Kleir.^htid kan De beer Dferick He bijgedragen, al geer» kleinigheid rmeert of er deel- l* Heer Marqniak name k. De v^mtter re: nader uiteen, dat het adres n.s: o^« grond der te geringe deelname rret wor inwilliging vatbaar voorkomt. Na 14 Hagen is het aantal leerlingen misschien al bededen het minimum-aantal (10). Dr heer Marqumie meent dat we de raer.schen in de Zandstraat zooveel mogelijk moeten tegemoet komen. Maar als er zoo wesnig leerlingen rijn. is het natuurlijk moeilijk. De heer Stobbe wijst ten aanzien van de nuttige handwerken erop,dat uit het onderhoud roet het hoofd van school B is gebleken, dat dit gedeeltelijk gemis te ondervangen is door uitbreiding van den leertijd. De heer Verschaffel zou willen dat de menschen eens goed ingelicht werden en onder hun aandacht werd gebracht, dat er toch voldoende deelname moet zijn. De heer Dierick is er tegen het verzoek af te wijzen. Spr. zou er prijs op stellen, dat de menschen goed op de hoogte kwamen met den iuisten toestand en geeft in overweging bet instellen eener commissie, om te onder zoeken hoe groot precies hier de kosten per leerling zqn. Wat blijkt hier daarvoor per leerling uitgegeven te worden, zou spr. ook voor school B geven. En dan de rest der kosten doen aanvullen door de ouders De heer Warrens zegt dat de schoolopziener er niet tegen is. Overigens mag de verre afstand onzer wijk wel een reden zijn iets meer steun te geven. De heer DierickNeen, dan zouden we juist met 2 maten meten De voorzitter wijst den heer Warrens erop, dat de gemeente ginds toch eene school heeft gebouwdde middelen zqn er dus. Maar de ouders moeten er ook iets voor voelen. Ver leden jaar bij sprekers' bezoek aan de les der nattige handwerken vond hij één, zegge één leerling. En nu komt ineens de ouder commissie met dit verzoek. B. en W. stellen ▼oor het, zooals het daar ligt, af te wijzen. Wat het onderzoek naar de kosten per leerling betreft, het instellen eener commissie daartoe acht spr. overbodig. Bij B. en W. zal het echter een punt van overweging uitmaken. Z.h.s. wordt op het verzoek afwijzend be schikt. VII. Voorstel tot verhooging der jaarwedde van den directeur-veearts van den Vleesch keuringsdienst en tot wijziging der verordening en instructie. Ingekomen is een verzoek van den heer J. A. de Bas, directeur-veearts van den Vleesch- keuringsdienst, om zijn salaris te brengen van r up i ijuo, zoo mogelijk met terug werkende kracht tot i Februari 1923. Naar de voorzitter mededeelt, hebben B. en W. een jaar geleden voorgesteld te beginnen met een jaarwedde van f 1600. Men kon dan eens zien hoe het liep met de praktijk als veearts in de omgeving. Nu blijkt dat deze niet is meegevallen, terwijl veel werk is aan de keuring van het vleesch. Van 1 Febr. to Nov. is te Sas van Gent ontvangen aan kenrloonen f 1547, te Westdorpe f 479, te Philippine f 220, totaal f 2246. Als we het vierde kwartaal schatten op f700, dan wordt het dus voor een vol jaar een opbrengst van f 2950. Er zijn nu wel eenige kosten van inrichting, b.v. f93 voor stempels, doch die kosten keeren niet terug. B. en W. stellen voor het salaris van den directeur-veearts te brengen op f 2200 plus premievrij pensioen - alsmede een gratificatie van f150 over 1923 Spr. voegt hieraan toe, dat over dit voorstel is geconfereerd met B. en W. van Westdorpe en Philippine, die het met deze zienswijze eens zijn. De heer Dierick wijst erop, dat de voorzitter wel zegt, dat B. en W. verleden jaar voor stelden f 1600 te geven, doch is van oordeel, dat aanvankelijk aan een veel hooger bedrag werd gedacht. Herinnert spr. het zich goed, dan is een schrijven van Ged. St. gekomen om het salaris op f 1600 te brengen. Er is toen al gezegd, dat dit te weinig zou blijken Spr. is voor verhooging. Hij wil er voorts op wijzen dat ook nog andere verzoeken van dergelijke strekking van de baan zijn geraakt onder het motief, dat eerst de prestaties moesten blijken. De voorzitterWat bedoelt u De heer Dierick: Het verzoek van den geneesheer. De voorzitter zegt dat dit bij de begrooting komt. De heer Stubbé betoogt, dat wij gemeend hadden dat deze veearts met de grenskeuring zou zijn belast geworden. Nu blijkt dat dit binnen afzienbaren tijd niet zal geschieden en de veearts te Ter Neuzen dit zal blijven doen, stellen B. en W. voor het salaris te ▼erboogen. Met de gratificatie hebben B. en W. deze bedoeling, dat de salarisverhooging I Januari 1924 ingaat, doch dat die gratificatie ad f 150 overeenkomt met de salarisverhooging ▼oor drie maanden. De heer Dierick merkt op dat het wel te denken was dat de veearts te Ter Neuzen de grenskeuring zou vasthouden. De heer Stubbé We hadden niet verwacht, dat hü daarin zou slagen. De heer Marquinie meent vroeger reeds gezegd te hebben, dat een salaris van f 1600 te weinig zou blijken. Juist omdat spr. voelde dat we verplicht waren een behoorlijke jaar- veoat te geven, was hjj voorstander van aan te sluiten bij Ter Neuzen. Zooals de zaken nu staan acht spr. f 1600 te weinig hij meent dat de directeur-veearts tqn dienst goed waar neemt en hoopt dat B. en W. te dien opzichte geen klachten hebben. De voorzitter onderschrijft dit volkomen." Wat de heer Marquinie daarover zegt is ook gebleken op de conferentie der dagelijksche besturen. Men is algemeen tevreden over den ijver van den directeur. De heer Verschaffel vraagt of de andere gemeenten ermee accoord gaan. De voorzitter zegt dat hier eerst een be slissing dient genomen; dan komt de raak bij de raden van Westdorpe en Philippine. B. en W. van Westdorpe en Philippine $tellen eveneens de hier genoemde verhoog» de raden hnnner gemeenten voor. die gemeenteraden er echter niet op dan komt het voorstel terug. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen; de betreffende instructie wordt in dien geest gewijzigd. VIII. Voorstel tot verlenging termi n ver goeding van f 10 voor aansluiting bij electrisch net tot 1 Januari 1924. B. en W., aldus de voorzitter, hebben vroeger een anderen datum genoemd,- doch hun is gebleken dat door onachtzaamheid of door toedoen van den huisbaas het hier en daar in het vergeetboek is geraakt. B. en W. stellen daarom voor den termijn te verlengen tot I Januari 1924. De heer Warrens vindt dat wel goed, maar wil al vast zeggen, dat hij verwacht later, bij mogelijke aansluiting der wijk, ook vqor de Zandstraat die vergoeding zal gelden. 1 De voorzitter: U begrijpt dat wij met geen 2 maten meten dat is reeds gezegd. De heer Warrens Het is mijn meening toch. Het voorstel wordt z.h.s. goedgekeurd. IX. Vaststelling instructie van den admi nistrateur en van den meteropnemer bij het electriciteitsbedrijf. Na behandeling in besloten zitting worden beide instructies voorgelezen. Zij luiden als volgt Instructie voor den Administrateur bij het Electriciteitsbedrijf in de gemeente Sas van Gent. Artikel 1. De administrateur wordt benoemd .door den Raad. Hij geniet eene jaarwedde door den jRaad te bepalen. Artikel 2. De betaling van de jaarwedde gesAiedt maandelijks. Bij ziekte wordt de iaarwedde gedurende 3 maanden doorbetaald. Bij een ongeval, waardoor eene uitkpering van de Rijksverzekeringsbank wordt genoten, ontvangt hij de volle jaarwedde, onder voor waarde dat de getroffene afstand doet van het bedrag dat hem door de Rijksverzeke ings- bank wordt uitgekeerd. Artikel 3. Hij houdt voor het kosteloos verstrékkeh van adviezen aan de ingezetenen zitting o? de dagen, uren en plaatsen door Burgemëeste en Wethouders te bepalen. Artikel 4. Telken jare wordt hem een verlof toegeit van 7 dagen met behoud van jaarwedde Dit verlof wordt geregeld in overjeg met den Burgemeester. Artikel 5. Bij ontslagaanvrage en bij het geven van ontslag wordt een termijn van een maarjd in acht genomen. Artikel 6. De administrateur is belast met de c sge- lijksche leiding van het bedrijf onder toe icht van Burgemeester en Wethouders. Zijne werkzaamheden bestaan in a. Het voeren der geheele administrati boekhouding van het gemeentelijk elect rici- teitsbedrijf b. Het schrijven der maandelijksche tantiën voor stroomlevering en het innengder verschuldigde gelden c. Het doen van de noodige bestellin jen tot een maximum-bedrag van f 25 tegen c >or hem af te geven bons Voor bestellingen tot een hooger bedrag behoeft hij de toestemming van Burgemee ter en Wethouders d. Het doen van alle betalingen. Alles overeenkomstig de bepalingen, vei rat in de verordening op het bedrijf. Artikel 7. De administrateur zorgt dat vóór den eerslèn van iedere maand de kwitantiën vaq betaltog voor stroomverbruik der afgeloopen maa|id ter betaling worden aangeboden bij de stroom verbruikers. Hij zendt vóór het einde van elke maaad de loopkaarten terug bij den meteropnemer. Artikel 8. Het is hem verboden middellijk of onmid dellijk leveringen ten behoeve van het bedrijjf te doen, op straffe van onmiddellijk ontslag. Artikel 9. Hij draagt zorg voor eene behoorlijke uit voering der verordeningen en instructiéa, welke in verband met het electrisch bed rif zijn of zullen worden vastgesteld en komt <|e hem daarbij opgelegde verplichtingen stipt n|. Artikel 10. Hij zorgt dat bij het ophalen van de door de aangeslotenen verschuldigde geldén be hoorlijke kwitantielijsten aanwezig zyn, zoodat mvi- het opgehaalde bedrag elk oogenblik kan worden gecontroleerd. Artikel II. Hij stelt zekerheid tot het door den Raad te bepalen bedrag, op de wijze door Burge meester en Wethouders te bepalen. Wanneer bij verhooging van het bedrag der gestelde zekerheid, de meerdere zekerheid niet binnen den door den Raad bepaalden termijn is gesteld, zal worden aangenomen dat door hem ontslag is gevraagd. Artikel 12. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontsten tenis, wijst hij een onder zijne verantwoording werkenden plaatsvervanger aan ten genoegen van Burgemeester en Wethouders. Artikel 13. Bij schorsing, ontslag of overlijden worden door of vanwege Burgemeester en Wethouders zijne boeken en kas opgenomen en, tot dat in den dienst is voorzien, bewaard. Van deze opname wordt proces-verbaal opgemaakt, dat aan den Raad zal worden medegedeeld. Artikel 14. Hij woont, daartoe uitgenoodigd, de ver gaderingen van Burgemeester en Wethouders en van Raadscommissiën bij en geeft aan die Colleges of aan de leden daarvan ten allen tijde de gevraagde inlichtingen. Artikel 15. Hij deelt aan Burgemeester en Wethouders terstond na iedere weigering van betaling de namen der betrekkelijke aangeslotenen mede en doet, ter voorziening in die nalatigheid, de noodige voorstellen. Artikel 16. Alle boeken, registers, bureau- en schrijf behoeften welke hij ter vervulling zijner betrekking noodig heeft, worden hem vanwege het bedrijf kosteloos verstrekt. Artikel 17. Hij mag zijne bijzondere zaken of gelden of die van anderen niet vermengen met die van het bedrijf op straffe van onmiddellijk ontslag. Artikel 18. Indien hij zich schuldig maakt aan slecht gedrag, drankmisbruik, plichtsverzuim, onver schilligheid, niet opvolgen van gegeven bevelen en verwaarloozing van het aan hem toever trouwd beheer, kunnen hem door Burgemeester en Wethouders eene of meerdere straffen worden opgelegd, als a. Eene boete van f 1 tot f 10 b. Schorsing van 1 tot 6 dagen met stil stand van jaarwedde c. Ontslag. Van de opgelegde straffen is beroep open gesteld bij den Raad. Artikel 19. Deze instructie treedt in werking op 1 December 1923. Instructie van den Meteropnemer bij het Electriciteitsbedrijf in de gemeente Sas van Gent. Artikel 1 De meteropnemer wordt benoemd door den Raad. Hij geniet eene jaarwedde door den Raad te bepalen. Artikel 2. De betaling van de jaarwedde geschiedt maandelijks. Bij ziekte wordt de jaarwedde gedurende 3 maanden doorbetaald. Bij een ongeval waardoor eene uitkeering van de Rijksverzekeringsbank wordt genoten, ontvangt hij de volle jaarwedde, onder voor waarde dat de getroffene afstand doet van het bedrag dat hem door de Rijksverzekerings bank wordt uitgekeerd. Artikel 3. Telken jare wordt hem een verlof toegestaan van 7 dagen met behoud van jaarwedde. Dit verlof wordt geregeld in overleg met den Burgemeester. Artikel 4. Bij ontslag aanvrage en bij het geven van ontslag wordt een termijn van een maand in acht genomen. Artikel 5- De werkzaamheden bestaan in a. Het maandelijks opnemen der meter standen bij alle aangeslotenen tusschen 8 uur 's morgens en 8 uur 's avonds, het aanteekenen van den stand op de meterkaarten en op de loopkaarten. b. Het voortdurend toezicht houden op de geheele electrische installatie en het opsporen van fouten of gebreken. c. Het verrichten van alle noodige kleine herstellingen, zonder bijlevering van materialen. d. Het aanwijzen van en behulpzaam zijn bij noodige grootere herstellingen. e. De bediening van de straatverlichting en alle andere werkzaamheden die hem door of namens Burgemeester en Wethouders in verband met de electriciteits-voorziening worden opgedragen. Alles overeenkomstig de bepalingen vervat in de verordening op het bedrijf. Artikel 6. Binnen de eerste 10 dagen van iedere maand levert de meteropnemer de loopkaarten behoorlijk ingevuld in bij den administrateur. Artikel 7. Het is hem verboden middellijk of onmid dellijk leveringen ten behoeve van het bedrijf te doen, op straffe van onmiddellijk ontslag Artikel 8, Hij is verplicht elke stoornis in het bedrijf zoo spoedig mogelqk op te heffen of te doen opheffen, ongeacht het uur waarop die storingen zich mochten voordoen en doet daarvan opgave aan den administrateur. Artikel 9. Hij draagt zorg dat zooveel mogelijk stroom verbruikt wordt, bij zoo laag mogelijke maximale belasting. Artikel 10. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontsten tenis, wijst hij een onder zijne verantwoording werkenden plaatsvervanger aan ten genoegen van Burgemeester en Wethouders. Artikel 11. Indien hij zich schuldig maakt aan slecht gedrag, drankmisbruik, plichtverzuim, onver schilligheid, niet opvolgen van gegeven be velen en verwaarloozing van zijn werk, kunnen hem door Burgemeester en YVethouders eene of meerdere straffen worden opgelegd, als: a. Eene boete van f 1.tot f 10. b. Schorsing van 1 tot 6 dagen met stilstand van jaarwedde. c. Ontslag. Van de opgelegde straffen is beroep open gesteld bij den Raad. Artikel 12. Deze instructie treedt in werking op 1 December 1923. De heer Neeteson wijst op art. 8 in de instructie van den administrateur. Hij heeft tegen de instructie geen bezwaar, mits waar hem verboden wordt middellijk of onmiddellijk leveringen te doen ten behoeve van het bedrijf, hiermee ook enkel leveringen aan het bedrijf bedoeld worden, en dit artikel dus niet de leveringen aan aangeslotenen verbiedt. De voorzitter meent dat de tekst duidelijk genoeg is. De heer Neeteson heeft dan geen bezwaar. Beide instructies worden hierna met alge meene stemmen vastgesteld. X. Vaststelling bedrag borgstelling voor den administrateur. Met algemeene stemmen wordt de borg stelling op f 2000 bepaald. XI en XII. Benoeming administrateur en meteropnemer. In verband met den inhoud der instructies zullen, naar de voorzitter opmerkt, wellicht sommigen der sollicitanten bij nader inzien hun sollicitaties intrekken. Hierom wordt voor gesteld deze benoemingen aan te houden tot de volgende zitting. Z. h. s. aldus besloten. XIII. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1923. Conform het voorstel goedgekeurd. XIV. Omvraag. a. De heer WarrensNu de drukte der suikerbieten voorbij is. De heer NeetesonDat zul je mij niet hooren zeggen. De heer Warrens: Nu de drukte tenminste bij ons in de straat voorbij is, zou ik willen vragen weer wat sintels op het pad te brengen. De voorzitter zegt dat B. en W. het zullen overwegen. b. De heer Warrens komt terug op wat in de vorige vergadering over de electriciteits- voorziening der Zandstraat' gezegd is. Er werd toen in uitzicht gesteld dat een goed voorstel ter tafel zou komen. De voorzitter zegt dat de heer Warrens hem met deze vraag verrast. Hoe kunnen we toch met een goed voorstel komen Spr. zegt den heer Warrens dank voor de belang stelling, die hij voor de Zandstraat betoont, maar spr. zal dat nu eens nader toelichten. Wij hebben onlangs den beer Doyer, onzen adviseur, expres uit Den Haag laten komen om een deputatie uit de Zandstraat met den heer Warrens te ontvangen, teneinde eens goed de kwestie der electrificatie dier wijk te kunnen overwegen, hare rentabiliteit te kunnen nagaan enz. 's Morgens had spr. een bode naar den heer Warrens gestuurd met de mededeeling, dat de heer Warrens zou zorgen met zijn mannen avonds hier te zijn. ifoldags werd spr. door den heer Warrens opgebeld, die beloofde met zijn mannen er te zullen zijn. Geen tegenbericht werd meer ontvangen, zoodat spr. gehoopt had de depu tatie hier te zullen zien verschijnen. We hebben hier gewacht van zeven uur tot half tien, doch wie niet verschenen, waren de heer Warrens en zijn mannen nit de Zandstraat. Spr. vraagt dus den heer Warrens: Hoe kunt u nu weer naar deze zaak komen informeeren? De heer Warrens heeft getracht hier te zijn, doch de menschen voelden er weinig voor. Spr. heeft zijn best voor deze kwestie gedaan, draagt geen verantwoording en stapt met gerust geweten van de zaak af. Hij brengt juist daarom dit ter sprake, opdat het publiek 't zou weten. De voorzitterU kunt een gerust geweten hebben. De heer Dierick wijst op een schrijven in de Zeeuwsche Koerier, dat den heer Warrens een pluimpje op den hoed stak, en den raad verweet met twee maten te meten. Spr, zou wel eens willen kijken hoever de menschan het daar in ernst meenen met de electriciteitde voorzitter heeft gezegd, dat het bij een net van f8000 op een verbruik van f80 per aangeslotene zou moeten komen. Misschien zou het slechts f6000 kosten. Als hiervan nog eens f2000 voor rekening der gemeente genomen werd, bleef het f4000 of een opbrengst van f40 per aangeslotene. Zouden ze wel die f 40 ervoor over hebben De heer WarrensU hoort wat ik gezegd hebik heb* mijn best gedaan, maar de menschen stellen .er niet veel prijs op.

Zeeuwsche Koerier | 1923 | | pagina 2