Cacao Schouwburgtent MARIA STUART, Bekendmaking. Uit de hand te koop. Windkorenmolen WERKMANSHUIS, ÉIBiis A. O. ACKE, .De beste yoor den prijs Verslag A dvertentiën. TE KOOP: Sas wan Gent. jp Ingezonden Mededeelingsn. Gevoeligheid voor weersverandering. Rechtszaken. Stadsnieuws. Provincie Nieuws. Te houden aanbestedingen. Briefwisseling. STANDPLAATS KLEINE MARKT, Sas van Gent. ZONDAG 18 MEI 1913, Groote Kindervoorstelling. Roodkapje of de sprekende Wolf, WOENSDAG 28 MEI 1913, Gevredenheidsverklaring. Agent de heer J. C. Goemans, Serocakerke. de Heer P. C. BOOGAART, Nienwerkerk. Een uitstekend onderhouden en goed beklante Schilder en Behanger, Prachtige collectie Lincrusta. ZOO ZIET EEN BUS V/AN HOUTEN'S ER UIT. Met volle gerustheid kan aan het publiek de beoordeeling van dit fabrikaat worden over gelaten. 1 Kg. 1.50 - 0.80 /4Kg. 0.42j Mo m -0.18 Meesteres eu dienstbode. Een bewoonster van de Cornelis Jolstraa* te 's-Graven- hage kreeg Woensdag bij haar thuiskomst twist met hare dienstbode. Zij zou het meisje daarbij eenige slagen hebben toegediend, waarop de dienstbodo, die een z.g. aardappelmesje in de hand had, met dat mes hare meesteresse eenige niet ernstige verwondingen o. a. aan de kin toebracht. De bewoonster is, nadat haar ter plaatse door den Eerste-Hulpdienst bijstand was verleend, naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd. Tegen de dienstbode is proces-verbaal opgemaakt. Onderzocht wordt of het meisje zich aan mis handeling heeft schuldig gemaakt, dan wel of zij heeft gehandeld uit zelfverdediging. (Tijd.) Gevoeligheid voor weersverandering is evenals duizeligheid, prikkelbaarheid, slapeloosheid, ver moeidheid bij het opstaan, urinestoornissen, en voornamelijk rugpijn, een kenteeken, dat de nieren niet moer de schadelijke stoffen uit het bloed terug houden. Een dezer stoffen, het urinezuur, zet zich af in de weefsels en gewrichten, en kan elke beweging moeilijk maken en pijn in de ledematen, de zijden en schouders veroorzaken (rheumatiek, heupjicht, jicht, zenuwpijnen) of wel het kan zich als neerslag in de urine vertoonen en tal van urinekwaien veroorzaken. Bij gebrek aan zorg worden nieren steeds meer aangetast en een een voudige, verwaarloosde rugpijn kan de ernstigste gevolgen met zich brengen en leiden tot niersteen, waterzucht, suikerziekte Bright'sziekte, albumi- nerie enz. Men kan derhalve niet spoedig genoeg zorg dragen voor de nieren, zoodra zich de eerste ver schijnselen vertoonen, en des te meer wanneer men verschijnselen als suizingen in de ooren, aan doeningen van het gezicht, hartkloppingen, koude der ledematen erbij opmerkt, die het ras naderend gevaar aanduiden. Doordat Foster's Rugpijn Nieren Pillen aan de nieren en blaas haar gezondheid en werkzaam heid teruggeven, dragen deze organen voortaan volkomen zorg voor het filtreeren van het bloed en het afvoeren der onzuiverheden, waardoor de gezondheid van het organisme verzekerd wordt. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij A. van Over- beekeLeunis, West Kolk- straat. Toezending geschiedt C "*2$ franco na ontv. v. postwissel a fl,75 voor één, of f10. voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven- staand handelsmerk DER RAADSVERGADERING VAN DE gemeente Westdorpe, gehouden op'Woensdag den 14en Mei 1913. Tegenwoordig alle leden en de secretaris. Voorzitter da heer C. van Waes, burgemeester. Na opening legt de heer H. Govaert, nieuw benoemd lid, in handen van den voorzitter de vereischte eeden af en- wordt hij geluk gewenscht. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld worden a. Kennisgevingen van de heeren F. van Acker en A. C. Puijlaert dat zij hunne benoeming tot lid van het burgerlijk armbestuur aannemen. b. Van Gedep. Staten goedgekeurd terug-ont vangen raadsbesluiten tot af- en overschrijving der gemeente-begrooting over 1912 en tot wijzi ging der gemeente-begrooting voor 1913. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De begrooting der gezondheidscommissie voor 1914 wordt goedgekeurd. Het verslag van den toestand der gemeente over 1912 wordt de vergadering voorgelezen en verder ter inzage gelegd. De rekening van het burgerlijk armbestuur over 1912 wordt ter onderzoek in handen gesteld eener commissie bestaande uit de heeren van Acker, Dellaert en de Beleir. Benoemd worden tot leden van het stembureau voor de Prov. Staten de heeren van Haelst en van Waes en tot vierde lid de heer Govaert. Voor de Tweede Kamer de heeren van Acker en Govaert. Voor den gemeenteraad de heeren Dellaert en de Beleir en tot vierde lid de heer van Acker. De overige leden telkens voor hunne plaats vervangers. Wegens hoofdelijken omslag over 1912 wordt oninbaar verklaard een niet te verhalen bedrag van f 5,25 en wegens hondenbelasting, door afsch: ffiog van honden enz. een bedrag van f 4,—. Op een overeenkomstig art. 19 der wet betrek kelijk het begraven van lijken en de begraaf plaatsen, van het R.-K. Par. Kerkbestuur ontvangen ▼erzoek tot aanwijzing van het gedeelte der algemeene begraafplaats dat uitsluitend kan worden gebruikt tot het begraven van leden zijner parochie wordt het gedeelte, op het terrein niet voor algemeene begraafplaats gereserveerd, daartoe aangewezen. Ten einde het aandeel dezer gemeente in de kosten van het onderwijs te Sluiskil over 1912 te kunnen voldoen heeft eene af-en overschrijving der begrooting van dat jaar plaats. Van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Mij is bericht ontvangen dat op de door den raad uit gesproken wenschen met allen ernst zal worden gelet. De verharding der overwegen zal eene voldoende breedte verkrijgen en aan eene deugde lijke afwatering van de ten Noord-Westen Graaf Jansdjjk gelegen perceelen zal zij hare volle aan dacht wijden. De maatschappij kan echter de meening van den raad niet deelen dat het verkeer aaD J F Heijman door den tramaanleg gevaar lijker zal worden. Do tramweg blijft geheet aan de Noordzijde van de straat, zoodat deze den tramweg dan ook niet kruist. Het verkeer blijf over de geheele lengte dezelfde richting volgen i als than8alleen zal, nu het vervoer per tram f Aan plaats hebben, het vervoer per as ter plaatse allicht verminderen. Bovendien wordt do"or het j afbreken van het perceel 2282 en het verplaatsen van het brandspuithuisje perceel 2283 de toestand aanmerkelijk beter. Wanneer wij, zoo schrijft de maatschappij, nu u verder mededeelen, dat wij bij den eigenaar van perceel 1112 zeer weinig mede werking zullen ondervinden, getuige zijn vraag prijs van f 500, plus de kosten van verplaatsing van het kolenbergplaatsje, enz. en dat voor een strookje van slechts enkele vierkante meters grootte, dan zult gij onze meening wel deelen, dat eene opoffering van een bedrag van circa f 700 voor het geringe resultaat, dat er mede te bereiken zou zijn, niet kan worden gevergd. Wat ten slotte uw verzoek betreft tot het maken van een zijspoor aan het kanaal te Passluis, diene, dat oü3 bij ernstig onderzoek het nut van het zijspoor niet is kunnen blijken. Wij kunnen u de verzekering geven, dat, overal waar eenig belangrijk vervoer kan worden verwacht, door ons de noodige gelegenheid voor Iaden en lossen zal worden gegeven. De aan het maken van het door u verlangde laadspoor ver bonden kosten blijken ons echter met het oog op het daarvan te verwachten nut niet gerecht vaardigd. Naar aanleiding van dit schrijven wordt be sloten niet verder te ageeren voor een zijspoor te Passluis. De vergadering blijft echter van meening dat tengevolge van den tramaanleg aan Heijman de toestand voor het verkeer zeer ge vaarlijk zal worden eu zal dit nogmaals aan de maatschappij mededeelen. Nog deelt de voorzitter mede dat de onder handelingen met de eigenaars van hét huisje bewoond geweest door P. Martens thans zijn geëindigd en dat dit nu spoedig zal worden af gebroken. De vergadering wordt hierop, na de gebruikelijke rondvraag, gesloten. Tijdgeestloten. Het gerechtshof te Arnhem, krachtens besluit van den Hoogen Raad opnieuw recht doende in de zaak van K. H. P., hoofdagent der N. V. „De Tijdgeest" te Arnhem, sprak beklaagde v r ij van de hem ten laste gelegde overtreding der loterij wet. SAS VAN GENT, 16 Mei 1913. Naar we vernemen heeft onze vroegere stad- genoote mej. Marie de Lauwere met goed gevolg examen als onderwijzeres te Haarlem afgelegd. De centrale anti-revolutionaire kiesvereeniging in het district Hontenisse besloot in hare gehouden vergadering de Kamercandidatuur van den heer P. F. Fruytier krachtig te steunen. De milicien-infanterist P. v. d. L., uit Groote Lindt, in garnizoen te Vlissingen, was met Pinksterverlof thuis. Zondag ging hij met eenige kameraden te Dordt passagieren en kwam met de pont van kwart vóór twaalf uur '8 avonds weer te Zwijadrecht. Nauwelijks was hij thuis, of hij kreeg het benauwd en spoedig overleed hij. De ongelukkige, die reeds gehuwd was, schijnt dien dag een ruim gebruik van sterken drank te hebben gemaakt. (M* C.) Bij de gehouden aanbesteding door de Aankoop commissie van a 160000 K.G. chilisalpeter, leveren Walsoorden en Paal en b i 45000 K.G., leveren Hulst, was ingeschreven voor a W. Adriaanssensvan Gassen te Groenendijk, f 12,745, J. Kostense te Kruiningen, f 12,72, G. Blondeel te Aardenburg, f 12,71, F. Adriaanssensde Nijs te Walsoorden, f 12,64, A. Wieland te Ter Neuzen, f 12,60, P. Scheele te Ter Neuzen, f 12,59, A. Adriaanssens Grimmink te Walsoorden, f 12,54. b. F. Adriaaossensde Nijs, f 12,776, G. Blondeel, f 12,74, A. AdriaanssensGrimmink, f 12,70, P. Scheele, f 12,64. Gegund aan laagste inschrijvers. KOEWACHT. Het echtpaar Hubert Swar- teléeNimmegeer8 vierde j.l. Dinsdag zijn gouden bruiloft. Verschillende ingezetenen, speciaal de buren der echtelieden, hadden er voor gezorgd dat de herinnering aan dezen zeldzamen dag voor de oudjes een aangename zijn zou. Na des ochtends per auto, en gevolgd door 12 rijtuigen met familie en feestcommissie, naar de kerk te zijn gereden, alwaar een plechtige H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen, ontving het ge meentebestuur de jubilarissen op het raadhuis De Ed. Achtb. heer bnrgemeester Dierick, als mede de leden van den raad boden het echtpaar hunne gelukwenschen aan en offreerden hun een servies als geschenk. Mej. Anna Gijsel bood in naam der feestcommissie een bouquet aan, nog enkele andere bouquetten werden aangeboden. Het mu ziekgezelschap bracht des avonds eene serenade. KIJKUIT. Als een groote zeldzaamheid mag worden gemeld, dat in 't begin dezer week, dus vóór half Mei, hier een groot perceel grasland is gemaaid om te hooien. Er zat een flinke snede op. BOSCHKAPELLE. Op den publieken verkoop van hofstede en landerijen voor de erven van Mej. M. F. van den Eeckhout werden koopers Van perc. I, II en III Alph. Heijens te Molen hoek voor f14400. Van perc. IV. J. 'Mannaert te Pauluspolder voor f1950. Van perc. V. P. Schilleman te Pauluspolder voor f1475. Van perceel VI. Alph. van Esbrbeck te Stop peldijk voor f2100. IJZENDIJKE. De kermis alhier heeft zich, in tegenstelling met andere jaren, dit jaar ge kenmerkt door zeer bijzondere slapte. Ook was het aantal aanwezige kermisvermakelijkheden minder groot dan vroeger. Aan het geringe be zoek hadden vooral de tentoonstelling te Gent en 3 het festival te Middelburg schuld. SCHOONDIJKE. De boerenkoopdagen zijn in 't Land van Cadzand zeer buitengewone dagen. Dan lijkt het volop kermis. Dinsdag was zulks hier het geval ter gelegenheid van den koopdag bjj de weduwe Modde. Massa's menschen waren aanwezig. Paarden en vee gingen aan hooge prijzen van de hand. Eéu paard maakte f1120 zonder de onkosten. De 18 paarden brachten gezamenlijk f11710 op. Herstelling sc hu*s luis Hansweert. 21 Mei. Prov. Bestuur, 11 uur. Abdij. Her stelling hoeken dei hoofden der kleine schutsluis te Hansweert. Zie Stcrt. no. 94. Zeeweringen Vlissingen. 21 Mei Prov. Best., Huur. Abdij. Vernieuwen palen in de hoofden van de zeeweringen te Vlissingen. Zie Stcrt. no. 94. Kaaimuren, enz. Ierseke. 22 Mei, half vier, Gemeentehuis. Burg. en weth. van Ierseke. ÏOO M. kaaimuur, dempen 127 M. sloot, leggen 400 M. rioleering, 19 zinkputten. G. de W. te Wheaton (Noord-AmerikaJ U wordt beleefd verzocht het abonnementsgeld i tegen 14 Juni te willen voldoen. lste Buitengewone Voorstelling, te geven door de alom bekende Nederlandsche Tooneelisten. Directie JOHAN BAKKER (van den Stadsschouw burg te Vlissingen.) OPVOERING VAN: Koningin Tan Schotland of de strijd om de Ëngelsche Kroon, beroemd historisch tooneelspel in 5 bedrijven van Friedrich von Schiller, gevolgd door een Kluchtspel. Aanvang H uur. PRIJZEN DER PLAATSEN le rang f 1,2e rang fü,75, 3e rang f0,50 4e rang f 0,30. Kinderen op den eersten rang f 0,50. Woensdagmiddag nnr OPVOERING VAN Sprookje van Moeder de Gans, in drie tafereelen, gevolgd door eene Pantomine. le Rang 40 cent. 2e Rang 30 cent. 3e Rang 20 cent. 4e Rang 10 cent. Het BESTUUR van den Krnispolder maakt aan belanghebbenden bekend le. dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1912/13, alsmede de be grooting voor 1913/14 met de Memorie van Toelichting van den 19 Mei e.k. gedurende acht dagen ten kantore van den Ontvange r-G r i f f i e r te Walsoorden ter inzage zullen liggen des voormiddags van 912 ure. 2e. dat eene vergadering van Stembevoegde Ingelanden zal gehouden worden, op des voormiddags llVs ure> bet Hotel „De Linde" bewoond door den heer Th. Weemaes te Kloosterzande. 3e. dat de door die vergadering vast te stellen begrootingenz. vanaf den volgenden dag opnieuw gedurende acht dagen ter bovengemelde plaats en uur ter inzage zal worden nedergelegd. Het Bestuur voornoemd, JAC. DE WAAL, Dijkgraaf. G. ADRIAANSENS Pz., Ont.-üriffier. Hontenisse, 16 Mei 1913. Van wege de vlugge en coulante schade regeling betreffende mijn gestorven paard betuig ik aan de Directie der Algemeen© Paarden- en Veeverzekering-iYIaat- schappij te 's-Gravenhage (De Oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthout, mijn volle tevredenheid. Door hare billijke en vaste premiën, verdient deze onderneming iederen paarden- en veehouder te worden aanbevolen. A. C. DE OUDE. NoordweHe, den 2 Mei 1913. Hoofd-Agent voor Schouwen, Duiveland, Tholen en St. Philipsland met ruim Woonhuis, f»raaiimugazijii, Schuur, Stallingen, Varkenshokken, en verdere Aanhoorigheden, alles in zeer goeden staat en gelegen te Duivershoek, gemeente Graauw. groot 17,80 Aren waarbij met toestemming van de eigenaars in pacht kan volgen 9,71,86 H.A. (21 gem. 143 roeden) BOUWLAND. Te bevragen ten Kantore van Mr. A. H. LIJDSMAN, Notaris en Advocaat te Hulst. EEN GOED ONDERHOUDEN STAL en grooten TUIN, staande en gelegen te Zeedorp, gemeente Ossenisse. Ook te bekomen een groot Eoopvarken. Te bevragen bij de eigenares-bewoonster Weduwe BOGAERT—de Roos. Alvorens Uwe keuze te doen in Behangselpapieren, vraagt de STAALBOEKEN bij Uitgebreide sorteering in alle dessins, van de minste tot de beste soorten. Handel in VLOERZEILEN, LINO LEUMS, WASDOEK, enz. Beleefd aanbevelend. Ron A Hl O

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 2