd, na in het veerhuis van droge kleeren te zijn voorzien, door zijn inmiddels gewaarschuwde familie per auto afgehaald. De auto welks onverzekerde inhoud, bestaande uit boter enz., er uiteraard niet bijster goed was afgekomen, is Woensdag met behulp van een boot gelicht. In de Zaterdag gehouden vergadering, die wegens uitlandigheid van den voorzitter werd geleid door den voorzitter der afdeeling Grootbedrijf, den heer P. A. Neeteson, kwam in bespreking het nadeel dat de handel en de industrie in het algemeen ondervindt van de concurrentie uit landen met lage valuta, in het bijzonder van België, en waarvan ook met name de middenstand in Zeeuwsch- Vlaanderen door het koopen in België zeer ernstig getroffen wordt. Ter zake is ingekomen een motie van de Schoenmakerspatroonsvereeniging «Het Land van Axel», waarin de toestand waarin de bedrijven in die branche verkeeren bedenkelijk wordt genoemd en verzocht wordt de tusschen- komst der Regeering in te roepen om maat regelen in te voeren teneinde die bedrijven voor algeheelen ondergang te behoeden. Nog was eenzelfde klacht ingekomen van een slager te Koewacht, die wijst op de prijzen beneden concurrentie waarvoor door Belgen aan de grens wordt geleurd, terwijl de Nederlandsche slagers ook door verschillende uitgaven voor hun bedrijf gedrukt worden welke die vreemde kooplieden ontgaan. Voorts komen aan het Bureau verschillende klachten ter oore die er op wijzen dat het euvel van het koopen in België bijna fn alle bedrijven meer en meer gevoeld wordt en hier alzoo een abnormale toestand is ontstaan. De ontvangst van een afschrift van een door de Kamer te Tilburg deswege aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid gezonden adres deed besluiten de Kamer samen te roepen teneinde over dit onderwerp van gedachten te wisselen. Uit de besprekingen bleek dat de klacht algemeen gevoeld wordt, doch dat het nog niet zoo gemakkelijk is middelen aan de hand te doen om tot een oplossing te geraken. De heer de Vrieze betoogde, dat wegens de handelsovereenkomst met België aan een sluiten der grens niet te denken valt, doch dat de middenstand zou geholpen zijn indien kon verboden worden de invoer per stuk, en een lijst zou worden vastgesteld hoeveel van bepaalde artikels tegelijk moest worden in gevoerd of eene bepaalde waarde daarvoor werd vastgesteld. Door den heer van Melle werd daartegen aangevoerd dat hierdoor wel de middenstand aan de grens zou worden gebaat, doch niet de handel en de Nederlandsche industrie in het algemeen die nu door de lage valuta niet met België kan concurreeren. Ten slotte is aangenomen het voorstel van het bureau om instemming te betuigen aan het (in een onzer vorige nummers gepubli ceerde) adres der Kamer te Tilburg en dit voorts aan te vullen met de feiten en omstandigheden die deswege in het gebied der Kamer bekend zijn geworden. Voorts kwam in bespreking het cadeau stelsel, naar aanleiding van een circulaire van het Comité van Actie tot Bestrijding van den Verkoop met Cadeaux. Het Bureau is van oordeel dat dit ook een onderwerp is, dat onder de oogen behoort te worden gezien, al is het ook, dat, zooals de voorzitter te kennen gaf, het daarover nog geen oordeel wil uit spreken. Het stelde voor een afvaardiging te zenden naar de op 15 September te Utrecht te houden vergadering, teneinde naar aan leiding van het daarvan te ontvangenjrapport de houding der Kamer te bepalen. De heer de Vrieze wees er op, dat het wettelijk verbod in Denemarken vrijwel een mislukking is geworden, doch dat de pogingen die de handel zelf tot bestrijding van dat euvel heeft aangewend, niet zonder resultaat zijn gebleven. Dien weg schijnt het comité in Nederland ook op te willen. De Kamer besloot tot het zenden van afge vaardigden, waarvoor werd aangewezen de heer J. M. Oggel te Axel, en als zijn plaats vervanger de heer L. Smits te Ter Neuzen, benevens de secretaris der Kamer. Dinsdag herdacht de christelijke bewaar school, alhier, onder groote belangstelling, haar 40-jarig bestaan. In de Zaterdag jl. gehouden spoed ver gadering van den Raad werd besloten een commissie, bestaande uit de heeren F. Blok, burgemeester, Th. J. van Dixhoorn en J. de Feyter naar Den Haag af te vaardigen teneinde aldaar met den betrokken minister over de electriteitskwestie te confereeren. SCHOONDIJKE. Alhier is Zaterdag en Zondag jl. een uitstekend geslaagde bloemententoonstelling gehouden, uitgaande van de afdeeling Schoon- dijke van Ooft- en Tuinbouw. De door onze plaatselijke Hanze afdeeling Zondag jl. georganiseerde bloempjes-verkoop ten b hoeve van Santos-fonds bracht netto f61 op. Een woord van hnide aan de jongedames-ver koopsters, aan wier activiteit dit verblijdend resultaat te danken is. A s. Zindag, 12 dezer, oorspronkelijk bestemd voor 29q kermiszondag, zal, nu Ged Staten aan offiüieele kermisviering hun goedkeuring hebben onthouden, toch nog voor Sas een feestdag worden. Wij vernemen namelijk in aansluiting aan het kort bericht in ons vorig nummer dat dien dag ten half vier versohillende volksver- makelijkheden zullen plaatsvinden, (zie advertentie) terwijl na jfloop der wielerwedstrijden (waar omtrent elders in dit nummer wordt bericht), door 2 of 3 muziekcorpsen (waaronder de Koninklijke Harmonie uit Hulst en de Harmonie uit Wachte- beke) in de gemeente conoerten zullen worden gegeven. Da loco-burgemeester, de heer A. G. Stub! heeft voorts toestemming verleend tot dansen in de oafé's. Het belooft er dus, Zondag a s in Sas levendig te znilen toegaan. Zoo znilen dan Zaterdag en Zondag a s. op het Sassohe cement zeer belangrijke wedstrijden plaatsvinden. Zaterdag a 8- znilen de kampioen schappen van Zeeland worden verreden, waartoe alle Zeenwsohe nieuwelingen en beroepsrenners zijn nitgenoodigd. Voor de eerste maal zal dan den strijd om den provinoialen titel worden gestreden en zullen de deelnemers, nu niets anders dan de eer op het spel staat, elkander van begin tot einde trachten te overklassen en met de grootste krachtsinspanning een greep naar den titel doen. De jaarlijksohe klassieke HollandBelgiömatoh voor amateurs, welke weer op den tweeden Zondag van September wordt gehouden, belooft een enorm sncoes. Vooreerst zijn het toch maar de amatenrs, van wie men mooie sport kan ver wachten, getuige de bermiswedstrijden vau ver leden jaar. Tal van „assen" dezer categorie zgn weer van de partij en stellig zullen de Hollanders de teekeiiende zsge van verleden jaar willen onder schrijven, terwijl de ten tooneele verschijnende Belgische concurrenten ook de kaas niet van hnn boterham zullen laten halen. De jeugdige Jan van Kempen, broer van den Vliegenden Hollander, treedt voor de eerste maal te Sas op, waar hg, zooals op andere banen, ongetwijfeld de volle sympathie van het publiek tot zioh zal weten te trekken. Hij is pas 16 jaar ond en is reeds een zeer gevaarlijk concurrent op korten afstand. Ook Bernard Leene, van Oers, van Dijk en Braspenning zijn namen, die een snocesvol program waarborgen. AMSTERDAM 7 Sept. 8 Sept. 9 Sept. Londen - - - 12,11 12,107/, 12,li1/* Berlijn - - - 59.891/, 69.391/, 69,40 Parijs - - - 7,87 7,36 7,16 Brussel - - - 6,90V« 6.871/, 6.821/, Weenen - - - 35,221/, 85.25 35,26 Dollar (niet-offio.) 2,49Via 2,49'/» 2,49Vie Proion gatiekoersen. 3-2V4 3 3 (Voor Wissels in Vr. Munt op Nederland ge trokken volgens art. 156 van het Wetboek van Koophandel.) Morst niet. - Scheurt niet. - Geeft geen kort. lichte baaitabak Goes, 7 Sept. Op de markt was de eierprijs f5,70. Aanvoer V.P.Z. 18012 stuks, f6.10 per 100 stukB. Boter f0,9ö. Oostburg, 8 Sept. Graanmarkt. Tarwe f 18,00 f 14,00 Chevalier f 10,25, Erwten f 16,00—f 20,50 Rogge f 00,0—f 00,00, Haver f 9,60. Middelburg, 9 September. Opgave van den marktmeester: Boter f0,971/,, particuliere prgs f1,071/,. Kipeieren f 6,00, partiouliere prgs f 7,00. Eendeieren f6,00, partionliere prgs f7,00. Poelje-eieren f4, part. prgs f6. Opgave van den marktzetter der Z. L. M. Boter f0,971/,, particuliere prijs f1,071/,. Kipeieren f6,00, partionliere prgs f7,00. Eendeieren f6,00, partionliere prgs f7,00. Poelje-eiereu f4, part. prgs f5. Gisfcernamiddag heeft nabjj de halte de Vink bjj Leiden een spoorwegongeluk plaats gehad. Van den trein no 218, die om 2,48 uit Den Haag was vertrokken, is een gedeelte ontspoord. Drie inzittenden kwamen daarbij om het leven, terwijl versohillende personen gewond werden, waarvan meerderen ernstig.

Zeeuwsche Koerier | 1926 | | pagina 2