„Huis yan Yertrouwen," EveHSDIJK, BonmkwomkmriJ»n, Ipsoialo Vruolitiioaisn ei - üozenouitursn Teenenbandol, 6. J. EGBERTS en ZOON, George van Peene, Gediplomeerde Tandarts, Spreokurons „De Zoom." Nieuwst!} dingen. Burgerlijke Standen. ftnim 18 Hectaren goed onderhonden fcweekerij bi] statiën van 9 tot 12 en van 2 tot 4, Statiestraat 17 GENT (ZUID), Een tweede gediplomeerde Tandarts is aan het cabinet gehecht. NEDERLAND. Belangrijke legaten. Door wijlen den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. E. J. M. Nolet, op 17 dezer te Schiedam overleden, is, naar men aan „De Maasbode" meldt, gelegateerd de som van f 300,000 voor den bouw van een Roomsch- Katholiek Ziekenhuis te Schiedam. Verder vermaakte de overledene verschillende belangrijke bedragen aan eenige te Schiedam ge vestigde instellingen, n.l. aan het R.-K. Weeshuis f20,000, aan het R.-K. Parochiaal Armbestuur f 20,000, aan het St. Liduinagesticht f 20,000, aan de St. Willebrordusstichting f 20,000, aan de St. Vincentiusvereenigiug f 5000, aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente f 5000, aan de Diaconie der Geref. Gemeente f 2000 en aan het Armbestuur van de Oud-Bisschoppelijke Clerezy f 1000. Aan het ondersteuningsfonds van de Nederl. Maatschappij tot bevordering der geneeskunst, schonk hij bovendien de som van f 2000. Gedwongen winkelnering. Naar we vernemen, zal door het oud-Kamerlid, den heer Staalman, te Etten-Leur een onderzoek worden ingesteld naar heerschende toestanden op het gebied van gedwongen winkelnering aldaar. (Msbd.) .'s -Hertogenbosch in gevaar. Nagenoeg niemand onzer stadgenooten zal, schrijft het te 's-Hertogenbosch verschijnend „Huisgezin", in den nacht van Zaterdag op Zondag hebben bevroed in welk reusachtig gevaar onze stad in dien nacht heeft verkeerd. Had men het geweten, velen zouden zeer zeker niet zoo rustig hebben geslapen gelijk ze dat nu hebben gedaan. Ware er ergens een brand uitgebroken in een volkrijke buurt of in het centrum der stad, waar de vlammen gretig voedsel vonden, het zou ons niet verwonderen of een groot deel onzer veste en de telegraaf zou naar alle oorden van de wereld het nieuws hebben verbreid, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag de halve Bosch in vuur en rook was verteerd, terwijl men er machteloos tegenover stond, zonder dat men er een sikkepit aan kon doen. Den Bosch was in dien nacht inderdaad gepro moveerd tot wat men haar in de dagen van Carnaval zoo graag noemteen watervrij moeras. Watervrij Vas Den Boschbijna geheel watervrij.4"*^ Hoe kwam dat zoo Gij weet leze?,* dat we ons leidingwater krijgen uit de Nulandsche 'lei, vanwaar het door eene hoofdbuis naar hier wordt getransporteerd. Die hoofdbuis was nu gesprongen. Het was een force majeure, waar niemand iets aan verhelpen kon. Den Bosch kreeg dus geen toevoer van water meer en de ketel mat nog maar een vijftien een timeter Het zou watEnkele slagersmeiden hadden het wel aangekund met het schrobben van winkel en stoep. Maar de enkele, die het wist, heeft zeer wijselijk de zaak stipt gehéim gehouden, om geen panieken te verwekken, en dadelijk de handen uit de mouwen gestoken. Men kon dan ook Zaterdag nacht in alle stilte een ploeg werkers zeer geheimzinnig de Nul'andsehe hei ii^ zien^trekken j1» het uur, dat heksen en spoken er-4ö 'vroeger dagen gew-ocaJjjJc hun sabbath vierden. Men heeft gegraven tm geploeterd als kabouter mannen en voordat Zondagmorgen de zon over onze stad lichtte, was de boel weer opgeknapt en de buis in orde, zoodat alle huismoeders, zonder in het minst te vermoeden wat er boven haar hoofd had gehangen, weer hun potje-koffie hebben kunnen zetten als naar gewoonte. Zij mogen de lui, die daar in den killen nacht de hei ingetogen zijn, wei dankbaar zijn en niet minder de ambte naren be8cheidenheidshalve zullen we geen namen noemen die zoo snel en zoo afdoend nabben weten in te grijpen. -»»- „Iojwo KA* m»b*n van is zij door dn politie naar de ouderlijke woning aan de Gouwstraat gebracht. - Van het p a a r d g e v a 11 e n. De maré chaussee Bakker te Hengelo is Maandag, doordat het paard struikelde en viel, van het paard gevallen en onder het paard geraakt. In bewuste- loozen toestand werd de ongelukkige opgenomen en per brancard naar het Algemeen Ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is tot heden niet zonder gevaar. Men vermoedt dat hij lijdende is aan hersenschudding. FRANKRIJK. Een sterfbed. Dezer dagen is te Joigny overleden de radicale burgemeester Besnard, senator voor Yonne. De „Croix" meldt nu, dat deze anti-clericale politicus op zijn sterfbed zijn geheele staatkundige loopbaan herroepen heeft en tot de Katholieke Kerk is teruggekeerd. „Onze plicht is het, aldus genoemd blad, aan de Fransche katholieken mede te deelen, hoe senator Besnard overleden is. Zijn leven is geweest als dat van vele parle mentsleden uit zucht om vooruit te komen stemde hij voor alle wetten, voorgesteld door de radicale, anti-clericale meerderheid. Zoo hechtte hij zijn goedkeuring aan de scheidingswet en aan de wetten tegen de religieuse congregaties. Op zijn sterfbed echter heeft hij er op gestaan om in het bijzijn van getuigen zijn verleden te herstellen en zijn stemmen te herroepen. Hij heeft de laatste H.H. Sacramenten als een echt bekeerling ontvangen, zich in zijn stervensuur herinnerend de schoone dagen zijner eerste H. Communie en zijner jeugd, waarin hij zijn opvoeding ontving van een godvruchtige moeder. De Kerk van Frankrijk zal te midden der ver volgingen een gebed storten voor een van hen, die toen hij de uitzonderingswetten stemde niet wist, wat hij deed en nu vooral een gebed van noode zal hebben.". Zoo wreekt zich de ware katholiek op hem, die de Kerk heeft vervolgd. Een volgeling van Bonnot. Dinsdag bezocht een man van omstreeds 30 jaar die voorgaf Lancien te heeten, verschillende autogarages op de groote boulevards te Parijs. Ten slotte werd hij het eens over den prijs van een auto, een torpedo-model, die hij verklaarde echter eerst te moeten probeeren. Met een ingenieur Dardenne vertrok hij in de richting van Pontoise. Nabij het dorp Louvres loste het individu plot seling 5 schoten op Dardenne, die zwaar gewond in elkaar zeeg. De bandiet wierp zijn slachtoffer op den weg en vertrok weer in de richting van Parijs. De sureté stelde kort daarop een onderzoek in het bleek spoedig, dat het individu het laatst gewoond bad op een kamer in een hotel op den boulevard de Strasbourg. Dadelijk werd zijn kamer doorzocht. Er werden papieren gevonden, waaruit bleek, dat de misdadiger in relatie stond met personen in België Hij zelf bleek een Belg te zijn en Davignon te heeten. Men veronderstelt, aat hij een deserteur is, want een sabel, gelijk de Belgische militairen die dragen, werd op zijn js amer gevonden. Dardenne werd naar een ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De chef van de sureté is niettemin reeds aan zijn bed geweest om in lichtingen over den aauval te krijgen. Men veronderstelt, dat Davignon, alias Lancien, na den moordaanslag naar Parijs en onmiddellijk naar zijn hotel is gereden om daar de vrouw, met wie hij leefde, af te halen. Beiden zijn daarop vertrokken, waarheen weet men niet. (Msbd.) DÜITSCHLAND. Acht soldaten verdronken. Maandag hadden acht Duitsche soldaten van Kiel, een zeiltochtje op de Oostzee ondernomen. Daar zij echter Dinsdagmorgen nog niet waren terug gekeerd, vermoedt men, dat zij tijdens het storm weer, dat de laatste nachten op de Oostzee ge woed heeft, verongelukt zijn. Nochtans zijn de Jrrniserfl Mfinchen" en „Mqnr^«Kur«" AXEL. Huwelijks-aangiften 8 Mei. Elias van der Bent (van Ter Neuzen), 28 jjm. en Anna Susanna van den Broeke, 24 j., -jd. 9. Frans Overdulve, 34 j., weduwn. en Elisabeth Scheele, 26 i., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Mei. Dirk de Bruijne, 31 j., jm. en Elizabeth de Poot6r, 25 j., jd. Marinu8 Haak, 23 j., jm. en Jacomina Dieleman, 22 j., jd. Geboorten. 1. Jan Johannes, z. van Jacobus Duerink en Leuntje Buijze. Adriaan, z. van Marinus Pieter Zegers en Elizabeth Schieman. 2. Jozias Jan, z. van Karei de Koeijer en Elisabeth Hamelink. 4. Hendrik, z. van Hendrik den Hamer en Cornelia Koster. 12. Pieter Jacobus, z. van Hubregt Jan Harte en Geertje Vroegop. 15. Alma Rosalia, d. van Albertus Johannes van den Berg en Rosalia Bogaert. Overlijden. 3. Jacomina van Hoorn, 23 j., d. van Jacobus (overleden) en Gijsberta Maria Hofman. 6. Jozias Geelhoedt, 3 m., z. van Jan en Elizabeth den Beer. 13. Janneke Ver berk moes, 71 jechtg. van Cornelis Verschelling. CLINGE. Huwelijks-aangiften. 13 Mei. Gustavus Fran- ciscus Praet, 27 j., jm. en Louisa Maria de Bruijn, 28 j., jd. Geboorten. 3. Irène Marie Agnes, d. van Bernardus Johannes Picavet en Agnes van Mele. 8. Joachim, z. van Josephus Constant Janssens en Marie Delphina de Rijck. 9. Eduardus Aloijsius, z. van Theophil Henderickx en Florentia de Nijs. Edgar Aloijsius, z. van Johannes Francies van der Keien en Marie Kordula Hortensia van Hove. Overlijden. 5. Emma Justina Vertenten, 203 j., d. van Jan Frans en Amelia Paulina Ver-E straeten. 12. Petrus van Geijt, 63 jechtg. van» Maria Leonia Verb'eke. 13. Maria Stephania de Bock, 34 j., echtg. van Edmondus Emilius Heeman. ST. JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 2 Mei. Petrus Alphon- sius Kips, 49 j., jm. en Maria Juliana de Rechter, 36 j., jd. 3. Florent Nachtegael, 32 j., jm. en Jo8ephina de Smedt, 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Camillus Josephus Seghers, 22 j., jm. en Veronica Fidelia Rottier, 23 j., jd. 7. Alphonsus Franciscus Borm, 32 j., jm. en Leonia Cornelia Buijsrogge, 24 j., jd. 9. Zeger Cornelis le Clercq, 24 j.,jm. en Johanna Elisabeth Catharina Duininck, 22 j., jd. Franciscus Xaverius d'Hooghe, 27 jjm. en Maria Vervaet, 23 j., jd. Geboorten. 30 April. Augustinus Gustaaf, z. van Camillus Ferket en Eulalia Maria Cammaert. 12. Petrus Cijrillus, z. van Dominicus Gijsel en Johanna Honorina Poppe. Overlijden. 1. Maria Theresia Audenaerdt, 70 j., wed. Carolus Ludovicus Triest. WESTDORPE. Geboorten. 2 Mei. Jeanette Magdalène, d. van Renée Leonard van Mol en Emilia Schijven. 9. Leopoldus, z. van Seraphinus de Roek en Maria Prudentia Talboom. 10. Ivona Maria, d. van Désiré Pierre Leonard de Cooker en Pharailda Maria Remerij. Overlijden. 13. Eduardus de Beuf, 71 j., weduwn. van Ida de Guchtenaere. ZÜIDDORPE. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Oscar Eduard Waelput, 35 j., jm. Maria Stephania Lammens, 35 j., jd. 13. Prudent Joseph D'hont (van Wachtebeke), 22 j., jm. en Coralia Maria Dhaene, 24 j., jd. Augustinus Gerres (van Wacktebekej, 36 j., jm. en Maria Wilhelmina Casteels, 25 j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7. Alphons Dehoux (van Wachtebeke), 39 j., jm. en Maria Christina Willems, 24 j., jd. 14. Josephus Kindt, 31 j.,jm. en Eugenia Maria Coppieters, 27 j., jd. Oscar Eduard Waelput, 35 j., jm. en Maria Stephania Lammens, 35 j., jd. Overig dtp' UPBM.B .smiNS Let wel, alles berekend per kilo. Dik vet gezouten (blank) Spek - - f 0,68 Droog mager gezouten Spek f 0,78 (Gerookt spek 2 ct. per kilo hooger.) Gesmolten Reuzel bij 25 Kilo f0,75 bij 10 Kilo f 0,76 bij 5 Kilo f 0,80 Fijn braail Rundvet in bus van 25 Kilo ook in blokken van 3 Kilo - f 0,58 in bussen van 10 - f 0,60 Fijne Rolhammetjes 3 a 5 Kilo - - f 1,35 Fijne stukjes koe Rookvleesch 3 k 5 Kilo f 1,50 Fijne Zult of Boterham worst - - f0,60 Zending „AF UTRECHT". Onbekend „rembours" met 1 korting. UTRECHT. haarwater van Bergrmann Co., Arnhem ia het beste middel tegen haaruitval en 'roos.. Het sterkt de hoofdzenuwen en brengt een krachtige haargroei voort, k I. I,— en f. 1.50 per flacon verkrijgbaar bij: ADOLF VAN LOY, Nieuwe Bazar, Sas van Gent. Wie in Westelijk Noord-Brabant iets te publiceeren heeft, make gebruik van Verschijnt dagelijks te Bergen-op- Zoom.

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 10