No. 1742. DERDE BLAD Zaterdag 10 Mei 1913. T STOKPAARDJES ZEEP. Eerste Roomsch Katholieke Stokpaardjes Cream. van van Levensverzekering-Maatschappij NIJMEGEN - Van Oldenbarneveldstraat 75. Telefoon Interc. 1470. Telegram-adres ERE. Verkiezings-propaganda te Amsterdam. Kolonel J. B. Verhey, Z. K. H. PRINS HENDRIK. „BESTOL." De H. Bloedprocessie. Ingezonden Mededeelingen. De BESTE LEUËNMELK ZEEP. Geeft een ZACHTE, BLANKE huid. Het beste middel tegen Zomersproeten, Roode en Ruwe Huid. Burgerlijke Standen. De Zeeuwsche Koerier Met Kerkelijke goedkeuring van doel en Koninklijke goedkeuring der Statuten. Aantal Polissen op heden 14,200. Verzekerd bedrag twee millioen zeven honderd duizend f 2,700,000, Jaarlijksche Premie 94,000, Bedrag aanwezig voor reserve 100,000, Het aantal polissen in 1913 uitgereikt bedroeg 2,400. Met een verzekerd Kapitaal van 453,000. De Directeuren NIJMEGEN, l Mei 1913. H. J. BODENSTAFF. C. J. Th. SMITS. „De Tijd" schrijft Wij hebben Maandagavond te Amsterdam den heer Jan van Best, lid der Tweede Kamer voor het district Eindhoven, een politieke rede hooren houden voor de katholieke kiezers. Het was, zooals hij mededeelde, zijn 34e in dit verkiezings seizoen. De heer van Best besprak de hoofdpunten van het coalitieprogram en deed zulks op een wijze en in een trant, die geestdrift brachten onder zijn gehoor,hetwelk hij, zooals de voorzitter het uitdrukte, in vuur en vlam zette. De verkiezingscampagne duurt nog vele weken en de heer van Best, een jonge krachtige figuur, zal gedurende dien tijd wel niet veel rust hebben, daar hij zich blijkbaar geheel aan het propaganda werk heeft gegeven. En hij beschikt over een eigenaardige welsprekendheid, zooals wij ze in geen jaren op katholieke kiezersvergaderingen hebben gehoord, een talent, dat men niet onge bruikt zal willen laten. Welnu, een woord van lof zij hem nu reeds gebracht voor hetgeen hij tot dusver gedaan heeft, en nog verder doen zal. Deze gedegen volks redenaar beschikt over een geducht arsenaal van feiten en gegevens, die ook anderen zich ten nutte kunnen maken. Hij, de goedgeschoolde oud-student der Am8terdamsche Universiteit, heeft geen debat te vreezen van welke zijde ook en dit is elders voldoende gebleken staat overal zijn man. Maar wij willen vooral op deze verschijning wijzen, omdat er weer eens uit blijkt, dat, als de katholieke partij voor welk doel ook leidende krachten van noode heeft, zij ook beschikbaar zijn en als het ware uit den grond oprijzen. lid van de Tweede Kamer, is Zondagmorgen plotseling overleden. Eenige weken geleden had de heer Verhey een ernstige maagoperatie onder gaan en moest in verband daarmede eenige weken in een sanatorium worden verpleegd. Woensdag j.l. was hij echter in zooverre hersteld, dat hij wederom huiswaarts kon keeren. Kolonel Verhey werd den 21sten Juni 1851 geboren te Werkendam. Hjj werd in October 1867 ingedeeld als cadet bij het Corps Mariniers, werd in Aug. 1870 tot 2de luitenant benoemd, waarna hij de verschillende rangen doorliep, totdat hij in 1894 tot luitenant-kolonel werd bevorderd. Bij zijn herkiezing tot Kamerlid werd hij op non-activiteit gesteld. Bij een detachement mariniers van het Indische leger maakte hij in de jaren 1875 en 1876 de expeditie op Atjeh mede en werd, naar aanleiding van zijn krijgs verrichtingen, tot Ridder 4de klasse in de Militaire Willemsorde benoemd. Van 1879 tot 1885 was hij leeraar aan het Kon. Instituut van de Marine en later commandant van de afdeeling mariniers te Rotterdam. In 1883 was hij mede-oprichter van de Marine-Vereeniging te Den Helder. De heer Verhey zat voor het district Rotterdam III. Van welingelichte zijde seint men uit Hohemark aau „De.Tijd": Naar wij vernemen heeft H. M. de Koningin den leider van het sanatorium te Hohemark, waar Prins Hendrik genezing zocht voor zijne neural gieën, prof. Friedlanderbegiftigd met het commandeurskruis in de Huisorde van Oranje. Omtrent den toestand van Prins Hendrik kan worden gemeld, dat Z. K. H., die ter beëindiging van zijn ontvettingskuur na zijn terugkeer uit Den Haag nog eenige weken in het sanatorium zal verblijven, zich in uitstekenden toestand bevindt. Het resultaat van de door hem gevolgde kuur beantwoordt volkomen aan de daaraan gestelde verwachtingen. De neuralgieën zijn tevens geweken. Daar de baden en massage-behandeling in de laatste weken reeds minder omvangrijk waren dan in het begin der kuur, kan Z. K. H. dagelijks uitgestrekte wandelingen ondernemen in de schoone Taunus-bosschen en meermalen lange automobiel- tochten in de verdere omstreken maken. Water is in ons waterrijk land somwijlen 'n lastig ding. Niet alleen dat 't vaak meer en langer dan ons lief is uit de lucht valt, maar ook van onderaf dringt het door slecht gebouwde muren en keldervloeren onze huizen in, op een wijze die nog méér bederft dan de regen, al kan die door felle winden voortgezweept, ook wel door de muren in huis komen. Vandaar dat er altijd is gezocht naar middelen om dat te ver helpen. Eén dier middelen „Bestol" genaamd, is een speciaal Rotterdamsch middel, vinding van den heer A. G. van Beest aan den Haringvliet N.Z., die er welhaast 13 jaar een stijgend succes mee heeft en niet alleen in eigen land, maar in alle wereldstreken. In de Oost en in de West gebruiken zoowel de genie als de groote maat schappijen zijn praeparaat, terwijl onze, de Belgische en de Fransche genie, zoo goed als de Hollandsche Waterstaat er zich na 't gebruik officieel tevree over toonden. In zijn kantoor liet de heer van Beest zijn simpele, maar veelzeggende serie van proef stukken zien, die de deugdelijkheid van Bestol bewijzen als het gemengd wordt in cementspecie. Dunne betonwanden blijken volkomen ondoor dringbaar en een enkele laag specie met Bestol erin vervangt een heel trasraam. Maar het kan ook als bestrijkingsmiddel worden aangewend en zoowel metselwerk als houtwerk ondoordringbaar maken, het kan gemengd worden onder afpleister- materiaal en zoo plafonds en muren van stucadoorswerk direct beschilderbaar maken, in één woord Bestol blijkt een zeer waardevolle vinding van den heer van Beest en van veel kanten gewerden hem bewijzen van tevredenheid en dank. Naast wat er anders alzoo in den handel voorkomt, mag dit speciaal Rotterdamsch product er blijkbaar wezen. Maandagmorgen is te Brugge de groote jaar lijksche processie van het H. Bloed gehouden. Voor de 763ste maal trok de stoet met de ge bruikelijke plechtigheid door de straten der stad. Zooals gewoonlijk werd ook nu de zegen op den Burg gegeven door mgr. Waffelaert. Daar werd de plechtigheid ook bijgewoond door de officieren van de Hollandsche torpedobooten, die, zooals men weet, op het oogenblik te Brugge geankerd waren. Een der Vlaamsche bladen meldt dit als volgt De officieren ten getale van twintig, in groot uniform, der Hollandsche torpedobooten, woonden op een voorbehouden verhooging ter Burgplaats, rechtstaande en op militaire wijze groetend, het „défilé" bij. Tijdens den zegen bleven zij zitten met ontdekten hoofde. Zij konden hun bewondering, gepaard met ontroering, ni§t verheelen voor het weergaloos schouwspel dat zij hadden bijgewoond. i i a AXEL. Huwelijks-aangiften. 25 April. Dirk de Bruijne, 31 j., jm. en Elizabeth de Pooter, 25 j., jd. Marinus Haak, 23 j., jm. en Jacomina Dieleman, 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17. Cyrillus Henri Raes (van Koewacht), 23 j., jm. en Margarietha van Rumste, 19 j., jd. 24 Petrus Jacobus Duerings (van Hontenisse), 27 j., jm. en Clotilde Marie van den Berg, 25 j., jd. Geboorten. 18. Geertruida Tecla, d. van Carl Anton Wieckman en Elisabeth Hendefica Ooster- wijk. 23. Adriaan Abraham, z. van Marious Levinus Butler en Tanneke de Kraker. Jan Krijn, z. van Anthonie de Putter en CatharinajChristina van Hermon. 25. Tanneke Maria, d. van Jannis de Kraker en Dina de Feijter. 27. Emma Julia, d. van Camillus Lippens en Maria Coleta Sophia van Haver. Overlijden. 19. Cornells de Putter, 63 j., weduwn. van Cornelia Schuitvlot. BOSCHKAPELLE. Hnwelijks-aangiften. 25 April. Augustinus Freijzer (van Hontenisse), 30 j., jm. en Eliza Maria Apolonia Kroes, 22 j jd. Geboorten. 2. Josephus ÏYanciscus, z. van Anthonius Johannes Coolsen en Louisa de Valck. 4. Ferdinandus Josephus, z. van Johannes Alphonsus Kox en Nathalia Ferket. 13. Coralia Maria, d. van Antonius Dominions Dhaene en Sophia Engenia Schuren. 21. Zeno, z. van The- opinlus Petrus Ottjes en Regina Philomena Dullaert. CLINGE. Huwelijks-aangiften. 24 April. Petrus Roels (van Hontenisse), 28 j., jm. en Maria Rosalia Blommaert, 31 j., jd. 29. Alphonsius Julius Jacobus Lansu, 29 j., jm. en Mathilda Maria Weemaes, 28 j., jd. Geboorten. 20 Hermina Germania, d. van Rochus Camillus Blommaert en Marie Clothilde Hageman. 22. Philomena, d. van Camillus Johannes Smet en Paulina Henderickx 23. Joseph Petrus, z. van Desire de Kerf en Clementina van Overloop. Overlijden. 20. Judocus Verdurmen, 65 j., echtg van Dorothea Arnold. 26. Susanna Camilla Amelia Pauwels, 4 m., d. van Petrus Josephus en Maria Eugenia van Poele. 29. Johanna d'Hert, 69 j., echtg. van Josephus Franciscus Vercouteren. GRAAUW. Huwelijks-voltrekkingen. 4 April. Aloijsius Schelfout, 26 j., jm. en Rosalia Cornelia de Smit, 29 j., jd. Geboorten. 7. Maria ApoloDia, d. van Petrus Honoré Verbist en Rosalia de Bilde. 19. Maria Angelina, d. van Petrus van Damme en Julia Louisa van Leuven. 24. Josepha, d'r van Anna Maria van den Bergen. 26. Mathilda Regina, d. van Alphonsius Andries d'Haens en Scholastica Meerschaert. Overlijden. 24. Martha Serie, 4 m., d. va; Adrianus en Rosalia Heijdens. HENGSTDIJK. Geboorten. 4 April. Alphonsus Albertus, z. van Carolus Ludovicus Mabu en Catharina Roctus. 20. Rosalia Maria, d. van Gijsberius van de Lavoir en Elisabeth Asselman. :27. Albertus Josephus, z. van Matthetis van Stevendaal en Paulina de Roos. HONTENISSE Huwelijks-aangiften. 18 April. Jan Francies Platjouw, 30 j., jm. en Maria Christina van Himst, 31 j., jd. 25. Josephus van de Wiele, 25 j., jm. en Mathilda Jeannette van Troost, 23 j., jd. 28. Jacobus Cornelis van der Meis, 26 j., jm. en Rosalia Dorothea Verschooten, 26 jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23. Dirk Marinus Broer, 28 j., jm. en Cornelia Maria Neetesen, 28 j., jd. Geboorten. 21. Petrus Johannes, z. van Honori

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 9