Snel- Blusschers GEBR. POLAK, A. O. ACKE, L EVERSD1JE, TeenenhandeL Vlissingen. Alg, Begheijn, Sluiskil. Rud Sack's Zaaimachines Madam? Blgecn zegt dat ds Pink Pillen een wonderdadig middel zijn. Het drinken bij den veldarbeid. A dverieniiën. Sas van Gent. Prachtige collectie Lincrusta. Boomkweokorijen. Speciale Vruchtbaoaeo e» Rozenculturen. Aambeien en huidziekten. UiilMAX M bij de Agenten H. VERHOEVEN.-Ter Neuzen.- Hulst. M. Verhaak ROUW-ARTIKELEN, en Schoffelwerktuigen. JUd Sack's Places Kettingeggen, ijzeren Holblokken, KIPBMrcteai lESSjS 2.500 EYEREN Ingezonden Mededeelingen. Te honden aanbestedingen. Provincie Nieuws. Een nieuwe wereldtaai. Schilder en Behanger, Ruim 18 Hectaren geed oaderfcouto kweekorij bij station Ingezonden Mededeelingen. Galanteriën. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. Handelsdrukkerij, SAS VAN GENT. Voorhanden s ROSMOLENS, STRO O SNIJDERS, PEEMOLENS, ONTROOMERS MELOTTE, VICTORIA EARNS. Levering op proef. olies in ruil. ■BCHWIttf.giS. Men zal begrijpen dat bet recht is dat mad. Bigeon de Pink Pillen een wonderdadig middel noemt, indien men weet dat deze dame onlangs genezen i3, terwijl zij sedert 10 jaren leed aan een staat van bloedarmoede die alle behandelingen had weerstaan. Dit blijkt uit den hier volgenden briefMad. Bigeon, die te Chateau-du Loir (Sarthe, Frankrijk) woont, avenue de la gare, schrijft ons Madame Bigeon. Ik kan zeggen, dat, sedert tien jaren, de eerste maanden zijn aangebroken dat mijn ziekte mij met rust laat en het is aan uw wonderdadig middel dat ik die overheerlijke verandering dank. Ik was inderdaad sedert tien jaren bloedarm. Altijd bleek, aftjjd zwak en huiverig, voelde ik wel dat ik te weinig bloed had. Ik had altijd een ongemak, of-wel schele hoofdpijn, benauwd heid, hartkloppingen of duizelingen. Mijn spijs vertering was langzaam. Door voortdurend te lijden, had ik smaak in niets. Ongeveer zeven Scanden geladen, hebben wij, omdat mijn man, die ambtenaar is, verplaatst werd, moeten ver huizen, lie yermbeignissen van die verhuizing hebben mij "geheel ii'èk gemaakt. Toen besloot '*~^^ü^^é3ee§£Enddêl te nemen, hopende dat het voor jhij zou doen, hetgeen het voor zoo vele anderen Had-gedaan en dat het zou slagen mij de gezondheid weer te geven, wat andere middelen niet hadden kunnen doen. Na een week van behandeling, heb ik van een merkbare verandering ia mijn toestand kunnen rekenschap geven. Ik had meer eetlust en meer kleur, was helderder en ik gevoelde mij sterker.-.jjt-k ben dus met die weldadige behandeling voortgegaan en deze heeft de ziekte overwonnen. Gedurende vele maanden, zooals ik u reeds zei de,,,ben ik? nu uitmuntend gezond. Zij zijn verkrijgbaar a f 1,75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam,- M. Verhaak te Sas van Gent en Wêd. Bevin, drogist, IJzen- dijke en verder bij, verschillende apothekers en goede drogisten. - -r Vele landlieden zien er tegen op, om bij hunnen veldarbeid den dorst te lesschen, ten einde het hevige zweeten te ontgaan. Maar dat is niet doelmatig en kan wij ontleenen deze regelen aan een onder veèartsenijkundig toezicht ver schijnend vak-plaid- onder zekere omstandigheden tot erge en zelfs gevaarlijke toestanden aanleiding geven. Dorst is de vermanning om' aan het lichaam de er door verloren .gegane vloeistoffen terug ta geven, en, indien daarop nietgelet wordt, komt bloedverdikking en uitdroging van de weefsels voor den dag, en ten slotte de zooge naamde zonnesteek. Afgezien van de ergste ge volgen, staat het echter vast, dat door de wegens gebrek aan de noodige vloeistof verzwakte stof wisseling de voeding des lichaams schade lijdt-. Het schijnt om die reden niet geraden, den dorst geheel te onderdrukken, d. i. er niet aan te vol doen, maar men drinke langzaam en matig; het best voege men bij het water een weinig citroen zuur of eenige druppels van het aanmerkelijk gbedkoopere zoutzuur, waardoor ook de door watertoevoer veroorzaakte verdunning met het in de maagsap voorhanden zuur op rationeele wijze wordt tegengewerkt. Als beste en goedkoopste drank voor veidarbeiders bij groote hitte is meer malen zure melk en met koud water gemengd koffieaftreksel aanbevolen en gebruikt. Een slok daarvan stilt dadelijk den dorst en voorkomt den dorst voor langeren tijd. Cal. Zimmermanpolder. 2 Juni, half twaalf. Directiekeet Rilland. Cal. Zimmermanpolder. Herstel, vernieuwing en onder houd steenglooiïngwerken. Duiker Baarzande. 3 Juni, twee uur. Koffiehuis de Jaeger, Bres- kens. Waterschap Groot- en Klein-Baarzande. Het maken steenen duiker. Havenplateau Baarland. 4 Juni, elf uur. Gemeentehuis Baarland. Het maken van bestrating en het herstraten Haven plateau. B. en W. Best. Anna Frisopolder. 6 Juni, tien uur. Wissenkerke, directiekeet. Verbeteren enz. waterk. werken. Waterschap Walsoorden. 7 Juni, 12 u. Logement Kinderen Adriaansens, Walsoorden. Best. Waterk. Cal. Waterschap Walsoorden. Herstel enz. glooiïngswerken. Waterschap Stoppeldijk. 7 Juni 1 uur Directiekeet Ossenisse. Bestuur Waterschap Stoppeldijk. Verhoogen enz. Buiten berm. Kanaal van Ter Neuzen. 11 Juni. Uitvoeren van keibestratingen op de dijken van het kanaal van Ter Neuzen. Geb. Prov. bestuur Middelburg, 11 uur. Zie St. Crt. no. 116. Door de R.-K. Kiesvereeniging Z.-Vl. W. D. is voorloopig deze lijst van sprekers voor het Kamerdistrict Oostburg vastgesteld: I Juni te Hoofdplaat W. Vienitjgs. 5 Juni te Mr. P. Dieleman. 6 Juni te Eede 7 Juni te IJzendijke Fleskens, lid v. d. 2e Kamer der Staten-Generaal met Mr. P.Dieleman. 8 Juni te Sluis Fleskens, lid v. d. 2e Kamer. 9 Jnni te Aardenburg Mr. P. Dieleman. 10 Juni te Sluis II Juni te Biervliet 14 Juni te Oostburg Mr. Dr. v. Best, lid v. d. 2e Kamer. 14 Juni te Oostburg Mr. P. Dieleman. 15 Juni te Aardenburg Mr. Dr. v. Best, lid v. d. 2e Kamer 11 Juni te Ter Neuzen Mr. v. Wijnbergen, lid v. d. 2e Kamer. 12 Juni te Sas van Gent Mr. v. Wijnbergen, lid v. d. 2e Kamer. (Deze lijst zal nog nader uitgebreid worden.) Het aantal kiezers voor de Tweede Kamer in de verschillende Zeeuwsche districten is Voor het district Middelburg 11293 tegen 10198 in 1909voor het district Goes 8435 tegen 7260 in 1909voor het district Zierikzee 8974 tegen 8647 in 1909 voor het district Hontenisse 8525 tegen 7604 in 1909 en voor het district Oostburg 9228 tegen 8488 in 1909. Met ingang van 1 Juli a.s. zullen de kom miezen J. J. Vijverberg te Goes en E. de Guchteneire te Hulst van standplaats ver wisselen. Deze week heeft te Ierseke een vader zijn 18e kind bij den burgerlijken stand aange geven. Daarvan zijn nog 17 in leven en 15 thuis. Volgens de „Vliss. Crt." is proces-verbaal opgemaakt tegen een opzichter van den rijks waterstaat te Ter Neuzen wegens ver duistering van lood ten nadeele van den StaatN Volgens hetzelfde blad heeft een persoon te H o n t e n i 8 s e bij een vechtpartij zijn tegen stander zoodanig in een vinger gebeten, dat dit lichaamsdeel geamputeerd is moeten worden. Het onweder van Dinsdag bracht in Zeeuwsch-Vlaanderen op menige plaats groote schade aan veldgewassen, diet door hagel slag werden verpletterd. De milicien C. L. Fokke 'te Vlissingen, van het le bataljon, die op 6 Februari 1904 wegens zijn uitwijking naar Noord-Amerika als deserteur is afgevoerd, is bij zijn terugkeer in Nederland door de maréchaussee te Aardenburg aange houden en ter beschikking van den garnizoens commandant te Vlissingen gesteld. Blijkens opgave in de „St. Crt." kwamen van 21 tot en met 27 Mei ter kennis van den - centralen gezondheidsraad de volgende gevallen van besmettelijke ziekten in Zeeland, van roodvonk 2 gevallen te St. Kruis en 1 te Clinge en van diphtheritis 2 tö Goes. Toen Zaterdag een 8-jarig jongetje te S.choondijke met andere knapen speelde: „Bok, bok, hoeveel hoorns heb je op je kop", ryiel hij van den rug van zijn speelmakker met 't ■gevolg dat hij zijn been brak boven het knie gewricht. (M. C.) Bij kon. besluit zijn benoemdtot ge zworene van het waterschap Stavenisse, H. J. Dorst te Stavenisse; tot dijkgraaf van den West- kerkepolder, C. Rentmeester te Wolfertsdijkin het bestuur van den Van Wuyckhuisepolder tot dijkgraaf P. van Cadzand te Ter Neuzen, en tot gezworene P. van Hecke te Hoek en P. J. Perdaen te Ter Neuzen. WESTDORPE. De Boerenleenbank hield ten huize van L. Remerij haar jaarlij ksche algemeene vergadering. De rekening over het boekjaar 1912 sluit in ontvangst en uitgaaf met f140305,53 en de balans in actief en passief met f 115461,22B. De zuivere winst bedroeg f 178,325, waarmede het reservefonds tot f1274,615 steeg. Do heer Th. Daelman werd herbenoemd als directeur, de heeren C. J. Staal en A. Puijlaert als bestuurs leden, de heer Cam. van Waes als lid van den Raad van Toezicht en de heer J. F. Peuleman als kassier, alle met algemeene stemmen. Verder werd art. 4 van het huishoudelijk reglement in dier voege gewijzigd, dat het Bestuur der Bank zijne gewone vergaderingen voortaan zal houden op den eersten Zondag na den vijftienden van iedere maand en dat het salaris van den kassier met f25 is verhoogd. SLUISKIL. De gemeenteraad te Ter Neuzen besloot aan de regeering het verzoek te richten de brug alhier electrisch te doen draaien. HOEK. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat hier bij den landbouwer van Wijck een paard gestorven is van 36 jaren oud. (T. C.) KOEWACHT. Maaudag werd hier eene bui tengewone vergadering van den gemeenteraad gehouden in verband met de bouwkwestie der zusterschool, waarop alle leden tegenwoordig waren. De vrucht der langdurige besprekingen was, dat men besloot over te gaan tot verkoop van een strook grond aan het klooster te Ouden bosch. Daardoor zal dan de school kunnen komen in een rechte lijn met de andere huizen. De aanpalende kan zich daarmee vereenigen. HULST. Voor een zeer goed bezette zaal in „Het Wapen van Zeeland" hield de heer Vienings uit Goes Zondagavond eene politieke rede over „De komende stembusstrijd", die met aandacht werd aanhoord en op het einde werd toegejuicht. Met tal van argumenten betoogde spreker de noodzakelijkheid om eendrachtig op te trekken voor het Christelijk ministerie, voor den candidaat, den heer Fruijtier en voor de candidaten-Staten- leden, zooals het goede Katholieken en trouwe coalitiegenooten betaamt. De heer Fruijtier, die mede aanwezig was, nam daarna het woord om de beteekenis der Staten verkiezing uiteen te zetten en eenige v&lsche jeweringen uit het vijandelijk kamp reght te zetten.: Ook hij werd aan het einde levendig toegejuicht. Niemand meer het woord verlangende, sloot de voorzitter, de heer Jos. van Waesberghe, met een kernachtigeri oproep tot een geestdrifiigen, een- dracktvoilen stembusstrijd, de welgeslaagde ver gadering. (N. Z. Ct.) ST. JANSTEEN, 28 Mei 1913. Met ingang van 1 Juni e.k. is aan de bijzondere meisjesschool alhier benoemd mejaff. Paulina Baart yan Kapellebrug. ST. JANSTEEN. Onder zeer talrijke blijken van belangstelling herdacht heden, Vrijdag, de Zeer Eerwaarde heer W. F. Schets, pastoor dezer parochie, zijn gouden priesterfeest. Van de huizen wapperde de nationale driekleur. Na een plechtige H. Mis van dankbaarheid werden de kinderen vaa beide bijzóndere scholen onthaald op boterkoeken met chocolademelk. r A.s. Dinsdag zal do groote plechtigheid plaats vinden. Nader seint men ons H. M. de Koningin heeft benoemd tot ridder in de orde van Uranje-Nassau de ZeerEerw. heer W. F- Schets ter gelegenheid van diens 50-jarig priester j ubilé. BOSCELKAPELLE. Het nieuwe gemeentehuis nadert zijne voltooiïng. Opgetrokken in Oud- Hollandschen stijl en gelegen op het drukste punt der gemeente, is het oen waar sieraad voor het dorpzoowel architect als uitvoerders hebben eer van hun werk. Naar wij vernemen zal het bij de eerstkomende stemming reeds dienst doen. HOOFDPLAAT. Voor alle rechtsche kiezers alhier zal de heer J. W. Vienings van Goes Zondagmiddag te omstreeks vier uur in het lokaal van den heer Van Weijnsberghe een politieke lezing houden. Wij wekken onze Hoofdplaatsche lezers op deze vergadering bij te wonen. De Amerikaansche professor Braendle heeft in een „langgevoelde behoefte" voorzien door een nieuwe wereldtaal te scheppen Na „Volapuk", „Esperanto" enz. het „Veltlang", dat opge bouwd is op de Engelsche taal. Prof. Braendle die twintig talen spreekt en ook met met vele andere bekend is heeft, naar de „Koln. Volkszeitung" meldt, 3000 woor den ontleend aan het Engelsch. Hij noemt zijn „Veltlang" dan ook „Engelsch met vereenvou digde schrijfwijze en grammatica." De Heer en Mevrouw H. MAERTENS—van Waesberghe, betuigen hun hartgrondigen dank voor de vele bewijzen van belangstelling betoond bij gelegenheid van de H. Priesterwijding en de Plechtige Eerste H, Mis, van hun zoon HENRI. Hulst, den 31 Mei 1913. Alvorens Uwe keuze te doen in Behangselpapieren, vraagt de STAALBOEKEN bij - 'Uitgebreide sorteering in alle dessins, van minste tot de beste soorten. Handel in VLOERZEILEN, LINO LEUMS, WASDOEK, enz. Beleefd aanbevelend. EAPSLLBBlBSSLINGa, Onder de onaangename en lastige ziekten, die u kunnen worden opgelegd, nemen aambeien wel een der. eerste plaatsen in. De last, hinder en pijüV dïé zij u bezorgen, zijn haast niet te be schrijven. Voor aambeien en alle jeukende huidziekten als eczema, huiduitslag, dauwworm, gordelroos, netel- roos enz. is Foster's Zalf een geneesmiddel zonder weerga. Zij tast de huid niet aan en droogt niet te vroeg op. Vanaf de eerste aanwending doet haar verzachtende en genezende werking zich gevoelen. Foster's Zalf (let op den.juisten naam) is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij A. van Overbeeke Leunis, West Kolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl.75 per doos. fflfr- Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteerihg aan concur- reerende prijzen. Uitgebreide voorraad Rouwcirculaires, Bidprentjes, Rouwdankbe- tuigingskaarten, Rouw- visitekaarten, Rouwpostenz. Door geheel Zeeuwsch- I Vlaanderen monster-collectie telegrafisch te ontbieden. Gegarandeerde levering aan huis daags na bestelling, ook voor ver verwijderde plaatsen. «a V«ergrubb«r. llim ONOPHOUDEND Zelfs g.edurende de guurste win Lei kouden per jaar voor 10 kippen Onbeduidende uitgave Schraan P.-JV AN AKEN 7. K»Tt* Woord.U-a.t W ANTWERPEN. 84# is

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 2